Onderonsje valt in het water,, SCHIEDAMSCH E COURANT Gemeente wil 8 ton voor Passage betalen Verhuizing brandweer zit erop JANSSEN Kinderpostzegels zijn weer te koop PvdA-fractieleider: ^Belachelijk veel''' College verontrust over moeilijkheden rond muziekschool Vlaardingers plegen elf misdrijven Bespreking dijk voortaan openbaar Burgemeester kocht eerste zegels Kleurendia's voor NIVON Inbraak bij ankerfabrïek Nieuw alarmnummer: 264848 Vrouw valt over tegel BLEYLE JAPONNEN BLEYLE COMBINATIE-MODE UW RUIME KEUZE BIJ ;mëdQnïag2ztjit hoogstraat 155-1S7 schlédam lol. 26 8027 Schiedam De gemeente heeft een aanzienlijk bedrag over voor de Passage. 5Voor 800.000 gulden wil het college van b. en w. deze overdekte winkelgalerij in het hartje van de stad aankopen. De huidige beheerder van de Passage, het bouwbedrijf J. van Dort en Zoon, zou voor deze som de winkelgalerij graag van de hand willen doen. De PvdA-fractie echter heeft bij monde van haar voorzitter J. de Jong laten weten acht ton "belachelijk vee! te vinden. Vlaardingen Met de aanhou ding van de ISjarige W. S. en. de 19-jarige B. J. van S. heeft de Vlaardingse recherche elf misdrijven opgelost. De jongelui hebben bekend in de afgelopen drie maanden negen inbraken in winkelpanden ge7 plecgd te hebben. Hierbij opereerden rij zowel af zonderlijk als samen. Hun tota le buit was 5200 gulden, de breekschade bedraagt 3400 gul den. In Rotterdam stalen zij nog twee bromfietsen met een gezamen lijke waarde van 1800 gulden, woensdag zijn de twee jonge Vlaardingers voor de Rotter damse, officier van justitie ge leid. Vlaardingen Bij een inbraak in de nacht van dinsdag op woens dag in het magazijn van de bonthandel Scheffers aan de Feigerlaan werden enige bon- ^tjassen en -pakjes ter 'waarde van 14.296 gulden gestolen. De dieven hebben rich toegang verschaft door de deur van het pand te farceren. "Temeer omdat nog steeds niét bekend is of de Pas sage nu wel of niet zal worden verlengd, twijfe len we aan het nut van de aankoop", aldus de socialist. „Wat moet de gemeente immers met de Passage doen als de win kelgalerij toch niet wordt verlengd?" In de commissie voor het grondbedrijf zal wethou der C. J. M. Bolmers vanavond het voorstel voor de aankoop ter sprake brengen. Zeer waarschijnlijk zal de linkse meerderheid in deze commissie zich niet achter het voorstel kun nen scharen. Ook de winkeliers achten het bedrag van 8 tan veel te boog. Oorzaak; de verminderde be langstelling van de consument voor de winkels «n de 'tunnel', die loopt van de Broersvesi naar het Broersveld- "Van Dort zal wel in zijn handjes klappen rnet dat- aanbod." al dus winkelier en secretaris van de winkeliersvereniging Passa ge F. van Eüjsbergen. OVERLAST De verbouwing van het Passage Theater, dat overigens in au gustus 1970 al werd overgeno men door de gemeente, brengt volgens de winkeliers zoveel .overlast met zich mee, dat aan zienlijk minder mensen de Pas sage nog bezoeken. "Hetgeen voor sommigen ai tot gevolg •heeft, dat er twintig procent minder wordt verkocht dan voorheen," verklaart Van Rijs- bergen. Het makelaarskantoor Dupont uit Schiedam heeft onlangs de Pas sage getaxeerd. In het aan de gemeente uitgebrachte verslag wordt beweerd dat de Passage in goede staat verkeert. Zowel winkeliers als raadsleden weten echter te vertellen dat de Passa ge "een bouwvallige troep" is. Het glazen dak zou erg gammel zijn. De nawukeurigheid, waar mee het makelaarskantoor heeft gewerkt, wordt door velen betwijfeld. Doorgaans klopt de gemeente voor taxaties aan