I De raad te water Twee avonden cabaret in Teerstoof Schie-pop-tops MËÊBÊÊmm RIJNMOND Sint opent twee tentoonstellingen JUL - csardcs SINGLE TOP 10 TUESDAY VETERAAN TOPPERS VAN DE WEEK DONDERDAG 14 NOVEMBER 1974 SCHIEDAMSCHE COURANT Wethouder Chris Zijdeveld kijKt lachend toe hoe zijn vrouwelijke collega Clara Vis been op de weet-je-wetje"-zak staat te blazen. Dat was wel nodig ook. want ook de inwendige mens werd in het Sportfondsenbad nat gehouden. Schiedam Eigenlijk vinden we het zo'n alleraar digst idee dat de gemeenteraadsleden eens een keertje hebben gezwommen in water in plaats van m „geld" (het belangrijke punt dat met elk vraagstuk tijdens raadsvergaderingen weer op duikt). dat we er nog een sop terug willen komen. Eergisteravond plonsde een aantal raadsleden met andere rand- en opperfiguren van brandweer, polib- en gameente pardoes in het „uitdagende" water van het veertigjarige Sportfondsenbad. Pardoes, maar nauwelijks spontaan. De sportivi teit namelijk droop bepaald niet van het gezel schap af. Want eerst ging de voorkeur uit naar ander nat: al of niet alcoholhoudend. Maar daar was een reden voor. aldus directrice Hazebroek. Nu kon tenminste eerst nog een Kijkje worden genomen in het zwembad, dat speciaal voor het jubileumsfcost een opknap beurt had gekregen. Een mogelijkheid waar ovengens slechts weinigen gebruik van maakten. De anderen bleven gevoeglijk op het terras met het glas in de hand staan keuvelen over het natte weer buiten. Toch moesten sommigen we! het water in, als dank voor het aangeboden drankje. Anderen maakten zich er droog vanaf met het smoesje „Ik kan niet zwemmen." Fotograaf Cor Hoogenboom zag er ondanks dat vochtige angstzweet nog wel een gat in om wat foto's te maken. Wethouder Clara Visbeen-stroman hierin actie in het Sportfondsenbad. Met moeite wordt het hoofd boven water gehouden. Met het been lukt het beter.... Burgemeester Lems (rechts) toonde het goede voorbeeld door eerst onder de douche te gaan staan, alvorens een duik Sn het Sportfondsenbad te nemen. Enekele jongere raadsleden volgden daarna aarzelend Probeer 't eens in Nieuwlandplem 12 Tel. 706066. RESTAURANT BARBECUE INN VOOR DE SNELLE TREK Ook om mes te nemen TEL. 264191 DAM 22 - SCHIEDAM Schiedam - Op de dag dat Sinterklaas zijn triomfantelijke intocht in Schiedam maakt (op 23 november) worden in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat twee tentoonstellingen geopend. Beide exposities zullen tot 9 december duren. De opening wordt verr- richt door de goedheiligmau zelf, na vier uur 's-middags. Omstreeks die tijd vertrekt de Sint uit het bejaardentehuis Thurïede, waar hij dan hoopt klaar te zijn met het begroeten van oud en jong Schiedam. Korte tijd later zal hij arriveren in de aula van het museum. Voor de derde maal heeft het Stedelijk een verkooptentoon stelling georganisserd. Op deze tentoonstelling, die de naam "Het is geen kunst om Sint te zijn" heeft meegekregen, wor den kunstwerken (grafiek, ke ramiek en santons) te koop aan- toonstelling openen, waarop te keningen zijn te zien die Schie- damse peuters en kleuters op school hebben gemaakt. Deze tentoonstellingen heet "Ieder kind een tekening voor de Sint". De verwachting is, dat enkele duizenden tekeningen in het museum zullen hangen. Het lijkt namelijk waarschijnlijk, dat ook de kinderen, die mee doen aan het tekenproject van Sjef Henderickx, gezamenlijk een productie van vele honder den tekeningen zullen leveren. geboden. De prijzen variëren Voordat Sinterklaas de twee ten- tussen 5 en 300 gulden. De aan. kopen kunnen direct wordtn meegenomen. Tegelijkertijd met deze expositie zal Sint Nicolaas de kinderten toonstellingen opent, wordt in de aula nog een concert gehou den. Een formatie van de jazz band The Roaring Seven zal er vanaf half vier optreden. Schiedam Riet Henius, het beeldtheater Herman Tieman en de cabaretgroep Stepinstepuit zijn dit weekeinde te zien in het Zoldertheater in de Teer stoof. CAFE-AESTac hl (fc /V/7" OOK VOOR UW PARTIJEN EN DINERS Tel. 703984 Schiedam AFSPRAAK (J*) 7 j&irtuüililk 'ïiwtaj'-ït AMSTELgRON" KOEMARKT? V f SCHIEDAM BHOERSVEST 119 !"Ve( EENS j-ïj I GEZETEN AF bar bodega tngehdven asch.eddrn tel o '0-2622 ta Allereerst ïs de beurt aan de zan geres en cabaretière Riet He nius. Morgenavond brengt zij haar swingende theaterpro gramma „Fly away". Vanaf ne gen uur brengt zij een aantal Nederlandse en Engelstalige liedjes ten gehore. De liederen worden afgewisseld met caba retfragmenten. Riet Henius is een veelzijdige theaterpersoonlijkheid. Zij