SVV—Den Bosch: „stortbui" van gemiste kansen wkjsm Hermes fortuinlijk langs Spartaan Wim Mulder mist strafschop Klaas Koetje weer oppermachtig Hermes oefent druk uit op KNVB Waterige massa De Viking vooraan SUCCES WIJST TER GOUW TERUG MAANDAG 14 OKTOBER 1974 SCHIEDAMSCHE COURANT uiuiniuinHiiiii'niiiiuiiitiiiiiiiiiiiitiiiiminiHiiiuiuiiBiiuiiiïiiiiuiiiimiiiiiniimiiiiniiiiiiiiiiiiiiKi SCHILDERS Km VOORSPRONG NIET ZO ZWAK peit«r. Winnende treffer pas acht minuten voor tijd gescoord .3 Schiedam De supporters bij de wedstrijd SVP—FC Den Bosch, vooral de laatkamers, hebben een gedeelte van de wedstrijd moeten missen. Grote plassen op de trainingsvelden (ook wel parkeerterreinen genoemd) hadden er voor gezorgd dat de politie de auto's van Harga u-eerde tfu mocht er wel in de bermen langs de Hargaweg worden gepar keerd, omdat auto's de al zwaar beschadigde grasmat volledig naar de vernieling zouden helpen. Het resultaat was, dat onwetende automobilisten nu enkele minuten moesten lopen, maar de trai ningsvelden voor 20ver dat nog het geval is in tact bleven. Ondanks het slechte weer en een niet zo interessante „pot", toch nog zo'n tweeduizend kijkers bij SW's eerste duel voor de tweede periode. Concurrentie was er dan ook met, want Hermes en Ursus, de enige twee zondagclubs die wel de wei in mochten, voetbalden ver buiten Schiedam. Dat deed ook PPSC, in Hillegom, als enige Sehiedam.se zaterdagelub. Handbal, hockey en de titelstrijd tussen de hcnkbaljeugd van Schiedam en UW werden allen van het slechte weer de dupe. Tenslotte waren de meeste velden een waterige massa. geen wedstrijdconditie heeft." Toch was de maker van SW's enige doelpunt zeker niet de zwakste schakel. Schiedam Twee uitspraken van SVV-trainer Bob Maaskant karakteriseerden negentig minuten teleur stellend voetbal. De eerste: „Den Bosch was na het eerste kwartier rijp voor een drie, vier-nul neder- Zijn wrvangèTwèrd Danny Mo- laag." De tweede: „Op het laatst gingen we lopen jagen en nog eens jagen, dan mag je blij zijn dat je er geen twee, drie achter je oren krijgt." Of beter gezegd: SW-FC Den Bosch was tweemaal een kwar tier best leuk om te zien, maar in de daartussen liggende minu ten saai en soms zelfs oerverve- lend. hem passeerde en uit een moei lijke hoek doel trof. Wat drie, of zelfs vier-nul had moeten zijn, was op dat moment slechts een schamele marge van één doelpunt. „En toch kregen we in het eerste Te weinig. Omdat na weer een kwartier zeker zeven, acht mo gelijkheden", mokte Bob Maas kant, met bijster tevreden met de 11, wat na. De analyse van vijftien minuten voetbal, waar in de Bossche formatie van Nol de Ruijter er wel degelijk een openïngsoffensiefje uitperste. Heel wat sneller de bal in de ploeg liet rondgaan dan vorige week, toen Hermes DVS die zelfde formatie uit de beker trapte. Maar net als het spetfaeeld leuk in de openingsfase en boeiend in de laatste minu ten viel ook SW m twee helften uiteen: een machteloze voorhoede en een, door het ge brek aan een goed functione rend middenveld, kwetsbare af weer. En daartussen zat Den Bosch: niet opvallend sterk, ze ker niet zwak, maar wel bereid om die roodgroene off day af te straffen. Maar eerst de leukste vijftien mi nuten. Waarin Jan Groeneweg direct al wat mogelijkheden vermorste, maar Paul Roodnat in de 13e minuut door Van der Ley werd neergelegd: straf schop. Wim Mulder mikte ech ter recht op doelman Verkerk, die wel een mooie buiteling maakte, maar net zo goed had kunnen blijven staan. kwartier, vooral erg matig voet bal, Bossche spits Peltzer door een rijtje Schiedamse missers ineens kon uithalen; I1. On danks een kwasi erg boze arbi ter Vermey, die Theo van Tole do schoolmeesterachtig de les las. bleef het vertoonde spel zoals op dat moment de weers- Een