bij Van Dort, maar nu het gaat om eigen bezit van dit bouwbedrijf moest wel een andere taxateur worden ingeschakeld. Bij het bedrag van acht ton zijn ook de boven de winkels geves tigde woonhuizen inbegrepen. Voor vele mensen zijn deze wo ningen bijzonder onaantrekke lijk, door het slechte uitzicht, de zelfs bij daglicht schemeri ge vertrekjes en de (verhou dingsgewijs) vrij hoge Of die huren hoog genoeg zijn cm de kosten, die de gemeente wil maken om de Passage in haar bezit te krijgen, enigszins te dekken, is volgens de winkeliers een grote vraag. De eerste kinderzegels in Schiedam werden gekocht door burgemeester Lems. Hij opende daarmee het nieuwe ;,ktnderzegelseizoen". Minister antwoordt: Den Ha3g/Vlaardingen - Minister Westerterp van verkeer en wa terstaat vindt dat bij het totale plan van de binnenwaterkerin gen met alle betrokken perso nen en instanties voortaan in alle openheid overleg gepleegd moet worden. De Tweede Ka merleden Barendregten Albers (beiden PvdA) stelden de min ster onlangs vragen over de geheimhouding die betracht Is bij de behandeling van de in middels beruchte comparti- menteringsdijk. Het provinciaal bestuur van Zuid- Holland heeft de minister toe gezegd dat bij de voorbereiding van de plannen voor de onder delen van het „dikke dijken7 plan", „een procedure zal wor den gevolgd die voldoet aan de algemene inzichten omtrent openheid, openbaarheid en in spraak bij. de voorbereiding, van het overheidsbeleid". Op 20 junihadden de Kamerleden al vragen gesteld over de dijk die nog steeds niet waren beantwoord. De reden daarvan is volgens mi nister Westerterp dat overleg gevoerd moest worden met de provincie, gemeente en andere departementen. „Waterrat" Arie Lems gaf zich zoveel mogeüjk bloot O Het onderonsje van gemeenteraadsleden, b. en w. en ambtenaren van gemeente, brandweer en politie in het Sportfondsen- bad is gisteravond in het water gevallen. O Welgeteld drie wethouders, gemeentese cretaris Melis Blok, één derde deel van de gemeenteraad, brandweercommandant Jan de Groot en politiecommissaris Cees van der Haagen, benevens enkele hoofden van gemeentelijke diensten waren of hele maal niet aanwezig op deze feesavond van het veertigjarige zwembad, of ze kwamen veel te laat. En alle anderen toonden ook al weinig sportiviteit. Om negen uur had het zwem- festijn al moeten beginnn, maar eerst werd hongerig en dorstig naar snacks en andere consumpties uitgekeken. Zodat bij na een half uur te laat de eersten het verwarmde water indoken. Uiteraard wa- ren dat brandweerlieden, want die moeten nu eenmaal altijd haast hebben. Zelfs als ze zelf nat zullen worden. Daarna „dook" de rest pas aarzelend in het bassin. O Op een te groot groepje raadsleden na, dat smikkelend en smullend van de aange boden hapjes en drankjes op het terras bleef staan. In dit gezelschap bevond zich ondermeer het grootste deel van de CDA- fractie. Die zich zelfs nu kennelijk niet zo open en. bloot wilde geven. Van de WD nam slechts Cor van Tilborg een bad, de CPN en PPR-wethouder Hans van der Wilk (op vakantie) waren er helemaal niet. O Wethouder Cor Bolmers zag er zelfs geen gat in om het water in te springen en blonk ook al uit door afwezigheid. Geluk kig waren er toch nog twee leden van het college van b. en w„ die wel durfden: Clara Visbeen zwom als een vis on burge meester Arie Lems gaf zich ook zoveel mogelijk bloot. Q Niet helemaal natuurlijk, want al is hij een voorstander van naaktstranden en dus naaktzwemmen hij hield nu wel degelijk rekening met de conservatieve