Russische onderminister 12 stappen - in Schiedam SCHIEDAMSCHE COURANT moet deel van tekort betalen Bendeleden stalen bromfietsen van elkaar Container dieven voor de rechter BEGROTINGSGAT 1975 WORDT DAN TERUGGEBRACHT TOT 1,2 MILJOEN - Pijpje voor loodgieter Schip bij aanvaring gezonken Belasting maatregelen 1 vol kstf co nd he votfcihui ijjrlitlijk 1'irKLKIMUI. SCKIEOAMSO onderminister van volksgezondheid, de heer A. L Boernazyan, is gisteren zijn elfdaagse bezoek aan ons land in /O hoort do V N'CuwsWid Schiedam Een groot deel van het begrotingstekort voor het komende jaar zal door de Schiedammer moeten worden opgevangen- In de door de gemeente aangeboden begroting voor 1975 wordt op een tekort gerekend van 2.293.000 gulden- Door verhoging van: de binnenhavengelden de woonwagen- en woonschepenrechten 0 de reinigingsrechten het rioolrecht 0 de onroerendgoed-belas- ting wordt dit met één miljoen gulden teruggebracht. Het dan ontstane tekort wordt door de gemeente alleszins aanvaardbaar geacht, ook al omdat toen nog op een saïdi-re- serve van ongeveer acht miljoen gulden kan te ren. 9 Openbare Werken 17,4 mil joen O Onderwijs 17,1 miljoen O Cultuur, recreatie, sport - miljoen 9 Soc. zorg en maatschappelijk werk 7,1 miljoen 9 Overige uitgaven 4,5 miljoen De totale uitgaven komen zo op 77.991.000 gulden. Per inwoner betekent dat 987,23 gulden. Bij het samenstellen van deze be groting heeft de gemeente reke ning gehouden met „de niet be paald rooskleurige verwachtin gen". Alle bedrijfsdirecteuren werden verzocht bij het samen stellen van hun ontwerp-begro ting daarmee ernstig rekening te houden. Aan alle wensen van de burgerij kan niet worden tegemoet gekomen, aldus b. en w., omdat het niet verantwoord zou zijn de uitgavenpost nog verder te verhogen. Ook vorig jaar heeft het college gemeend de burger gedeeltelijk te laten betalen voor het ontsta ne tekort Voor 1974 wenden toen belastingen verhoogd, wat een bedrag van bijna zeven ton opleverde. Verder werd er voor- 1,4 miljoen bezuinigd. In verge lijking met vorig jaar heeft de begroting voor 1975 een iets groter tekort, namelijk van 200.000 gulden- De gemeenteraad ml pas volgend jaar oordelen over de begro ting. Dat gebeurt op 13,15, 16, 20, 22 en 23 januari. Dankzij ook een drietal „meevallers" weet de ge meente de schade voor 1975 enigszins te beper ken. Zonder extra uitke ringen uit het gemeente fonds (1,2 miljoen), in voering onroerendgoed- belasting (600.000 gul den) en de bezuiniging op gemeentewerken (454.000 gulden) zou an ders een tekort van 3,5 miljoen gulden moeten worden genoteerd. De bezuiniging van de directeur - van gemeentewerken is echter schijn. Want in de begroting is later een bedrag van 280.000 gulden opgenomen omdat de directeur, de beer H. G. de Boock, de bezuinigingen met helemaal reëel vond. Dit al» nog toegekende bedrag Is be stemd voor onderhoud van straten, pleinen en plantsoe nen, De feitelijke bezuiniging van gemeentewerken bedraagt dus slechts 174.000 gulden Extra voorstellen moesten daarna ook nog worden gedaan ten aanzien van personeelsuitbrei ding Sociale Dienst, representa tiekosten, faciliteiten college b. en w., kosten viering eeuwfeest," storting in de reserve bijzonde re werken en de verhoging van de post „onvoorzien". Met de eis van gemeentewerken bedragen deze uitgaven 93LOCO gulden. Zo ontstond een tekort van 2,293.000 gulden. Een te kort wat door de Schiedammer dus met één miljoen gulden moet worden teruggebracht De totale begroting voor Schie dam bijna 78 miljoen gulden- Het leeuwendeel van de inkom sten komt. uit het Gemeente fonds (ruim 41 miljoen), bijdra gen van Rijk en Provincie (ruim 17 miljoen) en via ge meentelijke heffingen (ruim 11 miljoen). UITGAVEN De pot wordt globaal als volgt verdeeld: O Algemeen beheer 9,4 