Gemeente gaal eindelijk Spooï1 ba austraal asf al teren Oud-raadslid H.M. Willemse (81) overleden MBS Humanitas wil derde maatschappelijk werker Alleen nu nog de alarmcentrale 1 Na jaren lang klagen Van bewoners: i^3l VERGADERING VERKEERSCOMMISSÏE BLIJFT AVONDKLUS Sociale Dienst wil meer personeel Gespaard in Schiedam Inbraken: weinig schade m STOPLICHTEN i' JA Studiecommissie: wachten tot stichting een feit is Trekker gestolen SCHIEDAMSCHE COURANT Woensdag 23 oktober 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 4 pagina's 99ste Jaargang no. 25151 SCHIEDAM EN KETHEL Gisteravond kwamen in wijkcentrum 't Trefpunt wet houder Van der Wiik en be woners van de wijk Bijdorp bijeen om te praten over de moeilijkheden in de wijk. Ét Schiedam Vanmiddag rond het middaguur is op de ai- gemene begraafplaats aan de Laan van Spieringshoek onder grote belangstelling de heer ELM. Willemse ter aarde besteld. Hij overleed afgelopen zondag - precies op zijn verjaardag - op 81 Jarige leeftijd. De heer Willemse heeft zich vooral op jeugdige leeftijd zeer verdienstelijk gemaakt op sociaal terrein. Later is hij jarenlang lid van de Schiedam se gemeente raad geweest. Een deel van deze periode van de heer Willemse de nestor van de raad, waarin hij zat als af gevaardigde van de Kath olieke Volkspartij. Gisteravond is er in de kapel van het Noletzlekenhuis een Heilige Eucharistieviering gehouden. Vlak voor de begrafenis werd in de rooms-katholïeke kerk aan de Singel nog een Heili ge Mis van Requiem opge dragen. De heer Willemse was begif tigd met het erekruis Pro Ecclesia en hij was drager van de gouden medaille va Oranje-Nassan. SCHKDAWSCi Schiedam - De gemeente zal zo gauw mogelijk de Spoorbaanstraat gaan asfalteren. Na jarenlang te hebben geklaagd over de toestand van het wegdek in die straat, kregen bewoners van de wijk Bijdorp gisteravond van wethouder J. van der Wilk te horen, dat deze alles in het werk zal stellen om snel een eind te maken aan de klachten die de bewoners over hun wijk hebben. De slecht bestrate Spoorbaanstraat: binnenkort met asfalt... De Bijdorpers bleken het volste vertrouwen te hebben in de nieuwe wethouder voor wel zijnszorg en wïjkaangeiegenhe- den. „Toch zal Van der Wilk het erg moeilijk krijgen in de toe komst", zo meende de secreta ris van de wijkvereniging Bij dorp, de heer E. BI a au w, giste ren na de bijeenkomst van wijkbewoners en de wethouder. „Van der Wilk heeft namelijk een ambtenarenkorps achter zich, dat veel te traag fungeert. Ik voorzie dat dat in de wijken enige ontevredenheid zal te weegbrengen". De Bijdorpers bleken over het algemeen vrij gelukkig met hun wijk, ondanks enkele lang sle pende moeilijkheden. Zo be schouwen de wijkbewoners de knhsihg~"SÖuedarhseweg/Nieu- we D ami aan als „levensgevaar lijk", terwijl de uitbreiding van het aantal voetbalterreinen (bij de Pietermanvelden, ten noord en van de spoorlijn Schiedam- Vlaardingen) volgens hen een onaanvaardbare toename van gemotoriseerd verkeer in de wijk met zich zal meebrengen. De zorgen om de verkeerssituatie wordt echter enigszins vermin derd door de komst van de nieuwe NS-halte Nieuwland. „Wanneer het station er is, zul len er op het kruispunt stop lichten worden geplaatst", al dus wethouder Van der Wilk. Bij de aanleg van parkeerterrei nen rond het treinstation rekent Bijdorp op inspraak. „Natuur- - lijk zullen de wijkbewoners hun wensen tijdig kenbaar kunnen maken", volgens de wethouder. „Het mag in geen geval zo zijn, dat de bewoners te laat hun ideeën naar voren brengen, zoals Bi fde-Mazarttean "het ge val is geweest. Maar dat is, en dat heeft dit college van b. en w. maar te aanvaarden, het ge volg geweest van het beleid van het vorig gemeentebestuur. Nu nog de situatie daar terug draaien is ons inmiddels onmo gelijk geworden". Schiedam De commissie voor verkeer en vervoer zal voortaan 's avonds blijven vergaderen. Hoewel het commissielid en ver- kecrsdeskundige H.W.G. Hoek erop heeft aangedrongen bij voor zitter Zijdeveld om het tijdstip van vergaderen naar de middag te verschuiven, zoals vroeger het geval was, antwoordde de wethouder: "Men kan zich als raads- of commissielid vaak beter 's avonds vrijmaken dan 's middags. Er hebben dan ook veel leden van de verkcerscommissie gevraagd om de vergaderingen in de avonduren te doen plaatsvinden. Aan die verzoeken wil ik graag voldoen." Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombtnaiie 14 dagen lang. gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen Hel Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws, de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van een. Profiteer ervan! PS MoeM u n leuke ve»g»l>|fcing kunnen b«denhen als aanvulling od onderstaande «n de bon üan maakt UU>» °P wcluveve g «aansteker dit! wij wekelijks mllowen ding jf de mecel oriflinete in naam I adres woonptaal leletoon 8 stuu' m>| graiis on vri|bli|voncJ Hel RN plus Sctuedamscbe Courant tos I Hoort tut I zo hoon de Schtetfamsche Courant öij net Rotierdamscti euwsQfad Bi Ml Schiedam De bundeling van het maatschappelijk werk in Schiedam in één stichting zal voorlopig nog op zich laten wachten. Daarom moet het mogelijk zijn dat de nu nog afzonderlijke verenigingen de nodige krachten kunnen aantrekken om de sociale nood op dit gebied te lenigen. Dat is de mening van dr. K. van der Veer, lid van de Sociale Adviescommissie voor de Pv dA. Samen met „collega" J- Looy voelt hij er niets voor om de aanvraag van Humanitas die een derde maatschappelijk werker in dienst wil nemen, te dwarsbomen. „Ze zitten al ja ren te springen om een extra maatschappelijk werker", al dus Van der Veer, „we moeten deze aanstelling ondersteu nen." De reden dat de speciale studie commissie voor maatschappe lijk werk de aanvraag afwees is, dat men bever wil wachten tot de stichting een feit is. „We moeten voor deze nieuwe stich ting een team gaan vormen. Een dergelijke vorming wordt onmogelijk gemaakt als in dit stadium nog nieuwe maat schappelijke werkers worden aangetrokken", aldus drs. GAA. Smits, directeur Sociale Dienst en lid van de studiecom missie in een brief aan b. en w. Tijdens een vergadering van de Sociale Adviescommissie werd er uitgebreid gediscussieerd over de aanvraag van Humani tas. De moeilijkheden .spitsen zich toe op het plan van voorzit ter E. Collé om de aanvraag tegelijkertijd te behandelen met de statuten die voor de stich ting waren opgesteld. Dit voor stel werd echter (om achter grondformatie te kunnen inwin nen) van de agenda geschrapt en daarbij dus ook de aanvraag van Humanitas. De PvdA'ers Van der Veer en 'Looij waren het daar niet mee eens omdat het aantrekken van een derde maatschappelijk wer ken voor Humanitas op het ogenblik zeer noodzakelijk is. Collé: „Om zo snel mogelijk de stichting van de grond te krij gen, moeten we het voorstel juist uitstellen al klinkt dat te genstrijdig. Het probleem van Humanitas geldt trouwens ook voor de andere verenigingen. Mocht de stichting niet op korte termijn doorgaan dan kunnen we alsnog de vacature vervul len". Kethelse arts Van der Veer bleek niet overtuigd. „We moeten ons niet voorstellen dat we in de volgende vergadering tot een voorstel voor de raad kunnen komen. Volgens mij zal het zelfs nog een half jaar duren eer het zover is. Intussen wach ten de vacatures op vervulling. Wat maakt het uit of Humani tas drie of vier maatschappelijk werkers heeft als de stichting een feit wordt? Het probleem blijft het zelfde". Drs. Smits: „Wc rijn nu al vijf 0r3. G.A.A. Smits.... vijt jaar Studie jaar aan het studeren. Het laat ste jaar is alles doorgesproken met de betrokkenen. Bovendien hebben wij een kandidaat op het oog die de leiding aan de maatschappelijk werkers gaat stichting gestalte moeten geven, geven". Deze functionaris zal in Tenslotte werd besloten op