Aad Bierhuizen: „Geen excuses" Henny Bras schiet SVDPW naar 1—0 Martinit Jan Kooyman ineens veel produktiever SCHIEDAM VERRAST VCS Doelpunt in derde minuut beslissend DHS maakt liet HOY niet moei] Nederlaag bij Laakkwartier schier amsche courant Ruime zege tegen WCR MAANDAG onvold< kwam maak- ter de ir hun lar de Den Haag— „Dit is het voetbal waar ik heslist niet kapot van heru Trainer Aad Bierhuizen kon niet verbergen» dat zijn ploeg niet aan zijn verwachtingen had voldaan". Je moet er mee leren leven, maar je moet wel uitkijken, dat je er geen slapeloze nachten aan overhoudt". De teleurstelling van de trainer was begrijpe lijk gezien de kansloze 3—0 nederlaag die zijn Excelsior-ploeg leed tegen het niet eens impo nerende Laakkwartier. Klokslag twee uur zette de veelvuldig blazende en pratende scheidsrechter C. van Britsum de wedstrijd in beweging. Meer als dat beslist niet, want hoewel de Hagenaars, direkt na het fluitsignaal het initiatief namen kwam daar geen enkele werkelijke scoringskans uit. Daar was bet plaatsen, van beide kanten, te slecht voor. Na vijfentwintig minuten kwam pas het eerste werk voor keeper Coen van der Pas. Na een aanval te hebben afgesla gen moest hij, snel terugkerend, de bal op de doellijn stoppen. Bij deze aktie raakte hij geblesseerd en, het wordt eentonig, moest afhaken. Oe Schiedamse ploeg verliest ge middeld per wedstrijd een speler, wat uiteraard doorwerkt op de hele ploeg. Maar wat de jongens van trainer Bierhui zen lieten zien was wel erg pover. Na een half uur spelen gebeurde wat niet uit kon blijven. Op links speelde spits Giel Oostdam zich vrij en bediende Eldert de Boer op maat. Op diens inzet had de voor Coen van der Pas ingevallen Jan van Veen nog verweer maar tegen de tweede inzet was geen kruit meer gewassen en het was 1—0 voor Laakkwar tier. tevens de ruststand. Na de rust een opleving bij Excelsior en er kwamen kansen. Op een voorzet van Berry Janse kwam Wil van Gelderen in ideale positie. In plaats van het hoofd gebruikte hij rijn voet, en het feest ging niet door, Een Schiedamse doelpunt werd afgekeurd omdat daarbij ellebogen waren gebruikt Toen Wan Tieman een doelschop verkeerd nam en „weer" Giel Oostdam dit afstrafte met een doelpunt was ook het «kruit" van Excelsior verbruikt. Na deze 2—0 voorsprong was het al Laakkwartier wat de klok sloeg en het was Eldert de Boer die de eindstand op 3—0 bepaalde. Trainer Aad Bierhuizen: „Onbegrijpelijk dat een ploeg vorige w<?ek met een enorme inzet de punten binnen haalt en nu op zo'n manier de punten kan weggeven. Nee er is geen enkel excuus voor deze nederlaag. Verreweg de slechtste wedstrijd van mijn ploeg in dit seizoen". het veld in en dirigeerde laatste "man Rinj Huibrechts naar de spits om te proberen tenminste' één punt mee naar Oude Tonge te nemen. Het mocht voor beide Rhoon De schutters zijn terug bij Martinit. De laatste wedstrijden hadden ze verstek laten gaan, maar in de uitwedstrijd tegen WCR etaleerden zij zich weer. Vorige week schreven we het al. "Er zal iets moeten gebeuren." Er is iets gebeurd. Trainer Hoogeboom had Jan Kooyman weer in de ploeg opgenomen en dat betekende op het middenveld rust en... intelligentie Jan. heeft na zijn beenbreuk, twee jaar geleden, niet meer in het eerste gespeeld. Na lang sukkelen is hij dit seizoen weer gestart in het tweede team en zijn spel gaf hem en de leiders van Martinit vertrouwen. Het gevolg was dat De Jong het veld moest mimen en Jan Kooyman weer op zijn oude vertrouwde "stekkie" kwam. Niet zonder succes, gezien het spelbeeld gisteren. Het liep* allemaal lekker in de Schiedamse