JULIANA KAN HET KARWEI NIET AFMAKEN 1Vlidhat Ustovic verrast Marbert. Flcma Ursus klopt kop loper Merwede ÏZO—P1 'SC: geen krachtsverschil WINST OP GIONTELLA DOORSLAGGEVEND VOOR 5—3 OVERWINNING CIJFERS Voetbal pro» gramma SgW#)** 181S» Twee spelers weggestuurd en drie officiële waarschuwingen COEN WINKELMAN BENUT STRAFSCHOP 4 SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 14 OKTOBER 1974 h'z wM P& vtv- Midhat (Mick voor intimi) Usto- vic verdiende de lof van zijn teamgenoot zonder meer. Im mers iijn even verrassende ais grandiose overwinning op de één na sterkste tafeltennisser van Italië (Stefano Bosi van landskampioen COS Firenze nït Florence voert de ranglijst bij de senioren aan) was door slaggevend voor de uiteindelij ke 53 overwinning. Een positieve uitslag waardoor Bruynzeelkeukens doorgaat naar de derde ronde om de Jaarbeursstedenbeker. Terecht dat 2eker. Simpel omdat de Schiedammers over een completer trio beschikten dan gastheer Sint Gabrielle Marbert Roma. De Italiaanse formatie mag dan met Roberto Giontella over een nog jonge (18) zeer talentvolle speler beschikken, Stéfano Lazzeri en Maurizio - Barsacchi blijven vooralsnog bij hem achter. Vooral 30-jarige Barsacchi was met z'n eigenaardige stijl (hij deed praktisch alles met zijn „gekke" kort geslagen back hand) duidelijk te zwak voor Bruynzeelkeukens-vertegen- woordigers Midhat Ustovic en - Hans Lingen. Zeer waarschijn lijk ook voor derde man Hans van den Broek maar omdat de laatste partij niet gespeeld be hoefde te worden kon de Schie dammer („nu heb ik nog niets gewonnen" merkte Hans later glimlachend op) dat niet bewij zen. Zich bewijzen deed in ieder geval wel Mick Ustovic. Voor het tweede jaar bij Bruynzeelkeu- Hans van den Broek (rechts) in de verdediging tegen Lazzeri. Ondanks knap ver- Weer verloor de Schiedammer toch. kens eigenlijk toch wel een aparte eend. in de Schïedamse „bij". Niet alleen omdat hij niet-Schied&mmer is maar vooral door zijn. eigen inbreng. In Rome bijvoorbeeld zag hij het in tegenstelling tot zijn beide teamgenoten (Lingen: „Ik wist dat het moeilijk zou worden. Daarom heb ik me echt goed en serieus voorbereid") alleen maar (te) optimistisch. „Alleen Giomtella is sterk", riep hij steeds lachend uit, „de andere twee verslaan we nog met onze linkerhand". Maar, natuurlijk, zo gemakkelijk ging het niet in de zaal van „sportcentrum" Sint Gabriele. Een zaal die Marbert Roma al leen gebruikt voor officiële duels en belangrijke competitie wedstrijden. Een ruimte ook die qua entourage flink tegen viel en waar ook maar erg wei nig mensen (ruim honderd) acte de presance gaven. Lingen: „Naar aanleiding van mijn bezoek vorig jaar met het nationale team aan Italië had ik veel meer toeschouwers ver wacht. Het viel mij ook erg tegen, al maakten ze af en toe toch nog flink veel lawaai". Trouwens de organisatie rond het treffen tussen Marbert Roma en Bruynzeelkeukens kan. ge rust als erg amateuristisch wor den bestempeld. De uit vijf man bestaande Schiedam se équipe (buiten de spelers waren ook André Quadt en Wim de Raay meegereisd) werd voora leerst niet afgehaald van het vliegveld, zodat men tenslotte zelf maar actie ondernam, om bij het hotel te komen. Gelegenheid om te trainen zater dagochtend was er dan wel, maar de rustig doortimmerende Italianen en het slechte licht (dat 's avonds gelukkig een stuk beter was) werkten nu niet be paald inspirerend. Bovendien was er tijdens de wedstrijd maar één, Italiaanse, scheids rechter terwijl er ook geen tel- borden waren. Tot grote vreug de van de Schiedammers was een jongen uit het publiek be reid de telling in het Engels bij te houden. Hoe dan ook Bruynzeel speelde een goede partij contra Mar bert Roma. Een duel dat overi gens pas tegen tien uur begon en dat ver na middernacht eindigde. Hans van den Broek beet de spits af voor Bruyn- De beide teams worden voorgesteld. Van links naar rechts André Quadt, Hans van den Broek, Hans