SCHIEDAMSCHE COURAiT Concert met zeven koren Technici gaan oude wijken inventariseren' Can iping in noord komt er niet Vechtpartij na hinderen personenauto Politie houdt onge dief aan College: Is daar wel behoefte aan? Onderzoek naar mogelijkheden renovatie W*y Ww*'** Onenigheid door drank Singelkwartier ontvangt Mik Beenbreuk na val met brommer Voetballiefhebber staan in rij valt flauw na Sierkleedje vliegt in brand a Opening molen ,De Vrijheid' Dinsdag 15 oktober 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pagina s 99ste iaargane no. 25X44 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETKEL Schiedam Op vrijdag 25 - oktober om 8 uur zal in de Magnelia Dei kerk aan de Albardastraat een zangcon cert worden gehouden. Het geheel wordt georganiseerd door de Stichting Schiedam- se Gemeenschap. Aan dit concert werken de volgende koren mee: het r.k. gemengd koor Polyhymnia, the young joy srngers, het hervormd kerkkoor Opstan- dingskerk, het hervormd kerkkoor Grote Kerk, het hervormd kerkkoor Kethei, het gemengd Wilton Fije- noard en het koninklijk Schiedams mannenkoor Orpheus. Verder zal de or ganist/pianist Cor de Haan muzikale medewerking ver lenen. CDA'er Van Raalte (tweede van links): „Contracten verlengen. Schiedam De gemeente is van plan om drie werkloze technici in dienst te nemen, die moeten gaan onderzoeken op welke wijze de gemeente zo snel, zo goedkoop en zo effectief mogelijk kan gaan renoveren in oude wijken. Voor deze inventarisatie krijgen de drie hoofd ambtenaren tenminste één jaar de tijd. Als daarna echter hun contract afloopt, zal de gemeente gaan bezien of de drie technici in een andere functie kunnen worden aangesteld. CDA-raadslid R. van Raalte drong gisteravond tijdens een vergadering van de commissie wo- ninffdienst aan op verlenging van de contrac ten. „Dit in het kader van een goede werkloos heidsbestrijding", aldus Van Raalte. „We schie ten er immers niets mee op als de technici daarna weer de laan uit worden gestuurd". De CDA-man vond CPN*er A. de Wolf achter zich: „Als de gemeente een contract voor maar één jaar afsluit, lijkt het wel op een soort dienstplicht. Ik ben ervoor, dat een langer dienstverband moet worden overwogen." Hij juichte het toe, dat de inventarisatie van de technici met zich mee zal brengen, dat andere werkgelegenheid op den duur wordt gecreeërd. Schiedam De camping in Schiedam-noord komt er niet Het college van burgemeester en wethouders voelt er niets voor om een dergelijke camping voor doortrekkers te stichten in hèt noordelijke deel van de stad. Het bestuur van de plaatselijke VVV had hierom gevraagd. Het college heeft drie argumenten om het plan van de tafel te schuiven. Ten eerste vraagt het zich af of het wel verantwoord is ora een toch niet onaanzienlijk bedrag voor zo'n cam ping uit te trekken. Ten tweede achten b. en w. het nog maar de vraag of er werkelijk behoefte bestaat aan een kam peerplaats, rJvoor-ljiQor.--. trekkers. In Rotterdam is namelijk een soortge lijke gelegenheid en daar is gebleken dat er maar zeer weinig gebruik van wordt gemaakt. In de derde plaats zegt het colle ge dat zich bij de ontwikkeling van het gebied Midden-Delf land vanzelf mogelijkheden zullen aandienen voor een cam ping. „Nu er nog talloze wen sen van de Schiedamse ingeze tenen zijn te vervullen, achten wij het niet verantwoord voor het stichten van een kampeer plaats grote bedragen uit te trekken", aldus het college. CDA-raadslid Rosman ..wijkvoorzieningen... GS-GOEDKEURINGEN op peil brengen van de verzakte bodem van het deel van de wijk Nieuwland, gelegen tussen de spoorbaan en de Burgemeester Van Haarenlaan. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben aan de volgen de besluiten van de Schiedamse gemeenteraad, waarbij kredie ten zijn verleend, hun goedkeu- BEGROTING nne verleend: 0 liO.OGO voor het herstel van de kademuren aan de Korte Haven. 