SVV laat Jan Groeneweg niet gaan De 'wraak' van Wim Radings Juvenilis: taktiscli sterk Dian/ Edelijn duikt onder kringrecord door 1 AZ'67 toont interesse WT&^&ëÏBh De Jager kampioen Boksgala SBY De Haan Va» Sinderen: „Sancties" Herenteam haalt honderd niet NIET GEWENST SCHIEDAMSCHE COURANT i ï,'r'"Vt,C 7 DINSDAG 3 DECEMBER 1974 Schiedam Een kort berichtje in de FC Avondrood, he maandelijkse sportprogram ma* van de VARA; AZ'67 toont interesse in SW-spits Jan Groeneweg. Zal de eerste divisieclub na het vertrek van Jan Coenen, óók topscorer Groeneweg kwijtraken? Het ziet er voorlopig nog niet naar uit. Bob Maaskant, goed bevriend met I AZ-trainer Joop Brand, daarover; 1 „ik weet dat Brand twee centrum- spitsen zoekt en dat 'ie daarbij een I voorkeur toont voor de eerste divisie. Het is wel waar dat Brand mij over Groeneweg weieens gebeld heeft. In derdaad, hij heeft Groeneweg op het oog." Erg blij met die plotselinge belangstel ling voor SWs centrumspits is'Maas kant overigens niet Zeker niet, nu JaittCoenen voor de eer bedankte en het. er naar uit ziet dat Dutina wegens het meespelen In de RVB weds trij d Thessal oniki—Varkenoord zeer waarschijnlijk een straf van enkele maanden gaat krijgen. Bob Maaskant gedecideerd; „Groeneweg is nu nog niet- te koop; ik wil "m nog niet kwijt. Maar ja, dat is iets waar ik niet over kan beslissen," Tóch wek want voorzitter Maarten Ei sing desgevraagd: „Wij hebben met AZ op bestuurlijk niveau nog geen enkel contact gehad en voor zo ver ik weet ook de trainers niet Daarom kan ik er ook geen zinnig woord over zeggen, maar het zal een afwegen van Jan Groeneweg tussentijds, of aan het einde van het seizoen?.., belangen worden. Overigens lijkt het me beter dit aan de trainer over te laten" Hetgeen dus zou betekenen dat Jan Groeneweg tussentijds niet ver kocht gaat worden. Bob Maaskant: „Als het bestuur mij zegt dat we het bod moeten accepteren, dan moet ik wel, want dan ben ik uitgepraat. Als het aan mij ligt wordt het echter pas eind van het seizoen." Maarten Elsin- g; „Ik wil er wel wat goeds bij heb ben, maar wat we hebben hou ik liever. Misschien als we nogeens heel erg omhoog komen te zitten, maar anders niet Maar voorlopig is dat nog niet zo en dus is het hele geval ver van m'n bed." Veel zal dus afhangen van de grootte van het Alkmaarse bod, want de ver wachting is dat Joop Brand die ook interesse toont voor Toonstra (Heer enveen), Heskamp (PEC) en Polko (Heracles) de financieel betaalbare Groeneweg zal kiezen. In tegenstelling tot de andere kandidaten, die aanzien lijk meer dan een ton zullen moeten kosten, kan de vraagprijs voor de SWer gezien rijn huidige salaris duidelijk lager rijn dan de hon derdduizend gulden. Het riet er dus niet naar uit dat AZ en SW, zodra dit contact tot stand komt, elkaar erg snel zullen vinden. Blijft echter de vraag of een speler als Jan Groeneweg tenzij SW een tegenprestatie stelt een dergelijke positieverbetering onthouden mag worden. iDe SWer maakt er zelf geen geheim van dat hij een prof-carrière am bieert, temeer omdat hij momenteel onder erg ongunstige omstandigheden moet trainen. Bob Maaskant wil zijn spits in ieder geval niet kwijt, dus blijft het afwachten tot welk bedrag de Alkmaarse eredivisieclub wenst te ■'i- Eerste klas libre groot biljart Vlaar dingen In het sfeer volle café-restaurant De •Griffioen streden acht