toeschou wers op de tribune en het terras. Al kon zijn toch nog formidabele zwembroek niet verbloemen, dat Schiedams eerste burger best wel eens wat meer zou mogen trim men..... Schiedam Burgemeester A. Lems heeft gistermorgen als eerste Schiedammer kinderpostzegels gekocht op het hoofdkantoor van de PTT aan de Lange Nieuw- straat. De burgervader opende daarmee het nieuwe Schiedamse „kinderpostzegelseizoen1': gisteren is in het land de verkoop van deze postzegels weer gestart. Het overgrote deel vzn de Schie- damse bevolking heeft in okto ber al postzegels besteld bij de scholiertjes, die toen enthou siast de straat optogen met hun bestellijsten: „aanvraag, formulieren" voor de kinder postzegels, waarvan de ver koop ten goede komt aan het kind-met-een-achterrtand, zoals het Schïedamse comité, dat de hulpactie op touw set, dat uitdrukt Vanaf gisteren zijn de zegels ook gewoon te koop aan de loketten van de postkantoren en bij de stands van het plaatselijke co mité. Van maandag tot en met vrijdag kan men de postzegels verkrijgen tussen negen uur ochtends en vier uur 's mid dags. In de stands van het comité Lig gen behalve de kinderzegels, die dit jaar precies een halve eeuw bestaan, ook wenskaar. ten; kerst- en nieuwjaarsaan- zichtkaarten met afbeeldingen van antieke tegels eri met etsen en gravures van, Rembrandt, die volgens het comité in het buitenland zeer geliefd zijn. Burgemeester Lems, die overi gens vorige maand al een. be-j drag van 12.500 gulden uit het fonds van de kinderzegelactie uitreikte aan de vereniging voor gezondheidszorg te Kethcl (ten behoeve van de kinderhy- giënische afdeling), werd na rijn aankoop op het postkan toor gevolgd door een groot aantal Schiedammers. „De zegelverkoop is dus uitste kend gestart", aldus de twee dames die in de stand in het PTT-hoofdkantoor staan. .Ho pelijk blijft de belangstelling tot december, wanneer we er weer mee stoppen, zo overwel digend als nu het geval is". Schiedam - De plaatselijke afde ling van het Nederlands Insti tuut voor Volksontwikkeling en Natuurvriendenwerk (Nï- VON) houdt morgenavond, een ontmoetingsavond voor haar leden. De hoofdschotel van de bijeenkomst is de vertoning van een serie kleurendia's over Tunesië. De dia's rijn gemaakt door het NTV'ON-lid mevrouw K. Klein stra, toen zij in dat land op reis was. Door middel van haar beelden hoopt zij aan te tonen, dat Tunesië een land vol afwis seling en met een grote geschie denis is. Die dia-avond van het NIVON wordt gehouden in zaal 1 van het zalencomplex Irene aan de Nieuwe Haven, De bij eenkomst begint om 8 uur. Op donderdag 12 december zal een causerie warden gehouden door het NIVON. Op deze avond zal de heer P. Boschman boeiende verhalen trachten te vertellen over zijn reis door Bretagne. Hij doet dit aan de hand van een eigen collectie kleurendia's. De heer Boschman bezocht deze Franse streek diverse malen. Tijdens rijn uitstapjes maakte hij enkele mooie opnamen van het landschap, de dorpjes en de kuststrook. Hij doorspekt zijn relaas met informatie over kampeerterreinen en natuur vriendentehuizen in dit gebied. Ook hetdia-programma over Bretagne zal wordn vertoond in Irene. Aanvang is eveneens om 8 uur 's avonds. Woensdag 13 November 1974- ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pagina's j 99ste jaargang no. 25169 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - kiachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam - In een anker- en ket- tingfabriek aan de Buitenha venweg is voor honderdentien gulden aan