korte overleg met alle betrokkenen termijn een bespreking te hou- de samenwerking binnen de den over het maatschappelijk Schiedam Alleen nu nog de alarmcentrale en dan is de zaak rond. De verhuizing van de Schiedamse brandweer van het terrein aan de Singel ach ter het Stadskantoor naar bet nieuwe aan de Breed straat gaat steeds meer vorm aanne men. Op 4 oktober al heeft het stafper soneel zijn intrek genomen in de nieuwe behuizing. Door het redelijk goede weer van de af gelopen week is de bestrating en de overplaatsing van de ga rage zo ver gevorderd dat van 12 oktober af het materieel en- het uitrukpersoneel aan de Breedstraat zijn ondergebracht Op dit moment bevindt zich al leen nog maar de alarmcentrale aan de Singel, maar ook dat zal niet lang meer duren. Zodra alle technische voorzieningen op het gebied van telefoon-, alarm-, meld- en mobilofoonin stallaties op de nieuwe kazerne zijn aangesloten zal ook de AC meeverhuizen. -v—*- - ----- - Tr s I werk, waaraan de leden van de studiecommissie en de Sociale Adviescommissie zullen deelne men. Schiedam De Sociale Dienst gaat haar personeel uitbreiden met vier man. Als de gemeente raad met het voorstel akkoord gaat. mag de Sociale Dienst twee ambtenaren voor de bui tendienst en twee administratie ve krachten aantrekken. De uitbreiding is nodig omdat de werkzaamheden van de GSD de laatste maanden sterk is toe genomen. Het is ondermeer het gevolg van een wijziging in de wet op de landelijke normering voor bijstand. Drs. Smits, directeur van de So ciale Dienst: „De laatste jaren maken we geweldige ontwikke lingen door. Er zijn onzettend veel mensen in opleiding. We zitten midden in de omscholing sperikelen". Dat laatste zijn de twee redenen waarom de directeur zijn perso neel wil uitbreiden. Op grond van de studiekostenregeling moet aan het personeel in oplei ding namelijk de nodige facili teiten worden verleend. De wer ving van goed geschoolde krachten blijkt in de praktijk niet mogelijk, aldus de direc teur. De vier man extra personeel zul len nog dit jaar worden aange nomen. Kosten voor de gemeen te: 24.000 gulden dit jaar en voor 1975 117.600 gulden. Vol gend jaar zal een tweede uit breiding nodig zijn met vier man. Schiedam Ijl de maand september Is bij de Spaarbank anno 1820 een bedrag van 15.2S4.776,09 ingelegd en 14.462.872,18 terugbe- V?Id;„her 1973 waren deze bedragen respectievelijk 12.471.546.13 en f 11.-535.634,31. Dit jaar was er dus een aanzienlijk inlegovvrschot van 791.903,91. Toch was dit lager dan in seDtember voria jaar. Toen was dit overschot namelijk 885.911,82. Grote schade na inbraak bij Los Rigotes Schiedam Onbekenden heb ben tussen 19 en 21 oktober een bezoek gebracht aan de kantine van de tennisver eniging Los Bigotes in het volkspark aan de Stadhou derslaan. Men kwam binnen door een ruit te vernielen. Twee medailles werden gesto len. De schade wordt echter geschat op ruim duizend, gulden. Schiedam Ia de nacht van 18 op 19 oktober Is een DAF-trekker die geparkeerd stond op de Buitenhaven weg, gestolen. Het kenteken Is BB-85-35. Hoofd brandwachten Schiedam De volgende kan didaten zijn geslaagd voor het examen hoordbrand- wacht bij de Schiedamse brandweer L. Barto, G. B. Goll, JT. B. Mols, A. J. Fol derman, J. HL van Rossen, M. J. van Ttel en W. D, J. VogeL Schiedam Bij een Inbraak In een fotohandel aan de Hoogstraat zijn 400 gulden gestolen uit een geldkist Men was binnengekomen door een raam aan de ach terzijde open te trekken. O Inbrekers hebben ook een bezoek gebracht aan de ma chinefabriek Van Rooyen aan de Bakkerstraat Er werd een ruit vernield. Men vermist alleen wat snoep en limonade. O Na het bezoek aan de ma chinefabriek zijn de inbre kers naar het nabijgelegen i kantoor van de BV Witbe- tonpaal gegaan. Ook hier werd een ruit vernield om binnen te komen. Er werd echter niets gestolen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1