Lingen, Midhat Ustovic, de scheids rechter, voorzitter van de Ita liaanse tafeltennisbond, Ro berto Giontella, Maurizio Barsacchi, Stefano Lazzeri en de coach van Marbert Roma Gaspare CarnevalL zeel, dat na loting als thuis spelende club uitkwam. In te genstelling tot de competitie wedstrijden ïn de Korenbeurs opende Lingen dus niet. Van den Broek: „Dat was zo, maar voor deze confrontatie hadden we zo'n opstelling gekozen dat de sterkste het eerst en de zwakste het laatst klaar zou zijn. Overigens kon Van den Broek zijn openingspartij omdanks verdienstelijk spel (vrij hoog maar gevarieerd verdedigen af gewisseld met scherpe aanval len) niet in winst omzetten. Linkshandige 18-jarige coming man van Marbert Roma bleef met 21—23, 21—27 en 15—21 aan de positieve kant van de score. Ustovic had daarna geen moeite met Barsacchi, Dat de Joegoslaaf desondanks de twee de game verloor had hij volle dig aan zichzelf te danken. Hij speelde ongeconcentreerd en Fan een onzer verslagge vers Rome Bruynzeelkeukens heeft keihard moeten knokken om de winst mee naar huis te nemen. De Schiedamse formatie speelde, na loting, overi gens een thuiswedstrijd Afwijkend van de nor male opstelling voor de comp etiti e wedstrijden opende Hans van den Broek tegen Marbert Ro ma. De gedetailleerde uitslagen waren: Van den Broek- Cazzeri 21-23, 21-17 en 15- 21; Ustovic-Barsacchi 21- 10, 13-21 en 21-11, Lingen- Giontella 11-21, 21-14 en 14-21; Ustovic-Lazzeri 18- 21, 21-9 en 21-8, Van den Broek-Giontella 18-21, 14- 21, Lingen Barsacchi 21-8 en 21-7; Ustovic-Giontella 21-11 en 21-12, Lingen- Lazzeri 21-12 en 22-20. Einduitslag 5-3 en Bruyn zeel naar volgende ronde. sloeg de simpelste ballen mis. Echter in de derde game her stelde hij zich op tijd. Waarna bij een 11 stand Hans Lingen en Roberto Giontella el kaar direct in hun eerste partij ontmoetten. Giontella (doet qua postuur en stijl sterk aan de Zweed Bengttson denken) gaf in de eerste game Hans Lingen geen kans in rijn spel te komen. Maar de Schiedammer kwam met zijn vertrouwde rondedans jes, zoe-geroep en V-tekens ont zettend sterk terug in de tweede om tenslotte de beslissende der de game toch nog te verliezen. Opvallend daarbij (Hans con stateerde het zelf al) een aantal eenvoudige missers die vorig jaar niet zouden rijn voorgeko men. Hans: „Dat ik de eerste game niets had in te brengen had ik. hoe gek het ook klinkt, wel verwacht Tegen sterke tegen standers kom ik altijd pas laat op gang. Achteraf gezien had ik in de derde misschien iets pas siever moeten spelen omdat Giontella op z'n sterkst is wan- tegenstandfr het spel wil maken". Toch won Midhat Ustovic juist daardoor van de sterke Ita liaan. Nadat Bruynzeel via ver lies van Van der Broek en winst eerder van Ustovic de stand weer had genivelleerd haalde de Joegoslaaf formida bel sterk uit tegen, Giontella, Van meet af aan had hij de partij in handen. Nam steeds het initiatief en bracht met rijn ontzettend snelle forehand de Italiaan, keer op keer in moei lijkheden. Met 21—11 en 21-14 gaf hij Giontella geen enkele ülussie op een overwinning. Via Hans Lingen (die tegen Laz zeri in de tweede game toch nog even ïn moeilijkheden kwam, omdat zoals hij zelf zei: „Ik steeds zenuwachtiger werd") stelde Bruynzeelkeu kens de derde ronde om de Jaarbeursstedenbeker, terecht, zeker. Later terwijl hij een flinke pils en een hamburger naar binnen werkte lachte Mick Ustovic no- g: „Zie je nu wel, jullie waren veel te pessimistisch. Ik heb steeds gezegd dat we makkelijk zouden winnen". Nou ja gemak kelijk...,. Dordrecht Een van de weinige wedstrijden die wel doorging was die tussen Merwede en Ursus. Een bijzonder leuke partij voetbal, waarin Ursus het presteerde om de koploper twee punten af te snoepen. Jammer was bet dat de scheidsrechter, de heer 't Lam, voor de dissonant zorgde. Hij stuurde eerst Nieuwstraten het veld uit en daarna de Merwedespeler Schrauer. Daarbij bleef het niet. Er vielen ook nog drie