0 ƒ57.500 voor de aanschaf van een ma aim a chine voor de Plantsoenendienst ƒ18.300 voor de aanschaf van een bestelauto voor de politie. Deze zal bij verkeerscontroles worden gebruikt. O 12.500 voor de aanschaf van een solo-motorrijwiel met mobi lofoon voor de politie. Vandaag is de dienst gemeente werken begonnen met het ver nieuwen van een stok riolering nabij de Burgemeester Van Haarenlaan ter hoogte van de Piersonstraat. De werkzaamhe den zullen ongeveer twee we ken duren. Met de politie is een regeling getroffen dat de Bur gemeester Van Haarenlaan niet in zijn geheel voor verkeer be hoeft te worden afgesloten. Wel zullen er beperkingen ten aan zien van de snelheid gelden. De vervanging van de hier liggen de rioolbuis is nodig, omdat gemeentewerken daarna pas een begin kan maken mét het De openbare behandeling van de gemeentebegroting is dit keer vastgesteld op de volgende da ta. Deze zijn 13. 15, 16, 20, 22 en 23 januari 1975. De raads vergadering die aanvankelijk gepland was voor maandag 16 december is verschoven naar dinsdag 17 december. RAADSVRAGEN Het CDA-gemeenteraadslid J. Rosman heeft het college van b. en w. vragen gesteld over de werkzaamheden van de com missie van advies die zich zou gaan bezig houden met de vraag hoe het geld dat via de afkoopsom van het watercon tract vrij zou komen voor de verbetering van de wijkvoorzïe ningen zou moeten worden be steed. Rosman wil ten eerste weten of deze commissie über haupt al met haar werk begon nen is. Als dat zo is, dan wil het CDA-raadslid wel eens een verslag van de werkzaamheden zien, daar het college van b. en w. begin van dit jaar het ver zoek kreeg om binnen 6 maan den verslag uit te brengen. Maassluis In gebouw De Sluis aan de Brederolaan in Maas sluis wordt zaterdag 19 okto ber een postzegel- en munten- ruilbeurs gehouden. De toe gang is gratis. De beurs wordt gehouden door de Postzegel Vereniging Maas sluis (PVM) en de jeugdafdeling De Zegelzoekers. Deze clubs verwachten zaterdag heel wat Maasstuise jongeren die de af gelopen tijd munten hebben ge vonden m de drooggelegde Zuidvliet Op de beurs kunnen zij antwoord krijgen op de vraag „Wat is dat voor een munt?" Postzegelverzamelaars kunnen er ook terecht voor inlichtingen, maar vooral voor het ruilen. Volgens de heer Rosman moet er zo snel mogelijk een inventari satie komen van de gewenste wijk voorzieningen. In dit ver band wijst hij erop dat voor stellen van het college zoals bijvoorbeeld dat van de speel- en groenvoorzieningen op het Rozenburgplein, Wilhelmina- plein en het Fabripleïn, beter op hun urgentie kunnen wor den beoordeeld. (Bij de laatste raadsvergadering is dit voor stel te elfder ure van de agen da gehaald). Tenslotte stelt Rosman het colle ge voor om deze beschikbare gelden niet langer dan noodza kelijk „op te potten*. SCHltpAMSq Schiedam Een elfja rig jongetje heeft te genover de politie be kend een 79-jarige man te hebben besto len van 400 gulden. Het jeugdige diefje wist ongemerkt de woning van de man, de heer J. de K. uit de Boylestraat, binnen te glippen. Hij ontdekte in het pand een geld kistje met een bedrag van 400 gulden aan rijksdaalders en ging er met die buit van door. Doordat hij op merkelijk verkwis tend met het geld om sprong, Is de politie item op het spoor ge komen. Op de Singel bemerkte de winkelier, de 52-jü- rige sigarenhandelaar B- L. van E., dat men had geprobeerd om zijn sigarettenauto maat te kraken. Nadat de boosdoeners een ruitje van de auto maat hadden stukge slagen, is men ver- moedelijk geschrok ken van plotselinge voorbijgangers. De politie neemt aan, dat de krakers daarna op het hazepad zijn ge gaan. In de Ernst Casimir- school aan de Burge meester Honnerlage Gretelaan konden in brekers wel onge stoord te werk gaan. Laden en kasten wer den doorzocht, nadat men door een raam aan de achterzijde naar binnen was ge slopen. Uit een kast in de kamer van het schoolhoofd werd een pick-up gestolen. Uit de bedieningscabme van het benzinestation van J. van de Hii aan de Nieuw Mathenesse- straat werd een busje met kleingeld gesto len. Ook namen de in brekers 25 pakjes si garetten mee. Uit de kofferruimte van een personenauto, die bij het benzinestation stond geparkeerd, weTd een gasinstalla tie gestolen. De waar de hiervan was 600 gulden. Tenslotte werd bij de politie nog van dief stal van een semafoon aangifte gedaan. De semafoon bevond zich in de met afgesloten personenwagen van de 26-jange kantoor bediende J. H. van T. De auto stond op een parkeerplaats langs de 's Gravelandseweg, Schiedam De