SCHIEDAMSCHE COURANT Half verplee mmi m voor V O-werk KMO m Cursus gemeente politiek in de dop m Bouwkosten ongeveer 27 miljoen Winkels voor Sint langer open JA GEMEENTE HEEFT NOG STEEDS GEEN "TIJD" UOg Tot aan de Harreweg KREUGER Inbraak bij groothandel Jubileum drive Schiedam '59 BINNENKORT NIEUWE CURSUSSEN VAN SG MMmtitëÊÈMmm WÊ9S0$0i9fiÊi. raSÉlwtl XSiiil Kadoos, die u zelf graag ontvangt., Vrijdag 22 november 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 4' pagina's 99ste jaargang no. 25177 Het nood-verpleegtehuis aan de Juliana van Stolberg straat waar op dit moment 45 patiënten worden verpleegd. Schiedam Het vormings- ea ontwikkelingswerk van de culturele stichting Schiedam Gemeenschap krijgt van de plaatselijke bevol king een zeer bevredigende aandacht, is de mening van de voorzitter van de betreffende V O-afdeling van de SG, de beer J. van der Most De belangstelling voor. de cursus sen, die de afdeling dit seizoen op touw zette, is vergeleken met vorig jaar behoorlijk toegeno- men, Van der Most heereer dan het volste vertrouwenin, dat deel twee van het V O-pro- "gramma ook succesvol zal ver- lopen. Binnenkort start, zijn afdeling met een nieuwe serie cursussen. Het pakket is ongewijzigd ge- Schiedam Bij een Inbraak in de radiogroothandel Tweedui zend aan de Abel Tasman- straat hebben onbekenden drie autoradio's met een waarde van negenhonderd gulden en een geldkistje met dertig gal den buitgemaakt. De inbrekers konden de verlei ding niet weerstaan om tevens een koffiezetapparaat mee te nemen. Zij zijn binnengekomen door een zijraam van het ge bouw open te schuiven. Schiedam - De bridgeclub Schie dam '59 bestaat vijftien jaar en viert dit vanavond in Gebouw Arcade. De club is in die vijf tien. jaar uitgegroeid tot ruim 120 leden, waarvoor de jubi leumdrive wordt gehouden met vele attractieve prijzen als in zet De keuze en indeling is door het lot bepaald, waardoor de klasse-indeling, zoals die in de competitie geldt, vervalt. bleven: de cursussen, die het hele seizoen duren, worden nog steeds met onverminderde be langstelling van honderden leergierigen voortgezetDaar naast vangt men in december en januari .opnieuw met een aantal kleinere cursussen aan. In welke vakken weer zal wor den lesgegeven staat niet hele maal vast Aanstaande maan dag zal de afdeling V O hierover vergaderen. 'Het ziet er echter wel mar uit, dat In het keuzepakket de vol gende vakken rijn opgenomen: pottenbakken, bridge, totogra fie, radio-, auto- of bramfiet- en diverse technie ken (wat inhoudt: schilderen, drukken, moiaiekleggen). Bo vendien komt er een nieuwe cursus „Schiedam 700 jaar bo ven en onder de grond" met als leraar gemeentearchivaris Guus van der Feijst Ook zal men in januari herstarten met de cursus „besturen en ver gaderen", een studie die in het eerste deel van. dit seizoen te weinig belangstelling kreeg. Dat zou, volgens de heer Van der Most, het gevolg zijn van de verminderde activiteiten van diverse verenigingen in het na jaar. De voorzitter van de V Sc O-afdeling hoopt nu op een minstens even grote belangstel ling als vorig jaar, toen veel mensen zich lieten inwijden in de vergadertechniek en het be- stuurswerk. In dit aeizoen hield de afdeling V O tot nog toe één lezing met als onderwerp „China en nu". Slechts 15 mensen namen de moeite om naar deze lering te komen luisteren. „Toch staat China tegenwoordig toch wel in de belangstelling", aldus Van der Most, „en daarom is het onbegrijpelijk, dat zo weinig mensen voelen voor een lezing "over dat onderwerp. Terwijl we voor onze leringen toch altijd boeiende sprekers hebben". Van der Most is er dan ook bang voor dat de andere drie lerin gen, die zijn gepland, ook te weinig belangstelling zullen krijgen. „Hoe dan ook, we heb ben geprobeerd om interessan te problematiek aan te stippen. Op II december ls er een lezing over bet onderwerp „50 jaar streven naar Europese een heid", op II februari hebben we het over „Agressief gedrag*1 cn op 27 maart staat „Onder wijs in de samenleving" cen traal", aldus de V O-voofrit ter. Schiedam Medio januari zal in Woudhoek-zuid de eerste paal voor het ver pleegtehuis Nieuwe Wa terweg-noord de grond in