1 koningen Muit en stad woningwet met een huur van circa 300 gulden Liefste wens" voor ex-Seliiedamse Vorstelijk aanbod Humanitas krijgt waarschijnlijk toch derde kracht Celstraf voor wilde Schie dammer I ""Macht aan de basis" Vijf honderd Groningers in Dordt Jongetje (4) bijna 300 meter meegesleurd Huren binnenstad zeker Ministeriële beschikking is er 60 a 100 er dan «nlden i r ver wacht iiiStlliaÉöi JA Adviescommissie oordeelt gunstig Vrijdag 6 December 1974 SCHIEDAMS CHE 2 D J RA IT ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broers vest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendien st 144144 4 pagina's 99ste jaargang no. 25189 SCHIEDAM EN KETHEL Rotterdam De Rotter damse rechtbank heeft ;de 22-jarige huisschilder /T'C. van der L. uit Schie dam een gevangenisstraf van vier maanden voor gezet. 't Vervolg op een ernstig ongeval dat door de onder invloed verke rende Schiedammer was veroorzaakt. Een gebeu ren waarop de officier van justitie eerder had gereageerd met een eis van acht maanden cel De problemen waren voor Van de L. begonnen in een Rotterdams café waar hij zich met een ruzie bemoeide, 't Kwam hem buiten op enkele klappen te staan. Daarop stapte hij, met ruim tien glazen bier achter de kie zen in zijn wagen en vloog vol gas de stoep op waar hij enige bij de ruzie betrokken mannen raakte. Tegen .oen lichtmast kwam hij tot stilstand. Met zijn wilde actie had hij drie gewon den gemaakt, van wie er een ernstig aan toe was. Deze werd door de wagen overreden en liep een bekkenbreuk, gebro ken ribben en een gekneusde long en nier op. Schiedam De 4-jarige Tonny Roubit is met slechts 'een her senschudding, enkele hoofd- en schaafwonden in het Gemeente Ziekenhuis opgenomen nadat hij hij een aanrijding bijna 3Ö0 meter hangend aan de onder kant van een auto was meege sleurd. Het ongeluk gebeurde in de Mor sestraat nabij Fultonstraat. Tonny was vanachter een bloembak komend plotseling de weg opgerend. Hij werd ge schept door een juist passeren de auto. Wonder boven wonder werd hij niet .geraakt door de wielen. Wel is Tonny vermoedelijk aan een uitstekend deel blijven han gen zodat hij op deze oncomfor tabele wijze werd meegesleurd. Nabij de Dr. Zamenhofstraat stopte de bestuurder van de auto en nam samen.met een passagier de benen. Volgens ooggetuigen waren het vermoe delijk rijksgenoten. Beiden zijn, nog niet gevonden. De politie zoekt verder nog getuigen. Tel. 260.760. «'.kif uiof CT S.C.27—1'-'74 «Schiedam De 48 woningen in de bin nenstad zullen qua huur zeker niet su per-goedkoop wor den. Dit is duidelijk Weworden nu het ^nisterie van ^huisvesting en orde- ïcr» en onder zou hebber}! kent dat het Rijk per ja£ veer 300 gulden extra 1 rüng zou betalen en dl meente uit *s Rijks Vj vergoeding zou on^f berekend zou w<kf van de besta Zouden alle succes heb^ de huurj^ gen vjT toiw Schiedam De huren van de 48 woningen die in de binnenstad achter het Oude Kerkhof worden gebouwd zullen rond de driehonderd gulden ko men te liggen. Eergiste ren heeft de minister van volkshuisvesting, dr. J. Gruyters, de ge-, meente namelijk laten weten dat het Rijk de woningen als woning wetwoningen zal accep- teren. Al eerder werd bekend dat -de woningen in ieder ge val niet super goedkoop zouden worden. In de SC van verleden week wpensdagberichtten wij al dat de zogenaamde „goed en goedkoop" sub sidie, waardoor de wo ningen tussen de zestig' en honderd gulden per maand goedkoper zou den worden, niet door ging- Het ïs nu dus zeker dat het eerste complex woningen betaalbaar blijft. Als de woningen niet als woningwetwoningen zouden zijn geaccepteerd door de mi nister dan zouden de huren tot ver hoven de vierhonderd gul den zijn uitgekomen. De gemeenteraad zal in de verga dering van dinsdag 17 decem ber het volledige plan tot in details voorgelegd krijgen. De afdeling woningdienst is Op het ogenblik druk bezig dit raads stuk samen te stellen. Volgens wethouder van voorlich ting H. van der Wilk zal dan de procedure wat betreft de wo ningbouwplannen opnieuw moeten worden vastgesteld. „Als het voorstel wordt