politie heeft een 39-jarige Duit ser aangehouden, die enigszins beneveld door alcoholhoudende drank, een vriend op het hoofd had geslagen en vervol gens een ruit bij diens buurman had ingegooid. De Duitser, K. M„ had met zijn vriend onenigheid gekregen, nadat zij bei den door de drank flink aangeschoten waren ge raakt De ruzie leverde de gastheer een hoofd wond op. Om aan een pak slaag te ontkomen, liep de gewon de man zijn huis aan de Mariastraat uit. Buren schoten te hulp, nadat er al een ruit was gesneu veld. De bewoner is in het Nolctziekenhuis aan zijn hoofdwond behan deld. Schiedam Kees Schilperoort met zijn orkest Mik verzorgt zaterdag de jaarfeestavond van de Schiedamse vereniging „Het Singelkwar tier" in zaal Lommerrijk, Straatweg 99 in Hillegersberg. Hoogtepunt op deze avond zijn om. Gait Jan Kruitmoes met zijn kwis, zangnummers van Drika en Boer .Voorthuizen, variété, van. Les Benson en de bandparodist Appie Brommer! Tot besluit is er onder leiding van Kees Nijs tot twee uur bal. De aanvang is om acht uur, maar de zaal is om kwart over zeven al open. Schiedam De 38-jarige hande laar A. M. L. is met een gecom pliceerde rechteronderbeen- fractucr in het Nole(ziekenhuis opgenomen, na een val met zijn bromfiets. Hij was in de Den Bommelse- straat gebotst tegen een vrach tauto, die plotseling wegreed. De vrachtwagen werd bestuurd door de 30-jarige melkhande laar A. L. H. Schiedam - De 19-jarige scholier L. Muis uit Hoek van Holland is flauwgevallen, nadat hij al enige tijd in de rij had gestaan bij de voorverkoop van kaart jes voor de voetbalwedstrijd FeyenoordBarcelona. üai gebeurde bij een sigarenzaak op de Broersvest De voetbal liefhebber kwam met zijn hoofd op de trottoirtegels te recht en liep daardoor een snij- wond boven zijn linkeroog op. Hij werd ter plekke door de GGD behandeld. de motorkap van de auto sloeg. De verkoper kwam uit de auto en gaf de voetganger, de Rot terdamse kraanmonteur J. H. een klap. Vervolgens stapte hij weer in zijn auto en wilde weg rijden. Bij het passeren schopte zijn ri vaal echter nog eens tegen de wagen, waardoor een passagier van de verkoper zo kwaad werd, dat hij dreigend de auto uit kwam zetten. H. maakte zich uit de voeten, maar werd achtervolgd door de passagier. Op de R otterdamsedijk werd hij ingehaald. Schiedam De politie heeft twee jongens aangehouden, die op de Rotterdamsedijk aan bet vech ten waren. Oorzaak van de vechtpartij was een incident op de Lange Ha ven. Daax reed een verkoper uit Capelle aan de IJssel, de heer D. van de L., met zijn personen auto. Toen hij twee voetgangers naderde, weigerden ze om voor de wagen opzij te gaan. De verkoper werd ongeduldig er» reed zacht tegen een been van één. van de twee voor hem lo pende jongens aan. Die werd daarom zo kwaad, dat hij met zijn hand een deuk in Schiedam In de woning van de familie Van Oort aan de Puttershoeksestraat 59a is brand uitgebroken, doordat een sier kleedje van de schoorsteenmantel op de kachel was gevallen. Het kleedje was gaan schroeien, waarna het in brand vloog. Toen de brandweer arriveerde, hadden de bewoners zelf al het vuurtje bedwongen. mm) Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombmahe t4 dagen lang, gratis en,geheel vrijblijvend, tn de bus krijgen. Hei Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws: de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk nieuws Twee kranten voor de prijs van een. Profiteer ervan' P S Mochi u n teute vergelding kunnen bedenken ais aanvulling oo onderstaande m de bon dan maakt U kans op een exclusieve gasaanstexer de mmi wekelijks üitioxar» voor de meest originele inzen ding a i naam a adres roais I hoort t*| 8 a «oort de Schiedamsche Courant ba hot flonerdamseh Nieuwsblad A «"wwwiMnwmawkaiataiHB mwm+ Op dinsdag 5 no vember zal de heer J. Jesserun, hoofddirec teur van de Rijksdienst voor de Monumenten zorg, de gerestaureerde moien „De Vrijheid" aan de Noordvest op nieuw openen. Met ingang van 9 no vember zal De Vrijheid ook voor het publiek toegankelijk zijn op za terdagen van 10.30 uur tot 16.30 uur. Rondlei dingen zijn er dan bui ten het seizoen elk heel uur en binnen het sei zoen elk half uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1