SCHIEDAMSCHE COURANT Station Nieuwland in juni '75 gereed Bureau rechtshulp start volgende week België MM Afscheid van wijkagent Goutziers Stelende coupeur in aangehouden •Diefstallen van auto's mislukten Werkloze inbrekers bleken toch erg actief Ruilbeurs in Arcade Nog geen rijkssubsidie - toch begin werkzaamheden Weer snijbrander gestolen uit keetwagen Dia-lezing over koraalriffen en grootwild Inbraak en diefstallen /7 i JA SïéLüJ tfónderdag 4V'oktober 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 99ste jaargang/ no. 2515& Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De twee jonge Inbrekers, die ruim een maand geleden op heter daad werden betrapt bij een inbraak bij een foto- technisch bureau aan de Hoogstraat hebben in middels beV^d regelma tig met andere kor nuiten „op pad" te zijn geweest. Inmiddels heeft de politie dit trio aangehouden om dat zij ervan verdacht worden ook enkele inbra ken te hebben gepleegd. Bij de inbraak aan de Hoogstraat bleek het duo ongeveer 400 gulden te hebben gestolen. Als ex cuus voerden zij toen aan dat de werkloosheidsuit kering in hun ogen te laag was. Uit de verhoren is verder gebleken dat zij een maand eerder ook al bij dit fototechnisch bureau waren geweest Toen hadden zij een cassette recorder en wat etenswa ren meegenomen. De Hoogstraat was voor het tweetal trouwens toch een favoriet werkterrein, want zij hebben inmid dels bekend in mei van dit jaar al te hebben inge broken bij een groente winkel in deze straat. Terloops werd toen ook nog even ingebroken bij het kantoor van het dag blad Het Vrije Volk, waar 40 gulden werd ge vonden. Tijdens een bezoek aan een groentenpakhuis aan de Schie viel de buit wat tegen; één pot appelmoes. Ook de Vlaardingse re cherche is geïnteresseerd in het duo nu zij hebben toegegeven daar in een winkel te hebben inge broken, twee telefooncel len te hebben „gekraakt"' en een babyfoon te heb ben gestolen uit een win kel. Schiedam De vereniging De Verzamelaar houdt op donder dag 21 november haar mande- lijkse ruilbeurs in gebouw Ar- cadeaan de Lange Haven. Men zal hier in de gelegenheid worden gesteld om postzegels, munten, suikerzakjes en andere verzamelobjecten aan of van de hand te doen. De ruilbeurs be gint om half acht en is om tien uur weer afgelopen. Schiedam Het is vrijwel zeker dat het N.S.-sta- tion Nieuwland volgend jaar juni in gebruik kan' worden genomen. De ge meente is enkele dagen geleden begonnen met de nodige grondwerk zaamheden. Hoewel de minister van verkeer en waterstaat, Westerterp, nog steeds geen beslissing heeft ge nomen over de toe te kennen rijkssubsidie is men toch maar van start gegaan omdat het plan anders een jaar zou moe ten worden opgescho ven. Het stationnetje komt vlakbij de spoorwegovergang Nieuwe Dam laan op de lijn Rotterdam- Schiedam-Hoek van Holland. De totale kosten voor de ge meente worden geraamd op on geveer 1,2 miljoen gulden. Ondanks de druk die zowel de gemeente Schiedam als de Ne derlandse Spoorwegen op de minister hebben uitgeoefend, heeft "Westerterp nog steeds geen concrete toezegging ge daan dat het stationnetje met een forse bijdrage - vijftig pro cent van de feitelijke kosten - van het Rijk kan worden ge bouwd. De heer Binnendijk, voorlichter bij de NS: "We hebben het pa piertje nog niet binnen. Toch zijn we begonnen met de eerste werkzaamheden om op tijd klaar te komen. Er zijn in ieder geval indicaties dat het wél goed zit met, de beslissing van minister Westerterp. In het verleden hebben we wei- meer stations gebouwd zonder dat we dat papiertje al binnen hadden", verzekert Binnendijk. "Het zit er in ieder geval aan te komen". Als' alles meezit zal het station Nieuwland volgend jaar gereed zijn. De dienstregeling loopt af op 31 mei 1975 zodat de NS het station op 1 juni officieel wil laten openen. De eerste werkzaamheden voor het N.S.