deel nemers om de nationale ti tel eerste klas libre groot biljart. Libre, het vrije spel, waarvan de insiders scepti sche beweren dat het een gokspelletje is. Wie de drie ballen het eerst in positie aan de band beeft wint Ge lukkig gaat deze redenering bij deze wedstrijd niet al tijd op. Toch zijn er knapen bij die tot biljartcracks kunnen uitgroeien. Neem nu de 18-jarige Louis Havermans. Een enorm ta lent, die het librespellet je tot in de perfectie kan spelen. Dat bewees hij verleden jaar •al toen hij met een gemidel- de van 44,01 in deze klasse Nederlands kampioen werd. Dit keer "haalde de sympa thieke Brabander het net niet Hagenaar Hans de Ja ger bleef hem twee match- punten voor en mocht zich daardoor de nieuwe kam pioen noemen. Deze twee jongemannen staken met kop en schouders boven de rest uit Hun spel was een lust voor het oog. Een.streling voor de kenners. De series van 390 en 3S7 van Havermans en de serie van 337 en 267 van De Jager, alsmede de 354 van ene Pruissen toonden aan dat er klassespelers aan het werk waren. Dat die klasse spelers in Vlaardingen te zien waren dankten de vele toeschouwers aan biljartver eniging De Griffioen. Voorzitter Gerard van der Graaf en zijn mede clubge noten hebben voor dit fijne en mooie biljartfestijn ge zorgd. Waarom? Van der Graaf: „Alleen maar om de fijne en mooie büjaxtsport in, YJ a ar dingen te propageren.- Wè hebben hier een fantasti sche ruimte met drie zgn. kleine sr twee zgn. grote tafels." Buiten de 100 die het van de Koninklijke Ne derlandse Biljart Bond krijgt, heeft BV De Grif fioen 4§£t perfect georgani seerde en geslaagde toernooi uit eigen kasmiddelen moe ten financieren. „Omdat we het met de prijzen niet te gek hebben gemaakt, men komt toch uiteindelijk voor het biljarten, konden wij dit organiseren", aldus Gerard van der Graaf. Biljarten is toch een vrij dure dport, Zeker als je het goed jrwiït doen. Dat kost de nodi- jS>pge centjes. Neem bijv. Ha vermans. Hij vertelde dat hij in het café van zijn vader zo'n vijf uur per dag staat te oefenen. Bovendien komt - één keer in de week de Bel gische crack Tonnie Schrau- wen naar Zundert om Louis de fijne kneepjes in de bil- jartsport bij te brengen. Dat lessen gebeurt al zo'n drie jaar en dat heeft ai een flin ke duit gekost Een kléin duitje was de Rot terdammer Jaap Schmitt kwijt Om vrijdagmiddag nog op tijd te zijn reed de populaire Rotterdamse bil jarter wat harder dan tocge- - staan is. De politie betrapte hem echter, hetgeen Jaap op een bekeuring kwam te staan. Gelukkig was het voor de toch talrijke toe- - schouwers minder duur. De wedstrijden waren gratis toegankelijk. Diegenen die dat gedaan hebben zullen ongetwijfeld de afgelopen vier dagen genoten hehben van de fraaie biljartsport. En daar was het voorzitter Van der Graaf en medebe stuurders om te doen. Schiedam - Wim Radings kreeg "zijn" revanche. Of beter gezegd: Wim de Haan, proefde gister avond na de laatste par tij van zijn boksgala iets van genoegdoening. Zijn pupil won van Marius Lubbers, het jongste broertje van het beken de duo Rudie en Jan, maar zoals de jongste van de schiettenthou ders familie gisteravond bokste, gooide hij de in pugilistische kringen ge- prezen naam fors ten grabbel. Onbegrijpelijk eigenlijk. Onverklaarbaar ook dat diezelfde Marius' Lub bers het tijdens de Na tionale kampioenschap pen tot de