brandweer Schiedam in de steigers lleiangFijk deel blijft vrijwilliger Geen subsidie Astmafonds en 11 KAfiO Officieel voorstel tot aankoop van SG-bestuur eindelijk voltallig Brandweer bij Rode Vrouwen Bejaarden met Sint op de vrolijke toer J. Raap k. Belangrijke beleidsbeslissing: Geen volledig beroepskorps SEM-PROF Kontakfavond Ouder ver eni «in «ei» Inbrekers aan het bier verlaat brandweer Zaterdag 23 november 1974 SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 26809] - redactie 262566 - klachtcndienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL .4 pagina's 39ste jaargang no. 25178 Brandweercommandant J. de Groot beleidsbeslissing Schiedam - Het Schiedamse brandweerkorps blijft deels bestaan uit beroepspersoneel en deels uit vrij willigers. Deze beleidsbeslissing heeft de korpsleiding onlangs genomen. De brandweer wil het bestand vrijwilligers sterk uitbreiden. Op dit moment *fjn er bij de Schiedamse brandweer 36 beroer» en 52 vrijwil lifers. De laatste groep wil men zo «wi mnggHjfr uitbreiden tot 80 man. Schiedam - In de eerste negen maanden van dit jaar zijn in Schiedam twee honderdtweeëntachtig woningen ge reed gekomen. Het zijn honderdee- n en vijftig woningwetwoningen en honderdeenendertig huizen in de vrije sector. Deze cijfers zijn deze week bekend gemaakt in de woning- bouwslatisliek van het Openbaar Li chaam Rijnmond. Honderdeenenvijftig woningwetwonin gen waren er in september in aan bouw. Voor heel Rijnmond waren het er vierentwintighonderd. Het leeu wendeel vindt plaats op Rotterdams grondgebied. Het zijn er bijna zeshon derd minder dan in september van het vorige jaar. Het aantal in aanbouw zijnde gesubsi dieerde particuliere woningen is ook fors gedaald. Het jaar daarvoor wa ren het er nog bijna viereneenhalf dui zend, dit jaar nog maar tweeduizend- driehonderdtweeëntwintig. Het aantal ongesubsidieerde particuliere wonin gen steeg slechts met elf. In totaal is men gestart met het bouwen van 334 nieuwe huizen. Vorig jaar waren dat er in dezelfde maand 463. Het zijn voor het merendeel 262 ge subsidieerde particuliere woningen. Aanzienlijk minder woningwetwonin gen. SIechts'53, tegen 239 in het vori ge jaar. Vierhonderd tweeën veertig huizen zijn er in de drieëntwintig gemeentes van Rijnmond afgebouwd. Dat zijn er ze sendertig meer vergeleken met de maand in het vorige jaar. Drievierde deel van de in aanbouw zijnde woningwetwoningen en de ge subsidieerde particuliere huurwonin gen met een maandhuur beneden vierhonderd vijf en twin tig gulden is bestemd voor houders van een "legiti matiebewijs woningzoekenden in Rijnmond". Het aantal vrijwilligers is de laat ste jaren sterk gedaald. Het be gin van deze Haling zette onge veer in aan het eind van de jaren zestig toen juist bet aan tal beroepskrachten sterk groei- j de. Dit laatste betekende onder meer dat in steeds minder ge vallen hulp van vrijwilligers werd gevraagd. Daardoor daal de ook de animo van de vrij wil gen. Afhankelijk van de rang natuurlijk", zo verduidelijkt de Een andere oorzaak van de da ling is dat in die jaren de keu ringseisen strenger werden en ook de ontslagnormen- Zo werd bijvoorbeeld de maximum-leef tijd teruggebracht van 65 tot 55 jaar. Telt men daarbij op dat in die periode het Schiedamse vrijwilligerskorps sterk ver grijsde, dan is het begrijpelijk dat men begin dit jaar een diep tepunt haalde van 45 vrijwilli gers. Tien jaar geleden waren dat er nog 93. F "Vooral "het 'bereiken vaanmt lage punt heeft ons doen besluiten om een essentiële keuze te ma ken. Of we gaan door met een volledige breoepsbrtandweer óf we