gelederen. Ook al door het inspirerende spel van Jan Kooyman. Van der Horst en vooral Quadt kwamen weer in hun oude spel en laatstge noemde kon van rijn medespe lers weer eens felicitaties in ontvangst nemen, omdat hij de weg naar het doel wist te vin den. Het was lang geleden. Het eerste doelpunt van zijn schoen kwam na een kwartier spelen. Een lange pass van Van der Horst vanuit het midden veld kwam voor zijn voeten. Hij besloot rijn 'springt met een. schot en bij kon juichend terug lopen naar zijn plaats op de vleugeL Martinit had een voor sprong van 1—0 veroverd. Trainer Dirk Hoogeboom (links) en voorzitter Aad van der Horst spitsprobleem lijkt opgelost Kort daarop vond Van der Horst op zijn weg naar een doelpunt de lat, maar een minuut voor het rustsignaal kwam dan toch het tweede doelpunt Van der Spek mocht een hoekschop ne men. Hij deed dat 20 goed. dat de hoog springende, tengere. Den Brinker met een kOPs^ot de doelman van WCJt kans gaf. Na de thee leek het er aanvanke lijk op dat WCR de bakens zou gaan verzetten, Het speelde fel op de aanval, forceerde «ajïele hoekschoppen en uit één dMr- van lukte het Lodders om met een kopstoot rijn club \0\ J--2 te brengen. Martinit bleek ach ter mentaal sterk genoeg om dat de verwerken. Het iu*nt het initiatief weer over en tc^n. een schot van Quadt van richting werd veranderd was er voor de Khoonse goalie geen houden meer aan en stond Martinit op 1'3. Het werd zelfs 1—4. Uit een goed door Den Brinker genomen hoekschop was hel Van der Horst, die hoog boven alles uit springend met een ferme kop stoot de roos trof: 1—4. Daarna begon het wat minder prettig te worden. Kunemann, min of roeergeblesseerd moest zijn plaas afstaan aan Van Leeuwen en van der Spek moest het veld ruimen voor De Jong. Toen Lupker geblesseerd veld lag en de wat leidende scheidsrechter het niet wilde onderbreken, Brust de bal uit Dat hem op een officiële wing te slaan Doelman hout kwam ook at In hel omdat hij op merkingen te op de leiding. Achter groene tafel zal wel over lot worden beslist, maar punten waren toch binnen hoe. 11 NOVEMBER 1974 Zowel in de eerste ais tweede helft startte SVDPW met een tel offensief. l>en Haag In Den Haag trad een, als herboren, Schiedam aan. Herboren op alle fronten. Er werd „geknokt" met geest drift gevoetbald ende spelers hielpen elkaar waar dat nodig was. Het resultaat van dit alles was een overwinning van. 2—1 op het, op de tweede plaats staande, VCS. Een verrassing van de eerste orde. Er zal de afgelopen week wel een hartig woordje, onderling en met de trainer zijn gesproken. Het resultaat was er naar. Schiedam speelde gemotiveerd, iets wat de laatste wedstrijden niet was te bespeuren. Er zat pit in de ploeg, kortom, het was een weer als vanouds spelend Schiedam. Wellicht dat VCS het zo laag geklasseerde team wat heeft onderschat. Dat doet ech ter niets aan de verdienste af van Schie dam, dat vooral op het middenveld met Roy den Hartog en Joop Krommenhoek exelleerde. Dat middenveld brak goed af, maar wist ook de aanval weer op gang te brengen. Toen Schiedam na een kwartier spelen de lei ding kon nemen was dat de beloning voor het tot dan toe vertoonde spel. Joop Krommenhoek mocht een directe vrije trap nemen. Hoewel het strafschopgebied van WCR druk bezet was, zag Joop toch precies het gat, dat over werd gelaten. Hij prikte daar de bal in en gaf daarmee zijn team de leiding: 01. Er zijn voor de rust nog meer kansen geweest voor de Schie- dammers. Die werden echter niet benut Aan de andere, kant moest doelman Kees Heydra meer dan eens handelend optre den om de gelijkmaker te