Onderzoeken of verkapte subsidie kan worden afgeschaft AMERSFOORT GOKT OP DEZE PERIODE VOELT ZICH NOG LANG NIET UITGESCHAKELD Aat Reygersberg vertrouwen in Heb met rw-v 1.11: 1 II 111 SPORTRAAD: ksbouwm/i/u'/m, BÈÊÊÊË MUS!! Hermes ongewijzigd naar Unitas en Atomiiim: aan elkaar gewaagd WmÊÊë - StÈPS FC Vlaardingen geeft jeugd een kans HANDBALTOPPERS IN SPORTHAL MARGRIET ZATERDAG 9 NOVEMBER 1974 SCHIEDAMSCHE COURANT 5 Schiedam De eerste stap is gezet. De sportraad weigert om de door de afdeling Fi nancien van de gemeente be rekende verhoging van 13 procent klakkeloos te accep teren. Een trendmatige verho ging. Nadat in 1972 het huren van gemeentelijke sportac commodaties 17 procent om hoog was gestuwd, volgde een jaar later nog eens een verho ging van 10 procent Nu wéér eens 13 procent wordt de sportraad toch iets te bar. „Rnst op het prijzen front, oké, maar dan ook bij de gemeente" gooide Maarten Eising het voorstel ter dis cussie, „omdat het op deze manier voor een heleboel clubs onmogelijk wordt dit nog op te brengen". Zijn voorstel.' één jaar pas op de plaats maken. Geen verhoging dus, „omdat" zegt Eising, „het geen commerciële affaire mag worden; we praten ten slotte over een stuk recreatie". Was daarmee tijdens de recente verga dering van de sportraad een eerste stap gezet, in, wat de clubs noemen, de goede richting, Frans Rijsbergen ging nog een stapje verder- huurver hoging naar draagkracht Geen nieuw geluid, maar getuige het commentaar „Er zijn nog nooit onderzoekingen ui die richting gedaan" wel een her nieuwde poging om de (te) grote huur- verschillen te nivelleren. En daarmee kwam Ane Verhnde terecht bij wat gerust zijn „stokpaardje" genoemd mag worden het afschaffen van de verkapte subsidie Zijn standpunt* „Laat de clubs de werkelijke huur van de velden en sportzalen betalen en de gemeente dan pas naar behoef te gaan subsidiëren" Ook al geen nieuw geluid, maar tegen het licht van de aangekondigde verhoging van 13 procent wel op het juiste moment gelanceerd. Frans van Rijsbergen, zei het al „Het is met juist dat een gymnastiekvereniging, die m staat is dertig man m een zaal te stoppen, evenveel huur moet betalen, als de volleybalclub die er m zo'n uur maar twaalf of dertien in kwijt kan". Het is het probleem van de wedstnjd-m- doorsporten. Het zijn de sporten die door Hans Soeters door een genng aantal personen tege lijkertijd beoefend kunnen worden. Niet dat de basketballers de volley ballers en de badmintonners het met zouden willen, ze kunnen het eenvou dig met Volleybal wordt nog steeds gespeeld door zes spelers en basket bal door vijf Het is nu eenmaal met anders. Maar deze takken van sport kampen ook met andere problemen. Moeilijkheden, die met m de recente sportraad ter sprake werden ge bracht Zoals de verplichte overgang naar de sporthal, cjua afmetingen de emge door de betreffende bonden er kende wedstnjdaccommodatie. Maar doordat de gemeente gediplomeerde trainers verplicht stelde maar het aantal afgestudeerde oefenkrachten met toereikend is om aan de grote vraag te voldoen ontstond een nieuw probleem hoge salarissen. Te hoog, omdat het sporten betreft waar in slechts een genng aantal personen van deze trainer kan profiteren Het gevolg- hoofdelijk omgeslagen met meer op te brengen kosten. Voeg daarbij het nadeel dat deze takken van sport met kunnen bogen op grote jeugdafdelingen op grond van eer der genoemde redenen en. het wordt