In kopgroep DC Schiedam: eentonig Schiedam en DHS vaster Damesteam SZC toont karakter WF bedwingt CCO: 5—4 mooie grote kleine dure spot goed kope Honden poezen- sport- kgleijdeïs Prestatieklassement Veel waardering voor bekerprestatie 't Alfertje vierde Ursus oefent Eindspel levert problemen op in sporthal Margriet Zaalvoetbal ROTfERDAMSCH NIEUWSBLAD Kïïfl 6 SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 28 NOVEMBER 1974- Schiedam - Van 1 oktober 1974 tot 1 oktober 1975 volgt een uit zes peronen bestaande commissie (Jan Bronneman, Gé Krommenhoek, Rein van Raalte, Henk Roodenrijs, Frans van Rijsbergen en Arie Verlinde) de verrichtingen van de Schiedamse sportclnbs en individuele sporters. Onafhankelijk van elkaar kermen de commissieleden wekelijks punten toe (max. 1000 punten} voor die prestaüe(s) welke, er in hun ogedvoor in aanmerking komen. Aan deze "competitie" doen elke Schiedamse sportclub en individuele sporter (incL buiten Schiedam woonachtige leden van Schie damse clubs) automatisch mee. De door de commissie toegekende punten worden door de sportredactie van deze krant verzameld en omgezet in een gemiddelde. Een voorbeeld: een bepaalde prestatie wordt door commissielid A gehonoreerd met 300 punten; door B met 400 punten en door C met 200 punten. Het totaal is dan 900 punten. Dit totaal wordt gedeeld door het aantal beoordelingen (- drie), dus is het gemiddelde 300 punten. Dit puntentotaal blijft op de ranglijst gehandhaafd tot de betreffende sportclub, man of vrouw wéér punten worden toegekend. Van de nieuwe en de reeds behaalde punten wordt dan weer het gemiddelde genomen. Op deze manier wordt voorkomen dat de frequent in actie komende competi tiesporten in het voordeel zouden zijn ten opzichte van de incidenteel prestaties leverende individuele sporten. Inzet van deze "competitie" is een prijs van ca, duizend gulden welke door sponsor Sporthuis Passage en deze krant be schikbaar wordt gesteld. Schiedam Het kon bijns niet anders; de prestatie: van DHS en Schiedarr kregen, in de achtsti week van de strijd oir het SC-Prestatieklasse ment, de hoogste waar deringen. De commissi* beloonde het uitschake len van eersteklasser Xerxes met 134 punten, terwijl de prestatie van. DHS - het terugwijzen van Zwijndrecht - 150 punten opleverde. Voor beide voetbalclubs bete kende dit een verstevi ging van hun hoge plek op de ranglijst. Uiteraard ging ook in de voorbije week de aandacht 'uit naar de indoorsporten, die nu eenmaal geen hinder ondervinden van de trieste weersomstandighe den. Toch is de commissie van mening dat de twee genoemde prestaties de „uitspringers" wa ren. zodat de overige clubs en individuele sporters beloond werden met de minimale hon derd punten. Te weinig om het gemiddelde op te vijzelen, maar voor sommigen de eerste aan zet, want ook nu weer ver schijnt er een aantal namen voor het eerst in het klasse ment. Honderd punten kregen: Bruyn- zeel en NOAD; de korfbalteams van ODI en SSC Harga; de handbalteams DWS (heren). De overige clubs en individuele HVK (dames) en UVG (dames); het heren basketbalteam van Juventus; wielrenner Gerrie Mak en de voetballers van SVDFW. In de kop van het klassement veranderde er niet veel. Hans Lingen (Bmynzeel), DWS (da mes handbal) en SW hand haafden zich met 200 punten op een gedeelde eerste plaats, op de voet gevolgd door Hermes DVS met 175 punten. De stand na de achtste week luidt: 1. Hans Lingen 200 pt., 2. SW 200 pt, 3. DWS (dames zaalteam) 200 pt.» 4. Hermes DVS 175 pt., 5. SZC (waterpolo jeugd tot 2ü jaar) 167 pt., 6 Klaas Koetje 147 pt,~7. Schiedam (voetbal) 142 pt, 8. DHS 134 pt., 9. Bruyn- zeelkeukens 130 pt-, 10 HVK (dames zaalteam} 125 pt d Schiedam bedwong in de bekerwedstrijd het favoriete Xerxes, bereikte daardoor de volgende ronde en