Juventus buit lengtevoordeel uit Gijs Bnrzilay in de prijzen Schiedam werkt achterstand weg Drie organisaties streven naar ale snoekstand DE W ATERVRIENDEN WEER ACTIEF FORSE OVERWINNINGEN GROTE VEILING TE SCHIEDAM Waardering voor 70-jarig THOR DINSDAG 15 OKTOBER 197 SCHIEDAMSCHE COURANT Schiedam Zowel de da mes als de heren van Juventus hebben hun tweede thuiswedstrijd gewonnen» De dames wonnen gemakkelijk van Red Stars uit Soest, terwijl het herenteam In een aantrekkelijke wed strijd over het toch niet te onderschatten Taveno uit Utrecht zegevierden In de beginfase van de da meswedstrijd bracht de eindelijk weer in vorm zijnde Jenny de Visser, door stuk voor stuk mooie doelpunten, Ju ventus van 0-6 naar 8-6. Deze voorsprong werd daarna gestadig uitge bouwd. Door alweer Jen ny de Visser, die ge bruikmakend van haar goede dribbeltechniek en spelinzicht in de eerste helft alleen al 15 punten scoorde, werd de rust stand op 23-15 voor Ju ventus bepaald. Syivie Cordemans (rechts) wint ook deze rebound fa rust kreeg de wedstrijd door de vele persoonlijke fouten, die door beide ploegen gemaakt werden, een wat rommelig ver loop: Gelukkige lieten de Ju- ventus-dames zich hierdoor niet uit hun spel halen en bleven rustig aan het vergroten van de voorsprong werken. Nadat Ti neke Aleman en Jenny de Vis ser met 5 persoonlijke fouten uitgeschakeld waren, bleek dat het krachtsverschil tussen de dames onderling veel kleiner geworden is. Met Marja Kooijman en Tilly quist in het team bleef Juven tus veruit de betere ploeg. Het werd dan ook de grootste over winning tot nu toe dit seizoen. De eindstand was 58-27 voor Juventus. Topscoorsters waren Jenny de Visser met 21 en Syi vie Cordemans met 15 punten. GECONCENTREERD De heren van Juventus hebben het in de wedstrijd tegen Tave no uit Utrecht dit keer eens heel anders aangepakt. Er werd uiterst geconcentreed be gonnen en de basisopstelling John van Hese, Wesley Steury, Jaap Boon, Wïm Cordemans en Rob Mark stond na 10 minuten dan ook met 20-10 voor. Door dat de wisselspelers die daarna in het veld kwamen te lang nodig hadden om zich aan te passen, kon Taveno nog even op 4 punten terugkomen. Maar toen de basisopstelling op nieuw in het veld kwam was het gauw gebeurd met de Ut rechters. Vooral door Wim Cou- demans en Rob Mark, die speel de als in zijn beste dagen, werd de ruststand van 34-25 bereikt. In de tweede helft dreigde de wedstrijd de scheidsrechters boven het hoofd te groeien, doordat zij de loopregei weinig konsekwent toepasten wat vooral Taveno maar moeilijk kon verwerken. Nadat hun coach op een technische fout getracteerd was, werd het rus tig in het veld. Toen bleek ook dat het afstands schot van Juventus nog veel te wensen over laat, gelukkig be zaten de Schiedammers een zo- daning lengte overwicht dat Ta veno er in de rebound niet aan te pas kwam. In de laatste mi nuten consolideerden Juventus de voorsprong bekwaam en won dan ook verdiend met 80- 45. Scores Rob Mark 20 en Wim Codemans 18 punten Jenny de Visser voorkomt dat de Red Stars-speelster rustig kan uitverdedigen. Schiedam Schie- damse postduiven- liefhebber Gijs Bar zilay was bij de prijsuitreiking van de Zuid-Hollandse Unie om zijn twee de prijs in ont vangst te nemen be haald op de wed vlucht op Orleans. Eerder was hij voor eenzelfde doel bij de Dortsehe Bond nu hij bij de over- nachtingsvlucht vanuit St. Vincent de eerste duif con stateerde van het rayon Rotterdam, Naast een ereprijs bezorgde de snel- vlieger uit zijn luch- trenstal hem een goud horloge en liet, evenals zijn stalgenoot in de ra ce uit Orleans, de kassa behoorlijk rinkelen. Schiedam Schaakvereniging Schiedam behaalde in de tweede competitiewedstrijd uitstekende resultaten. Het eerste team slaagde erin om een bijna zekere nederlaag om te zetten in een gelijk spel. Hierdoor staat Schiedam—1 nu op een gedeelde vierde plaats. Verder hebben het tweede en derde team goede kansen ~v op de overwinning „Het eerste team speelde een uit- wedstrijd tegen NRSG—Wil- helm Steinïtz. De eerste speel- avond viel het resultaat nogal tegen. Aan bord 1 dacht Reits- 'ma een pion te gaan veroveren, maar dit lukte met, er ging zelfs -een stuk verloren <0—1). Noord- egraaf kwam in een onbekende openingsvariant terecht, hij «^koos met de juiste voortzetting en het was 0—2. Van Greven- broek verloor geleidelijk enkele pionnen, zijn tegenstander ging 'afruilen en de derde nul was "I-bereikt (0—3). "Toen deed Schiedam wat terug. "F-.