Han *ySpermon: Leiiik als ik h et een ein d zou schoppen" Juliana richt zich op tweede wedstrij denreeks vsv DAMMERS: TWEEMAAL PECH Pollux slordig Damesteam SZC ook langs SCOM Koppelconcours WAARDERING VOOR EIGEN DEFENSIE J^tlf WK te sterk voor S Eerste competitie bijna halverwege Zaalvoetbal Nederlagen tegen RDC en GDC OPEL HERFST SHOW bij PI ETERSEN sciÏEOAMST 7 SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG ,23 OKTOBER 1974 Schiedam Vrij verrassend dook Hermes- doelman Harry Spennon een paar weken geleden op in de lijst van geselecteerden van de zondagsectie van het district West- 2. Een misschien wat merkwaardig ogende selectie. Er is dan ook slechts een wed strijd gespeeld met deze „club" en wel tegen de collega's van het zaterdagvoetbal inVVest-2. Doel van deze en volgende wedstrijden is uiteindelijk te komen tot een nieuw Nederlands amateur-elftal, waarvoor een aantal oude krachten niet meer be schikbaar zijn en dat zich straks voor de Olympische Spelen moet zien te kwalificeren. Harry Spermon: „Vorige week heb ik meege speeld met de gecombi neerde zaterdag- en zon dagselectie van West 2. We moesten tegen het elftal van West-1 en nu is het de bedoeling, dat er uit die twee selecties straks weer één over blijft Daarmee gaan we dan voetballen tegen Noord en Zuid. Uiteinde lijk moet Arie de Vroet hieruit dan zijn selectie maken voor het Neder lands amateurelftal. Het zou in ieder geval erg leuk zijn als ik het een eind kon schoppen". Voorlopig: is het nog niet bekend of Harry Spermon opgenomen wordt In de selectie van West 1 ~en" West 2 tezamen. Harry Spermon: „Ik kan er moeilijk wat van zeggeel Vorige week heb ik de tweede helft mee mogen doen. Fred Stamkot van Ucitas heeft toen de eerste helft gekeept en hij deed dat goed. Zelf heb ik een hele rare wedstrijd gekeept; toen ik er in kwam stonden we met 2—1 voor en na twintig minuten was het zelfs 4—2 voor ons, maar uiteindelijk hebben we met 64 verloren. Vijf goals doorgelaten, ja. Niet zo best zou je zeggen". „Toch Ligt dat anders, want het waren in mijn ogen allemaal ballen waar ik niks aan doen kon. Er zaten er een paar on houdbaar in de kruising en twee keer konden ze zomaar vrij voor m'n netib inschieten. Het is natuurlijk abnormaal, dat zoiets kan gebeuren. Maar dat komt gewoon doordat de meeste verdedigers het wel ge loofden. Sommigen voelden zich al zeker van hun plaats en namen geen enkel risico. Zo kon Kamoen van EDO er fijn een paar inschieten zonder dat iemand er wat aan deed. Daar komt nog bij dat ze Karstens van Noordwïjk als laatste man hadden neergezet, normaal een middenvelder. Die jongen ts on geveer net zo groot als Aad van. de Voort; geen ideale maat voor een ausputzer natuurlijk". WAARDERING Terugdenkende aan die merk waardige gang van zaken, ligt het voor de hand een vergelij king met de Herin es-defensie te maken. In ieder geval een de fensie die sinds jaren het aan tal tegentreffers tot bescheide ner proporties weet te beper ken. Harry Spermon: „Als ze dat zo meemaakt, dan merk je pas hoe waardevol mensen als Piet van de Burg en Ger Ruse- Ier voor ons zijn. Een voorstop per als Ger Ruseier ben ik bij die selectiewedstrijden nog niet tegengekomen. Ik geloot echt, dat het voor een groot deel geluk is als je geselecteerd wordt". „Toch vind ik het natuurlijk best eervol om er bij te zitten. Ik p keep dit seizoen ook erg naar mijn zin, en train ook heel wat fijner dan vorig jaar. Toen kreeg ik op zijn hoogst één keeperstrainmg