De spreekbeurt van Kees 8* h CINDY r—rt Belang rijk Signalement I-Mt m 9 9 9 9 9 9. 9 9 Ta n' t i/^/9 C.H. T.kjQ_t±£&_ o 9 0 0 E e .«Stems; WOENSDAG 23 OKTOBER 1974 SCHIEDAMSCHE COURANT Cindy is een bastaardje dat wegens ziekte niet meer vet- erg geschikt voor een gezin een paar dagen geleden in zorgen. Het hondje (bruin met kinderen. Zij is een teef, het asiel is terecht gekomen, met wit) is tien maanden schofthoogte 52 cm. Zijn vorige baas kon hem oud. Het is een erg liet beest, Naam: onbekend Ras: foxterriër Geslacht: reu Leeftijd: 2 jr Kleun wit met bruin en zwart Schofthoogte: 43 cm Beharing: ruw, krul Hrt korte staartje zwaait vliegensvlug heen en weer. Sinds zaterdag 12 oktober zit hij al achter de ijzeren tralies van het hok en bepaald leuk v kan hij het niet vinden. Bezoek is voor hem dan ook een welkom intermezzo. Toont degene voor hem ook nog enige belangstelling dan is he hek van de dam. Vrolijk kwispelend zover dat kan met zijn gecoupeerde staart en al en toe een kort blaf je „lancerend" begroet hij de bezoekers en of hij hem er maar even uit wil laten 1 Hij krijgt ditmaal zijn zin. Hoewel het bepaald geen pretje is met het regenachtige weer een ommetje te maken, wagen we het er toch maar op. Hoewel de foxterrièrs oorspronkelijk een ras van jachthonden zijn merken we dat totaal niet aan de gedragingen van onze vriend. Het enige wat op een overeenkomst kan duiden is het oneindig gesnuffel, maar welke hond doet dat niet? 2 Niettemin is het een best beest. Vriendelijk voor Vanaf donderdag "17 oktober zit 'deze cyperse kater in een van de hokken. Hij werd gevonden in de Willem Pastoorstraat. De kater is pas twee maanden oud. Ook de kat van vorige week zit nog op een nieuwe baas te wachten. Beide zijn voor een kleine vergoeding af te halen bij het asiel. O Het asiel ligt aan de Sint Annazusterstraat, telefoon 266266 O Openingstijden: 9-12 uur en 14-17 uur; za terdag 9-12 uur; zon en feestdagen gesloten O Voor vermissingen direct het asiel bellen 9 Ook Amivedi een organisatie die wegge- lopen en gevonden dieren registreert kan u mogelijk helpe- n: telefoon 269947 De Schiedamse diere narts dr. De Kaper heeft zijn praktijk aan de Jan Steenstraat 39 O Spreekuren: maan dag tot en met vrijdag van 13-14.30 uur en van 19-20.30 uur. be halve woensdagavond O Afspraken kunnen telefonisch worden ge maakt van maandag tot en met vrijdag tus sen 8 en 9 uur 's och tends. Telefoon 268234' 0 Opgeven als lid van de dierenbescherming kunt u door storting van 7,50 gulden (na 1 januari 10 gulden) meer op gironummer 216407 ten name van de dierenbescherming afdeling Schiedam. Op het strookje ver melden: „nieuw lid". Maandblad gratis. 0 Het gironummer staat ook open voor giften voor de afde ling. .zowel de voorbijganger als een loslopend soort- genootje. Een uitgebreide kennismaking is ech ter wel het laatste waar hij aandenkt in tegenstelling tot vele andere honden en als v de opponent niet snel de poten noemt begint hij te grommen. Aan mijn lijf geen polonaise schijnt hij dan te denken. Zijn ware aard? Het blokje rond verloopt verder zonder noemens waardige incidenten. Ook aL dankzij een zich ontladende regenwolk zijn we al weer vlug in het dierentehuis aangeland. De foxterriër blijkt gewillig zijn hok weer op te zoeken, maar niet alvorens zijn baas te bedanken door zijn lichaam eens flink door elkaar te schudden. De foxterriër is een vondeling. Het hondje (wit met bruine en zwarte vlekken, krullerig haar) werd opgepikt in de M. C M. de Grootstraat in Nieuwland. Hij had geen halsband om. Het hondje van vorige week heeft een goed tehuis gevonden. ff t 0 0 0' 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 O 0 0 0 0 0 -• „Volgende week heb ik een spreekbeurt, bah", zegt Kees Hij smijt nijdig zijn tas in de gang en ploft op een stoet neer. „Ik weet niet waar ik het over moet hebben hoor. 