SCHIEDAMSCHE COURANT Melk op school moet misschien niet meer ER HEERST GEEN WANORDE" DOOR „ROOD" OP NIET BESTAANDE KRUISING mmi ONDERZOEK NAAR HET NUT VAN DEZE OUDE TRADITIE BELEIDSNOTA'S VOOR 4 JAAR Duivels-uithanner els. Van BSRH x 1 Duitse Dam voor televisie SIERADEN VERDWENEN Brand in Deel docenten Muziekschool na jongste moeilijkheden: 99 stortkoker Vertel-nurtje 'ja' I 6 pagina's Ponderdag 28 november 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 99ste jaarjamr no. 231S2 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL SCHIEOAMSC Wethouder mevrouw Visbeen: „Er zijn discussies over gaande of we het moeten afschaffen ja of nee. Voorlopig zal het school melk in ieder geval het komend jaar nog worden verstrekt De meningen zijn verdeeld, we zul len volgend jaar het onderzoek beginnen". Volgens haar is het mogelijk af schaffen van de melk een lan delijke discussie. „In Utrecht is er bijvoorbeeld ook over ge sproken. Of het allemaal nog wel zo zinvol is. Er zijn rappor ten van ondermeer de GGD geraadpleegd- Tenslotte heeft men daar echter besloten het Schiedam Een nog brandende peuk heeft aan het Bart Ver- hal LY.pl e in een brandje veroor zaakt in het afval in de stort koker. De brandweer heeft het vuur met een straal geblust. De schade was nihil Schiedam - Robert Borremans houdt zaterdagmiddag een Ver tel-uurtje' in het Zoldertheater m de Teerstoof. Met begelei ding van gitarist Wil Thuis zingt hij zowel voor kinderen als voor hun ouders liedjes, die gecombineerd met zijn boeien de verhalen en fantasie van jong en oud Schiedam moet prikkelen. Borremans begint met zijn praat jes en liederen, waarmee hij het Thuis verhalen vertellen voor de gezelligheid" weer populair wil maken, om half drie. Schiedam Een deel van de docenten van de Schiedamse Muziekschool vindt dat de berichten over de moei lijkheden rond directeur Bak en diens beleid die de laatste tijd in het nieuws zijn gekomen „voor het groot ste deel gelogen" zijn. Dertig van de 34 leraren zijn onlangs in een besloten vergadering hijeen geweest en hebben daar de situatie, zoals die is ontstaan na de ruzie tussen directeur Bak en de docent-fa got Blonk, besproken. Deze vechtpartij wordt door de docenten betreurd en men heeft dan ook de heer Blonk verzocht de aanklacht die hij wegens mishandeling bij de politie had ingediend weer in te trekken. Deze heeft toegezegd dit met zijn advocaat te zullen bespreken. „De sfeer is door alle verwikkelingen nogal ge spannen geworden, zowel tussen de meeste do centen aan de ene kant en een paar aan de andere kant, maar ook van buiten af bemoeien zich veel te veel mensen zich met de zaak", aldus een communiqué dat de docenten na afloop van de besloten vergadering hebben vrijgegeven. De leraren stellen echter voorop dat er huns inziens geen wanorde heerst op de Muziekschool. Men is er echter niet achter gekomen wie de in hun ogen dus gelogen berichten naar buiten heeft gebracht Men vindt het normaal dat er iemand op de school moet zijn die de totale verantwoordelijkheid op zich neemt „En als er een leraar is die weigert het opgestelde leerplan na te volgen, is het de plicht van de directeur de betrokken docent op zijn fouten te wijzen", zo meent een deel van het docentenkorps. „Dat de directeur daarbij weieens een fout begaat valt te betreuren, maar aangetekend dient te worden dat als er eens iets was de betrokken docent de zaak in goede harmonie met de heer Bak heeft weten op te lossen". Dat er op de Muziekschool te zware stof wordt gegeven wuiven de leraren weg met bemerking dat er ook bij het basis- en voortgezet onderwijs problemen zijn rond de vraag wat voor stof men de leerlingen moet geven. „Ook de Muziekschool kan niet achterblijven met veranderingen. Vele ouderen hebben echter ver geten dat die problemen gezamenlijk moeten worden opgelost Zij hebben