duidelijk dat ook de jeugdsub- sidie beperkt bkjft tot enkele tientjes Een volleyballer betaalt nu al 130 gul den voor een seizoen Een fors bedrag om alleen nog maar lid te zijn van de betreffende dub Voor kleine clubs als Juliana en Juventus zou het af. schaffen van de verkapte subsidie een uitkomst zijn Voor de clubs die moe ten draaien van de contnbutiegelden (géén recettes, géén inkomsten uit kantines) is het voorstel van Ane Verhnde een regelrechte uitkomst. Dat de sportraad het er eenstemmig over eens was dat er op korte termijn aan een dergelijk plan moet worden gewerkt, is verheugend Verkapte subsidie blijft ten alle tijde een „oplossing" die veel problemen verdoezelt, maar tegelijkertijd in de hand werkt dat de kleine-sporten een noodlijdend bestaan wordt opgedron gen. Het doorberekenen van de wer kelijk huur en de hierop aanslui tende subsidiering naar behoefte, is voor elke tak van sport en voor elke club een rechtvaardige zaak. Zonder uitzondering. En dat is iets wat van de momenteel gehanteerde verkapte subsidie zeer beslist niet gezegd kan worden. sw Wim Mulder ontwijkt een Helmondse tackle. De ver wachting is dat ook SC Amersfoort op Harga vinnig zal presenteren. Schiedam Toch wel iets van voldoening bij SW na de deling In Zwolle. Tevredenheid, omdat de negatieve reeks uitwedstrijden tegen een sterker geachte tegenstander werd doorbroken. Toch ook een lichte vorm van teleustelling, omdat juist tegen PEC een zege zo dicht binnen handbereik lag. De man waar het in het geval van de teleurstel ling omdraaide, Jan Coe- nen, verbergt de feiten, niet: „Het was een niet te missen kans. De kee per was me voorbij geg leden en op enkele me ters afstand had ik een leeg doel. Nóg ging ie tegen de paal". Maar de blonde SWer, die ook in Zwolle achter de voor hoede speelde, vertelt méér dan alleen maar over die fatale twintigste minuut. „We speelden, zonder uitzondering, heel erg goed. Ik geloof dat we nog met eerder zo goed hebben lopen voetballen". En zoals zo vaak na een goed resultaat, kijkt SVV weer naar de ranglijst. En naar de strijd om de tweede periode titel. En terecht wordt geconstateerd dat SW, als het thuis tegen FC Den Bosch eens géén puntje had verspeeld en in Dordrecht eens niet in de laatste minuut het schip was ingegaan, een gedeelde eerste plaats realiteit zou zijn geweest. Zou, want de werkelijkheid is dat SW in de penode twee punten achterblijft bij Eindhoven en Volendam. „Maar", redt Bob Maaskant de waarde van de pas halverwege zijnde penode, „kansloos zijn we bij lange na nog niet" Hetgeen zoveel wil zeggen als, hopen op misstap pen boven..i de ranglijst en on dertussen zelf de nodige pun tjes vergaren Maar het berekent ook dat de voorspelling /an de SC Amers foort als een loze kreet ter zijde moet worden, geschoven. Want SWs tegenstander van mor gen „gokt" op deze penode en kan inderdaad, mits de Harga wordt gewonnen, klimmen naar een gedeelde tweede plaats. Maar wat dat betreft is elke club, uitgezonderd de laatst ge klasseerde vier, nog in de stnjd. Begrijpelijk is dat Bob Maaskant het „Zwolse vonkje" gloeiend probeert te houden en er voor waakt om spelers die er nu ineens weer in geloven, te pas seren. „Slachtoffer" van het Zwolse succesje kjkt Peter Jeup te worden, die twee wed- Strijden schorsing opknapte, maar morgen weer van de par tij zou mogen zijn Bob Maas kant „Dat ligt inderdaad met zo eenvoudig Peter was tot het