finale had ge- schiedam Het tweede boksgala van de SBV De Haan slaagde toch. Zeker voor het Schiedamse deel, „want", genoot Wim de Haan later nog na, „al m'n boksers hebben gewonnen." Een fraai succesje. Toch had de Schiedamse instructeur enkele uren eerder heel wat somberder gekeken, omdat tal van zijn geplande partijen niet konden doorgaan. De Haan daarover; „Neem die Amsterdammers, die zouden met veertien boksers komen, maar re brengen er uiteinde lijk maar zeven mee." Dankzij een demonstratiepartij tus sen de beide Westlanders Holtkamp en Van de Wilk, kwam het totaal aantal partijen toch nog op twaalf, „maar," redeneert Luc van Sinderen, „zolang er tegen hét zomaar wegblijven geen sancties worden ondernomen, zal het wel altijd zo blijven. Bij het voetballen wordt je, als je weg blijft, voor bijvoorbeeld twee wedstrijden geschorst, maar bij het boksen gebeurt er niks. Dan krijg je dit soort toestanden." 9 Door Hans Soeters bracht. Zij het dan via een fel omstreden winst partij op Fred Koogje, de toenmalige "troef" van de Schiedamse boksschooL Vandaar gis teravond de zo begrijpe lijke vreugde. Omdat Wim Radings "wraak" kon nemen. Hautain boksende Lubbers brouwde er maar bitter weinig van, waardoor het niet Amster damse publiek zich tegen hem keerde toen hij tot tweemaal toe tegen een openbare waar schuwing opliep. „Ongetraind- heid'V zou, aldus het geluid uit de Amsterdamse hoek, de oor zaak zijn. Misschien, maar het gedrag van de Amsterdammer duidde meer op de bekende onderschatting van zijn tegen stander. In dit geval Wim Ra dings die tegen het voortduren de incorrecte boksen van zijn opponent niets kon inbrengen. Pas in de laatste ronde kreeg hij Lubbers even op afstand, maar gezien de ongenuanceerde kreet van de Amsterdammer; "Imbe ciel", paste dat blijkbaar niet in Lubbers' straatje. Echter ook niet in die van arbiter Kleinood, die Lubbers onmiddellijk dis kwalificeerde en ook de toevoe ging van de Amsterdammer: "Ach vent val dood", aan de bond rapporteerde. Het bezorg de Wim Radings een volkomen duidelijke zege. Zonodig nog duidelijker was de overwinning van Arie Vermeer, die tegenstander Lussenberg (Crooswijk) al in de eerste ron de acht tellen bezorgde en in diezelfde ronde zijn opponent door opgave zag vertrekken. Een merkwaardige bokser, deze junior, want sinds januari 1973 niet meer boksen en dan zó oppermachtig te voorschijn ko men, verraadt een natuurtalent Loepzuivere stoten, een onge- Tc énd arsenaal aan slagen in combinatie met een razendhoog tempo; zo keerde Arie Vermeer na lange afwezigheid in de ring terug. De uitslagen; Fieneman (Kriste- lyn) w.o.p. van Gras (Hoogen- band); Verkerk (GBV) w.o.p. van Bakker (Oorschot): Bok (De Haan) wint door in 2e ron de van Dobbelaar (ABOV); Hendriks (De Haan) w.o.p. van Middelburg (ABOV), Van Dru- nen (Oorschot) w.a.p. van Hof stede (GBV); Klaasen (De Haan) w.o.p. van Van de Akker (Huizenaar); Vermeer (De Haan) wint door opgave in de le ronde van Lussenberg (Crooswijk); Hoppe (De Haan)' w.o.p. van De Vries (De Haan); Rerklaan (BV Westland); w.o.p, van Boschieter (Crooswijk); Krumpelman (Huizenaar) w.o.p. van Verkerk (GBV); Radings (De Haan) wint door diskw. in 3e ronde van Lubbers (ABOV), o Ondanks een numerieke minderheid hield Juventus het lastige Red stars in bedwang. Schiedam Wim de Haan hield woord. Frits Haymakers, de secretaris van