worden geslagen. Zoals wij reeds meldden hebben zowel Gedepu teerde Staten als het mi nisterie van volksge* zondheid en milieuhygië ne hun goedkeuring aan het plan gegeven. In de stichting verpleegtehuis Nieuwe Waterweg-noord parti ciperen de gemeenten Schie dam, Vlaardingen en Maassluis en de in deze regio gevestigde bejaardencentra én ziekenhui zen. De bouwkosten van het nieuwe verpleegtehuis worden op ongeveer 27 miljoen gulden geraamd. Op dit moment is er in de Juliana van Stolbergstraat slechts nood-tehuis gevestigd w mereplaats: heeft' voor 45 tienten. MINDER BEDDEN Bij het plannen maken voor een nieuwbouw in Wöudhoek wilde het stichtingsbestuur eerst een tehuis met 267 bedden. In over leg met het ministerie is nu besloten omdat aantal terug te brengen op 217. In de praktijk betekent dit wel dat de vierde en de vijfde ver dieping van één -der vleugels van het nieuwe gebouwencom plex „ruw gebouwd" zullen worden. Met andere woorden, pas later zal een definitieve be stemming voor. deze twee ver diepingen worden gezocht. In de nu bestaande en definitieve Opzet zal het verpleegtehuis plaats bieden aan zowel demen te bejaarden als aan somatische zieken. BOUW Het ontwerp van het tehuis komt van de hand van het architec tenbureau Lengkeek in De Bilt De bouw zelf zal worden uitge voerd door de maatschappij IBB-Kondor in Amsterdam. Naar het zich laat aanzien zal men ongeveer twee jaar nodig hebben voor de bouw, zodat het verpleegtehuis Nieuwe Water weg-noord pas medio 1978 defi nitief in gebruik kan worden genomen. SCWEDAMSq Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rollerdamscb Nieuwsblad mei nationaal- en internationaal nieuws: de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk, nieuws. Twee kranten voor de prijs van een. Profiteer ervan! PS Moehl u 'n toulie vergelijking kunnen Bedenken *15 aanvulling oo onderstaande nn in de.bon. aan maak! U kans oc een e»eius<eve gasaansieker die *"i wekelijks uitloven voor de meest originele «nzen- i i woonplaats. te Woon; zoals B hoort tij za noart do sciMtaamscne Courant t<j het Houeraamscn - ^Nieuwsblad. ^9 Schiedam - Gemeente heeft geen "tijd" voor winkelcentrum, zo schreven wij vorige week don derdag. In het winkelcentrum De Ketel staat de klok stil cn niemand komt de zaak bekij ken. Inmiddels is gebleken dat de ge meente werkelijk geen tijd lijkt te hebben voor dit soort klok- zaken want in het winkelcen trum aan de Schiedamseweg in Kethel is men nog verder van huis. Daar loopt de klok op dit moment ongeveer 3 uur en vijf minuten achter. Het kan zelfs al iets meer rijn, want omwonenden weten te vertellen dat de klok enkele maanden geleden "slechts" een kwartier achter liep. Al met al een schrale troost voor de bezoekers en klok-kijkers van het winkelcentrum. Daar staat de klok tenminste twee keer per dag precies op tijd Deze foto ge maakt op de plaats waar het metro-station aan het Faassenplein is gepland, toont het deel van de verlengde Mozart- laan dat nu al voorzien van klin kers. OP DE ACH TERGROND DE NOORDELIJKE FLATS VAN HET Bachplein. Schiedam De Mozartlaan zal worden verlengd van het Faas senplein in Woudhoek tot aan de Harreweg in het noordelijk ste deel van Kethel. Een voorstel daartoe zal, na be handeling in de raadscommis sies stadsontwikkeling en ver keer en vervoer, binnen enkele maanden te verwachten rijn. Daarmee is dan een begin ge maakt roet de ontsluiting van MMMÊmï p Schiedam Tijdens de laatste vergadering van de culturele instelling Schiedamse Ge meenschap is gebleken, dat enkele leden van de SG-raad nauwelijks op de hoogte rijn van de gang van zaken in de gemeentepolitiek. Het hoe en waarom van de gemeentelij ke commissies bleek hen niet helemaal duidelijk en de opmerking van SG-direc- teur Ruud Pillard, dat SG- voorstellen altijd in de com missie onderwijs en de so ciale adviescommissie wor den besproken alvorens zij de gemeenteraad bereiken. was voor hen onbekend en zelfs onaanvaardbaar. Pil lard legde vergeefs uit, dat dit gebruikelijk is bij gebrek aan een commissie culturele zaken. Om nu in het vervolg verwar ring in de stichtingsraad te voorkomen, heeft de SG-af deling V Sc 0-(vormings- en ontwikkelingswerk) er