F.C. Nieuwland oiislaat Rieiin Clarijs SOVB Nederland favoriet DANIEL LEMS JEUGDKAMPIOEN VAN NEDERLAND Volleybal- jeugd gaat vaardigheid testen Dutina: zes- maanden Tennispark Holy breidt uit Olympia start competitie Sollicitatie bij VDL de oorzaak SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 4 DECEMBER 1974 Schiedam Een simpel telefoontje beëindigde gister avond Iaat de relatie tussen FC Nieuwland en Rien Clarijs. „Ontslag op staande voet". Het is de onver wachte ontknoping van een verbintenis die bijna vier jaar duurde, want zo lang al was Rien Clarijs aan de afdelings tweede klasser verbonden. Oorzaak van de breuk: het tussentijds solliciteren bij de Maassluise derde klasser VDL dat kortgeleden brak met trainer Poortman. Rien Clarijs ...verbetering... h FCN-voorzitter Fred Wam- mis: „We hebben Clarijs op staande voet ontsla gen, omdat hij bij ons al was het dan monde ling een contract had. Een vreemde zaak en ook een gang van zaken die we zeker niet van Clarijs hadden ver wacht". Een eerder telefoontje van uit Maassluis duidde er al op dat FCN's thans ontslagen trainer pogin gen had ondernomen om bij VDL in dienst te tre den. Wammis: „Men vroeg ons wat voor soort trainer Clarijs wel was. Toen ik ze had verteld hoe we bij FCN over hem dachten reageerden ze: Onbegrijpelijk dat jullie zo'n man dan zo maar laten gaan". Ik wist niet wat ik hoorde. Natuurlijk heb ik onmid dellijk Clarijs gebeld en toen bleek dat ie volgen de week al weg wil". Gisteravond leidde Rien Clarijs reeds ecu proef training: in Maassluis en, als ook vrijdag avond een laatste test goed uit valt en zijn aanwezigheid zon dag bij de wedstrijd positief overkomt, bestaat de mogelijk heid dat beide partijen volgen de week dinsdag tot een ac- coord komen. FCN. dat daarmee ineens zonder trainer komt te zitten, is begrij pelijk nogal gebelgd over de handelwijze van de trainer. ■Wammis: „We hebben vlug een bestuursvergadering belegd en later de spelers geraadpleegd. Toen bleek dat de selectie ach ter ons stond heb ik gister avond half elf Clarijs gebeld en hem verteld dat hij ontslagen KANSJE Rien Clarijs enkele ogenblik ken nadat hij zijn ontslag had vernomen gevraagd naar zijn zienswijze op de hele gang van zaken: „Ik ben het er mee eens wat Wammis heeft gezegd. In derdaad heb ik gesolliciteerd bij VDL, omdat ik er vanuit ga, wie geen kansje waagt, die wint het niet". Clarijs beseft terdege dat zijn handelwijze bij FCN heel wat heeft losgewoeld. „Maar", zegt Mj bijna excuse rend, „ik moet proberen me te verbeteren; het was de tijd dat ik eens wat anders moest gaan doen." Op de vraag of een zo abrupt vertrek bij de club, waaraan hij bijna vier jaar lang Door Hans Soeters erg veel tijd heeft besteed, geen pijn doet: „Pijn? Altijd; Toch heb ik FCN moedwillig niet eerder ingelicht, om het niet nog moeilijker te maken". Waarmee FCN niettemin flink in de problemen zit en op korte termijn een trainer hoopt te vinden die de selectietrainingen op zich kan nemen. Voorlopig neemt aanvoerder Sjaak Hoog stad de honneurs waar. Toch bestaat de kans nog steeds dat ook Clarijs enige tijd wer keloos moet toekijken, want al lijkt hij een zekere gegadig de VDL heeft ook nog con tacten met andere kandidaten, zoals Wout Zuidgeest en Kees de Melker. Zeker is dat Clarijs, als de verbintenis met de Maassluise club onverhoopt niet door mocht gaan, niet meer bij FCN hoeft aan te kloppen. Wat dat betrft zegt Fred Wammis ...onverklaarbaar... Fred Wammis veelzeggende woorden: „Bk snap niet dat VDL zo Iemand, die zomaar wegloopt, nog wil hebben. Nu doet-ie het bij ons, maar straks ook bti VDL". 