officiële waarschuwingen, Twee bij Ursus (Rijkers en' Nagelhout) en één bij Merwede, (Nauwen). Een beetje onbegrijpelijk voor beide partijen en ook onaanvaardbaar, want het spel was dan wel echt mannelijk, maar gemeen en hard was het beslist niet. Kennelijk heeft de scheidsrech ter de sfeer niet goed aangevoeld en daar zijn nu enkele spelers de dupe van geworden. Wederom is gebleken dat de verdediging toch wel het sterkste deel is van de Schïedamse ploeg. Zeker nu Aad den Held, ondanks een paar hechtingen in het gelaat, meespeelde. Vooral in de tweede helft heeft die verdediging rich uitstekend van haar taak gekweten en de overwinning voor Ursus uit het vuur gesleept. Het was na een vijftien minuten spelen dat Ursus de leiding kon nemen. De bal was uit een pass van Nagelhout, via Verwey bij Nieuwstraten gekomen en tegen diens hoog klimmend diago naal schot was de Dordtse doelman niet be stand. Deze achterstand noopte de thuisclub meer in de aanval te gaan, maar verder dan het zestienmetergebied kon het toch niet ko men. Daarentegen bleken de uitvallen en de verre schoten van Ursus uiterst gevaarlijk en heel dikwijls stonden paal of lat een Schiedams doelpunt in de weg. Na de rust. Ursus had opdracht gekregen om zo veel mogelijk te schieten omdat de Dorse doelman niet zo betrouwbaar bleek, lukte het aanvankelijk ook niet met die verre schoten en bleek de voorhoe de van de thuisclub machteloos om de verover de veldmeerderheïd in een doelpunt uit te drukken. Een kwartier voor tijd moest Nieuwstraten er uit en vijf minuten daama Schrauwer. Met twintig man kon er ook gevoetbald worden, want juist nu vielen de doelpunten.' Een diagonaal schot van Ruud van Dijk trof roos en kort voor tijd kon Merwede de achterstand verkleinen tot 1-2. De beide punten waren voor Ursus. Door Cees Olsthoom Rome Hans Lingen zei het terwijl hij de veters van zijn schoenen vast knoopte. „Geweldig zoals Ustovic vanavond heeft gespeeld. Vooral tegen Giontella was hij formidabel op dreef. Bij- zonder constant, zonder pieken naar boven maar ook niet naar beneden. Eerlijk, zo goed als tegen Giontella heb ik hem, sinds hij bij ons is nog niet zien spelen". Schiedam Het voetbal programma voor het ko mende weekeinde: zater dag 19 okt) PPSC-RCL, Geinoord-HBSSSW- Helmond Sport, jeugd, FC Vlaa rdin gen-Fort una SC, jeugd, FC Veronica- GTB, WK-Smitshock. (zondag 20 okt) FC Dord- recht-SW, FC Vlaardin- gen-FC Groningen, Her- mes DVS-RVC, DHS- Hion, Schiedam-ADS, Helïevoetsluis-Exce 1- sjor'20, Ursus-NRC, Mar- tinit-SVDPW, PFC-De- mos, DRZ-DOZ, Zuider- ster-SFC, WF-Swift Boys, FC Nieuwland-VND, RWB-Schiedamse Boys. Hillegoni -PPSC-trainer André Corverleijn blijft zoeken naar de juiste formatie; het elftal dat in staat geacht moet worden de zo verwende blauwwitte-aanhang weer achter zich te krij gen. PPSC debuteert dit seizoen in de tweede klas, maar uitgezonderd een onverwachte explo sie tegen Zuidland toen een 1-4 achterstand in enkele minuten werd weggewerkt komt het er vooral aanvallend nog niet uit. Ook bij het Hillegomse SIZO niet, waar PPSC met het trio Lodi Kalden, Aad Goedendorp en Piet van Veen in front dienst, niet verder kwam dan 1-1. Een duel tussen twee aanvallende ploegen, maar ook een confron tatie tussen twee teams die in hun verdedigingen het sterkste deel van de ploeg hadden. Daarom ook kostte het PPSC zoveel energie om de snel opge lopen achterstand (5e minuut) weg te werken. Een knappe John Rost ...knappe reddingen... treffer van Lemmers, die de voorzet van Snuiterse vallend achter John Rost koDte: 1-0. PPSC leek nauwelijks aangesla gen. Een half uur lang golfde het spel ricntmg SlZO-doelman Lefèbre, maar toen de gelijk maker er maar niet wilde ko men, zwakte het Schiedamse offensief wat af en mocht ook SIZO het weer eens gaan pro beren. Het was precies wat PPSC nodig had, want prompt ontstond meer ruimte. En op slag van rust kwamen de Schiedammers naast de thuis club, doordat doelman