per week, maar nu neemt Pïm Visser, soms sa men met Jan Rijke, me iedere avond apart Voor een keeper is dat heerlijk natuurlijk, je voelt je er een stuk safer mee als je zondags aan de wedstrijd begint". Overigens heeft Harry Spermon ondanks deze wat late erken ning weinig ambities om nu ook maar naar het betaalde voetbal te gaan hengelen. Hermes' 25- jarige keeper: „Welnee. Er zijn keepers genoeg in het betaalde voetbal. Ze zitten daar echt niet op mij te wachten en als dat zo mocht zijn, dan zal er toch flink wat geld geboden moeten worden voordat ik naar een betalende dub ga. Ik zit best bij Hermes. Ik geloof dat we het dit seizoen best eert eind kun nen schoppen. Er zit een stij gende lijn in ons spel en naar wat ik tot nu toe gezien heb, zijn er geen clubs die echt ster ker zijn dan wij. Die overwin ning op Den Bosch is voor ons een bevestiging geweest, dat we rw uo_ een behoorlijke ploeg hebben Harry Sperrnon van dit' en nog aardig wat kunnen klim- nioment, zoals hij tegen Den men". Bosch een strafschop stopte en wekelijks op „de nul" speelt. Eén brok concentra tie... Schiedam Het heren-volleybalteam van Juliana speelt morgenavond in de Rotterdamse sporthal De Enk tegen Pendrecht. Voor de Schiedammers de vijfde competitiewedstrijd in de promotieklasse. Op zich een weinig opzienbarende gebeurtenis, ook al omdat de dagen dat het Schiedamse volleybal écht spectaculair uit de hoek kwam al tot het „grijze verleden" behoren. Tenminste zo lijkt het. Want de realiteit is, dat Juliana's herenteam in het seizoen 1971-72 nog in de landelijke hoofdklasse uitkwam. Het is allemaal verleden tijd. Het is eveneens niet uitgeslo ten dat de toevoeging „defini tief" kan worden aangeplakt Het verloop van „eigen kweek" is te groot geweest Fataal ook, omdat bet volleybal ln Schie dam ook in de jaren dat het in de top meedraaide nooit spe- Vlaartfingró - De heren van Pollux sprongen in het thuis duel tegen Waddinxveen erg slordig om met de kansen en dat betekende bij de hockeyers een brilstand: 0—0. Aan de Claudius Civiluslaan liet de Vlaardingse club zelfs een straf push onbenut De dames van Pollux verloren met 2—0 van Rapid en dat was in hoofdzaak te wijten aan de gebrekkige routine. Alleen in het begin kwamen de Vlaar dingse dames tot acties, wat halverwege zelfs leidde tot de opening via Joeke Roodenburg: 1—0. Voor rust kwam Rapid nog op l—l en daarna schoten de gastdames zich naar winst 1-2. Chevron: klein goed SCHIEDAM De wedstrijd vis sers van Chevron waren voor de grootwaterserie in Schie dam waar gevist werd in de Korte- en Lange Haven. Alles wat boven water kwam, was klein goed en bracht weinig gewicht op de weegschaal. Uitslag: t. H. J. de Boogert, 875 gram, 2. N. v.d. Bijl, 3. /L N. van Biezen, 695, 4. J. Vrijnaoet Jr. 670, 5. A. Jongejan 635, 6. A de Koster 580, 7. G. Wen- drig 420,8. H. J. Bokhorst 260, 9. J. A. van Biezen 210, 10. J. vA. Giesen 140, Iers van buitenaf naar zich toe kon lokken. De wedstrijd van morgenavond roept dan ook herinneringen op. Een terugblik naar een pe riode waarin Juliana de eerste schreden zette richting top. Maar ook een top waar Juliana in enkele jaren vanaf duikelde en terugkeerde naar het uit gangspunt: de afdeling. En daarin wacht Juliana na vier wedstrijden nog steeds op de eerste winst. Een tegenvaller? Nauwelijks, zo redeneert men bij de Schiedam se volleybalclub. Juliana heeft voor aanvang van dit seizoen geprobeerd te fusioneren met het Vlaardingse Volley en een jaar eerder