'Brielle De dames van SOVB uit Heenvliet hebben de koppositie fraai weten te handhaven tegen het sterke Real Parbo, dat de derde plaats bezette. Dat deze wedstrijd voor de dames erg moeilijk zou worden stond al bij voorbaat vast De meisjes van Real Parbo gaven het nog niet op en kwamen in de twaalfde mi nuut fraai met 14-10 voor te staan. Reden voor de coach van SOVB om een time-out aan te vragen, die ook de gewenste rust weer in de ploeg terugbracht In de laatste minuut van de eerste helft was het Corrie de Haan die de stand gelijk wist te trekken 14-14. Real Parbo kwam echter terug en wist een 6-4 voorsprong te nemen. De Heenvlietse dames toonde nu echter over voldoende karakter te bezitten en vochten zich te rug naar een 6-8 voorsprong. Na rust waren de rollen omge draaid. SOVB dicteerde het spel ondanks de strakke man-to-man dekking van Real Parbo. Want door deze wijze van verdedigen lieten de Rotterdamse dames toch gaten vallen en daar wist SOVB goed raad mee. In tien minuten tijd waren dé Heenvlietse dames uitgelo pen tot 18-27. De tegenstand van Real Parbo was na dit offensief wel gebroken en SOVB kon zijn eigen spelle tje gaan spelen wat neer kwam op de bal in de ploeg houden en snel en zuiver passen als er gaten in de ^vijandelijke verdediging vie- len. SOVB wist op deze ma nier weer een tegenstander aan de., zegekar te binden Europacup tafeltennis in Lijnhal Vlaardingen De Europacupwedstrijd Nederland Denemarken, die op zaterdag 14 december wordt gespeeld in de Lijnbaanhallen te Vlaardingen, tevens in het kader van de viering van het 40-jarig bestaan van de afdeling Rotterdam van de Nederlandse Tafeltennisbond, belooft een uitermate spannend evenement te worden. Nederland heeft wel de leiding- met 4 punten uit Z wedstrijden, maar Denemarken heeft nog geen enkele wedstrijd ge speeld. Nederland won met 6—1 van België en met 4—3 van Ierland. Verder won Polen met 52 van Ierland en moe ten de overige wedstrijden nog worden gespeeld. Het Davis-cup systeem zal wor den toegepast en dit houdt in, dat leder land met twee heren en één dame moet uitkomen. Denemarken zal uitkomen met Suzanne Poulsen, de 22-jarige cassière bij een tank te Kopen hagen, de 26-jarige onderwijzer uit Aarhus Claus Pedersen en de 23-jarige Bjame Grimstrup uit een voorstad van Kopenha gen. Het zijn de drie sterkste spelers, die Denemarken thans heeft. Het team, dat gecoached wordt door de ex-international John ny Pedersen, staat bekend om haar enorme strijdlust en harde mentaliteit Juist omdat Dene marken' en Nederland tot de favorieten behoren, die de Cup kunnen winnen, wordt een'bij- zonder spannende strijd ver-i wacht Het is zeer waarschijn lijk, dat de beslissing pas zal vallen In de laatste wedstrijd van het toernooi. SAMENSTELLING Merkwaardig is het wel, dat de coach van Nederland, D. Tiger- man, het team nog niet heeft samengesteld. Mogelijk komt hij met Bert v.d. Helm (Delta Lloyd), Schiedammer Nico van Slobbe (Tempo Team) en Sonja Heltzel (Delta Lloyd). Vïerpolders Onder grote belangstelling heeft gym nastiekvereniging Vïerpol ders haar eerste wedstrijd gehouden voor de onderlin ge verenigingscompetitie 1974/75. Iedere turner of turnster van groot tot klein, had op drie toestellen (kast of paard, brug, laag of met ongelijke leggers, ringen of rekstok), een oefening ge leerd, die door juryleden van de zusterverenigingen MAAS en KDO in 1/10 pun ten werden gewaardeerd. Daniël Lems in 1973 voor zijn eigen, zelfverdiende