aan- vaard kunnen we verder wer ken", aldus de wethouder. Van der Wilk liet verder door schemeren dat de woningen we liswaar niet het predikaat „goed en goedkoop" zouden krijgen, maar dat er alle kans was dat de Rijksbijdrage zo zou uitvallen dat de geweigerde ex tra subsidie zou worden „opge vangen". Voor de rijksbijdrage bij woning wetwoningen worden volgens de gemeente tabellen gehan teerd, die voor een bepaald pro ject toe te kennen bijdrage aan geven. In dit geval heeft de minister besloten de bijdrage te bepalen op 110 procent van het maximale" bedrag van de tabel. „Dat zou kunnen betekenen", al dus Van der Wilk „dat die 110 procent rijksbijdrage aantrek kelijker zal worden dan die ex tra subsidie met het predikaat goed en goedkoop". De exacte huurprijs kon hij nog niet ge ven. In verband met bijvoor beeld risico's tijdens de bouw. „We hebben dat uiteraard niet in de hand. De economie zou kunnen teruglopen. Maar vol-_ gens mij is die driehonderd gul den vrij redelijk gecalculeerd". De wethouder vertelde verder dat de gemeente nooit getwij feld had aan het feit of de huizen Inderdaad In de wo ningwetsector zouden worden De binnenstadswoninge- ntoch een redelijke huur. gebouwd. „De minister kan na melijk de aanvraag voor extra subsidie, die inmiddels dus is geweigerd, namelijk nobit be studeren als de betreffende wo ningen niet in de woningwets-.; ector worden gebouwd", aldus Van der Wilk. Als het ministe rie direct de aanvraag voor extra subsidie had geweigerd, had de beschikking volgens hem al eerder afgekomen. Stadsontwikkeling O in vergadering Schiedam - Op maandagavond 16 december komt de commissie stadsontwikkeling voor het eerst weer in het Stadskantoor bijeen. De - openbare - vergade ring zal om acht uur beginnen. De leden van de commissie weten nog niet waarover ze zullen gaan spreken; de agenda is nog niet bekendgemaakt. SCmEDAtfSCI Ja. ook u kunl deze ideale krantenkombmatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, m de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws; de Sch tedamsche Courant met puur plaatselijk meuws Twee kranten voor de prijs van een. Profiteer ervam p s MocM u n leuke vergelijking kunnen bedenken als aanvulling op onderstaande 2<« oe öon dan maakl U kans OP een exclusieve gasaansteker die wq wekelijks uitloven voor demeesl originele mien- d'ng i piys risam adres woonplaats 0 1 I telefoon zoals hoort bij 0 zo hoort de Schiedamscne Courant Q>j het Rotterdamsch N euwsölad Schiedam - Een twintigtal Schiedamse langdurig zieken en gehandicapten zijn deze week bezocht door hun oude kennis mevr. G.G. den Uyl-Graafland (55) die sinds oktober in Nieuwerkerk a.d. IJssel woonde. Allen kregen een potje azalea's en een asbakje, betaald door de krant uit mevrouw Den Uyl's nieuwe woonplaats, het Nieuwsblad voor de IJssel- en Lek streek. Die heeft namelijk een 'liefste wens' actie georganiseerd voor de lezers en lezeressen. En me vrouw Den Uyls wens om nog eens haar oude kennissen in Schiedam op te mogen zoeken werd in het kader daarvan gehonoreerd. Vroeger, voordat ze een voetope- Mevrouw Den Uyls kennis: ratie onderging, deed mevrouw J:- Den Uyl namelijk erg veel aan het bezoek aan gehandicapten. Schiedam - Op maandag 16 de cember zal in het gebouw van de Nederlandse Protestanten Bond aan de Westvest een bij eenkomst worden gehouden van de wetenschappelijke kring Schiedam en Vlaardingen. Drs, K. de Zoete, medewerker aan de Stichting bedrijfskunde in Delft, zal dan een lezing houden over het onderwerp: "Macht aan. de basis". ren zonder uitzondering blij haar weer eens te zien. Mej. Scholten, die alleen woont met haar kanariepietje Flip en die graag naar boksen op televisie kijkt. Mej. Van Wingerden, die net zonder hulp zat en wie het bezoek echt een beetje opfleur de. Mevrouw jansen, wier man nu in een verzorgingetehuis verblijft- Van hem hangen» er fraaie schilderijen aan de wand. Me vrouw Bouw, die er ontevreden mee is dat het reumafonds de verhoging van haar tuintje niet wil (of kan) betalen. Met sociale zaken wil ze niets te maken hebben. En zo waren er