voorkomen. Hij deed dat uitstekend en zo kon Schiedam de rust ingaan met een, verdiende, voor sprong van 10. Ook na de rust maakte Schiedam het spel. VCS werd teruggedrongen en dat resul teerde in de 25ste minuut in een doelpunt Ton Verwey had de bal toegespeeld gekre gen. In het strafschopgebied jongleerde hij wat mei het leer en tot ontzetting van heel VCS besloot hij met een strak schot Waar op de doelman geen schijn van k^hs bad: 0—2 en natuurlijk grote vreugd? bü de Schiedammers. Zij moesten echter anient rijn op de zeer gevaarlijke snelle Uitvallen van de thuisclub. Kees Heydra was al een paar maal onp/ettig bejegend door de voorwaartsen vpb V"cS, zonder dat de scheidsrechter daar tegen op trad. Masseur Koen Groen had Kees al eens moeten bijstaan. Het gevolg "was dat Kees wat voorzichtiger werd, £eec begrijpelijk. Tien minutenvoor tij4 Ont stond er een doelworsteling voor rijn hei ligdom en daaruit zorgde een VCS-bem dat de achterstand werd verkleind tot 1—2. Verder liet Schiedam het niet koeten en het kan dan ook verheugd, met de twee winstpunten naar huis. Rotterdam - Het is DHS niet gelukt om in Rotterdam HOV ook maar één winstpunt af te snoepen. De overwinning van de thuisclub ïs zeker niet onverdiend maar toch, als DHS, vooral in de tweede helft het spel niet zo kort had gehouden dan had de einduitslag er wellicht nog wat anders uit gezien. Dat spel met de korte combinatie was een kolfje naar de hand van mannen als Pots en De Bruin, die de zaak in de verdediging goed in de handen, hielden. DHS maakte ook te weinig gebruik van de snelheid van vleugelspits Jack Lemen, die in Ron Noordhoek een moeilijk te bespelen, bewaker kreeg, maar desondanks toch nog wel menig keertje voor een gevaarlijk moment kon zorgen, als hij tenminste in. het spel betrokken werd. HOV kreeg in de achtste minuut al een goed uitgangspunt. Bert Hoek kon ongehinderd aan een goede solo beginnen. Hij besloot die met een voorzet. Doelman Sparla was uit positie gespeeld en toen kwam, met de bal aan de voet, Freek MühJenbruch voor een leeg doel. Het was voor hem toen een koud kunstje om HOV naar een voorsprong van 2-0 te tillen. EOV bleef sterker en een ieder dacht, vijf minuten voor rust, dat de voorsprong zou worden vergroot Een uitlopende Sparla werd door Huizer gepasseerd. Deze maakte de fout de bal nog over te spelen naar Henny Rijsdijk en uit diens schot ging de bal net naast. Aan de andere kant kwam Paul Nijs dicht bij een doelpuht Zijh inzet werd echter door Bas Pors geblokkeerd. Kort daafop was het weer Pors die een doelpunt van DHS kon voorkomen Een voorzet van Jeck Lemen werd door Bert Dijkstra goed ingescho ten, maar het lichaam van Pors stond de gelijkmaker vc^jr de tweede maal in de weg. Na de thee ging HOV weer sterk van start Rijsdijk knalde fbJ bal op de paal en Ger Droog kon een schot van MühlenbfUch na een solo van Bert Hoek maar ter nauwemood keren. Een jeder riep wel om een strafschop omdat Gerrie de bal met de Jiand gekeerd zou hebben, maar de scheidsrechter ging daar Wet 0p in. DHS trachtte het spel wel te verplaatsen. Het werkt had, maar zoals reeds vermeld, de te korte combinaties fccrffdeh de verdediging van de thuisclub niet uit evenwicht brczigeA, Daarnaast was de afwerking van de aanvallen ook hifcödder slecht Kort voor tijd kwam dan toch het doelpunt waarmee HOV d^fijdtïet de wedstrijd besliste- Bert Hoek passeerde Alewijnse, kwam b^ast op de doellijn naast de paal uit. maar zag toch kans de bal voor het doel te brengen. Wéér was doelman Sparla uit positie gespeeld en het was voor Arie Huizer nu geen moeite om de bal