slotfase die het drijfnatte gesteldheid: donker, somber, publiek nog even boeide. Com- met elk moment kans op een pleet met een, wegens buiten- lendijk, terwijl Peter Jeup (ge blesseerd) werd ingeruild tegen Jan den Tuinder. Eén noodza kelijke wissel (Jeup) en een wis sel (Coenen), die met nog iets meer dan tien minuten te spe len, ogenschijnlijk zinloos was- AI dacht Bob Maaskant te recht dat er nog wat extra minuutjes in het vat zaten, want de Bossche wissel (doel man Verkerk werd geblesseerd vervangen door Van der Pluijm) duurde acht minuten. Arbiter Vermey had er echter niet meer dan drie minuten voor over. onafwendbare stortbui. Door Hans Soeters FOTO HANS DE BAKKER spel, afgekeurde treffer van Bossche verdediger Van Dam. Maar het bleek niet voldoende om het halstarrig met balverlies kampende SW echt op de knïeen te krijgen. Daarvoor was de roodgroene defensie net weer iets te sterk en de Bossche voorhoede toch te onmachtig. „Maar", opperde Bob Maaskant na afloop kwasi serieus, „met vijftien punten wordt je óók periodekampioen." Zo rede neert echter ook Bossche trai ner Nol de Ruijter. Met de we tenschap dat zijn uitgangsposi tie nu heel wat beter is, Al werd gisteren op Harga duidelijk, dat ook FC Den Bosch het deze periode niet zal kunnen maken. Arïe Riedijk..-. gemiste kansen En nog steeds kwam SW's mid denveld, uitgezonderd de niet onverdienstelijk spelende Peter Jeup, in het stuk niet voor. Zoals de falende Theo van To ledo, de alsmaar „brengende" Wim Mulder en de erg onzeker ingrijpende voorstopper Einus Steenbergen demonstreerden door steeds weer de bal in de voeten van de tegenstander te spelen. „Een wissel?" reageerde Opstellingen: (SW) v.d. Velden, Bob Maaskant desgevraagd, v. Beek, Steenbergen, Wama ar, „ach, je weet het, ik ben er niet v.d. Spek: Jeup (Den Tuinder), zo'n voorstander van. Natuur- Mulder, Van Toledo; Roodnat, hjk had ik Theo van Toledo in Coenen (Molendijk), Groene- de rust al kunnen vervangen, weg, maar ik vind dat zo iemand een (FC Den Bosch) Verkerk (v.d. hele wedstrijd de kans moet Pluijm), Vissers, v. Dam. v.d. krijgen." Ley, Brok; v. Gelder, Donkers, Ouwens; Leushuis, Bruurmijn, Maar SW's openingstreffer Jan Coenen kreeg die kans overi» Schiedsrechter F. Vermey, toe* rvv'c doelpunt in drie fasen. Jan Coenen ontwijkt de vallende doelman Verkerk, pakt enkele meters en rent, nadat hij vanuit éen moeilijke hoek heeft - gescoord, juichend terug. kwam er toch. Uit een pass van Leen Warnaar die in de diepte mikte en daarmee de opgeko men Jan Coenen lanceerde. Verkerk, ditmaal geen „vliegen de keep", taste mis toen Coenen gens niet. De blonde SVVer, die uiteindelijk een plaats op het middenveld prefereert, haalde het einde niet. Bos Maaskant: „Jan traint hard, maar je kunt zien dat 'ie nog schouwers 2D00, scoreverloop: 16e minuut Jan Coenen (I0), 29ste minuut Peltzer (11). Bij zonderheden: Wim Mulder mis te voor SW in de 13e minuut een strafschop. Amsterdam In een vooral in de tweede helft uiterst matige wedstrijd heeft Hermes DVS op fortuinlijke wijze twee punten aan het totaal toegevoegd. Dat gebeurde voor een bescheiden aantal toeschouwers, maar gelukkig zonder dat er regendruppels aan te pas kwamen, op een vrij goed bespeelbaar veld tegen het Amsterdamse Spartaan. Rotterdam De door de Modelbouwclub Rijn mond georganiseerde wedstrijden voor model- boten, gehouden als der de selectie voor uitzen ding naar de Europese kampioenschappen, zijn voor leden van de Schie damse Model jaclitviub Viking gunstig verlopen. Het superhet-rennen tegen het horloge voor 35 cc verbrandingsmotoren werd een algehele Vi king-aangelegenheid. De raceboot van Kees Lep pers legde in 30 minuten 34 ronden af wat goed was voor de eerste plaats. De tweede plaats was met 32 ronden