pSa fPtt strooien FT—T BELANGRIJK y Brieven hoek *gpl b X Oud papier: 3500,- iilenia ©©©©©©O©©©©© ©Postzegels g o sparen j DINSDAG 19 NOVEMBER 1974 SCHIEDAMSCHE COURANT Er "wordt wat gesold met het kleintje. Nauwelijks was ze naar het asiel gebracht of ze mocht mee, een blokje rond,. Dat is mooi, dacht ze- De ene minuut zonder en het volgende ogenblik, heb ik al weer een baas. Helaas, teleurgesteld drïl> belde ze een uurtje later voor de tweede maal het wrakke op trekje in de Brandersbuurt bin nen. En nu voorlopig voor een paar dagen. Eerlijk gezegd kunnen we ons niet voorstellen dat het langer zal duren. Het bastaard-herder tje heeft een ontwapenende blik in haar ogen en met haar kleine lijfje (wat overigens nog flink zal groeien) springt ze voortdu rend tegen je op. Niettemin, keek ze in het begin een beetje tegén de baas op. Hoewel ze uitgelaten aan „het blokje" begon, zat haar toch iets dwars. Het ene moment dartelde ze dat het een lieve lust was, rende, een paar vogel tjes achterna, snuffelde door de bergen herfstbladeren en „deed;! hier en. daar wat, het andere moment deed ze erg on zeker, voelde kennelijk de ogen van haar tijdelijke baas op haar neer kijken en blikte ietwat angstig om zich heen. Van bevelen had ze trouwens nog nooit gehoord. „Ga zitten" (ver geet het maar), „pootje"-(wat denk je wel dat je doet? hoor den we haar denken). Een twijgje "dat we op de weg gooi den spoorde haar ook al niet aan. Het enige wat ze deed was eigenwijs rondgluren. Nou ja, ze is pas drie maanden-denken we dan maar. Het vorige gezin dat haar ver zorgde, heeft waarschijnlijk wel invloed achter geiaten wat be treft andere honden. De reden dat ze naar het asiel werd ge bracht, was dat er meer (dus teveel) soortgenoten waren. Honden' die we tijdens het blok je rond tegenkwamen hadden dari ook een redelijke belang stelling. Bijna allemaal positie ve reacties van het herdertje, in tegenstelling tot haar opponen- Q Het ..asiel ligt aan de Sint Annazusterstraat, telefoon 266266 ©Openingstijden: 9-12 uur en 14-17 uur; zaterdag 9-12 uur; zon- en feestdagen gesloten Voor vermissingen direct het asiel bellen C Ook Amivedi een organi satie die weggelopen en ge vonden dieren registreert kan u mogelijk heipen: tele foon 269947 ©De Schiedamse dierenarts dr. De Kaper heeft zijn praktijk aan de Jan Steen straat 39 Spreekuren: maandag tot en met vrijdag van 13-14,30 uur en-van 19-20.30 uur, be halve woensdagavond Afspraken kunnen telefo nisch worden gemaakt van maandag tot en met vrijdag tussen 8 en 9 uur 's och tends. Telefoon 268234 Opgeven als lid van de die renbescherming kuntu door storting van 7,50 gulden (na 1 januari 10 gulden) of meer op gironummer 216407 ten name van de dierenbescher ming afdeling Schiedam. Op het strookje vermelden: „nieuw lid"- Maandblad gra tis 9 Het gironummer staat ook open voor giften voor de afdeling. Ook in het asiel zit deze pseudo-bouvier. De hond is afgelopen donderdag zwervend in het industriege bied de Spaanse Pol- .der aangetroffen. De asielbeheerder schat haar (het is een teef) anderhalf jaar oud. Ze is geheel zwart en de eigenaar dient zich zo spoedig, mo gelijk aan te dienen. Anders krijgt ze een ander tehuis toege wezen. Een andere vondeling in onze rubriek. Deze zwartwitte kater is in de wijk West op het Ru bensplein gevonden en wil graag naar zijn baas terug. Hij is gisteren ge bracht. Ongeveer vier maanden oud. Wie her kent hem? Signalement Naam: RAS: bastherder Geslacht; teef Leeftijd: 3 mnd Kleur; bruin-zwart