tnil- i-:' joen 9 Openbare veiligheid 10,5 miljoen 9 Volksgezondheid 2 miljoen 9 Volkshuisvesting 2,7 mil joen Schiedam'-- Het blaaspijpje van de politie is er aan te pas geko men om te constateren dat de 26-jarige automobilist A.S. uit Schiedam zondagnacht te veel sterke drank tot zich had geno men. Op het moment dat hij werd aan gehouden reed de loodgieter op de Broersvest Omdat zowel de eerste als de tweede blaastest- een „gtoen" resultaat hadden is op het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat pro ces-verbaal opgemaakt Schiedam - De rivierpolitie onderzoekt een ongeval op de werf Wilton-Pije- noord waarbij de schoon- maakboot Nancy is over varen en gezonken. De bemanningsleden van de boot wisten zich door een sprong naar de wal in veiligheid te stellen. In de havenmond liep het Cypriotische schip Block- land door een technische storing uit het roer. Het zwaaide uit naar de schoonmaak boot Nancy van het bedrijf Unites uit Rotterdam. Hier was men op dat moment bezig met het aftappen van olie bij een ander schip De 362 ton zware Nancy werd overvaren en zonk terstond naar de bodem van de haven. Schiedam - Per 1 ja nuari 1975 wordt in Schiedam de onroe- rendgoedbelasting ingevoerd. Dat is een samenvoeging van de straat-, de personele- en de grondbelasting, (die dus komen te ver vallen). De conse quenties zijn voor de huurders van woningen vrijwel nihil, voor de eige naren een kleine verbetering. De ge meente heeft echter besloten de raad voor te stellen deze splinternieuwe hef fing nu al te verho gen met ongeveer 7 procent, wat een ex tra bedrag van 666.800 gulden ople vert. Bet rioolrecht zal met on geveer tien procent wor den verhoogd. Extra in komsten: 160.000 gulden. Het tarief voor het opha len van huisvuil gaat ook de hoogte in, met liefst twintig procent Betaalt men dit jaar nog 30 gulden, in 1975 wordt dit 36 gulden per jaar. Meeropbrengst: 131.000 gulden. De woonwagen- en woonsehepenrechten leveren een extra bedrag van 2200 gulden op (tien procent stijging). De ver hoging van de binnenha vengelden. die in de ko mende raad wordt be handeld, zal een meerop brengst van 40.000 gul den opleveren. De bevolking van Schie dam draagt zo één mil joen gulden aan belastin gen bij dm het begroting stekort voor een gedeelte te dekken. Schiedam De Russische onderminister gisteren bezoek aa Schiedam begonnen. De onderminister arri veerde per trein - de Noord-west-express die rechtstreeks van Mos kou naar Hoek van Hol land gaat -e het station (west>-Schiedam over in enkele auto's van de Russische ambassade. Speciaal uit veiligheidsoog punten waren deze au to's helemaal doorgere den tot op het zelf zodat de man nog geen twaalf stappen hoefde te zetten om in de ambassadeauto te komen. De gehele „operatie" werd begeleid door enkele tientallen rechercheurs van de spoorwegpolitie en van de diplomatieke recherche. Per auto ging de reis daar na naar Den Haag. Tij dens zijn bezoek zal de Russische onderminister onder meer besprekin gen voeren met staatsse- huis in Amsterdam en cretaris Hendriks van de universiteitszieken- volksgezondheid. Verder huizen in Groningen en staan bezoeken op het Rotterdam, programma aan het Ant- De heer Boernazyan zal honïe van Leeuwenhoek- ook nog een bespreking bijwonen van de Centra le Haad voor de volksge zondheid in Rijswijk. Op 22 november zal hij weer terugkeren naar Rus land. 4 pagina's Dinsdag 12 November 1974 1ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 99ste jaartramr no. Z5iS8 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klaehtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam/Antwerpen - De diefstal van een contai ner met 144 kleurentele visies, eigendom van het transportbedrijf Van Rijswijk aan de 's-Gra- velandseweg, is nu ge heel opgelost Er zijn vijf