moment ran zijn schorsing be ng aan een sterk seizoen, maar ik geloof toch dat ik hem, ge zien het goede spel van de an dere spelers in Zwolle, als wis selspeler bij de hand zal hou den" Het elftal dat morgen SC Amers- foorts plannen zat moeten dwarsbomen Jan van der Vel den John van der Spek, Rmus Steenbergen, Jan den Tuinder, Maarten van Beek, Theo van Toledo, Leen Warnaar, Wim Mulder Jan Groeneweg, Jan Coenen en Paul Roodnat. O 9 Van een onzer verslaggevers Kwintsheul De nieuwe structuur van FC Vlaardingen (voorheenFortuna) is er één van opbouw, in bestuurlijke zin al ver gevorderd en sinds vorige week is ook het mes gezet in het beschikbare materiaal waarmee de Vlaardingse eerste divisie- club zo'n nederige f»ositie bekleedt Het feit dat er al vU' -uela niet is gescoord, heeft al vroeg in het seizoen „slachtof fers" gemaakt. Hun namen: Bené Pas en Aat Reygersberg. Onder het mom* de selectie van FC Vlaar- dingen is te oud (27) om gezond betaald voetbal te spelen, daarom ook pasten An ton Huyer en Frans Stans voorbije zondag tegen Fortuna SC eerder in het concept om de leeftijd terug te dringen tot 28 jaar, „maar er moet nog meer af" verduidelijkt Jan van Baaren, „met gelijk, maar syste matisch omdat er veel jeugd in het voor portaal staat" Is de penode Aal Reygersberg (29) voorgoed voorbij7 Iedereen twijfelt Collega's die al jaren hun spel hebben afgestemd op de Westlander, houden zich op de vlakte Wellicht bang voor hun eigen „stekkie" Trainer Jan van Baaren geeft enigszins op heldering. „Een complex van factoren heeft ertoe geleid dat Pas en Reygersberg aan de kant zitten Voor de Westlander in zijn nadeel een tussentijdse schorsing, het vaderschap en het late begm aan de trai ning werkten vormverhes in de hand Zodanig dat hij nog maar tweemaal heeft gescoord. Deze tijd vorig seizoen waren dat al zeven goals". De Westlander zelf legt al die beschuldigingen naast zich neer. „Ik moet deze competitie meer meeverde digen dan aanvallen, mijn sterkste zijde, en dat kan ik met begrijpen Voorheen, was het speltype op mij afgestemd maar de passes daarvoor knjg ik met meer Ik ben van nature een slow starter, zo erg zelfs dat ik we! eens een helft nodig heb om op gang te komen, maar tegen Vitesse en FC Groningen werd ik er zelfs na rust uitgehaald Dat duidt op geen vertrouwen" „We maken te weinig goals, in het begin van het karwei gmg het nog enigszins, maar de curve zakt helemaal in, daaiom prefe reer ik meer het gegroepeerde voetbal, waarin iedereen, de man uit de eerste en of de tweede kjn, moet kunnen scoren Dus ruet meer in hoge mate afhankelijk zijn van Aat Reygersberg" aldus Van Baa ren Afgelopen zondag het Van Baaren de Westlander alleen het laatste kwartier op draven „omdat het publiek het zo wilde" legt hij uit Het pakte echter verkeerd uit, want Aat Reygersberg was weer een slow sterter" Waarom doet hij dat dan7 Reygersberg heel reëel Anderzijds moet je beslissingen van een trainer accepteren of met Dan stop je er mee, maar daar denk ik met aan Het elftal draait met en dan wordt er gezocht naar oorzaken Natuur lijk leg ik mij bij de beslissing neer en tracht die inspiratie weer te zoeken" FC Vlaardingen het is duidelijk, ruilt de„oudjes" m Op weg naar een gezonde toekomst, maar of Reygersberg en Pas voorgoed aan de kant blijven weet nie mand Ook trainer Van Baaren niet „Be- langrijk facet is doorstroming" redeneert hij, want jongens als Hoekse Tonny