zorgen voor een kleine kern van beroepsmensen die samen met een aantal vrijwilligers eenzelfde optimale veiligheid kunnen garanderen", aldus brandweer-commandant J. de Groot. De belangrijke beslissing werd genomen nadat tijdens een hea ring met zowel beroepsperso neel als vrijwilligers duidelijk enkele problemen aan bet licht kwamen, waarvan een aantal kon worden opgelost "Voor ons is nu het punt dat we deze vrijwilligers een zinvqUe en nut tige taak binnen het gehele brandweerwerk kunnen geven. Daar is bovendien bijgekomen dat ook een vrijwilliger tegen woordig een vergoeding krijgt Natuurlijk, hij blijft vrijwilli ger. maar het is reëel dat hij, als hij samen met een beroeps een brand bestrijdt 'ook een gelijke beloning mag ontvan- Volgens de heer De Groot is er langzaam maar zeker een ten dens dat een vrijwilliger veeleer een soort semi-prof is aan het worden. "In feite is het zo dat we vrijwilli gers nodig hebben. Een volledig beroepskorps is niet haalbaar. Het zou veel te kostbaar zijn en er zouden vele uren "onbenut" worden doorgebracht Het is net zoals met de bedrijfsbrand weer. Er zijn mensen die den ken dat wij met dit soort ploe- gen concurreren. Het tegendeel is waar. Die mensen kunnen uitermate belangrijk werk doen. Zij zijn ter plaatse vaak beter bekend dan de brand weer. Samenwerking is daarom een eerste vereiste. VoÖr mij is het ook zo dat een vrijwilliger m net zoveel betekent als een be- 11 roeps". Belangrijke taak voor vrij willigers blijft bestaan. Schiedam - Het dagelijks bestuur van de Schie damse Gemeenschap be staat eindelijk weer uit de gewenste vijf leden. Jarenlang heeft het 't moeten stellen met een bestuurder te weinig, maar tijdens de laatste vergadering van de SG- stichtingsraad is beslo ten om het vertrek van penningsmeester P. Smit op te vangen met de be noeming van twee nieu we leden. Het duo, dat het bestuursteam weer compleet maakt, maakt nu ook al deel uit van de stich- tingsraad. Het zijn de heren J. van der Most. die penningmees ter wordt per 1 januari en C. F. Hendriks. Een nieuwe injectie voor het stichtingsraadswerk is de offi cieuze benoeming vdh de heren Cees van der Geer, Vincent Broeke en Joop Daalmeier en. roevrouw Scheer es-Dane tot stichtingsraadsledcn. Waar schijnlijk zullen zij in december officieel ingehaald worden. Schiedam - Op de ledenvergade ring van de Vrouwengroep Par tij van de Arbeid wordt een lezing gegeven over de brand weer en brandpreventie. Deze bijeenkomst wordt gehouden dinsdag 26 november in het ge bouw voor Christelijke Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. De aanvang is 13.30 uur. Schiedam - Het is vrijwel zeker dat het Nederlands Astma Fonds en de Nederlandse Hart- stichting geen subsidie krijgen van de gemeente Schiedam. De commissie Volksgezondheid heeft besloten hierover een ne gatief advies aan het college van b. en w. te zenden. De commissie was eensgezind van oordeel dat het niet op de weg van Schiedam lag om dergelij ke instanties te subsidiëren. "In deze stad bestaat er geen rechtstreekse behoefte voor bïj- voorbeeld de bestrijding van. hart- en vaatziekten", aldus commissielid R. van der Veer. "Op dit moment is er geen noodzaak of voordeel voor Schiedam. Bovendien zou het toch een fractie zijn van de miljoenen die de stichting ge-, bruikt. Het is een zaak van het Rijk", vertolkte Van der Veer de mening van de commissie. Men stelde wel vast dat de ge meente de betrokken instellin gen zoveel mogelijk indirect- toestemming voor collectes et- cetera-'moest blijven helpen. Schiedam - De Algemene Bood van Bejaarden houdt op dinsdag 