verstevig de de hoge positie in het Prestatieklassement. sporters hebben 100 punten: Ruud Pijper, NOAD, Ursus, SVDPW, Martinit, Midhat Usto- vic, Schiedamse Boys, UVG (heren zaalteam). Peter van Wijk, Wilton (dames zaalteam),- Excelsior'20 (voetbal), PPSC, GTB, Herman Brinkman, Jan Breur, DWS (heren zaalteam), Dennis Schmidt, Erik Veldho ven, Johan Seip, ODI (micro), SSC Harga (micro), Juventus (heren), Gerrie Mak en UVG (dames zaalteam). Schiedam Afschrijvingen en te laat bezorgde aanschrijvingen hadden er voor gezorgd dat het dames waterpoioteam van SZC slechts zes speelsters beschikbaar had voor het duel tegen het Dordtse Nautilus. Ondanks deze handicap één speelster minder dan de tegenstander slaagde het team van coaQh Piet Goede- rond er in om een knappe 4-5 zege uit het water Je slepen. De SZC-treffers werden gescoord door The a van Gooi en Tineke Ti oman. De overige speelsters die voor deze fraaie prestatie zorgden: Mar joke van de Mark (doel), Marjo Simons, Anita Smits en Wilma Sabel. Het derde herenteam van SZC, samengesteld uit spelers van 16-17 jaar, behaalde in het Rot terdamse Sportfondsenbad een 4-4 deling tegen LAC 2. Zeer tot genoegen van coach Wim van Kranenburg en zijn spelers kende de scheidsrechter tot twee keer toe géén doelpunt toe, nadat de LAC-goalie was gepasseerd, maar de bal via de achterste stang in het doel weer het veld In sprong. Jammer voor SZC, dat de zege zeker zou hebben verdiend. In Rotterdam-West leden de ad- spiranten van SZC een wat on gelukkige en ook onnodige ne derlaag tegen De Lansingh. Ton Stens, die van. coach Leo Hille de opdracht had gekregen wat teruggetrokken te opere ren, waagde zich echter toch iets te veel naar voren, waar door de Lansingh-aanvallers meer kansen kregen dan nodig was geweest. Wél scoorde Ton Steens tweemaal, terwijl ,Wim de Jong en Dirk Vijfvinkel elk een keer doeltroffen. De 4-5 zege was echter voor De Lan singh. Schiedam De voorlaatste wed strijd in dc steden-hengelzes- kamp in het water van De Schie, kenmerkte zich door een matige visvangst. De beste re sultaten bereikte het Rotter damse „Nooit Gedacht", dat 4530 gram vis in het leefnet bracht en hierdoor tevens de eerste plaats veroverde. De verdere klassering van dej korpsen luidt: 2 Overschie 4200 gram; 3 „Vroeg in de morgen" (Rotterdam) 4190 gram; 4 't Al fertje (Schiedam) 2405 gram; 5 't Westen (Vlaardingen) 1560 gram; 6 Neptunus (Rotterdam) 1435 gram. In het persoonlijk klassement eindigde Jan Vrolijk met 2140 gram vis als eerste, op de voet gevolgd door Jan Pannekoek- met 2020 gram. Schiedam Vierde Wasser Ur sus oefent vanavond in Nieu- wenhoom tegen de afdelings eerste klasser Roekan je. Voor de ploeg van trainer Harry van der Meer een mooie kans om te experimenteren. Zo is het zeker dat Wim Huigen, die na afwezigheid van een jaar re eent door Dr. Kessel werd goedgekeurd, en Een Rijkers de reis naar Nïeuwenhoom zul- Schiedam Het is niet leuk meer. Ook in de laatste wedstrijd heeft het jeugdige eerste tiental van Damclub Schiedam de winst in handen gehad, maar wist.er in het eindspel geen raad mee. In het begin leek Schiedam rijp voor een flinke afgang tegen hetDeUtseDOS. Voor de dammers van Schiedam (links) zag de si tuatie er aanvankelijk roos kleurig uit, maar kwamen in de slotfase toch weer iets te kort. Peter Bakker klaagde over een slechte stand, Johan Onink stond al een schijf achter en Piet Bastiaanso kon de concen tratie helemaal niet vinden. De situatie werd nog erger dan het al leek: Leo Mous bracht een goede stelling om zeep. bood remise aan, maar moest even later de score openen, 0-2, waarna Johan Onink er ook de brui aan gaf: 0-4. Gelukkig was er ook. gunstig nieuws: Wim Vrijland gebruikte veel tijd en ofschoon zijn tegen stander nog veel meer tijd no dig