SCHIEDAMSCHE COURANT Bewoners Motte; *di .ainsedij k moeten per 1 mei weg Wel of niet Miro's in Schiedam? Slechts één automobilist moest op het pijpje klazen "Fut" maakt plaats voor nieuwe woningen Gastank ontploft tijdens fondue f Dertien in twee uur „Politburo" Mevrouw Van der Linden aanvaardt benoeming u 3tys«rlö6x Werkgroep gaat standpunt bepalen Permanent overlegorgaan tegen vlootbezoek Inwonertal met 38 gestegen r? JA j MAANDAG 4 NOVEMBER 1974- ONAFHANKELIJK DAGBLAD f pMfiUA't roste jaargang/ no. 25161 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klaehtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam - De oude pand jes in de 'put' aan de Rotterdamsedijk bij de Oosterkerk zullen plaats gaan maken voor nieu- we woonhuizen. Per I mei rullen alle huurders van die woningen, die reeds in eigendom zijn van de gemeente, hun huizen verlaten moeten hebben. De gemeente wil namelijk *0 snel mogelijk beginnen met de sloop van de in slechte toe stand verkerende huisjes. Dat kan echter pas als alle panden door de gemeente zijn aange kocht, Voor de huurders van de negentiende-eeuwse wo ninkjes zullen andere won'n- gen worden getocht Het zal echter nog ongeveer twee jaar duren voor met de sloop kan worden begonnen. Volgens de gemeentelijke voorlichtings ambtenaar D.A. Buschkens zal de gemeente nog enige moeite moeten doen oin op korte ter mijn alle huisjes te kunnen op kopen, door onwil van de be woners. Het kerkbestuur van de Gerefor meerde Oosterkerk, die de grond in eigendom heeft, is overigens al van mening veran derd: het bestuur staat de ontei geningsprocedure van de kerk- gronden namelijk sinds kort met meer in de weg. Lange tijd heeft het kerkbestuur niet wil len meewerken. GEDICHT De nieuwbouw komt op het ni veau van de rijweg. De voor lichter hierover: "Toen tiental len jaren geleden de aangren zende flats werden gebouwd, lag het voor de hand dat ook de put eens gedicht zou moeten worden. Dat gaat nu gebeuren, hoewel nog niet bekend is hoe en wanneer. Er zijn nog geen concrete plannen." De gemeente is al in het bezit van de meeste panden in de put bij de Oosterkerk. Begin dit jaar werden nog enkele huizen aan gekocht Het was aanvankelijk de bedoeling, dat de woningen die op dat moment leegstonden zouden worden dichtgemetseld. Het oud-raadslid mevrouw J. Krikke-Hein (PvdA) maakte tij dens een gemeenteraadsverga dering hiertegen bezwaar. Zij drong aan op het aanbrengen van wat groen voor de vensters van de panden, om het "aan- KANTTEKENING Wie nog zou denken dat Schie dam wordt „geregeerd" door een college bestaande uit een socialistische burgemeester, drie wethouders van de PvdA, één van de PPR en een commu nist, heeft het volkomen mis. In feite wordt het beleid, zij het indirect, bepaald door het Per manent Overlegorgaan, een in stituut bestaande uit vertegen woordigers van PvdA en PPR, dat de samenwerking tussen beide partijen moet „bewaken". Nu bekend is geworden dat dit P-O. ook beslissingen van het college, zoals in het geval van het vlootbezoek, gaat toetsen aan het samenwerkingspro gramma, heeft het meer het aanzien gekregen van een „po- litburo" zoals we dat kennen uit een aantal Oostbloklanden. Immers, in feite is het nu zo dat de raadsfracties en de wethou ders wel zelfstandig gekozen zijn, maar niet onafhankelijk kunnen handelen. Die vrijheid is voorbij, want zowel bij de raadsleden als de wethouders kijkt het P.O. mee of ze hun werk wel goed doen. hij het voorstel over het vlootbe- zoek van enkele marineschepen tijdens het 700-jarig bestaan van Schiedam, was het wethou der Bolmers die „uit de boot viel" en zich voorstander toon de. (Burgemeester Lems, hoe wel PvdA-lid is niet gebonden aan het samenwerkingspro- gram en de CPN-er Colié na tuurlijk ook niet). Met deze beslissing heeft Bolmers dan wel het risico gelopen op het matje (van het P.O.) te wor den geroepen. Dat men dat in dit geval .niet doet, wordt uitge legd met de opmerking dat het om een niet zo belangrijk as pect gaat en dat men er daarom geen breekpunt van wil maken. Dat belooft wat voor de toekomst a's het in de P.O. ogen wel om iets belangrijks gaat. zicht" van de Rotterdam sedijk niet te verwaarlozen. Besloten werd om