voor Cees Colhgnon terwijl Piet Steenoven genoeg ronden draaide om eveneens in aanmerking te komen voor deelname in Enge land. In de klasse F.2A, op schaal gebouwde model len van bestaande sche pen met elektro-motoren en een bouwbeoordehng, ging de eerste plaats naar de heer De Wit van de Haagse Modelbouwclub. De sleepboot Company van Anton Krowikel- maakte eveneens een goed parcours. Hij eind igde als tweede en is eveneens zeker van. deel name aan de Europese kampioenschappen. Rob van Beijnhem zege vierde in vier klassen. Drie voor scheepjes met verbrandingsmotoren en in een klasse voor door elektromotoren voortge dreven scheepjes. De kampioenschappen wer den van 6 tot 12 augustus 1974 gehouden In Wayn- Water Garden, 30 km. buiten Londen waar de Duitse modelbouwers en botenvaarders zich weer als geduchte concurren ten voor de Schiedam mers zullen gaan mani festeren. Klaas Kostje... ronde voorsprong... Rotterdam Tijdens de tweede „Ahoy op zondag" hebben de verschillende Schiedam- en Harga-ren- ners goede resultaten behaald. Dat Klaas Koetje niet voor niets enkele weken terug op de wielerbaan van Oudenbosch kampioen van Nederland achter de Javanti's is geworden, bewees zijn prachtige over winning tezamen met Martin Rietveld in de wed strijd 2x15 minuten met aflossing achter deze brom mers. In het eerste kwartier wist Riet- veld de balans in evenwicht te houden ondanks verwoede po gingen van Jan van cle Lugt het peloton op duidelijke afstand te rijden. Toen Koetje zijn plaats achter de brommers had inge nomen en goed warm was ge draaid, wist hij het gehele veld op een ronde achterstand te rijden cn de kop weer opzoe kende controleerde hij het ge hele veld tot op de eindstreep wat hem een verdiend applaus opleverde van het 1500 koppige publiek. Peter van Wijk tijdens de kam pioenschappen van Nederland afgelopen zomer niet in condi tie door teveel studeren en daardoor te weinig trainen, be wees nu hij van studiezorgen voorlopig is verlost, dat hij snel in conditie raakt. Hij wist zich met Ben ten Thije, 3e in kam pioenschap 1974, Lou Veld 4e in datzelfde kampioenschap en John Moret te plaatsen voor de halve finale kampioenschap van Nederland overdekte ba nen. Deze halve finale zal wor den verreden op vrijdag 25 ok tober, terwijl dan ook de finale zal worden verreden. De nieuwelingen van Harga de den het ook met onverdienste lijk, rekening houdend met het feit dat zij nog niet op de baan hadden getraind. De beste pres tatie werd hier geleverd door Cees Heeze die in een aanval op het baanrecord voor nieuwe lingen achter Bas Nugteren 13.15 sec., Jos de Bruin 13.48 sec., Ton Vrolijk 13.51 sec. met 14.29 sec. de vierde tijd wist neer te zetten. De jeugdrenners Koen Kalkhoven, Bennie Heeze en Rudi de Bruin konden door een technisch mankement in de box met bij hun fietsen komen en moesten teleurgesteld langs de kant blijven staan. Gouda Het korfbalteam van Succes is met een 4—6 overwinning op het Goudse Ter Gouw naar huis gekeerd. Trainer Kooi jmans was tevreden, alleen had Succes met grotere cijfers kunnen winnen als het de kan sen, die het kreeg beter zou hebben benut Succes kwam al vlug voor te staan door een straf- worp, die benut werd door Chris Alblas. Onge veer tien minuten daarna moest de scheidsrechter het spel staken vanwege de grote regenval. Na eni ge minuten werd de strijd hervat. Rob Bons benutte meteen een door loper en scoorde 0—2. Na het vakwisselen maakte Ter Gouw gelijk 2—-2. Dit werd mogelijk gemaakt door een strafworp en een doorloper. Wederom vakwisselen. Het was Lou van Dijk, die onver wachts raak schoot en de stand op 23 bracht Na enkele mislukte pogin gen tot scoren aan beide zijden nam Succes weer zijn kans waar. De voor de geblesseerde Ad de Rooij ingevallen Koen