besprekingen ge voerd met het Rotterdamse Concordia. In beide gevallen ging Juliana er vanuit dat het fusieproduct voor tenminste vijftig procent Schiedams moest blijven. Zowel Volley als Concordia (clubs waarvoor de noodzaak van een fusie niet speelde) achtten dit niet accep tabel. Leek het enige alternatief: stop pen, te elfder ure kwam Juliana op deze beslissing terug. Het gevolg: geen voorbereiding en, omdat de lagere teams al waren opgeheven, geringe financiële middelen. CONTINUEREN Voor de damesteams speelde dit probleem ln mindere mate. Ook dit jaar lijkt het eerste damesteam in staat de plaats in de landelijke derde divisie te continueren. Hier werd wèl een reserveteam op de been gebracht en bestaat de moge lijkheid om jeugd en recreatie- vol ley halsters onderdak te bie den. Wat betreft het voortbestaan van het heren-volleybal in Schie dam zal veel afhangen van de verrichtingen in dit seizoen. De selectieploeg, negen spelers, on derging ten opzichte van vong seizoen nauwelijks een wijzi ging, want tegenover het ver trek van Wim Bel (Volley) en SCHIEDAM In de derde minuut van de aantrekkelij- ke zaalvoetbal wedstrijd tus sen WK en VSV (Vlaar dingse scheidsrechters) was het Cees Ham die voor WK een toegekende penalty be nutte: 1—0. In die fase was WK meteen al duidelijk sterker en beperkte VSV zich tot uitverdedigen. En juist in een periode dat VVK wat verslapte redde doelman Huijer de Vlaardin- gers van een grotere achter stand, terwijl Dick Ploeg het aan de andere zijde probeer-' de, maar ontdekte dat WK ook wist wat verdedigen was. Beide goalies kregen' het hierna zwaar te verdu ren. Doelman Huijer ransel de een strafschop uit zijn doel, terwijl VVK-keeper Van Puffelen ook al een keer attent moest ingrijpen. Een ongelukkige trap in eigen doel en een treffer van Vlas blom bezorgde WK niette- min een 3—0 ruststand. Nog maals Vlasblom en een door Kees Pot afgeronde Vlaar dingse aanval zorgden ten slotte voor een, 4—1 eind stand in het voordeel van WK. De overige uitslagen van de deze week in de sporthal Margriet gespeelde wedstrij den zijn: PPSC a—Voor waarts a 31, PRZBloem hof (dames) 8—0, WF—GGK 2—1 en Groenoord 3—Ger minal 3 1—3. Schiedam En weer mocht het niet lukken voor de spelers van het eerste tiental van de damclub Schiedam. Weer had men goede standen, maar zal de uitslag wel een 911 verlies worden. Zal wor den, want er is afgebroken bij een 610 stand in het voordeel van RDC uit Rijnsburg. Halverwege de wedstrijd zag het er we! slecht uit voor de Schiedam-dammers. Teamlei der Louis Vrijland verwacht te toen wel dat er een 12—8 of 13—7 nederlaag uit zou komen. Dat de nederlaag dan toch nog beperkt kan worden lot 119 valt dan natuurlijk mee, maar achteraf blijkt dan ook nog eens dat Dick van Schaik een heel eenvoudige winst heeft gemist en ook Piet Basliaanse een schitte rende winstgang liet zitten. Beide zaten echter in grote tijd nood en vooral voor Piet Bas tiaanse is dit een geldig ex cuus, want de winst zat tame lijk diep en moest goed bere kend worden. Als je daar dan geen tijd voor hebt, ja, dan gaat het moeilijk worden. Er kan echter niet gezegd wor den dat de Schiedammers zich niet helemaal gegeven hebben. De eerste uitslag was er pas om kwart over elf, dat is wel erg Iaat in dit soort wedstrijden. Bovendien heb ben verschillende Schiedamse spelers zich vanuit een prak tisch verloren stand terugge vochten tot remise. Zo bijvoorbeeld Hans WiUemse, die een dam achter kwam, maar toch nog