-Harmanny kon een open lijn "V veroveren, maar zijn tegenstan- der slaagde er net in te verhin- deren dat Harmanny hier ge- 'bril ik van kon maken (1/23 l/2).beter bestaan, maar «'-■-koos een verkeerde slotafrull en moest genoegen nemen met jF remise (1iPlanken kreeg Aldoor afruil een remisestelling "^<1 1/211/2P. Brand vcrover- ""vffde in de opening een pion en "'■•v'kreeg bovendien een sterke ~CstelIing. Deze beide voordelen bleken voldoende voor Brand: Hf.2 1/24 1/2 1&2-4 Bij deze stand van 21/24 1/2 "..werden 3 partijen afgebroken, Detegenstander van Den Uyl ,1 had tijdelijk een pion willen l ge ven, maar Den Uyl was het 'Tmet dit „tijdelijk" niet eens en - veroverde zelfs een tweede '^jFpion. In de afgebroken stand had hij dus goede winstkansen. Ben Riksen had aan bord 2 ^-/aanvankelijk wat onder druk gestaan, maar geleidelijk kreeg hij gelijk spel. De afgebroken ^-stelling was remise achlig. Ook F. Groerteweg had een wat on duidelijk eindspel bereikt, maar dit leek ook reraise. Zo doende werd venvacht dat met 4 1/2—5 1/2 verloren zou wor den. Op de tweedespeelavond won Den Uyl zoals verwacht werd: één van zijn pionnen liep door en promoveerde. Groeneweg kwam niet verder dan remise (4—5), Riksen slaagde erin om geleidelijk met een pion op te rukken. Plotseling zag zijn te genstander mogelijkheden voor een mataanval. Riksen wist dit echter op te vangen, waarna zijn tegenstander verloren stond. Hierdoor werd het toeh nog 55. Schiedam—1 heeft nu 3 punten uit 2 wedstrijden en staat nu op een gedeelte vierde plaats. AFBREKEN Schiedam—2 speelde thuis tegen Beïjerland. Huyzer, Rademaker en J. Brand wonnen. Van Se- ters, Van Zessen, Kinnegen en Blok haalden remise en Piek verloor. Hierdoor was de stand bij het afbreken 53 voor Schiedam. Zowel Ed Riksen als de Bruin staan minstens remi se, zodat een overwinning van Schiedam2 vrijwel zeker is. Het derde speelde tegen BSV. Bij het afbreken was de stand 3—3 door overwinningen van Teeuw, Van Hoorn en Troost. De vier afgebroken partijen van Rademaker, Tcttelaar, C. Groenweweg en de Koningh staan allemaal minstens remi se, zodat een kleine overwin ning verwacht wordt. Vlaardingen/Schiedam Op 1 november wordt het terrein van de Vlaardingse IJsclub weer onder water gezet in de hoop dat „Koning Winter" te zijner tijd voor een ijs vloertje zal gaan zorgen. Normaliter duurt de bevloeiing tot eind februari. Op dat tijdstip neemt men aan dat, het weer een kwakkelwinter gaat worden en dat de kans op ijsfeesten wel verkeken is. Ditmaal blijft echter het terrein tot 1 augustus onder water staan. Dit heeft het dagelijks bestuur van de Vlaardings Raad voor Sport en Recreatie deze dagen besloten- Gelijktij dig verleende do raad het be stuur van de Vlaardingse Hen gelaars Bond toestemming de ijsbaan te benutten als een groeivijver voor pootsnoek. De vhb was al voornemens om samen met de Hengelsportver eniging „Schiedam en Omstre ken" en de KV „De Toekomst" uit Rotterdam een snoekproject op te zetten waarvoor de onder gelopen ijsbaan bijzonder ge schikt zou zijn. Nu de raad haar fiat heeft gegeven staat niets dit voornemen in de weg. Doel van het project is, om in de door de drie organisaties be heerde viswateren te komen tot een optimale snoekstand. Evi dent bij een goed waterbeheer, maar het biedt tevens de snoek- vissers onder de leden betere vangkansen. Bij een toenemen de visbezetting dient ook de roofvisstand naar evenredig heid te worden uitgebreid. Er is een tijd geweest dat de beroepsvissers aan de waterbe heerders volop zware snoeken konden leveren, weggevangen uit de grote rivieren en uit ei gen viswater. Dit is reeds lang verleden tijd. In heel Nederland bestaat een groot tekort