-station Nieuw land zijn enkele dagen gele den gestart. "Behoudens onvoorziene omstan digheden halen we die datum wel", aldus Binnendijk. "De winter zal weinig roet in het eten kunnen gooien. Veel in vloed zal dat niet op de werk zaamheden hebben. Het wordt een betrekkelijk eenvoudig sta tion". Met' het doorhakken van de knoop hebben de gemeente eu de1 NS nu een einde- gemaakt aan de moeilijkheden rond het station. Het steeds maar uit stellen heeft al financiële ge volgen gekend. Een extra bedrag van 53.000 gulden moest in de begroting worden op genomen, omdat de ei genlijke werkzaamhbe- den al in mei hadden moeten plaats vinden. Omdat het terrein thans op een hoger niveau moet worden aangelegd in verband met de ver zakkingen was die extra bijdrage nodig. Schiedam Met ingang van dinsdag 5 november zal in Schiedam een bu reau voor rechtshulp van start gaan. Dit bu reau is een afdeling van het gelijknamige kan toor aan de Rotterdamse NoordsingeJ. Het be staat uit advokaten, deurwaarders en des kundigen. Deze zullen gratis rechtshulp verle nen aan mensen voor wie de bosten een be zwaar zouden kunnen zijn. De Schiedamse juriste me vrouw M. J. Spier (51) die met een advokaat in gebouw De Teerstoof ad viezen zal gaan geven, verwacht dat wekelijks, - acht tien mensen hulp zullen vragen. Nu, voor de start van het rechts- bureau, worden er - aldus me vrouw Spier - reeds gemiddeld twee maal per dag bij het VW- kantoor in het Proveniershuis inlichtingen, gevraagd omtrent oMevrouw M. J. Spier, die vanaf volgende week elke dinsdagmiddag 'rechtskundige een adres voor 'de betreffende adviezen zal gaan geven; "Adviezen over echtscheidingszaken blijkén het meest te adviezen. Ia Rotterdam blijkt dat het meest - advies wordt gevraagd over eehtscheidingszaken. Zeventig .procent van de aanvragen han delen hierover. Daarna blijken ontslagzaken, alimentaties en huurkwesties de absolute top pers te zijn. Het bureau verleent alleen de "eerste hulp". Soms is een kort advies voldoende, soms wordt geholpen met het opstellen van worden gevraagd." een brief. Natuurlijk zijner ook gevallen waarin wordt verwe zen naar een advokaat of deur waarder. Ook in dit soort "zware" gevallen kan worden bekeken of die hulp eveneens kosteloos kan worden verleend. Voor de spreekuren is de Teerstoof ge kozen vanwege zijn centrale lig ging- Het bureau rechtshulp zegt beter te kunnen werken dan een rechtswinkel, omdat deze laat ste met minder ervaren studen ten werkt. Het bureau rechts hulp, gesubsidieerd door het ministerie van justitie, werkt met advokaten. Voorlopig zal worden begonnen met één "advieszitting" per week, namelijk op dinsdagmid dag om half drie in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12, tel: 264356. Bij grote belangstelling zal het bureau overwegen meerdere zittingen te houden. Dit zal dan niet op de avonduren ge beuren omdat daar voorzit-' ter N. A. Koedam - In Rotter dam te weinig belangstelling voor blijkt te zijn. Onder grote belangstelling heeft gisteren wijkagent C. J. Goutziers afscheid genomen. Niet alleen vele collega's van de Schiedamse politie, maar ook vele bewoners van de wijken Oost en Kethel, waar de heer Goutziers vele jaren letterlijk „oom agent" was, waren naar de kantine van het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat gekomen om te tonen dat zij hem niet vergeten zijn. De heer Goutziers verlaat de actieve politiedienst op advies van de dokter. Veel waardering heeft hij geoogst onder de bewoners van de wijk Oost. Vooral zijn goede contacten met de wijkvereniging Het Singelkwartier werden hoog op prijs gesteld. Vele Oostbewoners vonden het dan ook niet prettig toen agent Goutziers vorig jaar naar het wal rustiger Kethel werd overgeplaatst, in totaal heeft de heer Goutziers 28 jaar bij de poiitie gewerkt. In Kethel zal hij als wijkagent worden opgevolgd, door hoofdagent Gosens. Schiedam Onbekenden Hebben dezer dagen twee keer gepro beerd in de Admiraal De Ruy- terstraat geparkeerde auto's te stelen. Hoewel men er wel steeds in slaagde in de cabine binnen te komen, kon men de motor niet „aan de praat" krij gen. De Schiedamse chauffeur J. T, ontdekte deze week dat het reehtcrtochtraampje van de ca bine van zijn vrachtwagen was vernield. Een nader onderzoek leerde hem dat ook de draden waren losgerukt en dat men had geprobeerd deze zodanig te verbinden, dat wegrijden zon der een sleuteltje mogelijk is. Schade: 300 gulden. Nadat hij aangifte bij de politie, had