siervoorwerpen ge stolen- De inbrekers hadden aan de ach- Schiedam Het college van b. en w. is erg verontrust over de moeilijkheden die er bij de Schiedam se Muziekschool zouden zijn. Daarom heeft het nu een brief gezonden naar het bestuur van de Muziekschool om zo snel mogelijk te komen tot eep gesprek zodat een en ander tot een goedé voor alle partijen aanvaardba re oplossing kan worden gebracht De moeilijkheden rond de Muziekschool aan de Lange Nieuwstraat raakten vorige week in een climax tijdens een rel tussen directeur Bak en de heer Blonk, docent fagot Daarbij zou de heer Bak de docent rake klappen in het,gericht hebben gegeven, omdat deze enkele beledigingen zou hebben geuit. Aanleiding hiertoe zou weer zijn geweest dat de heer Bak zich teveel met de lessen van de heer Blonk zóu bemoeien. De vechtpartij kwam aan het licht omdat de heer Blonk aangifte van mishandeling bij de politie deed. Het gemeentelijk bestuurscol lege is nu van mening als belangrijkste subsidiënt dat deze zaak tot op de bodem moet worden uitgezocht. terkant van het gebouw een ruit ingeslagen. Schiedam - De 67-jarige mevrouw S. W. uit Schiedam heeft op de Burgemeester Van Haarenlaan bij een val over een losse straattegel een gebroken heup opgelopen. De GG en GD heeft de vrouw naar het Gemeenteziekenhuis gebracht. Schiedam De nieuwe alarmcentrale van de brandweer is In gebruik genomen. Dat betekent, dat de verhuizing er nu helemaal op zit. De overgang van de oude naar de nieuwe brandweerkazer ne aan de Breedstraat 1 is nu geheel achter de rug. De verhuizing heeft een verande ring van het alarmnummer van de brandweer met rich meege bracht. Was het oude nummer nog een moeilijk te onthouden combinatie van cijfers, (269123), het- nieuwe num mer ziet er eenvoudiger uit; 2S4848. De brandweer hoopt dat dit num mer snel ingeburgerd zal rijn. Om elk risico te vermijden, zal voorlopig nog het oude alarm nummer worden gehandhaafd. Bij de overschakeling van de ene naar de andere alarmcentrale stond centraal, dat brandmel ding constant mogelijk zou moeten rijn. Hetzelfde gold voor de apparatuur, die wordt gebruikt om het personeel te alarmeren en voor het onder- aan de nieuwe telefoonnum mers, ia het bijzonder aan de wijziging van het alarmnum mer. Daarom wordt gedacht aan het houden van een cam pagne rond de officiële ope ning van de nieuwe kazerne. De zze opening zal geschieden door burgemeester f-erat op za terdag II januari. Begin deze week is de nieuwe alarmcentrale van de brandweer in gebruik geno men. Me- nieuwe alarmnum mer is: 264848. illimillllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllHUI houden van mobilofoon- en portofoonverbindingen. In totaal moesten enige honder den verbindingen worden over genomen. Door de PTT werd in nauwe samenwerking met de brandweer zeer nauwgezet een aantal maatregelen getroffen, die een snelle en veilige over schakeling mogelijk moest ma ken. Gebleken is, dat de over schakeling vlot en geheel vol gens de verwachtingen is verlo pen. Niet alleen het alarmnummer van de brandweer is door de ver huizing naar de Breedstraat veranderd. Ook het telefoon nummer, waaronder de kazerne en de daarin aanwezige kanto ren bereikbaar zijn, is veran derd. Dat was 268578 en is nu geworden: 260128. Evenals met het alarmnummer het geval is heeft deze aansluiting meer lij nen, zodat meer dan één mel ding of boodschap tegelijk in ontvangst kan worden geno men. De hrandweer wil zo snel moge lijk meer bekendheid geven

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1