Vonk, John Corver, Frans Stans enz staan te Schiedam Br] Hermes verdwijnen de blessure problemen langzamer hand naar de eeuwige jachtvelden. Waren Van Duppen, Komaat en Vorstenbos vorige week al in staat om mee te doen, nu zijn ook Brou wer en Van de Kroon weer helemaal fit. Dat laatste betekent echter niet, dat ze in de uitwed strijd tegen het Gortn- chemse Unitas ook maar meteen in de basis-op- stellmg staan. Pim Visser Ik ben van plan om met dezelfde spelers te begin nen als legen Rood Wit. Het ging toen goed en als we de kansen wat beter hadden be handeld, hadden we die wed strijd ongetwijfeld gewonnen Ik handhaaf dit elftal voorlopig nog, al gaan Brouwer, Van de Kroon en Bob Weeda wel mee als wisselspelers Ja, ook Cees Maltha zit er bij. maar hij weet zelf, dat hij weer m het tweede moet zodra de concurrentie he lemaal fit is Hij heeft tegen Rood Wit zeer verdienstlijk ge speeld en op de langere termijn zie ik in hem misschien wel een vervanger voor Piet van de Burg Cees gaat straks in het tweede als ausputzer spelen Ik beu benieuwd Na het puntverlies tegen koploper Rood-Wit mag Hermes eigenlijk geen misstap meer maken Her- mes' oefenmeester ts dan ook van plan in Gorkum op de volle winst te spelen Pim Visser We gaan aanvallen We hebben drie man in de voorhoede, Rie- dijk. Van de Voort en Van Dup- pen en we gaan proberen alle bei de punten te halen Wie weet, Unitas heeft tot nu toe erg wisselvallig gespeeld en wellicht kunnen wij daarvan profiterenOpstelling Sper- mon, Commijs, Van de Burg, Ruseler, Maltha, Van Baarle, Vorstenbos, Bakkes, Van de Voort, Riedijk, Van Duppen. Ook Verburgh kon afgelopen zondag de aanvallen van DWS niet afstoppen Hygiea kan de Schiedamsen echter grotere problemen bezorgen. S jhiedam Morgen valt er in de Margriet hal heel wat van de handbalsport te ge nieten. Vanaf *s mor gens half tien tot elf uur 's avonds is het speelveld constant be zet, terwijl de „hoofd schotel'* van de dag tussen half twaalf en drie uur wordt opge diend. Veel sponning wordt er ver wacht m de herenderby der by DWS 2—UVG, die om 1140 uur aanvangt Beide teams zijn de competitie be gonnen met klinkende uit slagen, verworven door een uitstekende inzet Vong sei zoen moest DWS in de beide wedstrijden de eer aan UVG laten, dat toen met 513 en 1912 zegevierde Het valt echter te betwijfelen dat UVG het nu weer zo gemak kelijk zal krijgen Gezien de prestaties van beide teams het afgelopen weekeinde, zal het een uiterst spannend treffen worden. De dames van DWS ontvangen om één uur het Haagse Hy giea Vong seizoen had DWS uit nogal wat moeilijkheden met de Haagse formatie en moest zich toen tevreden stellen met een 5—5 eind stand, maar op eigen bodem stelde DWS met teleur en greep de punten met 86 De start van Hygiea is ruet erg hoopgevend, wat mis- schien wel eens in het straat je van DWS kan vallen, dat in twee wedstrijden de volle winst binnen haalde Uitermate spannend kan het worden tijdens de herenont moeting DWS—Atomium, die om twee uur begint. Reeds vele seizoenen lang is het steeds weer een treffen vol spanning, waaruit de meest grillige uitslagen kunnen voortvloeien Vorig seizoen had DWS m Rotter dam weinig antwoord en in casseerde een 1812 neder laag en kwam thuis met de hakken over de sloot op winst te staan. DWS ging zondag tegen An co ra uitste kend van start en liet duide lijk zien dat het team meer inhoud heeft gekregen. Ato mium mag dan ook