3 december haar jaarlijks Sint Nicolaasfecst in zaal Irene aan de Nieuwe Haven. Bij dit feest geeft een gezelschap onder leiding van John Wegman een cabaretoptreden onder de titel "Op de vrolijke toer". De eerste voorstelling begint 's-middags om kwart voor twee en de tweede 's-avonds om half acht Voor de middagvoorstelling is de zaal reeds om kwart over een open. Toegangsbewijzen zijn behalve donderdags dagelijk verkrijg baar bij Sociëteit Het Blauwhuis aan de Lange Nieuwstraat van 14.00 tot 16.00 uur. De kaarten kosten 2.25. SCHllQAWSO O D Schiedam - De Federatie van Ou derverenigingen (Helpt Elkan der, Philadelphia, Voor bet Zorgenkind) houdt op maandag 25 november een koutakt- avond. Het onderwerp is de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ). Uit deze wet worden onder meer de kosten verbon den aan een gezinsvervangend tehuis en dagverblijven gefi nancierd. Drs. G. A. A. Smits, directeur Sociale Dienst houdt een inlei ding over de toepassing van deze wet, vooral wat betreft de zwakzinnigenzo rg- De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de grote zaal van het dienstencentrum "de vier molens" aan de Nieu we Damlaan 766. Schiedam - Inbrekers hebben uit de kantine van de voetbalver eniging Schiedamse Boys in het sportpark Harga een krat hier meegenomen. Aari de achterzijde van de kanti ne hadden zij een ruit ingesla gen om binnen te komen. "V Schiedam - Het college van burgemeester en wethouders heeft na officieel de gemeente- raad voorgesteld om de Passage te kopen. Maandag zal hierover worden beslist. In het voorstel zegt het college dat na langdurige onderhandelingen met "De Schiedamsehe Pas sage NV" overeenstemming is bereikt De over eengekomen koopprijs stemt overeen met het uitgebrachte taxatierapport en wordt door b. en w. redelijk geacht. Zoals bekend meldden wij vorige week woensdag al dat dit^bedrag 800.0ÖO gulden bedraagt. Secretaris Van Rijsbergen van de winkeliersver eniging Passage reageerde bijzonder verheugd op het bekend worden van het officiële college voorstel. "Ik ben er sterk voor dat de gemeente de. Passage-secretaris Van Rijsbergen .erg verheugd met aankoop Passage koopt. Meer dan wie ook", zo zegt hij. Hij voegt er echter wel aan toe het nog steeds een grote vraag te vinden of B ton niet een te hoog bedrag is voor een dergelijk - gedeelte lijk verwaarloosd- pand. "Maar in feite iaat het mij natuurlijk koud voor hoeveel geld de gemeente de Passage wil ko pen. Het belangrijkste dat ze het doen. want dat betekent zeer waarschijnlijk een verlenging van de Passage, Met als gevolg meer publiek", aldus de heer Van Rijsbergen. Schiedam - De chef van de afde ling preventie van de Schie damse brandweer, adjunct- hoofdbrandmeester J. Raap, gaat het korps per 1 januari verlaten. Hij vertrekt naar Be verwijk, waar hij vermoedelijk commandant zal worden. Ja. ook u kunt deze ideale krantenkombinatie t4 dagen lang, gratis en geheèt vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotlerdamsch Nieuwsblad mei nationaal- en internationaal nieuws: de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk; nieuws. Twee krarlten voor dB prijs van een. Profileer ervanl P S Mocht u n lauk» vergelding kunnen bedanken ais aanvutlirNjri OC onderstaande «n in do bon, dan maakt V hans op een ojüushko g asaansiekar <ne w.j»eh*Ji|k s uitloven *00r de meest origine» hush- IA stuur mij gratis en vrijblijvend hei RN ptus V* Schu)damsctV3 Courant foe. woonplaats telefoon hoort bij y,,„ to Hoort de Scniedarnsche Courant bij het Rottardamsch

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1