al aan gedacht om in de toe komst een cursus gemeente politiek te houden. Zo kan men dan alles te weten ko men van het functioneren van commissies, gemeente raad en college van burge meester en wethouders. Het enige probleem bij het op zetten van zo'n cursus is vol gens V O-hoofdman X van der Most de manier, waarop een dergelijke cur sus moet worden gegeven. Het is namelijk moeilijk op objectief politiek te belich ten, meent hij. Om nu alles nog eens rustig uit te knobbelen, heeft zijn afdeling over de beginselen van een cursus gemeentepo litiek binnenkort een ge sprek. Schiedam De winkels rijn met ingang van donderdag 28 november dagelijks, behalve op zaterdag en zondag, voor het Sint (Jicolaas- feest tot 's avonds negen uur geopend. Deze regeling van de Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad geldt tot en met woensdag 4 december. De raad stelt voor om alle halvedagsluitingen in die week te laten vervallen, met uitzondering van maandagochtend 2 december. De winkeliers sluiten op Sinterklaasavond een uur eerder dan gewoon lijk, om 17 uur. Ook de sluitingstijden voor de Kerstkoop week zijn vastgesteld. Deze starten op donderdag 19 december. Het is de bedoeling dat dan ook dé halvedagsluitingen vervallen. De winkeliers willen tenslotte op oudejaarsdag een uur eerder dan normaal de deuren sluiten. het gebied Woudhoek-noord, dat wordt begrensd door het Faassenplein-Noordexnde-Har- réweg en de gemeentegrens met Vlaardingen. Naar verwachting zal dit gebied* ten noorden van de reeds ge plande metrolijn richting Vlaardingen ook bestemd wor den als woongebied. Voor het zover is zal nu eerst het reeds verlengde deel van de - Mozartlaan worden afgebouwdl Op dit stuk tussen het noorde lijke deel van het Bachplein en het Faassenplein ligt thans een .noodweg" van klinkers. Het is de bedoeling dat deze zal wor den verbeterd. In tegenstelling tot .het eerste deel van de Mo zartlaan zal dit stuk veel smal ler worden omdat men ervan overtuigd is dat een weg met twee rijstroken en zonder mid denberm hier voldoende is. Inmiddels heeft het college van b. en w. wel een raadsvoorstel in gediend - dat in de komende raadvergadering van maandag 25 november zal worden behan deld - waarin, een aanvullend krediet van vier miljoen gulden wordt gevraagd voor het verder bouwrijp maken van het gebied Woudhoek-zuid. ïn het oostelijk deel hiervan is de woningbouw allang gereed gekomen en in het westelijk deel wordt goede voortgang gemaakt. In feite is deze krediet-aanvrage een kwestie van achteraf werken omdat pas nu de raad gevraagd wordt geld te geven voor werk zaamheden die in de praktijk al rijn uitgevoerd. Datzelfde geldt ook voor de kredietaanvrage voor het ophogen en aanleggen van de verlengde Mozartlaan tussen Bachplein en Faassen plein. De totale kosten van deze cmtslui- tingsweg bedragen ongeveer 2,5 miljoen. Een deel van dit geld wordt echter ook gébruikt voor de aanleg van wegen die een verdere ontsluiting van deze wijk tot gevolg hebben. Als de gemeenteraad volgende week maandag met dit voorstel akkoord gaat, dan ligt de weg open om te komen tot verdere uitbouwingsplannen in Woud- hoek. Zoals bekend zal op het Faassenplein een haltestation van de metro komen, maar eveneens is bekend dat over realisatie van een metro zeer verschillend wordt gedacht. Een ander zal echter een verdere ontwikkeling niet in de weg staan, want behalve het voor stel om de Mozartlaan tot aan de Harreweg te verlengen denkt men nu ook al aan de aanleg van groen in deze nieu we wijk Woudhoek-noord. Eon das? Erg „bekend" present, maar bij Kreuger toch weer iets nieuws v.a. ƒ11.90 Een greep uit de verdere collectie: shirts met leuke motieven v.a.. 30.90 Manchetknopen (die komen weer in!) v.a. 7.SO. Sokken. Wie peeft er nu sokken? .U. Die van D.D. zijn geweldig! va. B.95. Slipovers, Elke man is gevoelig voor fijn tricot! V.a. 35,- Sjaals zijde of wol. Nieuwe kleuren v.a. 15.80. Kamerjassen. Enorm ge2e!hg v.a. 79.-. Verder diverse andere leuk© mode-artikelen. Onze mannelijke geschenkverpakking is nog steeds gratis. OE HERENMODEZAAK VAN SCHIEDAM BROERSVEST 6 Tel 26.62.06

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1