Schofthoogte: 33 cm ten die het allemaal niet zo zagen zitten. Het hondje is gisteren gebracht Wie denkt haar een goed tehuis te kunnen geven kan zich tot de asielbeheerder wenden. Ruim 3500 gulden is het resul taat van de oude krantenac tie voor het nieuwe dierena siel. Een actie die sinds kort op een wat lager pitje is komen te staan. Ten eerste omdat" het oud papier heden ten dage niet meer dan acht cent per kilo oplevert en ten tweede, omdat de asielbe heerder wegens gebrek aan hulp niet meer één keer per week kan rijden langs de diverse adressen. Er is be sloten dat nog maar één keer in de drie weken wordt gereden en dan nog voor een behoorlijk pak oud papier. Geen kleine stapeltjes, dat is echt niet lonend meer. En als het enigszins kan: breng het papier zelf naar het asiel aan de Sint Annazuster straat. Of naar de andere twee adressen: Van Leeu wenhoekstraat 26 en Henri Polakstraat 5. Voor grolè hoeveelheden kunt u de asielbeheerder blijven belle- n: 26.62.66. 0 9 9 O ,Oma, mag ik peperno ten strooien voor Maarten en Hansje? Dan doe ik net of ik zwarte Piet ben". Mar jo was oma nagelopen, naar de keuken. Ze had de deur achter zich dicht gedaan want Maarten en Hansje mochten het niet horen. „Ja, dat is goed", zei oma, „doe dan mijn zwarte hand schoenen aan. Want zwarte Piet heeft zwarte handen". De handschoenen waren een beetje te groot. Marjo had rare zwie- belvingers. Maar ze zou er best mee kun nen strooien. Oma gaf haar de pepernoten en ging toen terug naar de kamer. „Jongens, ik zag zwarte Piet in de straat", zei ze, „ga maar een versje zin gen, misschien komt hij dan wel hier". Maarten en Hansje be gonnen meteen te zin gen. „Zie de maan schijnt door de bo men" zongen ze. Opeens werd er hard op de deur gebonsd. Hansje kroop van schrik onder de tafel. Maarten niet, die was al zes. En als je zes bent ben je niet zo gauw bang. De deur ging óp een kiertje open en er kwam een zwarte hand tevoor schijn. Die hand gooi de pepernoten naar binnen „Rapen, ra pen", riep Maarten. Hansje vergat zijn schrik en stopte vier pepernoten tegelijk in zijn mond. Pappa, mamma, oma en opa, ze raapten allemaal mee. Evenlater kwam Marjo binnen. „Heb je zwarte Piet gezien, hij was in de keuken", riep Maarten. „Ja hoor, daar gaat hij op het dak", wees Marjo. De jongens, holden naar het raam maar ze zagen niets. „Was het echt zwarte Piet die strooide?" vroeg Maarten een beetje ongelovig. „Nee hoor", lachte Marjo, „ik deed het. Ik had oma's handschoenen aan". „Mag ik het ook eens doen?" en Maarten was al in de keuken. „Ik ook strooien", riep kleine Hansje. „Dan ben ik Sinterklaas", zei Marjo en ze zette de theemuts op haar hoofd. Opa maakte een baard van watten. Het leek net echt., „Zijn hier nog stoute' oma's, vaders, moe ders of opa's" riep Marjo met een Sinter- klazenstem Bons, bons, ging het op de deur en daar kwamen de pepemoten. Eerst mocht Maarten, toen Hansje, toen Maarten weer. Ze bleven maar aan de gang. En iede reen moest steeds lied jes zingen en rapen, „Ik krijg er een zere rug van", lachte oma, „Nou weet ik geen liedjes meer hoor", zei pappa. „Ik nog een keer", riep Marjo en ze holde al naar de keuken. Ze trok de handschoenen aan, pakte de pepernoten en toen ineens.,- toen zag ze een echte zwarte Piet in de straat. Hij zwaaide naar haar en wees naar de voordeur.