remise speelde. Of Wim Vrijland, die in ien twee-om-vijf eindspel nog re mise wist te forceren. Of Cees den Boer, die met twee stuk ken achterstand bleef door gaan, en bijna het spektakel stuk van de avond had opge voerd. Met de vlag op vallen moesten de beide spelers nog zo'n vijftien zetten doen. In die enorme tijdnood haalde Cees den Boer er nog een combinatie uit, maar hij gaf een stuk te weinig, anders had er nog een vi er-om-twee eind spel gekomen, wat waar schijnlijk ook wel ging verlie zen, maar gezien de tijdnood toch wel even geprobeerd kon worden. In het Schiedamse kamp vielen twee verlïespartïjen, van Cees den Boer en Tom Tilman, en. zes remises, terwijl de partij en van Piet Bastiaanse (waar schijnlijk remise) en Peter Bakker (zeker winst) afgebro ken moesten worden. EENTONIG Drie dagen later moesten de spelers van het eerste tiental alweer aantreden voor een uitwedstrijd tegen GDC te Gorinchera. Het begint wer kelijk een beetje eentonig te worden, maar weer heeft Schiedam-1 de winst laten zitten. De eindstand zal ook nu wol een 11—9 nederlaag worden, maar Dick van Schaik... braken partij... voor hetreffde geld had het andersom kunnen zijn. Tom Tilman verzuimde een stu- kwinsi te nemen en ging van de weeromstuit nog verliezen ook. Ook aan andere borden kwamen de Schiedammers in het voordeel, maar het was net niet genoeg voor winst Misschien heeft ook Cees den Boer de winst verzuimd. In een bijzonder moeilijke stand (die ontstaan was na een enorm stuk slagwerk, wat door Cees den Boer goéd be rekend was) heeft hij waar schijnlijk op het verkeerde veld een tweede dam gehaald. Nu kwam er een zeven-om- drie op het bord met aan bei de kanten twee dammen, waarin de remise niet meer was te voorkomen. De afgebroken partijen zullen voor Schiedam wel niet meer dan twee punten brengen. Pe ter Lansbergen staat zo goed als gewonnen, maar Dick van Schaik zal hard moeten zoe ken om remise te vinden, 20 die er al inzit Voorlopig is de stand 97 voor GDC. De uitslagen: (Schiedam-RD C 6—10), H. Willemse-J. Slinger land 1-1, D. van Schaik-R. Kromhout 2-1, C. den Boer-G, Cederhout 0-2, P. Bastiaanse- A van Hove (afgebr,), T. Mous-C. v.d. Bosch 1-1, P. Lansbergen-J". Schijff 11, J. Onink-C. Barelds 1-1, P. Bak ker-P. van Egmond (afgebr.), W. Vrijland-J. Kromhout 1-1, T. Tilman-A Kooloos 0-2. (GDC-Schiedam 9-7), M. Ver- kaik-D. van Schaik (afgebr.), E. Eversen-T. Mous 1-1, R. v.d Broek-C. den Boer 1-1, C. Ne» derveen-P. Lansbergen (afge br.), P. Verkaik-P. Bastiaanse 1-1, C. Kruis-W. Vrijland 1-1, A. Hommersen-L. Vrijland! 1-1, J. van Beers-L. Mous 0-2, P. Marks-P, Bakker 2-0, J. Hogendalen-T. Tilman 2-0. Peter van Norde (Concordia) stond de komst van Ben Horst man die vooral aanvallend een versterking bleek. Pas als Juliana er in slaagt de teruggang (lees: onafgebroken reeks degradaties) af te stop pen, gaat men bij de Schiedam se club weer vooruit denken. Dan ook warden weer leden aangenomen die niet kunnen bogen op een aanvaardbaar wedstrijdniveau. Daarom is Ju liana's duel van morgenavond iing volgt in promotie- en de gradatiepoule, wil Juliana toe slaan. Mocht dit mislukken en het daarna onherroepelijk vol gende verblijf in de degradatie poule louter nederlagen opleve ren, dan is de beslissing in feite zo belangrijk, want na de ver richtingen tegen Pendrecht Sriii «Trff® iaalste 't1'"1' Juliana, hier in de verdedi- strijd van de eerste competitie- helft tegen G. de Lange/RC 2. vast var* pfan m de En juist in die tweede