Lr> het doel te deponeren. Het betekende 2-0 voor de thuisclub eh daar was voor DHS niets meer aan te doen. Schiedam De wedstrijd SVDPW—FIOS (X—0) beloofde in de eerste fa se een „walk over" te worden voor de Schie dammers, Met snelle, goed opgezette aanval len maakten zij keer op keer goede openingen in de wat onzeker opere rende FlOS-verdediging. Met de opkomende mid denvelders Herman Nieumeyer en Bob Sla venburg vielen er gaten bij de tegenstander die In de derde minuut al resultaat opleverden. BÜ een massale aanval trok dit keer ook voorstopper Bras mee naar voren. Hij de bal van. rechts toegeschoven en zijn schol van zeker vijftien meter was zo hard dat keeper Wim Hagers de bal niet heeft gezien. In hel eerste kwar tier speelde de wedstrijd zich volledig op de FlOS-helft af. De oranjehemden wisten dikwijls niet beter te doen dan de bal tot corner te tikken. Tot overmaat van ramp viel deze periode ook de voorstop per van. FIOS nog uit Hij ver draaide zijn been zodanig dat verder spelen niet meer moge lijk was. De jeugdige Adrie Vervloei kwam hem vervangen en deed dit zo goed dat er wat meter rust in de verdediging kwam. Na een kwartier dan eindelijk de eerste tegenaanval die echter door het roet twee spitsen ope rerende FIOS kracht had om de Schiedamse verdediging te SVDPW bleef in een groot veldoverwicht maar de aanvallen liepen dikwijls over te veel schijven. Zodat de stug op de man verdedigende tegenstanders, zij het met moei te, verder onheil konden voor komen. Met het verstrijken van de tijd ebde ook het geloof in eigen kunnen bij de Schiedammers weg. Er werd nog wel gescho ten door Albert Smit. Rob Sla venburg en Wim O sta maar de- zon misten door te gehaaste pogingen doel- De FIOS-train er slaakte dan ook een zucht van verlichting toen zijn ploeg de rust haalde met slechts een 1—0 achterstand. Na de rust startte SVDPW weer even onstuimig als in het begin van de wedstrijd. Er werd ech ter erg kort gespeeld en het middenveld van de Oude Ton- genaren ving de Schiedammers hu wat beter op dan voor de rust Ook werd de buitenspel val hu gehanteerd. Dit sorteerde veel effect want de voorwaartsen van SVDPW liepen keer op keer in de fuik. Al moet wel gezegd worden dat scheidsrech ter De Koster wat al te veel geloof hechtte aan het vlaggen van de FIOS-grens rechter. Hoewel minder talrijk dan voor de rust, waren de SVDPW-aan- vallen nog wel eens knap ge vaarlijk. Zo wist Albert Smit een keer de bal in het centrum, goed vrij te maken. Zijn pass op rechts kwam precies op rnaat voor de sprintende Rob Slavenburg die ongehinderd op doel kor» schieten. Het goede Gevaar voor het FlOS-doef. Terwijl doelman Hagers al onderuit is, redt eer> verdedï-' ger met het hoofd. schot werd door doelman Ha gers bekwaam gekeerd en de wegspringende bal werd met' enig kunst- en vliegwerk uit de g eva renzonegewerkt Dat de Schiedamse aanvallen minder talrijk en minder ge vaarlijk werden, was deels te wijten aan het zware veld en deels aan het steeds harder wordende verweer van de FlOS-verdediging. Scheidsrech ter Koster trad onvoldoende op tegen harde charges van vooral rechtsback Piet van Wijk. Bij een zo'n harde actie liep Wim Osta een flinke bloeduitstorting op en hij moest zich laten ver vangen door Frans Bonefaas. Ook Rob Slavenburg werd enkele malen getorpedeerd, trainer Sander van der Hoek vond het verstandig ook hem te vervan gen. Ook de FlOS-trainer stuurde nog een verse kracht teams niet meer baten. Het einde kwam dan ook met een welverdiende, maar zwaar be vochten 1—0 overwinning van SVDPW.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 5