^ Marjo holde naar be-7 neden en deed de deur open. „Ik even wat ko men strooien", lachte Piet, „ik weet hier zijn zondags kinderen op bezoek. Wij zachtjes doen dan niemand ons horen". Marjo sloop, achter Piet aan de trap op. Zwarte Piet bonsde op de deur. /„Nee Marjo, nu niet meer", riep oma, „we gaan een spelletje doen". Zwarte Piet keek verbaasd. „Zij niet willen peperno ten", zei hij, „dan ik maar weer weggaan". „Nee hoor Piet" riep Marjo verschrikt, „wij hebben zelf gestrooid en nu denkt oma dat ik het ben. Ik zal wel zeggen dat er nu een echte Piet is". Marjo deed de deur open. „Hier is de echte Piet", riep zé. „Nee hoor, je jokt", lachte "Maarten, „kom je een spelletje doen?" „Echt waar, het is de echte". „Nee, nu doen we het niet meer. Kom maar", zei oma; „ik ga een bakje koffie zet ten". Ze ging naar de keuken en......wat •schrok oma toen ze opeens die grote zwar te Piet zag. Ze liet bij na de kopjes uit haar handen vallen. „Zwa- r.r.zwarte Pie,:.Pie...- Piet" stamelde ze. Toen begon ze te la chen. „Het is heus de. echte Piet", riep ze en ze duwde Piet de ka mer in. Hansje dook meteen onder de tafel, Maarten bleef staan maar zijn hart bonsde en zijn benen trilden van schrik. „Zing nu maar een versje jon gens", lachte pappa. Ze zongen allemaal. Piet ging naar de keu ken en daar verscheen weer een hand om de deur. Een echte zwar te hand. Het regende pepernoten, schuimp jes, tummetjes en zuurtjes. Marjo, Hans je en Maarten rolden over-elkaar heen om al dat lekkers te pak ken. Piet dronk nog een kopje koffie "en toen moest hij weer weg. Hij had het nog zo druk. „Tot vijf de cember", riep hij. De kinderen bleven zwaaien tot Piet om de hoek was verdwe nen. ANKE Als je de.woorden hebt inge vuld komen er op de kruis j«*S twee woorden te staan uit regels van twee bekende Sinterklaasliedjes. Op de eerste rij kruisjes komt een woord uit; „Daar wordt aan de deur.„.,", en op de laatste rij kruisjes „Zie de maan schijnt door de bomen staakt uw wild geraas" De woorden zijn: 1 gewicht, 2 meisjesnaam, 3 „Vol ver wachting klopt ons hart, wie de ...krijgt wie de gard", aardig, grappig, 5 netheid, tweetal, 7 een krop sla een struik andijvie, een ....drui ven. Je hebt weer een week de tijd om de oplossing op te stu ren. Denk aan je naam, adres en leeftijd onderaan de brief, oplossing of teke ning. Op de envelop zet je Aan Anke, Verwersdijk 6-8 Delft. Kijk eens wat een juichende mensen achter de hekjes. Op het podium staan Sint, de burgemeester zwarte Piet. Het paard wacht geduldig tot zijn baas weer terug is. Deze leuke tekening is van Jank© Dekk tien jaar. Hebben jullie al leuke surpri ses bedacht om voor Sinter klaas te maken? Ik ben al druk beng. Ik heb een heel grote lucifersdoos gemaakt voor iemand die lucifers merken spaart. Er komen dan allemaal kleine lucifers doosjes in. Voor een ander die zo graag drop lust heb ik een grote kartonnen drop in elkaar geknutseld. En je snapt het al, d£4r komt dan natuurlijk allemaal drop in. Hebben jullie in de klas al lootjes getrokken? Misschien maak je daar dan ook wel een surprise voor. I )e prijswimiaanj De prijswinnaars De winnaars zijn: Anja. Keyxer twaalf jaar, Carla v.d. Berg acht jaar, Mauri is Hane- maayer tien jaar, Peter Zuur tien jaar, Liane Ver boon elf jaar, DInl Ebben elf jaar. Jullie krijgen volgende week een boek thuis gestuurd. De oplossing was: l.rood, 2 room, 3 baby, 4 hond, 5 drie, 6 want, 1 lijst, 8 stam. De zanger was Rob de Nijs. Wie schrijft eens?. Frieda Wildvank, Nieuwe Ha ven I23f in Schiedam, twaalf jaar vraagt een correspon- denlieyriendin van tien tot dertien jaar. Haar hobbies zijn zwemmen, lezen en knutselen. Ais het kan