vlieghok. Schiedam Tijdens de in de Rotterdamse Ahoy-hal gehouden grote nationale- en inter nationale postduivenshow, georganiseerd door de Nederlandse Tentoonstellingclnh „De Post duif" en het NPO behaalde Schiedammer, Daniël Lems (17) het jeugdkampioenschap van Nederland 1974. Met nog negenennegentig dutvenliefhebbers be neden de leeftijd van 18 jaar nam hij deel aan een wedstrijd voor duivenkwartetten. De jon gens, afkomstig uit alle delen van ons land, waren hiervoor vooraf geselecteerd. Zij zonden twee generaties duiven in, elk met een doffer en duivin. Alle vier de duiven waren tijdens het afgelopen seizoen tot goede prestaties geko men. Na handkeuringen werd het kwartet van Daniël Lems tot de beste van het geheel uitge roepen, gehonoreerd met 367 punten, gemid deld 91.08 pnt. per duif. Ook Rob van der Meij, met Daniël jeugdlid van de PV Schiedam, boekte een aardig succes. Hij eindigde wel niet bij de beste tien kwartetten, maar zijn jonge duivin werd uitgeroepen tot de schoonste van de aanwezige jonge duivin- nen. Beide kampioenen kregen een fraaie beker en bonnen voor duiven, afkomstig uit gerenom meerde vlieghokken. Daniël kan zijn duif gaan halen bij de bekende Limburgse crack, Snij ders in Epen. Rob bij de marathonwinnaar Slobbes, eveneens uit Limburg. LEERMEESTER Daniël Lems leerde het duivenspel van zijn vader, Leo Lems. Op 15-jarige leeftijd begon hij reeds zelfstandig met het koppelen en selecteren van zijn eigen duiven. Kreeg hier voor de beschikking over een eigen vlieghok, bekostigt met zelf verdiende centjes. Als lid van de SCV De Postduif, nam hij in 1972 deel aan de concoursen van de CCR van de Nederlandse Bond van Postduivenhouders. Re sultaten bereikte hij pas in het vliegseizoen 1973. In het generaal-klassement voor jonge duiven eindigde hij toen op de tweede plaats. Hierna ging hij over naar de PV Schiedam waar gevlogen wordt in de CCR van de Rotterdamse Postduivenbond. In het afgelopen seizoen vlo gen zijn duiven zich herhaaldelijk in de prij zen. Dit resulteerde tenslotte in een eervolle 5e plaats in het klassement, generaal-kampioe- nen, over alle vliegafstanden. Schiedam De straf commissie van de KNVB toonde geen mede lijden. Slobodan Dutina, de SW'er die enige tijd gele den onder een val se naam meespeel de In de afdelings wedstrijd Varke noordThessaloni ki, is voor zes maanden geschor st. Een forse straf, zelfs al zijn twee van de zes maan den voorwaarde lijk en wordt ook de maand die SW de Joegoslaaf op non actief stelde in mindering ge bracht. Zeker is dus dat Dutina niet voor 1 maart volgend jaar weer In wedstrijden mag uitkomen. Du tina: "Een zware straf, dat is zeker, maar het is mijn eigen font. Alleen is het jammer dat mijn carrière bij SW w> moet eind igen. Het is ook lammer dat ae me (links) straffen op het mo- a nutina ment dat ik net be- ris ben terug tc ko. - lotmaan geen men". voetbal Landelijke primeur NeVoBo district 17 Schiedam De sectie jeugdzaken van het vol leybaldistrict Rotterda- m/Dordrecht/Grevelïn- gen is bezig om een lan- delijke primeur te ver werven. Binnenkort start zij namelijk met vaardig- heidsproeven voor pupil len en aspiranten. Eer der werd reeds met dit soort proeven g'èexperi- menteerd in Noord-Hol land maar daar is het nooit tot invoering op districtsniveau gekomen. Zover wil men nu hier wel kamen en omdat men het voor de vol- leyba'sport een enorm belang rijke zaak vindt heeft men me teen maar de landelijke jeugd- secb" uitgenodigd. De bedoeling is om de jeugd in de leeftijdscategorie