onmiddellijk een klacht ingediend zonder hun goede wil te tonen", aldus het communiqué. Tenslotte zegt men er vanuit te gaan dat de nu ingestelde onderzoekcommissie geen feiten zal vinden die van belang zijn voor de gang van zaken op de Muziekschool. „En dan zal ook de lucht gezuiverd zijn van valse getuigenissen". Schiedam/Rotterdam De Rotterdamse rechtbank heeft gistermid dag een Amstelveense journalist vrijgesproken omdat deze vol gens de dagvaarding op éen niet bestaande Schiedamse kruising door rood licht was gereden. Hem was ten laste gelegd dat hij op 12 oktober vorig jaar op de kruising Lange Kerkstraaty's Gravelandseweg door „rood" was gereden, maar volgens het officiële gemeentelijke stratenplan bestaat deze kruising niet De journalist, die overigens wel toegaf op de kruising Burgemeester Van HaarenlaanTs Gravelandseweg de overtreding te hebben begaan» was al eerder ondanks de verkeerde tenlastelegging door de Schiedamse kantonrechter veroordeeld tot vijftig gulden boete. In hoger beroep werd hij gisteren vrijgesproken. Het vreemde van de gehele zaak begon al toen de journalist in eerste instantie ervan werd beschuldigd op de kruising Lange Kerkstraa- t/Broersvest het rode licht te hebben genegeerd. Later bleek de betrokken agent van het Schiedamse politiekorps, zelf afkomstig uit Delft de dagvaarding zelf te hebben gewijzigd. Bij verstek veroordeelde Schiedamse kantonrechter mr. W. E. van Vloten hem tot de boete. De Rotterdamse rechtbank wilde gisteren het journa listen-verhaal nauwelijks geloven en de kaart van Schiedam moest er aan te pas komen. De zaak werd enkele uren verdaagd, zodat de betrokken agent ook kon worden gehoord. Deze verklaarde rich de zaak niet meer te kunnen herinneren. De Schiedamse Muziekschool aan de Lange Nieuwstraat: wanorde. Schiedam De beleidsnota's van burgemeester en wethouders zullen pas in het voorjaar verschijnen. Het een en ander heeft tot gevolg dat de gemeenteraadsleden het tijdens de begrotingsbe handelingen met voorlopige nota's moeten doen. De logische reden hiervan is, dat B en W rich nog niet geheel ingewerkt voelen in het bestuursapparaat Een gedegen beleidsnota willen rij daarom nog niet opstellen. In plaats daarvan komen, over ongeveer een maand, een aantal voorlopige nota's. De definitieve nota's van elk collegelid één zullen een beleid voor de komende vier jaar bevatten. Een nieuwtje voor Schiedam. Uiteraard zullen deze beleidsnota's elk jaar weer aangepast worden op de dan heersende situaties. Schiedam Bij een inbraak aan jNs poEtie vermoedt dat de dieven de Westvest hebben inbrekers via de achtertuin de woning voor een bedrag van 4500 gul- van AJt. zijn binnengedrongen.' den aan sieraden, een film ca- Qg achterdeur zou niet goed mera, projector en munten ge- rijn afgesloten. Van de inbre- stolen. kers ontbreekt nog elk spoor. volgens een deel van de docenten heerst hier geen Schiedam Het verstrekken, van schoolmelk op de openbare scholen zal in de toekomst misschien gaan verdwijnen- De wethouder van onderwijs, mevrouw C. Visbeen-Stroman zal volgend jaar een onderzoek starten naar het nut van deze jarenlange traditie. Vöör 1976 zal het gemeentebe stuur hierover dan een besluit nemen. Men zal ondermeer con tact opnemen met de GG en GD, de Nederlandse Hartstich ting en het Nederlands Bureau voor de Voeding om tot een definitief oordeel te komen. Vele voorstanders van het voor stel tot afschaffing van de schoolmelk vinden het prak tisch en financieel (de gemeente moet voor het komende jaar 12.121,- voor deze post uit trekken) een onhaalbare zaak. Ervaringen leren bijvoorbeeld dat zo'n vijfendertig procent van de verstrekte melk verloren gaat. Bovendien is de kwaliteit van de melk veranderd, menen velen. geven van melk te continue ren". Ook zal worden gesproken over een eventueel alternatief voor