aan roofvissen. Men is nu vrijwel geheel aangewezen op de Orga nisatie ter verbetering van de Binnenvisserij in wier kweke rijen naast andere zoetwatervis- soorten ook snoekjes bij dui- zenden hun prille bestaan be ginnen. Als snoekbroed en voerjaars- snoek (visjes van 4 cm) worden ze uitgezet. Mondjesmaat echter want de O VB kan lang niet aan de vraag naar snoek voldoen. Er zouden geen problemen zijn als al dat jonge goed tot was dom zou komen, de meesten bereiken dit stadium echter niet. De VHB liet vorig jaar nog 20.000 stuks van dat snoekenkriel uit zetten in de Vlaardingse Vaart. Het aantal wat hiervan de vangmaat zal bereiken acht men zeer gering. Onder water geldt ook het gezegde „eten en gegeten worden". Het kanniba lisme onder de snoeken is bij zonder groot maar ook de wa tervogels kijken niet of ze een wïtvisje pakken of een schaars jong snoekje. De aankoop van jonge snoek is voor de beheerders van viswa ter een kostbare aangelegen heid. Dit alles overwegende heeft de drie organisaties doen besluiten een groei vijver op te zetten, al wordt dit als een ex periment gezien. Ze maken hiervoor gebruik van een erva ren beroepsvisser als adviseur. Op de ondergelopen ijsbaan wor- den omstreeks april voorjaars snoekjes uitgezet van 4 cm. De hoeveelheid is afhankelijk van het beschikbare wateropper vlak. Het in het voorjaar door het zonlicht verwarmde water, waarvan de grasbodem boven dien bemest wordt, zal het groeiproces van de snoekjes versnellen. Hiertoe zal tevens bijdragen het toevoegen van plankton en kleine prooivisjes. Dit laatste met het uitzetten van kuitrijpe wïtvissen die met el- kaar duizenden z.g. „spelden knopjes" in het water brengen. Zo wil men dan voorkomen dat de snoekjes elkaar opvreten. Door de oevers met kunstmatig wier te verlengen hoopt men de snoekjes meer schuilgelegen- heid te bieden tegen aanvallen van watervogels. Proefondervindelijk is aange toond dat de snoekjes in een dergelijk groeiproject binnen twee maanden kunnen uit groeien tot visjes met een leng te van 20 cm. Ze zijn daardoor minder kwetsbaar, wat de le venskansen aanmerkelijk ver groot. Als het experiment Het nu nog stevig vergren delde hek van de ijsbaan. Na de „ijspret" krijgt het terrein een nieuwe bestemming. slaagt, besparen de drie organi satie niet alleen veel geld, maar zijn bij een eventuele herhaling van dit proces verzekerd van voldoende snoeken. Bovendien zal het een resultaat blijken te zijn van. een stukje samenwerk ing op gewestelijk niveau waar van de primeur in Vlaardingen is komen te liggen. Schiedam In het recent ver schenen maandblad „Opkik- kertje" kondigt de SZV de Wa tervrienden wederom de nodi ge activiteiten aan, die buiten de wekelijkse zwemuren val len. Daarnaast de agenda van de op maandag 28 oktober te houden buitengewone algeme ne ledenvergadering. Hier komt hot bestuursvoorstel ter tafel, betreffende het innen van entreegelden voor de zwembaden op jaarbasis. Het voorstel luidt: het met ingang van 1 januan 1975 koppelen van de entreegelden aan het lidmaatsehapgeld. Dit ter ver eenvoudiging van de ledenad ministratie en een ontlasting van secretariaat en de penning meester. De bijdragen vallen dan onder de noemer „contributie". Voor het instructiekader en leden die deelnemen aan twee of meer instructie-uren worden afzon derlijke regelingen in het voor uitzicht gesteld. Dit zal ook moeten gelden voor rustende leden en voor personen die bin- Met ingang van 1 januari 1975 Wil het bestuur het aanbrengen van nen het verenigingsjaar tot de vereniging toetreden, een pasfoto, voorzien van het verenigingsstempel, op de con- tributiekaarten verplicht stellen. op; donderdagavond 17 oktober a.s. aanvang 19.00 uur zal in: Gebouw Arcade, Lange Haven 71 erkend veïfinghoudersbedrijf Amstelveen, fa. M. Pijpers te Amstel veen t.o.v. gerechtsdeurwaarder G. J. van Es te Rotterdam een partij goederen publiek a contant bij opbod verkopen, waaronder nieuwe: antieke hanglampen - 5- en 12-delige cassettes - platenspelers - oudo lampen - draabare T.V.'s - stereo radio meubelen - commodes - stereo apparatuur - cassette recorders. Bretonse klokken - draagbare radio's Zaanse klokken wandornamenten - dekenkisten - lade- en hoekkasten - vitrine- kastjes - bijzet- en telefoontafeltjes - gouden sieraden, w-O. gouden dames- en herenhorloges en wat verder ter tafel zal worden gebracht. Alle artikelen worden verkocht onder volle garantie. Gelegenheid tot bezichtigen der goederen vanaf 18.00 uur. Voor handelaren er particulieren bestaat de gelegenheid tot het inbrengen van goederen tot 17.30 uur. KLEUTERS Verder heeft het secretariaat goed nieuws voor de ouders van kleuters boven de 6 jaar. Toen met het kleuterzwemmen in het kikkerbadje van zwem bad Zuid werd begonnen was de belangstelling hiervoor overweldigend groot te noe men. Dit noodzaakte bet be stuur een wachtlijst in te voe ren. Om een betere doorstro- raing te bevorderen is men aan het experimenteren geslagen met als gevolg dat er nu regel matig nieuwe kleuters kunnen worden toegelaten. De stop geldt niet voor de zon dagmorgen-uren in het Sport- fondsenbad. Hier is momenteel voldoende ruimte voor 6-jari- gen en flinke kleuters van 5 jaar. In het kader van de zwem- week ter gelegenheid van 40 jaar Sportfondsenbad, zal ook „De Watervrienden" een avond vullend programma gaan pre senteren. Dit wordt donderdag 14 november. Het technische kader is er natuurlijk op ge brand om die avond goed voor de dag te komen. Het ligt in de bedoeling om met een grote ledenafvaardiging te gaan deelnemen aan het gewes telijke jongerenweekeinde. Op 2 en 3 november te houden in het internationale jeugdcen trum „Overvoorde" in Rijs wijk, toegankelijk voor jonge ren van 16 t/m 22 jaar. Jongens en meisjes van 7 t/m 12 jaar krijgen op zaterdag een groot „pannekoek-bak-spet- feest" in eigen clublokaal. Hier komen op 9 november ook de kleuters bijeen. Eerst voor een buitenspel met na afloop pof fertjes eten die de kamptantes hier komen bakken. Het St. Nïeolaasfeest zal ditmaal reeds op zondag 1 december in zaal Irene gevierd worden. Op 1 januari 1975 volgt de traditio nele nieuwjaarsbijeenkomst in het clubgebouw. Schiedam Ter gelegen heid van het 70-jarig be staan van de gymnas- tiekverenigng THOR hield de Rotterdamse Turnbond van het KNGV haar jaarlijkse Algemene Ledenvergade ring in Schiedam. Een vergadering tussen „wind en water" in de conferentiezaal van het restaurant Europoort die in het teken stond van het jubileum van een der oudste aangesloten ver enigingen. Driekwart van de overigen "waren met honderdtwin tig afgevaardigden aan wezig toen bondsvoorzit ter S. Gros ter inleiding het bestuur van THOR dank bracht voor de ge boden gelegenheid dit maal in Schiedam te ver gaderen. Een belangrijk punt vorm de de technische kanten van het komende win ter programma. Niet minder de bespreking over de volgend jaar in Berlijn te houden wereldgymnae- strada. Deze belooft de grootste tum- en gyrrmas- tiekmanifestatie te wor den die ooit is gehouden. Tot dusver schreef ons land al met tweeduizend deelnemers in en staat hiermee aan de top van het landenlijst je. De RTB rekent op twee honderd deelnemers. Met die van de overige gym- nastiekorganisaties wordt een gezamenlijk oefen programma samenge steld waarvoor nog een geschikte sporthal dient te worden gevonden. Bijde bestuursverkiezin gen deden zich enkele mutaties voor. Mevrouw R. Roël-Buis kreeg met Jack van Oudheusden een plaats in het bestuur waaraan ze reeds waren toegevoegd. Het lid vari THOR, Jack- van Oudheusden is aan gesteld als commissaris van materiaal en ziet zich tevens belast met de pro paganda via pers en an dere nieuws smedia. Het bestuur streeft naar bete re contacten om te be werkstelligen dat naast het to p-turnen wat meer aandacht wordt besteed aan gymnastiek en tur nen waarvoor het wed strijd-element minder centraal staat In de technische commissie werden gekozen mejuf frouw A, Droog en me vrouw M. Eversdijk-Bak- vis. Met instemming van de vol tallige vergadering werd de heer A. Alblas, voor zitter van rayon >111, Hoeksewaard benoemd tot lid van verdienste.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4