'Hoe moet dat nou?" „O, we verzin nen wel iets", zegt moeder „hier, drink eerst je thee maar op". Moeder bedenkt van alles. Een spreek beurt over Indianen, dnikers, vissen, de marmot, vlinders Maar Kees schudt steeds van nee. „Mis schien doe ik het over de hamster", zegt hij-' ,"of nee, over wolven. Nee, nu weet ik iets, ik doe het over zee honden, dat vind ik leuke beesten". Direct na het eten gaat Kees naar de biblio theek. Daar zoekt hij net zo lang tot hij een fijn boek heeft over zeehonden. Het is woensdagmiddag dus hij heeft de hele mid dag de tijd om te lezen en de interessante din gen op te schrijven. Als het klaar is weet hij dat het een reuze spreekbeurt wordt. Misschien krijgt hij er wel een tien voor. Hij doet het papier waar nu alles op staat, in het boek en legt het weg. Dan gaat hij nog buiten spelen. Marlies, de zus van Kees, gaat die middag naar de bibliotheek Ze pakt al le boeken mee. ook het zeehondenboek, stopt ze in haar tas, roept „mam, ik ga naar de bieb hoor", en fietst weg. De andere ochtend vroeg pakt Kees zijn schooltas in. Onder wij] eet hij zijn brood. „Mam, waar is dat boek over de zeehon den?" roept hij, „fit heb het blaadje van mijn spreekbeurt er in gelegd". „Dat zal wel in de kast liggen", roept moeder terug maar opeens schiet haar te binnen dat Marlies gistermiddag naar de bibliotheek is geweest. O lieve help, ze zal toch niet.. Ze gaat vlug naar de ka mer en hoort dan net Marlies nog zeggen „ik heb gisteren de boeken terug ge bracht". „Dat boek van mij toch niet?" zegt Kees „Ja hoor, alle boeken". „En daar zat mijn spreek beurt tussen. Rot meid. Nu moet ik alles overdoen. Blijf met je handen van mijn spul len af. Blijf...." „Alsje blieft Kees doe niet zo paniekerig", zegt moeder, je weet dat Marlies 's woensdags altijd naar de biblio theek gaat Je had dat blaadje er niet in moe ten leggen". „Maar dat boek had ik pas ge haald", schreeuwt Kees. „Dat weet ik toch niet. Ruil voor taan je eigen boeken maar", schreeuwt Marlies terug.Allebei monden dicht", roept moeder er tussen door. „Ik ga straks wel even naar de bi bliotheek om het boek terug te halen. Het zal nog wel niet uit geleend zijn". Als ze allemaal naar school zijn maakt moeder vlug de bedden op en dan gaat ze naar de bibliotheek. Ze had ei genlijk de ramen moe ten zemen en ze wilde de keuken een beurt geven. Maar dat moet maar even wachten. De spreekbeurt gaat voor. Kees moet hem vanmiddag al houden. Dus er is echt haast bij. Die arme jongen zal er de hele ochtend wel aan denken. Als het boek er nu nog maar is...Nee hoor, moeder heeft Het boek is uitge leend, zegt de juffrou- w,.Ze zoekt het adres op. Jan v.d. Plas, Van Bijnensingel 88.„Die dierenboeken gaan vlug", zegt ze, „voor spreekbeurten en zo, begrijpt u". Ja, moe der begrijpt er alles van. Ze fietst naar de van Bijnensingel maar er is niemand thuis. „Ze is even een bood schap doen", zegt een regenen. Dus ze komt kletsnat aan. Maar er wordt nu gelukkig open gedaan. De me vrouw luistert ver baasd naar het ver haal. „Ik zal even kij ken of het er nog tus sen ligt", zegt ze. En ja hoor, daar is het. Wat zai Kees blij zijn! Als hij om haif één thuis komt vraagt hij tot moeders verbazing, helemaal niet. of het gelukt is. Moeder be gint er dan zelf maar over. „Ik heb het te pakken kunnen krij gen hoor", zegt ze. „Wat?" vraagt Kees. „Je spreekbeurt na tuurlijk" „O ja", zeg Kees, „het hoeft niet vanmiddag, de mees ter is ziek en nu is het een week uitgesteld. Ik denk dat ik maar een andere spreek beurt maak. Over vo gels. Dat vind ik ei genlijk vee!, leuker". Moeder staat met open mond van verba zing. Heeft ze diiar nu zo haar best voor ge daan? „Dit,was toch eigenlijk niet zo goed", zegt Kees en scheurt het papier doormidden. „Ik ga na vieren even een ander boek halen". „Laat alsjeblieft het pa pier er dan niet tussen liggen hoor", zegt moeder,„ik ga er niet meer achteraan, als je dat maar weet". ANKE 9 9 9 9 Erik Bruggeman, zeven jaar, heeft goed gekeken als hij bij de tandarts was. Het jongetje op de stoel lacht, er maar eens om. Hij heeft zeker maar een héél klein gaatje dat gevuld moet worden. 