helft van aar*val te gaan. de competitie, waarna een inde- al gevallen. Hetgeen "zoveel waf zeggen, dat de overlevingskan sen van het Schiedamse volley bal in het geding zijn. TO r RN MFT ZA IER DAG 2f> ÜK I OBER 1974 DIVERSE ATTRACTIES Trekvogels in Dorst Schiedam De wandelvereni- ging De Trekvogels gaat doer met het uitzetten van vrije wandelingen. Parkoer sen, die worden uitgezet door John Schmiti Deze maal was dat in Dorst waar adspirantleden tien kilome ter en junioren vijftien kilo meter konden wandelen. Voor de senioren ook dit maal geen afgebakend par koers, maar wandelingen naar keuze. Het bestuur van De Trekvogels is van me ning dat de leden op deze wijze meer betrokken raken bij natuur en omgeving dan bij het marcheren in groeps verband. Getuige de reacties van de wandelaars was dit uitgangspunt ook in Dorst weer een succes. SCHIEDAM Het dames wa.- terpolozevental van SZC lijkt voorzichtig op weg het verlo ren terrein (het degradeerde afgelopen zomer van de 3e klasse KNZB naar de le klas se Kring) te gaan herwinnen. In Bad West werden, nadat van het wel erg zwakke De Zeehond al met forse cijfers was gewonnen, nu ook de da mes van SCOM met een 6—4 nederlaag naar Hoogvliet te ruggestuurd. De pupillen van coach Piet Goe derend hadden ditmaal in Ti neke Tieman (2x), Truus Key- zer <2x) en The a van Gooi (2x) de doelpuntenmaaksters. SZ- C's vierde herenzevental (het bekende „ouwe eerste") las het arme De Zeehond de les via een 9—2 zege. Jan de Bruin, die op de midvoor- plaats de verhinderde Mels Zijlstra verving, bleek het nog niet verleerd te zijn en doel puntte liefst zesmaal. Peter v.d. Boom, André Tomb rink en Kees Bamhard scoorden de overige SZC-goals. In het Combibad te Dordrecht wonnen de SZC-pupillen hun tweede wedstrijd tegen Mer- wede. De goed spelende Dick Kuiper opende de score in de eerste periode. Joke Hansier (tweede kwart) en Dennis van Alphen (in het derde bedrijf) bouwden de voorsprong uit naar 0—3. Twee tegendoel punten van Merwede en twee treffers van Hans Visser brachten de stand op 2—5, Rob van Klaarwater maakte er tenslotte nog 2—7 van. Uiterst merkwaardig was het nog dat de zwak leidende scheidsrechter na afloop op het wedstrijdformulier slechts vijf doelpunten aantekende terwijl hij bij een SZC-doel- punt zelfs Merwede zeven maal het spel had laten her vatten. Het kon aan de zege van SZC's jongste pololich ting echter niets meer afdoen. SCHIEDAM Sportvissers uit VIaardingen, Schiedam, Rot terdam en omstreken namen deel aan een. concours voor koppels uitgeschreven door HV 't Westen. Er werd gevist in de binnenhaven het geen de nodige kijkers trok. Veel wind en "hoog water waren de handicaps in dit concours waaraan door 42 koppels werd deelgenomen. Het waren de sportvissers van buiten VI a ar dingen die het wisten te maken en dan ook de drie eersten van twaalf beschikba re prijzen in de wacht sleep ten. De uitreiking hiervan vond plaats in café De Kroon. Uitslag: 1 het koppel J, Vrolijk- J. Vrijenhoek, Rotterdam met 2035 gram vis; 2. &L ter Meer it de Vreede, Rotterdam, 1940 gram; 3. Gebroeders Muyl*^ wijk, Schiedam, 1110 gram; 4." D. Berveling-M. Wijnhorst, Vlaardingen, 1080 gram; 5. Lukardie-Van Oosten, 700 gram; 6. Schenk-Van Ree, 670 gram; 7. Gebroeders Booms- ma, 635 gram; 8. Jongebroer- Harmsen, 500; 9. Vmk-Meel- dijk 495; 10. De Jong-Verste- ge, eveneens 495; 11. Termijn- Vink, 485; 12. Gebroeders Dirks met 475 gram vis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4