van der Schalk ging langs zijn tegenstander en maakte 2—4. Ter Gouw kwam nog terug en wist de stand op 34 te brengen. Rob Bons antwoordde hierop, door 3—5 le scoren. Door nog oen strafworp voor beide ploegen werd de eind stand 4—6. Bepaald geen hoogvlieger deze Amsterdamse hoofdklasser en, ge2ien ook de magere ranglijst positie en de vele tegen doelpunten, ziet het er naar uit dat zij wel eens één van de twee degra danten kunnen worden. Hetgeen niet pleit voor Hermes, want tegen dit Spartaan had een ruime re overwinning behaald moeten worden. Na een wat afwachtend eerste kwartier kreeg Hermes DVS snel door, dat er deze middag twee punten voor het grijpen lagen. Met een geïmproviseerd middenveld (Vorstenbos ont brak) en een zwaar gehavende voorhoede (Van Duppen en Kornaat zitten in de lappen mand) werd er desondanks de nodige aandrang uitgeoefend. Op het middenveld deed Lange- weg verdienstelijk werk en me de dankzij zijn passes ontston den enkele knappe openingen. Eerst kreeg spits Arie Riedijk een fraaie kopkans, doordat Ruud Slavenburg een scherpe voorzet losliet. Voor open doel kopte Riedijk echter naast. In de 23ste minuut opnieuw een droomkans voor de tenger ge bouwde Riedijk. Nu verscheen hij met de bal aan de voet voor de Amsterdamse doelman, maar doordat Riedijk er on zorgvuldig mee omsprong kon deze het leer van zijn schoenen grissen, Vlak daarvoor had doelman Van de Pol al de show gestolen door een daverend schot van Wim van Baarle met veel bravoure tot corner te degraderen. In deze periode was het vrijwel uitsluitend Hennes dat het voor het zeggen had en des te merk waardiger was het, dat scheids rechter Egbers de hele eerste helft niet naar zijn doelpunten- boekje hoefde te grijpen. Ook niet toen Aad van' de Voort aan de opgekomen Rinus Commijs een nauwelijks te missen kans bood. Ook nu weer was het Henk van de Pol die de bal wist te bemachtigen en daarmee de score blank hield. Na rust zakte het spelpeil naar bedenkelijke diepten. Hennes was geen schaduw meer van het team, dat voor rust zo aar dig liep te voetballen en mocht van geluk spreken, dat Spar taan enkele fraaie kansen liet liggen. Het moest er zelfs nog van komen, dat Commijs en Jacques van der Kroon op de doellijn moesten redden en Spermon had hel af cn toe niet gemakkelijk. Hij verrichtte zijn werk echter bekwaam. Het zwakke Schiedamse spel komt in bedenkelijk licht te staan als bedacht wordt dat Spartaan de laatste dertig mi nuten met tien man verder moest. Dat kwam doordat Sprinter (vorig jaar nog ama teur-international) wegens na trappen tegen Aad van de Voort het veld werd uitge stuurd. Ook met elf tegen tien slaagde Hermes er niet in te imponeren. Toch pakte het acht minuten voor tijd alsnog de overwinning via een fortuinlijke treffer van Wim van Baarle, Hij had er de hulp van doelman Van de Pol voor nodig, die zo vriendelijk was een hoge voorzet van Ruud Slavenburg volledig te missen. Via het lichaam van een Am sterdamse verdediger frommel de Wim van Baarle de bal in het doel: 01. Een op dat mo ment weinig verdiende voor sprong, die irl de resterende minuten echter genoeg bleek voor de overwinning. Schiedam Naar aanlei ding van de situatie van enige weken terug, toen alle wedstrijden op de terreinen van West 2-ciubs niet en die op de velden van West 1-clubs wél doorgingen, heeft de KNVB de nodige kritiek op deze merkwaardige afgelastingsregeling van de hoofdklasse moeten incasseren. Diverse clubs hebben om een wijziging van deze regeling ge vraagd. Ook Hermes DVS heeft In een brief aan de KNVB verzocht de afgelastingen voor taan aan de consuls over te laten. Voornaamste argument is de vrees, dat er anders een volkomen scheef competitiebeeld kan ontstaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3