gedaan, bleek later dat vermoedelijk dezelfde onbe kenden iets verderop m de straat hadden geprobeerd een personenauto te stelen. Ook hier was een tochtraampje ingedrukt en een deel van del bedrading vermeld. In dit geval bleef de schade beperkt lot on geveer honderd gulden. Schiedam Na eenintensieve- speuractie samen met de Nederlandse politie heeft de Belgische Rijkswacht de 41-jarige coupeur C, H. L,, zonder, vaste woon- of verblijfplaats, kunnen aanhouden op verdenking van enige autodiefstallen, het verzilveren van onge dekte cheques en het stelen van kentekenbewijzen. Vooral de politie in Amsterdam en Schiedam heeft grote belangstelling voor de compeur die met zijn activiteiten voor vele tienduizenden guldens schade heeft aangericht. De man wordt er onder meer van verdacht op 15 augustus uit de Victoria-garage aan de Stlic- kledeweg een luxe personenau to ter waarde van ruim 30 mil le te hebben gestolen. Verder wordt de diefstal van 20 loon zakjes, met een gezamenlijke inhoud van 4500 gulden, uit een keetwagen van de werf Gusto aan de Maasdijk op zijn „activiteitenlijst je" geplaatst. De coupeur zou ook in Schie dam nog een geparkeerde auto hebben opengebroken en daar uit goederen ter waarde' van 500 gulden hebben gestolen. In het Amsterdamse Duivend- recht is de coupeur ook actief geweest. Hier wil de recherche hem eens nader aan de tand voelen over een auto diefstal van hetzelfde merk en prijs (30 mille) als in Schiedam. Later zou hij nog een auto met goede ren, gezamenlijke waarde 4000 gulden, hebben gestolen. Tot slot zal de man zich nog moeten verantwoorden over het feit dat er op zijn naam een ongedekte cheque van 6000 is verzilverd en dat er bij een autobedrijf twee kentekenbewijzen zijn ge stolen". Schiedam Voor de tweede keer deze week is er ingebroken in een keetwagen aan de Lange Achterweg. Deze wagen wordt gebruikt door werknemers van een slopersbedrijf. Net als de eerste keer verdween nu ook weer een snijbrander en een zurstoffles met eert gezamenlijke waarde van 850 gulden. De politie sluit de mogelijkheid niet'uit dat de snijbranders zijn gestolen om binnenkort te worden gebruikt bij anderen .kraken". Schiedam Op maandag 4 no vember om 8 uur zal in het gebouw Christelijk sociale be langen aan de Lange Haven een contactavond worden gehouden van de Schiedamse aquarium- en terrariumvereniging „Na tuurgenot in huis". Op deze avond zal de heer Van Raam uit Amsterdam een lezing hou den onder de titel: „Tussen ko raalriffen en grootwild". Dit is een dia-lezing van de reis - die hij gemaakt heeft door Equatoriaal Oost-Afrika. Met behulp van speciale onderwa tercamera's heeft hij ook vele foto's kunnen maken van de koraalriffen bij Malindi Verder zijn er opnamen van groepen leeuwen, olifanten en ander grootwild. Schiedam Uit het schaftlokaal van de kinderboerderij in het Prinses Beatrixpark is een kaketoe gestolen. Een tuinman deed namens de gemeente bij de politie aangifte van de diefstal van de vogel, die 110 gulden kost. Een bewoonster van de 's Gravelandseweg heeft aangifte gedaan van diefstal van haar weekendtas. Zij had haar tas m de haJ van de flat laten staan. De gezamenlijke waarde van tas én inhoud is 700 gulden. Tenslotte werd ingebroken in de opslagruimte van Vroom en Drees- mann aan de Buitenhavenweg. Men wist binnen te dringen door een deur open te breken. De braakschade bedraagt 150 gulden. Hoewel de inhoud van een groot aantal dozen over de vloer werd verspreid, wordt er niets vermist. SCHIEDAMSE N-f.\ MO Ja. oak u kunt deze ideale krantenkombmatie 14 dagen lang. gratis en geheet vrijblijvend, rn de bos krijgen Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws; de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk, nieuws." Twee kranten voor de prijs van een Proliteer ervan! P Mocht v r» leuke vergelding kunnen bedenken als aanvulling op ondersi.i3 nds -!>n Be bun dar» maak! U kans op een exclusieve gasaansiOkci die wij wekelijks uitloven voorde meest <s,igm«*e mzen- 8 J adres H woonplaats Q telefoon zoals I Hoort bi; N?euwsWa<*a S<*,e?a,,vsch8 Courani t»*J W Rotterdamse^ •J-Ui

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1