had, haalde Wim in 25 zet ten de winst binnen: 2-4. Inmid dels stonden Peter Bakker en Peter Lansbergen gewonnen en Joop van der Schalk een schijf voor. Voor de half in slaap gevallen Piet Bastiaanse reden om remise aan te bieden: 3-5. Hans Willemse speelde op de tijdnood van zijn tegenstander maar die redde zich en won in het eindspel: 3-7. Louis Vrijland verkleinde de achterstand door een gave winstpartij 5-7, maar daar stond de nederlaag van de ongelukkige Ton Tilman tegen- over5-9. Ondanks deze achterstand had Schiedam, een goede winstkans, r daar de drie resterende borden alledrie gewonnen stonden. Echter, Joop van der Schalk berekende het eindspel verkeer- daemise. Ook Peter Bakker kon geen winst meer vinden: 7-11. Peter Lansbergen gaf toen zijn voordelige stand ook maar remise, dat maakte nu toch niets meer uit: 8-12. Gedetailleerde uitslag: V4 de" "Waal Hans Willemse 2-0; Roozenburg Wim Vrijland 0-2; L. Dijkschoom Piet Bas- tiaanse 1-1; A. Smees Peter Lansbergen 1-1; D. Brahjm Leo Mous 2-0; F. van Dijk Johan Onink 2-0; L.van der Gaag Louis Vrijland 0-2; J. Thijssen Peter Bakker 1-1; G. Winkels Joop van der Schalk 1-1; P.vanSwieten Tom Tilman 2-0. Het tweede tiental van de dam club Schiedam beeft ook in de laatste wedstrijd tegen bet Rotterdamse Charlois-2 een ne derlaag moeten accepteren, maar vraag niet hoe. Het was weer vreselijK om dit gebeuren mee te moeten maken. Zeker is wel, dat Schiedam toch min stens een gelijkspel bad moe ten behalen. Floor Pauw zat voor deze wed strijd aan kop op bord één. Dit was iets te zwaar voor hem. Na een stukverlies in de opening volgde er in het klassieke mid den-spel nog een stukverlies, waarna hij de partij opgaf. Joop van der Schalk heeft een uitstekende competitie ge speeld. Ook zijn laatste partij zette hij -om in winst In de opening liet hij zelfs een dam- combinatie na, desondanks mocht hij toch de volle buit' incasseren. Koos van Kuyk stond ook niet slecht, maar ging toen op een zetje zitten spelen om zijn te genstander vast te houden. Door deze foutieve taktiek kreeg hij klop. Van der Spek kwam een stuk voor en hoewel hij daardoor wel kansen kreeg, wist hij helaas niet te winnen. Het werd remise. Aan Schie damse zijde v/aren nog twee remises, die allebei rustig tot stand kwamen. Voorzitter Bre- rn an vooral zat flink af te ruilen en snel af te wikkelen naar remise. John Sla haalde kort na de ope ning een stuk winst en speelde verder sterk verder. Uiteinde lijk kwam hij tot een eindspel waarin hij een dam en drie schijven had, en zijn tegenstan der één dam. Theoretisch ge wonnen. Maar wat gebeurt? Sla denkt de dam af te kunnen pakken, offert een schijf, wrijft zich al in de handen, maar zag niet dat zijn tegenstander in plaats van die ene schijf alles van het bord kon slaan, Zo hield de Schiedammer niets meer over, dan een grote nul op het scorebord. Gerrie Tegelaar kwam snel een dam achter pakte deze wel af maar moest toch verliezen. Lin deboom maakte heel korte met ten met zijn tegenstander. Zeer snel stond hij al een schijf voor en even snel daarna had hij al gewonnen. Aan bord tien was Hans Vis bezig om een zeer moeilijke partij te spelen. En wat in zulke standen dan di kwijls gebeurt, wie de eerste fout maakt, verliest. En dat was Hans Vis. Hiermee verloor Schiedam-2 met 13-7. Gedetailleerde uitslag; A. Krayo Floor Pauw 2-0; A. C. Kortman Joop van der Schalk 0-2; H. Heyboer Koos van Kuyk 2-0; J. A. van de Berg Dirk van. der Spek 1-1; B. Stuik Jan Brem an 1-3; A. den Boer John Sla 2-0; J. Snijder Gerrie Tegelaar 2-0;" W, Bogaard N.N. 1-1; F.van Staveren C. Lindeboom 0-2; H.de Waard Hans Vis 2-0. en andere (ook dé Anton Pleck) Handbal-demonstraties in openlucht Schiedam In de weken van 11 april tot en met 23 mei volgend jaar gaan de plaatselijke hand