9 9 9 9 9 9 999990@99999999@99< O 0 0 9 9 0 9 0 0 0 0 Wie er zin heeft kan alvast een sinterklaas tekening 0 maken. Die moet dan voor zestien november in a mijn bezit zijn, omdat ik twee weken vooruit werk. De leukste tekeningen komen dan in ons w hoekje te staan. Je mag ook een sinterklaas-ge- 0 dichtje of een héél kort verhaaltje opsturen. Vijf december valt dit jaar op donderdag. Mis- schien krijg je dan 's middags vrij van school. Q 9 0 99999999999999999 99990 9 0 9 9 De winnaars zijn deze week: Petra ran Vliet (tien jaar), Astrid Groene veld (twaalf jaar), Paul Spaans, (zes jaar), Natacha van Adrichem, (tien jaar), Marléne van Marrewijk, (elf jaar), Peter Huisman, (twaalf jaar). De oplossing was: 1 klok, 2 lava, 3 oven, 4 kant, 1 vier, 2 idee, 3 eend. 4 rede, l thee, 2 held, 3 elma, 4 edam, I zoen, 2 Oslo, 3 elke, noem, l prijs, 2 rest, 3 ij sla. 4 staL Mariene van Marrewijk. Wat leuk dat jullie m de herfst vakantie ook naar een huisje gaan. Misschien is het dan wel mooi weer. Het is al weken lang zo slecht Ik vind de jeugdrubriek maken erg leuk werk. Het is mijn hobby en ik ben er eigenlijk altijd mee bezig. Is het niet met schrijver» dan wel met het bedenken van verhalen en puzzels. Heb je al een test gehad? Dorette van Leeuwen. Zijn va der en moeder weer terug? Hoe vonden ze hert in Span je? Ze hadden mooi weer dat heb ik op de weerkaart van de t.v. gezien. Zijn ze nog bruin geworden? Gezel lig. dat jij toen bij oma lo geerde. Ze woont dichtbij school. Het zal wel tegen vallen als je weer thuis bent Jullie krijgen een boek thuis gestuurd. pech. mm Mm. jm. mm Mm. Mm Mm Mm -L en OP de fiets moet. Zit je in de vijfde? Inez van Milt Fijn, dat je het boek leuk vond. En je had het gelukkig nog niet. Nu maar weer meepuzzeien dan win je misschien nog eens een prijs. De oplossing van deze week had je goed. Ilanneke Ardon Leuk he, dat je weer een prijs won. Heb je jet boek at uit? Weet jij ook hoe je griesmeelpudding maakt? Ik heb er laatst één gemaakt maar die is mis lukt De puddtng was veel te stijf. Nu kun je voor moeder ook eens koken. Of deed je. dat wel eens? Ik denk dat het do moderne manier is van Engels leren. Wij moes ten vroeger do woorden uit ons hoofd leren en ze op schrijven. Elma Jasperse Bedankt voor je felicitatie. Ik wist niet dat het ook in jullie krant stond. In dit figuui moet je zeven woorden invullen. (Elk woord bestaat uit acht letters. En je hebt natuurlijk gezien dat elk woord een oe heeft Die oe is overal al in gevuld. Nu maar aan de slag, 1 bezig zijn met oefenen. I 2 woont de boer. 3 een zak in je broek, 4 k een heleboel bruine vlekjes in je gezicht. vooral zomers, 5 droevig verdrietig zijn, 6 boek om in te lezen. 7 ander woord voor oma. buurvrouw, „over een uurtje is ze weer te- rug Er zit dus niets 0 je een weelc om je oplossing anders op aan aat in te Bturen. Op de envelop zet je aan Anke, moeder eerst naar Verwersdijk 6-8, Delft Onderaan je oplos- huis gaat en na een 9 sing, brief, of tekening rot je je naam, adres, uur weer terug fietst 0 enleefujd. Het is intussen gaan A 2 3 O E V O V O E 6 0 t O Ik dacht alleen in de Deut sche Courant Maar nu weet jij het ook. Dat is leuk. Je had de oplossing goed. Mirjam v.d. Mare Leuk dat je weer eens schreef. Of je er een diploma voor krijgt weet ik niet. Ik denk van niet hoor. De kinderen hier kre gen wel een plantje na afloop. Ik ga met een groep je mee en dan help ik wat. Het zal wel gauw afgelopen zijn. Het is veel te nat weer geweest. Krijgen jullie voor schooltijd Engelse les? Mijn dochtertje heeft het nu ook. Ze zit ook in de vijfde. Zeg maar gerust „je" hoor. Dat vind ik veel gezelliger. Be dankt voor de felicitatie. Cora Zuiderwijk Heb je je bnefje gekregen? Mijn doch tertje was ziek dus ze had geen zin om te schrijven. Wat leuk dat moeder ook alujd meeleest. Wil je mij nog even schrijven of je de tekening helemaal uit je hoofd hebt gedaan? Het mag niet nagetekend zijn zie je. Ik vond hem erg leuk. Diana de Prenter Ik was al te laat om nog iets te sturen. Jammer hé"? Als je nog eens iets maakt schnjf het me dan maar gauw. Het lijkt me lastig om nu ineens schuin te schrijven. Een hamstertje meenemen op va kantie is een beetje lastig. Maar je zou hem dan bij de buren of bij familie kunnen brengen. Dat doen wij met dc cavia ook altijd. Het geeft niet of hij op een flat zit want hij hoeft niet naar bui ten. Met honden en katten is het natuurlijk moeilijker. Dit waren de briefjes weer. Dag allemaal, veel groeten van ANKE. 9 0 9 0 0 0 0 O 9 O O '3©©©©©©0©©0©©©0© 4 L '-ij—-- 'Mi

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3