met pasfoto. Marl éne van Marrewijk Het boek heb je nu inmiddels wel gekregen. Ik hoop dat je het leuk vond. In welke plaats was het huisje? Heer lijk, zo lekker rustig. Voelde je je reuze fit toen je uit de sauna kwam? Want daar Is het voor he? Of ben je er verkouden van geworden? Anja Huisman Ik vind het leuk dat je de puzzel oplost als je bij tante bent. Ben je de hele week gebleven? En met de kerst kom je weer, las ik. Heb je nog meer broers en zusjes? Je had de oplossing goed. Maar nog geen prijs. Ik loot altijd zie je. Maar misschien ben je er- de volgende keer bij. Dag, groeten aan tante. Astrid de Vreede Wat knapt een kamer op als er nieuw behang en andere gordijnen zijn, he? Net of het een an dere kamer geworden is. Hebben jullie met z'n beid jes óén kamer? De naam van de .zanger was goed hoor. Ben je er ook een fan van? Con Zuiderwljk Wat leuk, dat jullie volgend jaar een groot feest krijgen. Je verheugt je er nu al op he? Kun je een beetje dansen? Je beweegt maar een beetje op de maat dat is altijd goed. Er komen zeker wel veel mensen? Want het is een grote zaal, schreef je. Jammer dat het nog zo lang duurt! Ophet ogenblik heb ik geen plaat jes meer. Nely Prins Je mag nog twee jaar meedoen, als je het leuk vindt. Er zijn boeken tot veertien jaar. Dus je hebt nog tijd genoeg. Ik weet niet precies op welke datum in november je jarig bent Maar alvast gefeliciteerd hoor! Maria de Vreede Het regende steeds in de herfstvakantie. bpek "eb je nu imnidcjels wel gekregen. Be hC&J d'iv je het leuk vond. In welke plaats was het huisje? Heer lijk. zo lekker rustig. Voelde je je reuze fit toen je uit de sauna kwam? Want daar is het voor he? Of ben je er verkouden van geworden? Anja Huisman Ik vind het leuk dat je de puzzel oplost als je bij tante bent Ben je de hele week gebleven? En met de kerst kom je weer, las ik. Heb je nog meer broers en zusjes? Je had de oplossing goed. Maar nog geen prijs. Ik loot altijd zie je. Maar misschien ben je er de volgende keer bij. Dag, groeten aan tante. Astrid de Vreede Wat knapt J© Wie heeft er nog postzegels I van Nederland voor of wil O ruilen met Gerard Hoogen- A donk, elf jaar, Da Costa-I straat 3 in Zoetermeer, een kamer op als er nieuw behang en andere gordijnen zijn, he? Net of het een an dere kamer geworden is. Hebben jullie met z'n beid jes één kamer? De naam van de zanger was goed hoor. Ben je er ook een fan van? Maria de Vreede Het regende steeds in de herfstvakantie. Dat was niet zo gezellig. Maar ja, het is herfst Dan komt er niet veel mooi weer meer. Ik hoop dat we een winter vol sneeuw en ijs krijgen. Jij ook? Heeft vader zelf behangen? Moesten jul lie eerst het oude behang er afstomen? Mauri ts Hanemaxyer Ben je nu nog in een goede bui? Ik der^k van wel. Want het is al gauw Sinterklaas. Dat is ook leuk. Ja hoor, ik vind dat Rob de Nijs leuk zingt In „Hameien" (op de ty.] vond iJc hem ook goed. Keek jij daar naar? Kijk je ook naar Q en Q? Dat vind ik wel spannend. AntLré Leerdam Voor jou wordt het dus ook alweer het laatste schooljaar. Is de Mavo ver weg? Dan ga je zeker op de fiets? Fijn; dat je het boek nog niet kende Nu maar weer proberen er nog eens één te winnen..'Ik hoop dat de actie slaagt Een zwembad in de buurt is al .tuc fijn. Peter Schenkels Bedankt voor je liuke tekening. Hij komt vas'. in ons hoekje. Maar je moet even wachten tot de cember voorbij is want nu is het de tijd van de Sinter klaas- en kersttekeningen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 3