tot de sloop van drie oude pandjes over te gaan. Een Schiedams sloopbe drijf werd met de opdracht belast en in maart van dit Jaar Werden de huisjes met de grond gelijk gemaakt. CONSTRUCTIE Als in mei meerdere huizen leeg komen te staan, moet men ver dere sloop echter worden ge wacht tot alle huizen zijn verla ten. Dit vanwege de constructie van de woningen, die deels in elkaar overlopen. Voor alle bewoners van het bene- dendijkse stukje Rotterdam se dijk verdwenen zijn, zullen er, aldus de schatting van de ge meente, alweer ongeveer twee jaar zijn verstreken. Pas dan begint men met de sloop. Vlaardingen Mevrouw P. van der Linden van Dorp heeft baar benoeming tot Vlaardings raadslid aangenomen. Zij volgt de ond-PCG-wethonder M. Mooij op in de raad. Zoals bekend verhuist Mooij naar Arnhem. WmmSm De 'put' aan de Rotterdamsedijk verdwijnt. Daarvoor in de plaats komen nieuwe woningen. Wethouder Bolmers ..voor stemmer.. Schiedam - Het Permanent Over legorgaan van de PvdA en de PPR vindt dat een vlootbezoek zoals enkele marineschepen volgend jaar aan Schiedam wil len brengen, in strijd is met het samenwerkingsprogramma van beide partijen Zoals bekend heeft het college van b. en w. onlangs besloten de marine voor een dergelijk bezoek uit te nodigen. De drie wethouders Zijdeveld, Visbeen en Van der Wilk waren tegen omdat zij dit zien als een soort machtsvertoon. De rest van het college, burge meester Lems en de wethou ders Collé en Bolmers, meen den dat dit bezoek moet wor den gezien als een attractie bij de viering van het zevende eeuwfeest van de stad. Het voorstel werd aangenomen arndat in dit soort gevallen de stem van de burgemeester doorslaggevend is. Later is de discussie hierover los gekomen omdat men het bezoek zelfs in strijd achtte met het samen werkingsprogramma tussen beide progressieve partijen. Het "voor stemmen" van wethouder Bolmers werd door menigeen uitgelegd als het terzijde schui ven van dit programma. Het P.O. heeft het bezoek nu inderdaad in strijd verklaard met 'het samenwerkingspro gramma, maar men is niet van plan verdere actie te onderne men tegen wethouder Bolners. Men vindt de zaak te onbelang rijk om er een breekpunt van temaken. Schiedam PvdA en PPR zullen op zeer korte ter mijn een werkgroep vor men die zo snel mogelijk een gezamenlijk stand punt zal gaan bepalen over de vestigingen van Miro's en superstores in Schiedam. Een en ander is actueel gewor den omdat is gebleken dat de Ahold NV nog steeds 'geïnteres seerd Is om een zogenaamd Mi- ro-zelfbedlenlngswarenhnis in Schiedam te vestigen. Ahold NV beheert onder meer de Al- bert Heyn-winkels. Mlro is een zogeheten werkmaatschappij van dit concern. Al geruime tijd is het bekend dat Ahold de mogelijkheden onder zoekt voor de vestiging van een Mïro op het terrein achter het NS-station nabij de Parallel weg. Nog onlangs werd hier een aantal woningwetwoningen gesloopt zodat het terrein nu „kaal" is. Over de bestemming van dit stuk je grond is nog steeds een dis cussie gaande. Men is in ieder geval van mening dat hier geen woningen moeten komen omdat er dan een soort „géisoleerd" wijkje ontstaat Het terrein zou eventueel plaats kunnen bieden aan industrie, maar ook daarover zijn de me ningen verdeeld. Bij de PvdA en de PPR is men namelijk niet erg enthousiast om vestigingen a la Miro binnen de gemeente grenzen te halen. Men vreest dat dit soort bedrijven waarvan er thans acht in Nederland zijn, zeer schadelijk zijn voor de plaatselijke middenstand. In het ontwerp van het samen werkingsprogramma van beide partijen werd elke vestiging Tussen Rijksweg 20 en het NS-station ligt de Parallelweg. De oude woningen zijn intussen tegen de vlakte. Plaats voor een Miro? van zo'n faupeiavoiti» volledig van de hand gewezen. Later, in bet definitieve programma, bleek een en ander wat te zijn „bijgeschaafd" en hield men een slag om de arm. In eerste instantie zou een werkgroep worden gevormd die zich nader zou beraden over deze proble matiek en die pas daarna een definitief PvdA/PPR-standpunt zou opstellen. Deze werkgroep zal nu op don derdag 7 november worden sa mengesteld uit leden van de nu al bestaande werkgoep Ruimte lijke Ordening. Raadslid De Visser en