Lefèbre bij een aanval misgreep en SI- ZO-verdedïger Vissers niets an ders kon doen dan de door Dick Vos ingeschoten, bal met de hand uit het lege doel te slaan. Strafschop besliste arbi ter Ter Braak en vanaf elf me ter velde Coen Winkelman feil loos het vonnis: 1-1. Het duel bleef ook in de tweede helft aantrekkelijk. Afwisse lend beproefden de aanvallend spelende formaties hun kansen. Het resulteerde in twee schoten op de kruising van Aad Goe dendorp, terwijl ook John Rost een keer geluk had toen de bal buiten zijn bereik de staander trof. SIZO dirigeerde in de slotfase zelfs vrije verdediger Jan Ham nog naar voren, maar ook die extra aanvaller bleek niet in staat de door Huib van de Lugt goed georganiseerde Schiedam se afweer te ontregelen. En om dat ook PPSC niet meer in staat bleek wat kleine kansjes te benutten werd de ruststand ook de eindstand: 1-1. ROTTERDAM - Het krachtsverschil tussen de top van de promotie klasse en de onderste helft van de landelijke derde divisie is gering. Ook het kwaliteitsver schil tussen Juliana's he- renvolleybalteam van vorig seizoen en nu is slechts een kwestie van een trainingsachter stand. Maar op één punt bleef bij Juliana alles bij het oude: het kan het karwei nog steeds niet afmaken. Het resultaat is dat Juliana na drie wedstrijden puntloos on deraan staat, want ook tegen de ongeslagen koploper Animo misten de Schiedammers op de beslissende momenten de lef om door te drukken. Daardoor werd het een 3-1 nederlaag en de waarschuwing dat het wach ten op 'betere' tijden weieens verkeerd kan gaan uitpakken. Een ding werd na de matige wed strijd in de sporthal Ommoord weer duidelijk: Juliana hoeft voor geenrenkele promotieklas- ser onder te doen. Want al speelde Animo opvallend zwak (aanvoerder Henk van Oossane- n: „Zo slecht hebben we dit seizoen nog niet gespeeld") Ju liana had er veel meer uit moe ten halen dan die ene gewon nen set Maar het wedstrijdritme en de kracht om door te gaan is er (nog) niet. Juliana bewees het in de eerste twee sets, waarin het tot tien punten gelijke tred hield met de thuisclub maar prompt in elkaar klapte: 15-10 en 15-9. Misschien maakte de gewonnen derde set pas goed duidelijk hoe moeizaam Juliana de slotfase van een set de baas kan. Animo was in die derde set nergens meer, waardoor Ju liana simpel wegliep naar 2-10, maar tenslotte nog moeizaam met 14-16 kon winnen. Het aanvalsspei van de Schie dammers, gebaseerd op het be nutten van de lengte van de hoofdaanvallers, is te statisch. Onvoldoende variatie dus, waardoor de kracht van die - mits goed gelanceerd - toch wel hard slaande aanval met de helft wordt verminderd. Toch bewees ook dit duel weer dat spelers als Jan Zandijk, Joop Ounneweg, Wout den Hertog en nieuweling Ben Horstman meer mogelijkheden hebben dan er tot nu toe uitkwam. Maar het lijkt een kwestie van tijd, want in de laatste set blonk Juliana weer uit in te voorzichtig aanvallen en te ge makkelijk te onderscheppen taktische ballen. Animo, dat ze ker niet beter speelde maar wel minder fouten maakte, strafte die angst goed af: 15-8. Het landelijk spelende dames team van Juliana haalde in de derde competitiewedstrijd te gen het Rotterdamse Concordia het eerste puntje binnen. De Schiedamse dames verloren met 3-2 en dat levert voor de winnende ploeg twee en de ver liezende ploeg één punt op. Voor Juliana, zeker gezien de kracht van deze tegenstander, te weinig. Ook Concordia behaalde tot de wedstrijd tegen Juliana nog geen punten en in de eerste set werd duidelijk waarom. Geen serve werd door de Rotterdam se ploeg goed verwerkt, 2-15, maar een ineens ver terugval lend Juliana kon er in de reste rende sets niet meer van profi teren. Weliswaar wonnen de Schiedamse dames nog de vier de set, 10-15, maar een veel strijdlustiger Concordia greep de laatste kans om tenminste van de onderste plaats weg te komen met beide handen aan: 15-10.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4