van 8 t/m 15 jaar een tiental proeven te laten afleggen, waarbij het vooral de bedoeling is om de technisch vrij moeilijke volley- balsport te propageren. Door middel van het spelelement wil men trachten de moeilijke tech nische handelingen voor jonge kinderen meer toegankelijk te maken. Getest worden o.a. de bovenhand- se techniek, sprongduurkracht, balcnntrole, het gericht plaat sen van een bal en het uithou dingsvermogen. Via een bepaal de puntencodermg komt men dan tot een totaal op basis waarvan diploma's worden toe gekend. Er zijn in totaal een tiental van die certificaten. Het A-diploma staat aan het begin van de ladderen de F boven aan. Nog hoger liggen de diplo ma's met de status A, B. en C. terwijl de hoogste sport bereikt is met het diploma status junior waarvoor als minimumeis 1350 punten geldt. De vereniging Data/CenterDVO uit'Oud-Bei jerland heeft al uit gebreid met deze oefenstof geëxperimenteerd en het is vooral aan de heren Swaak en Den Boer te danken dat een en ander nu op districtsniveau gaat gebeuren. Achtergrond voor dit alles is in de eerste plaats de vrij moeilij- ke positie welke de jeugd bij de volleybalsport inneemt. Talloze verenigingen bezitten helemaal geen jeugdafdeling omdat zij de jeugdleden meteen bij de se niorleden opnemen met de fu neste gevolgen vandien. Het districtsbestuur heeft daar bij een van zijn laatste vergaderin gen al zo goed als een stokje voor gestoken door een aantal beperkende bepalingen in het leven te roepen. Daaraan heeft zij nu als sterk alternatief deze vaardigheidsproeven toege voegd. Vlaardingen Hoewel het advies van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie nog niet binnen is, stellen B en W. van Vlaardingen de raad voor om wederom een garantie te geven voor betaling van rente en aflossing van een door het park Holy BV af te sluiten geldlening (100.000 gulden) voor uitbreiding van het tenniscomplex in Holy. Om precies te zijn met een uitbreiding van vier banen, het aanbren gen van een oefenmuur met kooi en het realiseren van enkele kleine voorzieningen. Het bestuur van de tennisclub verwacht daarmee met die uitbrei ding dat de bestaande wachtlijst van adspïrantenleden kan komen te vervallen. Met de bedoelde voorzieningen is een bedrag gemoeid van 108.460 gulden, het verschil van 8.460 gulden zal uit eigen middelen worden gefinancierd. De vennootschap heeft voor '75, rekening houdende met rente en aflossing van de geldlening, een sluitende exploitatiebegroting overlegd. de de Vlaardingen De biljart jeugd uit het district Schiedam is thans zo ver ge vorderd, dank zij de wijze lessen van Job van Eljk, dat zij één van clubs is die jeugdcompetitie aangaan om het gewestelijk biljart- kampioenschap. De winnaars van beide poules spe len tegen elkaar om de gewestelijke titel. Deelnemende clubs zijn: Jong-team uit Roelofar endsveen, Het Centrum uit Den Haag, Jong- team A uit Roelo- farendsveen, Olym pia uit Vlaardin gen, het Centrum (B) uit Den Haag en Jong-team B uit Roelofarendsveen. De Vlaardingse bil jartformatie be staat uit N. de Niet (1-40), J. Knol (1.37), C. Lanslots (0,87), F. Peeters (0,92) en H. Knol (0,68). Olympia be gint zijn eerste duel op 17 decem ber in biljartpalets De Griffioen aan de eerste Van Ley- den Gaelstraat te gen Het Centrum B. uit Den Haag. En verder: op 8 ja nuari tegen Jong- team B, 4 februari tegen Centrum B uit Der» Haag. 12 februari tegen Jong-team B, 18 fe bruari tegen Het Centrum en 21 ja nuari tegen Jong- team B.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4