de NBB district Zuidholland, kwam et niet in. „Niet gewenst", luidde de reden waarom deze official gisteravond geen toegang kreeg tot het tweede gala van de Schiedamse boksvereniging. Oorzaak daarvan is een artikel van Frits Haymakers in het clubblad van de Dordtse boksvereniging Bouw lust, waarin nogal kwetsend' wordt gesproken over de Schiedamse boksschool. Ook de kreet dat er een rectificatie in de maak was, kon Wim de Haan niet vermurwen. „Eerst die rectificatie, eerder kom je er niet in." Schiedam Het dames-basket balteam van Juventus speelde In Soest tegen Red Stars. Deze wedstrijd moesten de dames het zonder hun coach John van Heze doen, die met de heren in Utrecht speelde. Omdat Mar ja Kooijman en Ineke de Wijs niet meespeelden en playing coach Jenny de Visser besloot 2ich volledig op coachen toe te leggen, waren er slechts zeven speelsters beschikbaar. In de eerste helft bleek al gauw, dat de dames het in deze wed strijd tegen Red Stars een stuk moeilijker zouden krijgen, ver geleken met vorige wedstrijden. De tegenstander beschikte nu over een uitstekend afstands schot waar Juventus eigenlijk een man-to-man verdediging te genover had moeten zetten, maar daarvoor zijn meer dan zeven speelsters nodig, zodat de dames noodgedwongen zone bleven spelen. Omdat Red Stars verdedigend een felle zone speelde, waarbij degene met de bal altijd twee verdedigsters bij zich kreeg, kon Juventus niet in het norma le spel van rustig rondpassen en wachten tot er gaten in de verdediging vallen, komen. De Schaamse dames werden toen gedwongen om over te schake len op het aanvalstype, dat vroeger veelvuldig gespeeld werd, maar dat in deze wed strijd bewees nog niet aan waarde verloren te hebben. Het is gebaseerd op het afstands schot van Sylvie Cordemans en de aanvalsrebound van Tineke Aleman. Dat deze methode suc ces had, blijkt uit het feit dat de dames bij rust een 31-27 voorsprong hadden. Deze voorsprong kwam nu rust slechts één keer in gevaar, toen Red Stars tot op twee punten naderde en in de winning-mood was, maar het vertragende spel van Juventus haalde het ritme uit hun aanval, zodat Juventus de voorsprong weer op peil kon brengen. Omdat Red Stars de laatste drie minuten niet meer tot scoren kwam, konden de dames de voorsprong, in deze vooral tactisch erg goed ge speelde wedstrijd, nog tot zeven punten uitbreiden en de eind stand op 62-35 bepalen. Tops- coorsters waren Sylvie Corde mans met 23 en Tineke Alom an met 21 punten. HEREN Het herenteam van Juventus speelde in Utrecht tegen Tave- no, met in herinnering de goe de wedstrijd van vorige week tegen Smit-Slikkerver. Bij deze wedstrijd was coach Joop van Pelt er in tegenstelling tot vo rige week weer bij, zodat alle ingrediënten voor een van de kant van Juventus goede wed strijd aanwezig waren. De Schiedammers speelden ook nu weer een man-to-man verde diging, waar Taveno geen ant- woord op had, omdat het sco ren, tegen Taveno's zone-verde. diging, ook geen problemen op leverde, was de voorsprong na tien minuten spelen, vooral door het goede spel van John van Heze, al 11 punten. Daarna kwam er een periode waarin het aanvallend, door een ge brek aan concentratie, een stuk minder ging. Bij rust was de voorsprong, tegen een tegenval lend Taveno, dan ook pas 13 punten (35-22). Na rust werd het tempo door Juventus, dat veelvuldig wissel de, zodanig