nog veel meer gehandicapten en langdurig zie- ken, elk met de eigen pro- bloempjes en problemen, soms letterlijk- in deze grauwe na- een beetje alleen, soms niet jaarsdagen. Hoe dan ook, deze week bezorg- Op de foto een van de gehandi- de mevrouw Den Uyl hen een cap ten in gesprek met me- beetje kleur- met de bloemen vrouw Den Uyl. Een vorstelijk aan bad werd giste ren door wethou der Hans van der Wilk (PPR) vro lijk weggewoven. Tijdens een pers conferentie over de binnenstads woningen kwam er plotseling een mannetje binnen van de dienst ge meentewerken. Met de medede ling „Ik kom en kele schilderij tjes ophangen". Op de vraag wat voor schilderij tjes dat dan wa ren hoorde de verbaasde Radi caal dat het een tekening van Oud-Scbiedam betrof en een por tret van de ko ningin. Waarop Van der Wilk on der smakelijk ge lach van de aan wezige journalis ten antwoordde: ,,'k Vind alles be st, maar voor mij geen portret van onze vorstin op mijn kamer. Ik ben Republikein ziet U". Ge schrokken mom pelde jet manne tje „Ik word ook maar gestuurd". Even later werd er weer nerveus geklopt op de deur. Hetzelfde mannetje, com pleet met een ha mertje in z*n han den, toonde trots de tekening van Schiedam. Of hij hem maar naast de PPR-af fiche (compleet met Hans zelf) wilde hangen, Schiedam Het ziet er toch naar uit dat Huma- nitas een derde maat schappelijk werker mag aantrekken. Nadat er binnen de gemeente stemmen waren opge gaan om de aanvraag niet te honoreren omdat er een Stichting Alge meen Maatschappelijk Werk in wording is, heeft men tijdens de ver gadering van de Sociale Adviescommissie wel gunstig geoordeeld. Het probleem is dat Humanitas op het ogenblik twee maat schappelijk werkers in dienst heeft. Deze twee krachten heb ben echter zowel Vlaardingen en Maassluis als Schiedam tot werkterrein. Het aantrekken van een derde kracht zou bete kenen dat deze alleen Schie dam onder zijn hoede krijgt. Het wordt dan veel gemakkelij ker Humanitas in de Stichting Algemeen Maatschappelijk Werk te integreren- Met de hui dige bezetting zou dat niet kun nen omdat men anders met Vlaardingen en Maassluis zou zitten. De Stichting die wordt opgericht zal uiteraard alleen maar in Schiedam gaan func tioneren. Omdat de gemeente vorige maand nog geen mening wilde geven over de aanvraag van Humanitas had de Hervormde Stichting voor maatschappelijk werk aangeboden één van haar medewerkers „uit te lenen" om zo uit de impasse te geraken. Wethouder Collé van sociale za ken: „Het aanbod is uiteraard erg vriendelijk, maar het heeft bij de huidige situatie weinig zin. De voorgestelde stichting is een zaak van korte termijn. In januari komt dit waarschijnlijk in de gemeenteraad. Dat bete kent dat alle vacatures zo snel mogelijk vervuld moeten wor den. Hiermee omzeilen we dan de moeilijkheden, die dat even tuele uitlenen mei zich mee zou den brengen". „Als er- een derde werker komt zal de post Vlaardingen en Maassluis door de huidige krachten worden vervuld. Hu manitas heeft allang behoefte aan een derde man en als de aanvraag doorgaat dan zullen ze hun constructie zo maken dat deze derde man alleen voor Schiedam gaat werken. Zo kan je hem gemakkelijk in de Stich ting brengen. Met de huidige situatie kan je dat niet", aldus het commissielid R, van der Veer (PvdA). De aanvraag van Humanitas zal nog een keer officieel in de Sociale Adviescommissie wor den gebracht. Dat gebeurt op 8 januari. Dezelfde maand kan de gemeenteraad hier dan over beslissen. Ook het voorstel tot het oprichten van een Stichting Algemeen Maatschappelijk Werk komt dan waarschijnlijk in de raad. Zaterdagavond was 't in de Dordtse schouwburg Kunstmin groot feest De Groningse vereniging in Dordt vierde namelijk haar zeventig-jarig bestaan. En daarvoor waren de zusterverenigingen in Delft, Leiden, Rotterdam, Schie-' dam en Eindhoven uitgenodigd. Ze kwiünen ook, vijf honderd mannen en vrouwen. Meer over dat noordelijke feest op pagina drie. Op de foto een scène uit het Groningse toneelstuk waarmee de avond werd ingeluid.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1