is- uithundig. vinnig en clownesk, toch vertederend en ontroe rend, maar altijd vitaal met een onvoorstelbare energie. Riet Henius wordt begeleid door een pianist en een gitarist- Door ziekte van haar huidige gi tarist, Hugo van Riet kon het optreden van Riet Henius in het Zoldertheater in oktober geen doorgang vinden. COMBINATIE Zaterdagmiddag kunnen kinde ren vanaf zes jaar terecht in het Zoldertheater. Dan wordt dc kinderdocumentaire „Weg, weg!" gespeeld door het beeld- theater van Herman Tieman. Het wordt bepaald geen pop penkast, zoals meestal het geval is in het poppentheater in de Teerstoof. Het stuk wordt ge speeld in combinatie met ac teurs en poppen. Acteurs zijn Tom Koer (als we genbouwer), Herman Tieman (als schooljongen) en Willem Heuves (als verslaggever). Mu ziek is geschreven door Skippy Goes en Erik en Tom Koer. Regie is van Bert Plagman. „Weg, weg!" is volgens de spelers een stuk, dat is gebaseerd op actualiteit en vooral bedoeld voor kinderen uit de grote ste den. Het verhaal gaat over een bos, dat moet verdwijnen voor de aanleg van een autosnelweg. Dat betekent, dat er weer een stuk speelterrein voor de kinde ren verloren zal gaan. Vooral de kinderen uit de grote steden zijn 20 vindt Tieman, het slach toffer van de voortdurend toe nemende bebouwing, „Hun speelgebied beperkt zich tegen woordig vaak tol een vierkante tegelveld met stalen klimhek- ken, ommuurd door torenhoge flats," aldus Tieman. De voorstelling begint om half drie. „Gelijk afrekenen" heet het pro gramma van Stepinstepuit, een studentengezelschap uit Wage- ntngen. Het programma is min of meer geschoeid op de leest van Don Quishocking, „Gelijk afrekenen" staat in het teken van de geldelijke en gees telijke inflatie. Vooral de close- harmony zang ia een sterk punt van de cabaretiers. Leden van het gezelschap zijn: Melani Gijsbers. Janny Peters, Han ter Maat en Klaas de Vries. Achter de piano neemt Aart van den Berg hier plaats. Het optreden van Stepinstepuit in het Zoldertheater begint zater dagavond om 9 uur. Stepinstepuit, zaterdag in de Teerstoof. 1. 1) Rung fu fighting - Carl Douglas 2. 2) Swinging on a star - Spooky and Sue 3. 5) I can't leave you alone - George McCrae 4. 8) Rub it in - Jack Jersey 5. (3) Sing a song of love - George Baker Selection 6. 4) I'm leaving it all up to you - Donny and Marie 7. 6) Having my baby - Paul Anka 8. 7) Roosje, mijn roosje - Connie Vandenbos 9. (10) I've got the music in me - Kiki Dee 10. 9) She's a winner - Intruders ELPEE TOP 10 1. (1) Elvis forever - Elvis Presley 2. (6) Tapestry of dreams - Charles Aznavour 3. (-) New skin for the old ceremony - Leonard Cohen 4. (-) Tattoo - Rory Gallagher 5. (2) It's only rock and roll - Rolling Stones 6. (8) 461 Ocean Boulevard - Eric Clapton 7. (7) War child - Jethro Tull 8. (5) Good old boys - Randy Newman 9. (-) Barboletta - Santana 10. (-) Sneekin' Sally through the alley - Robert Palmer In sociëteit de Tempel aan de Overschiesestraat trad gister- avond de Britse popformatie Tuesday op. Een veelbelovende groep, die momenteel door heel Europa toert "Funky-rock- muziek" is de beste omschrijving voor de sound van Tues day, die in de Nederlandse sociëteiten al een behoorlijke reputatie heeft opgebouwd. Tuesday was voor de derde maal in Schiedam en het bleek dat in de loop der tijd de groep professioneler is geworden. Overtuigend musiceerden de vijf leden van de band: Sïd Guppy (drums). Robert Sinnick (basgitaar). Chris Mooris (orgel), Pete O'Donnel (sologitaar) en Rod Trott (zang). Het lukte de groep ook deze keer in de Tempel weer om het publiek volledig bij het optreden te betrekken. Het ziet er naar uit. dat de band begin volgend jaar weer terugkomt in deze sociëteit Jack Jersey On2e Irouwe medewerker Willem de Bruyn (66) is er deze week in geslaagd om een uitstekende persoonlijke top tien te produceren. Als bekende Schiedammer - hij is veteraan in het journalistenwezen - kwam hij ditmaal in aanmerking voor onderstaande rubriek. Het bleek, dat hij ook een sterke voorkeur had voor veteranen in het muziekwereldje. 1 Pianoconcert no 2 in bes op-23, Tsaikowski 2 Symphonie Fantastique, Hector Berlioz 3 Symphony No.9 in D. minor, op. 125 (Choral) Beethoven 4 Russische koren (autentieke volksmuziek) 5 Opera "Otello", Verdi 6 Gospelzang Mahalia Jackson 7 Zigeunermuziek van Yoska Nemeth 8 Orkest Franck Pourcel in sound-selectie 9 James Last in Concert 10 Cocktails for two, Mr.Acker Bilk en Best Fabric Kiki Dee

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3