opgeschroefd, dat het verschil snel grater werd, vooral het optreden van Wim Cordemans was indrukwek kend, met mooie schijnbewe gingen en schitterende sprong- schoten stelde hij de Taveno- verdediging keer op keer voor problemen. Nadat in de 16de minuut bij de stand 79-48 de beste man van Taveno met 5 persoonlijke fouten het veld had verlaten, was het gedaan met de tegenstander, en Juven tus kon door snelle breaks van John Heilker de score verder opvoeren. Jammer voor de Schiedammers was het bij 95-54 wat de tijd betreft afgelopen en kon de 100 punten-grens niet gepasseerd worden. Topscorers waren "Wim Corde mans met 18, John van Heze met 14 en Jaap Boon met 12 punten. Vlaardingen Tussen de 17 verenigingen uit alle delen van ons land maakte de VZC op de .Nationale" van de Vecht streek een uitstekende beurt Het sterke veld in „Den Hommel" werd aangevoerd door Diane Edelijn, die met haar zilver op de 200 rug (voor meisjes onder 14) achter Corianne Heymans het kringre cord verscherpte van 2.30.5 tot 2,29.6 Waarmee Vlzardings zwemdiamantje hard op weg is orn het kring- en clubre cord van MARIANNE Vermaat op dat nummer voor meisjes onder 16 in 2.29.4 om zeep te helpen. Het zou daarom Teun Verboon niet verbazen wanneer de 14-jarige Vlaardingse komend weekeinde bij de selectiewedstrijden voor nationale ploegen in het Haagse „De Morgenstond" die tijd zal verbeteren. Anneke van der Ende evenaarde nu al, met nog een jaar voor de boeg bij de meisjes onder 12 jaar, het sinds '69 op naam van Wilma Pors staande clubrecord op de 100 meter school te evenaren. 1 Maar ook Joke van Vliet, Monique Brug- mans, alsmede Karin Nieuws traten en Marjon van Neuren kwamen in „Den Hommel" sterk voor de dag. En bij de jongens maakten Marcel de Gier, Henri de Boer, Arjan Ydo en Marcel Blomsteel furore. Pieter Kop ontbrak op het appel door ziekte en dat was een domper op alle Vlaardingse vreugde. :Ada Pors kreeg brons toegeschoven op de 100 vlinder in 1.10,1 en de 200 wissel in 2.35.3 Rob de Gier haalde zilver weg op de 100 vlinder in 1.02.7, werd eveneens tweede op de 200 rug in 2.21.8. Tenslotte zwommen Ilse Verhey op de 100 school (1.27.2) en Joke van Vliet (1.28.2) erg sterk. UITSLAGEN Voornaamste uitslagen: 100 school meisjes onder 10: Corrie van der Ende 1.47.9 100 school meisjes onder 14: Joke van Vliet 1.28.2, Ilse Verhey 1.27.9 100 vrij meisjes onder 12: Anneke van der Ende 1.09.6, Monique Brugmans 1,10.6 100 vrij jongens onder 12: Marcel Blomsteel 1.11.2, Arjan Ydo 1.16.9. 100 vlinder meisjes onder 16: 3. Ada Pors 1.10.1, Diane Edelijn 1.11.4 100 vlinder jongens onder 16: 2Rob de Gier 1.02.7, Paul Gast 1.06.5 100 school dames: Yvonne van Heyst 1.246 200 vrij heren: Frits Jan Edelijn 2.11.7 100 school meisjes onder 12: Anneke van der Ende 1.27.7, Marjon vanNauren 1.28.6. 100 school jongens onder 12: Henri de Boer 1.37.8, Marcel de Gier 1.33.9 200 rug meisjes onder 16; Irene van der Laan 2.49.3, Diane Edelijn 2.29.6 (tweede plaats) 200 rug jongens onder 16: 2. Rob de Gier 2.21.8, John Bot 2.31.1 200 wissel dames: 3. Ada Pors 2.35.3, Yvonne van Heyst 2,36.6 100 rug heren: 3. Rob de Gier 1.04.5, Prik Jan Edelijn 1.06.8, 100 vrij meisjes onder 14: Karin Nieuwstra- ten 1.09,3, Diane Edelijn 1.05.7- Estafette 4x 100 vrij heren: VZC, in 4.06.5 (derde plaats) wrung

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4