officieel PvdA-woord voerder hierover: „Wij zullen bekijken in hoever re de middenstand last heeft van dit soort bedrijven, Meni geen zegt ook dat zo'n Miro de koopkracht van het centrum in gevaar brengt". De vestiging van een Miro-zelfbe- dieningswarenhuis in Schiedam moet overigens ook nog toe stemming krijgen van Gedepu teerde Staten, Nog steeds heeft GS van Zuid-Holland geen uit spraak gedaan hoeveel super stores er mogen komen. GS van Noord-Holland besliste onlangs dat er in die provincie slechts mogen worden gevestigd. Schiedam Vierhonderd vieren dertig gecontroleerde motorrij tuigen heeft de Schiedamse ge in en tepoli tie zaterdagmorgen slechts één automobilist opge leverd die in aanmerking kwam voor de blaas test. Het pijpje verkleurde echter niet en de man is vrijuit gegaan. Vijl uur lang van vrijdagavond elf uur tot zaterdagmorgen vier uur, heeft de politie hier voor het verkeer op de Hor- vathweg gecontroleerd. Er za ten, aldus de politie, opvallend veel vrouwen achter het stuur die een of meerdere vrolijke mannen vervoerden. In tegen stelling tot de verwachtingen was het op de SchJedamse gen niet minder druk dan ders. Tijdens de controle iiju er voor andere overtredingen twee procesverbalen opgete kend. Hoog torent de DHS-aanval de lucht in. Toch werd er in Kethel niet gescoord en daar was vooral DHS niet ontevre den. Was Hermes dat in de topper tegen Rood-Wit wél, SW keerde daar entegen - ook al doelpuntloos niet zonder vol doening terug uit Zwolle In feite werd er door de Schie- damse voetbal clubs dit week einde nauwelijks gescoord: 13 voor en 11 tegen. Hierin ontbreekt Schiedamse Boys dat bijna "eento nig" blijft produ ceren. Nu wonnen de discipelen van Wim Poutus weer met 10-0. Ook WK en SFC scoorden niet. WK omdat het veld aan de Schietbaanstraat alweer werd afge keurd en SFC om dat het voortijdig weer kon inruk ken. De indoor-sporters v. V-V. V* i kwamen met wis selend succes in de verwarmde sporthallen in ac tie. Met de hand ballers als de "grote overwin naars" en de vol leyballers ook nu weer ats duidelijke "verliezers". Klaas Koetje ver overde echter brons, terwijl de boksers er tijdens het eerste gaia in "eigen huis" een heel spektakel van maakten. Evenals de tafeltennissers van NOAD, die net iets te laat op toe ren kwamen om er een overwinning uit te slepen. Voor uitgebreide versla gen verwijzen wij naar de sportpagi na's van deze krant. Schiedam De 34-jarige A P. uit de Newton straat is met brandwon den aan gezicht en beide armen in het gemeenteziekenhuis opgeno men, nadat tijdens een fondue-partij de gastank was ontploft. De oorzaak hiervan is'nog onbekend. Met de ziekenwagen van de GG en GD is de man naar het ziekenhuis overgebracht. Schiedam Op de Nieuwedamlaan zijn dertien autobestuurders bekeurd die harder reden dan de maximumsnelheid van vijftig kilometer per uur. De politie heeft de snelheden twee uur lang gecontroleerd met een radarinstallatie. De hoogste snelheid die tijdens deze controle gemeten werd, was drieënzeventig kilometer per uur. Schiedam In vergelijking met vorige maand is het aantal inwoners van Schiedam met 38 gestegen. Waren er zo blijkt uit de bevolkingsstatistiek op 31 augustus 79.011 inwoners, op 30 september bleken dat er 79.049 te zijn. De stijging van het inwonertal is ten dele veroorzaakt doordat er meer babies geboren werden dan dat er sterfgevallen waren. (Totaal 83 babies tegenover 47 gevallen van overlijden). Verder blijkt uit de statistiek dat er in september 376 mensen zich als burger van Schiedam Heten inschrijven. Daartegenover vertrokken er 374. sehiiuamsq mm Ja. ook u kunt deze ideale krantenkombmatie 14 dagen lang. gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen Het Rotlerdamseh Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws, de Schiedamscbe Courant met puur plaatselijk meuws Twee kranten voor de prijs van een Pro (Heer ervan' P S Mocnj j n leuke verqeiijk.ng kunnen eedrnken ais aanvuii ip onflentd-ndp nn m O* bon dan maakt U kadi OU et» e.eluxi wij weke lijkt uitloven voor de meest originele mi mg ga&aaniteker t i SehieUfnsehe Courant öq het Ro»e«1amsch 8 I I I I I I I I i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1