balverenigingen, in samenwerk ing met de afdeling Rotterdam van het Nederlands Handbal Verbond, op diverse plaatsen in Schiedam handbaldemonstra ties verzorgen. Het ligt in dé bedoeling om deze demonstra ties, vermoedelijk in het kader van de viering „Schiedam-700", op de vrijdagavonden te hou den. Schiedam Hoe belangrijk het is om tijdens de wekelijks in öe sporthal Margriet te verspelen zaal voetbalwedstrijden, tenminste één „topper" op het programma te zetten, werd ook deze week weer onderstreept. Wedstrijden tussen reserveteams, hoe attrac tief deze soms ook zijn, trekken nu eenmaal weinig publiek," terwijl de kijkers nu ook weer niet massaal op een programma afkomen waarin clubs als Sparta, SW of PPSC ontbreken. Ook het programma van deze week sprak blijkbaar niet tot de verbeelding, want de publieke belangstelling was gering. De grootste hoeveelheid kijkers r*T?r\T?Nf~\f~\Tin O trok de wedstrijd WF-CCO en Ji o dat werd meteen de meest at- V VOti 2, 12 tZCEBJLZn'S:0la"I De reserves van Groenoord ta, ken al na een kwartier spelen voor GVMD niet meer te over bruggen voorsprong. Wel werd de voorsprong nog terugge-, bracht tot 2—1, maar zelfs van een door Teun van Zijl gemiste strafschop konden de Rotter dammers niet profiteren. Vreemd genoeg maakten zowel de WK-doelman als» zijn Rot terdamse collega Kees Kerkhof in de tweede helft een fout; waardoor eerst ROGA in eigen doel schoot, 32, en in de-32ste minuut Cor Oudenhaven alsnog de gelijkmaker tegen de touwen trapte. punten van Huug de Ruiter en Jan van de Sloot (2x), nam WF al na 18 minuten een 30 voor sprong, die door Twan den Ou den in de laatste minuut van de eerste helft nog werd terugge bracht tot 3—1. In de tweede helft slaagde CCO er in de achterstand door tref-, fers van Aat Smak en Ton de Jong weg te werken, waarna, weer Twan den Ouden 2elfs tegen een 0—2 achterstand aan en bleken niet bij machte om dit verschil in de resterende* speeltijd weg te werken. Welis waar schoot Joop Lukas Groe- noord nog naar 12, maar 2elfs nadat WOH'er Willem Smits van verder meespelen werd uit gesloten, slaagden de pogingen van Groenoord niet. voor 3—4 zorgde. In de laatste rP/3FI\Y)ni?n 5 vijf minuten stelde WF de zege v7,75m YO T toch nog veilig door doelpunten u VlrlU 2 2 1 van nogmaals Jan van de Sloot Door twee doelpunten van Eider- en Henny de Gids. kamp veroverde Groenoord een WK— ROGA 3—3 Het Rotterdamse ROGA, dat vori ge week nog"een flink pak slaag moest incasseren tegen SW, slaagde er in tegenstander WK te bedwingen. Het duel, dat als kijkspel tegenviel, leverde een geïijkopgaande strijd op, waar in ROGA door een treffer van Jan Pot al na 8 minuten op 9—1 kwam. Martin Poot en Kees Ham zorgden er voor dat de ploeg uit Kethel een voorsprong kon 'nemen, maar vlak voor rust capituleerde de voortreffe lijke VVK-goalïe Willem van Puffelen op een hard schot van Cor Oudenhoven- OACN-SNEL BOYS 2—1 Een overwegend sterker OACN reikte in de eerste helft door een doelpunt van Bouwer naar een magere 1—0 voorsprong. Gezien de hoeveelheid kansen een zwakke afspiegeling, maar OACN bleek niet in staat de "voortreffelijke Snel boys—goa lie Hos te passeren. Toch moest hij in de tweede helft nog een keer capituleren: 2—0. Weer was Bouwer de maker, Eén mi nuut voor het einde verkleinde Arie Raasland voor Snelboys de achterstand: 21. O kookboeken 0 kinderboeken O defectives romans 0 posters 0 agenda's 0 spelen Een winkel vol surprise-ideëen bookshops CooMnget ff 7 ft'da'm Heteèplaat» 51 - Ommoord Broeravoat 3 Schlodam Molendijk 10 Oud Beljeriand len meemaken. De wedstrijd begint om acht uur. Moment uit de wedstrijd WKROGA. De ploeg uit Kethel bleek niet in staat de' voorsprong vast te houden. Hoewel ze hier op 32 komt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 6