Nederlanders gearres teerd, die binnenkort worden voorgeleid aan de officier van justitie in Rotterdam. De vijf Bel gische bendeleden zijn reeds veroordeeld tot straffen variërend van drie maanden tot twee jaar. Enkele weken na de diefstal werd de 25-jarige Belg C. OJL. door de Belgische Rijkswacht gearresteerd. Deze bleek in een boerenschuur in rijn woon plaats Sint Gills Waes de ge stolen toestellen opgeslagen te. hebben. De politie kwam hem op het spoor doordat zij koelennaren afkomstig uit de schuur had gevonden in de lege containers die in de buurt van Antwerpen werd gevonden. Deze „gouden greep" van de Belgische Rijks wacht leidde al spoedig tot meer arrestaties. Zo bleek dat de 33-jarige vee transporteur D. de G. uit 2oe- termeer het brein achter de diefstal was. Hij handelde in opdracht van de 45-jarige tele visieverkoper J. E. W. uit Ant werpen. De apparaten werden gestolen door de 32-jarige Goudse chauffeur C. N. S. Deze bracht de tv*s naar Sint Gilles Waes en liet de lege container in het Antwerpse industriege bied achter. Naast deze „kopstukken" werden ook nog gearresteerd de hulp monteur F. J. A. M. de N-, de 39-jarige glazenwasser J. J. B. (beide uit Den Haag), de 42-jari- ge J. M. D. uit Prinsenbeek (later verhuisd naar België) en de 33-jarige plaatwerker H. de H- uit Reeuwijk. Ale kleurentelevisies (waarde drie ton) werden op één na terug gevonden. Het ontbrekende ap paraat ligt op de bodem van de Schelde. Schiedam - De Schiedamse re- eberebe heeft een bende van 45 jongelui aangebonden die de afgelopen imnwiwi in Groe noord voor 6CL090 gulden aan bromfietsen heeft gestolen en die Verzekeringsmaatschappij en voor ruim 20.000 golden hebben opgelicht Bet bijzon dere van de bende is dat rij de 65 rijwielen bij zich zelf heb ben gestolen, om bet verzeke ringsgeld en de opbrengst van de losse onderdelen op te strij ken. De jongelui in de leeftijd van 16 tot en met 21 jaar waarschuw den elkaar wanneer bij een van hen een brommer zou worden gestolen. Beloofd werd dat de „gedupeerde" het verzekerings geld zou mogen houden en bo vendien nog een gedeelte zou krijgen van het geld dat rijm vrienden door de verkoop van losse onderdelen verkregen. De resten van de ontmantelde brommers werden dan in de Poldervaart of de Schie ge dumpt. „Soms schroefde de eigenaar de* brommer in de Cetsenkelder voor de diefstal al gedeeltelijk los. De dieven hadden zo niet zoveel moeite de brommers af te voeren- Er zijn gev allen bekend dat het motorblok al bijna los lag. Om het echt te laten lijken werd wel de deur van de fietsenkelder gefor ceerd, en werden nog wat klei ne spullen meegenomen", zo zegt de politie, „zelfs de ouders geloofden grif dat de brommer echt gestolen was. Bij die verze keringsmaatschappijen kwam hierdoor een golf van aangif ten". De verzekeringsmaatschappijen hebben nu in eenentwintig ge vallen. aangifte gedaan van valsheid in geschrifte. De jon gelui, allen afkomstig uit Schie dam behalve, vier Vlaardingers en een Rotterdammer, worden binnenkort voorgeleid aan de officier van justitie in Rotter dam. S1uu» mg grabs en vrijblijvend bel AM plus Seni<K)*mscne Courant 10c *i naam - B «loonotaat» - g telethon - - - g I toals - - •«ooctnl Sciiedamicno Courant b<« net Ronwdamsch mm) Ja. ook y kunt deze ideale fcrantenkombinalie 14 dagen lang. gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotlerdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws; de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk, nieuws. Twee k ranten voor de prijs van een. Profiteer ervan!. P S Mocht u 'n leuke veisetyking kunnen bedenken aH aanvulling op onderstaande nn m de bon, 0ar\ maakt u kans op een e»dusieve gnaansteker die wn| *gfceiijks uitloven voot de meest engine!© ineen-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1