op een warm onthaal rekenen. De dames van HVK moeten tot 2010 uur wachten, voor zij aan de stnjd met Satur- nus kunnen beginnen. HVK is in de 2e klasse uitstekend van start gegaan, wat een ruggesteun geeft voor het verdere verloop van de kom petitie Saturnus ts geen on bekende voor HVK, daar de teams ook vong seizoen te genover elkaar kwamen te staan. Ridderkerk had met HVK nogal wat moeite en behaalde toen een krappe 2—3 zege, maar thuis werd Saturnus al snel aan banden gelegd en bleven de punten door een 82 uitslag in Schiedam. HVK gaat dan ook vol vertrouwen het ko mende gevecht tegemoet. De dames van UVG leverden zondag een goede prestatie met hun gelijke spel tegen EHC. Dit geeft alle vertrou wen voor de strijd van mor gen. die in de sporthal van UsseUnonde zal gaan tegen Spartaan, De Rotterdamse dames blijven tot op heden sterk onder de verwachting en hebben al twee nederla gen moeten verwerken. Zon dag is gebleken dat de UVG-aanval goed op dreef Is, al zal er iets meer zuiver heid in het schot moeten komen. Komt UVG echter met dezelfde instelling bin nen de lijnen als tegen EHC, dan is een overwinning ze ker mogelijk. De start van de teams van Scylla was zondag niet erg gelukkig. De dames leken m de eerste helft op een ruime zege af teste venen, toen zij op een 5O stand kwamen, maar na rust kwam Scylla ruet meer aan de bal en leed een 56 nederlaag. Geen erg hoopgevend begm, nu het zondag in Papendrecht DES zal ontmoeten DES kwam zondag evenmin tot winst, maar had het sterke Rotter damse De Meeuwen als te genstander Hun ID8 ne derlaag was eerder een pres tatie Scylla is dus gewaar schuwd en zal nu uit een geheel ander vaatje moeten tappen, anders zouden zij weieens opnieuw de mist in kunnen gaan. De beren van Scylla, die zon dag de punten naar Ohvco zagen gaan. gaan met een wat bevreesd hart naar Gou da, om stnjd te leveren met Vires 3 Nog goed in het geheugen ligt het treffen van vong seizoen Lange tijd zag het er toen naar uit dat Scyl- la op gemakkelijke wijze aan de volle winst zou ko men. Maar tegen het einde van de stnjd kwam toen de ware aard van Vires tot ui ting en incasseerde Scylla alsnog een 1311 nederlaag Wil Scylla ruet te ver achter raken, dan zal het moeten trachten m het komende treffen de bal in bezit te houden, om tot éen gunstig resultaat te komen Na de winst die de dames van Wilton behaalden op het Dordtse MOK heeft men meer zelfvertrouwen gekre gen voor het verdere verloop van de competitie Men is zich er terdege van bewust dat het elke wedstrijd oplet- ten geblazen is, maar Wilton durft in het spel wat meer nstco's in tebouwen In de sporthal Atex anderpolder treft Wilton het Rotterdamse Roda De Rotterdamse da mes zijn teleurstellend ge start en moesten de punten aan het toch met sterke ADO laten De heren van Wilton gaan ln De Enk dc strijd aan met Actief-2 uit Rotterdam. Een wedstrijd waarin Wilton wel perspectief ziet, nu het De Meeuwen op duidelijke wijze aan de zegekar beeft gebonden. De verdediging van Wilton heeft nog enige tijd nodig om tot volle ont plooiing te komen, maar toonde tegen De Meeuwen, ln de tweede helft, over vol doende kwaliteiten te be schikken. tegenstander Ac tief 2 is heel wat minder gestart. Het incasseerde te gen het Vlaardingse WIK een duidelijke 11—1 neder laag, wat Wilton nog eens een extra stimulans geeft om orde op zaken te gaan stellen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 5