melk. Gedacht wordt aan het geven van een appel, of iets van dergelijke aard. Ook de ouders van de kinderen zouden hie raan moeten gaan meewerken. De leden van de commissie on derwijs van de gemeente waren unaniem van menig dat de sub sidie voor het schoolmelk voor 1975 wel verstrekt zou moeten worden. Hoewel sommige leden waaronder PvdA'er R. van der Veer (arts) het nut van de schoolmelk betwisten. Van der Veer: „Ik ben er zeker van dat vrij mogen stoppen Wethouder mevrouw Vis been-discussie... met de schoolmelk. Er komt hoe langer hoe meer weer stand. De kwaliteit van de melk is veranderd. Om objec tieve redenen ben ik fel tegen stander tegen verlenging van de schoolmelk met een jaar". „Hoewel mevrouw Visbeen van menig was dat op sommige scholen het verstrekken van melk wél nodig was, dacht van der Veer dat niet: „De kinde ren staan onder controle van baby tot en met het eind van de basisschool" was zijn uitleg. In de discussie zullen volgend jaar ook ouders van de leerlin gen van het openbaar onder wijs worden betrokken. Het voor en tegen zal bijvoorbeeld op ouderavonden besproken worden. Verder zullen uiteraard ook de onderwijskrachten gehoord worden. Als het algehele oor deel negatief is, zullen de kinde ren met ingang van het cursus jaar '75-'76 het zonder melk moeten doen. Melk: goed voor elk? Vlaardingen/Friedrichstal Do Vlaardingse hervormde ds. W. C. van Dam heeft afgelopen zondag voor de Duitse televisie zijn ideeën over het uitbannen van duivels mogen spuien. De predikant was daartoe uitgenodigd door samensteller en presentator Dietmar Schönherr van het programma .Je sp&ter der Abend". Deze televisie-uitzending is te vergelijken met Nederlandse programma's als „Om met Ischa te spre ken" en „Sonja 's avonds". Behalve dominee Van Dam waren voor deze „praatshow" van Dietmar Schönherr ook de in West-Duitsland bekende actri ce Barbara Rutting en de beroemde psycho-therapeut prof. Horst E. Richter. Uitgebreid 2ette de Vlaardingse „exorcist" uiteen dat hij zich vervuld voelt van de Heilige Geest en dat hij daardoor de kracht bezit om boze geesten uit te bannen. Hij noemde onder meer het voorbeeld van een meisje dat anderhalf jaar lang onder behandeling van een psycheater was geweest en dat niet geholpen kon worden. „In anderhalve minuut kon de Heilige Geest dit kind genezen", aldus ds. Van Dam. Veel kritiek kreeg de predikant van de rijde van de psychothera peut die vond dat Van Dams theorieën gevaarlijke kanten hadden. .Achthonderd jaar lang hebben de mensen, behek sten en personen, die door een geest bezeten waren, ver brand en nu komt u ineens met die theorie." Opmerkelijk was ook het moment nadat ds. Van Dam had uitgelegd dat de mens na de periode van het irrationalisme (waarin, zo noemde hij als voorbeeld, een figuur als Hitler had kunnen opstaan met rijn „rijk der bozen" en Joden-ver- gassingen) nu gekomen is in een periode van occultisme, Ineens wendde de gespreksleider rich nauwelijks meer tot de Nederlandse gast. Het onderwerp van gesprek werd plotseling verlegd - tot aan het eind van het programma - naar het werk van de psycho-therapeut Richter. Ja. ook u kunt deze ideale krantenkembinatte 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus knjgBn. Het Rotte rdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws; de Schiedamsche Courant met puur plaatsetijk. nieuws. Twee kranten voor de prijs van een. Proliteer ervan1 P S Moeru u n leuke vergelijking kunnen bedenken ais aanvulling op ondersiaande iin in <Je üon dan maak t U Kans op een exclusieve gasaanstefcer die *i| wekelijks uilloven voor demeesl originele icuen- I I I adres - I I woonplaats - telefoonj| ioals 1 I hoort tui iP noort ae Sehiedamwhe Courant by bel Ronerdamsch Nvirwsblad Duivels-uitbanner Van Dam ...voor de Duitse tv...

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1