SCHIEDAMSCHE COURANT Schiedamse ambnlane? D V fflTfiTHkerstbomen iillrrrrrT vallen mee Werk aan Mozartlaan nu ten einde Barbra en Bas hebben 't drak Ambassadeur opent morgen tentoonstelling Hongaarse kunst Dominicus Savio- sciiool wordt beter beveiligd Scouting Rijnmond verzamelt geld voor blinden ZIEKENAUTO MAAKT REIS VAN 2800 KM OP "EIGEN HOUTJE Plan winkel centrum Bijeenkomst NIVON over Bretagne Kethel HolroIIen Excelsior GEEN MARKT Maassluis haalt nu ook Kerstman in 4 pagina's Donderdag 12 December 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD jaargang na. 25194 Braersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL JjT -* *^8m$8È$È Nieuw liedje voor Bar- bra en Bas. Schiedam De Dominicus Sa- vioschool voor lager onderwijs aan de Dr. Schaepmansingel zal meer beveiligd worden te gen brand. De brandweer heeft in een rap port gezegd dat in het belang van leerlingen en personeel an dere voorzieningen moeten worden getroffen met betrek-, king tot de brandveiligheid van de Echool- De gemeente zal voor de kosten moeten opdraaien. De school resulteert onder de Sint WiUi- brordusstïchtïng. Er bestaat geen wettelijke ver plichting tot het aanbrengen van de door de brandweer geadviseerde voorzieningen- Wel is er echter een bepaling hierover in de bouwverorde ning opgenomen. Daarin staat dat er nadere eisen kunnen worden gesteld aan ge bouwen ter voorkoming, beper king en bestrijding van brand ten aanzien van de onderverde ling van het gebouw door brandwerende wanden en -deu ren, vluchtwegen en maatrege len ter voorkoming van rook verspreiding. Omdat de aard van de voorzie ningen moet worden aange merkt als verandering v^n de inrichting kan het bestuur van de Sint Willibrordusstichting een beroep doen op de gemeen te. Het schoolgebouw dateert uit 1956. Dit is de ambulance uit Schi&dam die nu al achtentwintig honderd kilometer van hier dienst doet in het Turkse plaatsje Izmit. Schiedam Barbra en Bas, vroeger nog wel eens aange duid als de Schiedamse Est her en Abraham Ofarim, hebben het druk. Het Schie damse zangduo dat nog maar kort geleden een uit gebreide tournee door de Verenigde Staten van Ame rika maakte om in dat land 770 keer op te treden, zit in dit kikkerlandje alweer met handenvol werk. Een nieuw liedje en optredens voor ra dio en tv en in zalen in het hele land laten hen nog wei nig vrije tijd- Toch vonden ze nog een momentje rust. De Schiedamsche Courant maakte daar gebruik van en hield met hen een gesprek. Zie pag. 3 gevraagd om afgedankte vuilnis-, brandweer en ziekenwagens af te staan aan Turkije. De stichting kwam op deze gedachte tijdens de tentoon stelling Vreemdelingen die vorig jaar in Vlaardingen is gehouden. invoerrechten zouden moeten worden betaald. Daarbij kwam nog dat men aanvanke lijk het plan had om de ziekenauto op een grote vrachtwagen (voor vlees- vervoer) te laden om deze zo in de Turkse plaats Izmit te krijgen. Van dat plan is later om technische rede nen afgezjen. De Schiedamse ambulance is het eerste cadeau van een Rijnmondgemeente aan Turkije. Het idee daarvoor kwam via de Stichting Hulp aan buitenland se werknemers. Deze heeft eind vorig jaar alle gemeenten, in de omgeving Saraï gemaakt samen met zijn vader. Izmit is hun vroegere woonplaats. Deze snelgroeiende Turkse stad ligt on geveer 90 kilometer ten zuidoosten van IstanboeL Het ligt aan de Zee van Marmara en het heeft thans ongeveer 150.000 inwoners. Het tekort aan bij voorbeeld ziekenauto's is zo schrij nend dat onlangs een naburig plaatsje van Izmit ook een Nederlandse ambu lance heeft gekregen. Deze was ge kocht door de heer Saral samen met enkele Turkse landgenoten. De "am- bulance"-ri]der zal over enige dagen per vliegtuig in ons land terugkeren. POSITIEF Niet alleen Schiedam heeft positeïf ge reageerd. Ook Vlaardingen geeft bin nenkort een ziekenauto. De gemeente Rotterdam heeft het verzoek echter van de hand gewezen. De reis van de Schiedamse ambulance heeft de heer Schiedam Op donderdag 12 december om 8 uur zal in gebouw Irene aan de Nieu-' we Haven een bijeenkomst worden gehouden van de af-_ deling Schiedam van het Nederlands instituut voor volksontwikkeling en na- tuurvriendenwerk. De heer F. Boschman zal dan een causerie met dia's hou den over Bretagne. Onder meer zal hij veel informatie verstrekken over kampeer terreinen en natuurvrien denhuizen in dit gebied. Dezelfde afdeling houdt op 11 november ook een bijeen komst. Dan zal de heer J. J*. Most spreken over het on derwerp „50 jaar streven naar Europese eenheid". Schiedam De prijzen van de kerstbomen zijn dit jaar niet veel hoger dan die van vorig jaar. Dit komt onder meer doordat veel dennengroen is geïmpor teerd uit Luxemburg. De Nederlandse bomen daarentegen zijn wel wat prijzi ger geworden. Dit komt onder meer door het slechte weer en de vele regen. Op een aantal perselen bleek het erg moeilijk om de bomen te kappen, in de drassige grond. SCHIEDAM Het bestemmings plan voor het winkelcentrum aan de Zwaluwlaan zal niet in de gemeenteraadsvergadering van december worden behan deld. Volgens de Wet op de ruimtelijke ordening zou dit wel moeten, gebeuren. De gemeente moet namelijk binnen drie maanden nadat het plan ter inzage heeft gelegen aan de bevolking een beslissing nemen. Het plan voor het winkelcentrum in Kethel, waarvan de uitwerk ing nu al jaren is vertraagd (onder meer door de moeilijk heden rond het raadhuisje aan de Schiedamseweg dat nu toch wordt ingepast) heeft van 4 sep tember tot en met 3 oktober op het Stadskantoor ter inzage ge legen. Naar aanleiding daarvan zijn een aantal bezwaarschriften inge diend. De gemeente zégt nu geen mogelijkheid te zien om vóór 4 januari 1975, als de ter mijn van drie maanden afloopt, een raadsstuk samen te stellen waarover de raad een beslis sing moet nemen. B. en w. van Schiedam stellen nu voor het plan voor ten hoogste drie maanden vast te houden tot een volgende vergadering, Dat zou dan betekenen dat het plan in de vergadering van maart of eerder moet worden behandeld. Vlaardingen Van 1 tot 4 de cember jongstleden was zaal Excelsior aan de Oosthavenka- de vervuld met holrolïen, knor ren, kloeken, holkliakers en diepte-fluiten allemaal ka rakteristieken van het schone lied van de harzerkanarie". De prijzen zelf variëren ongeveer Volop aanwezig zijn wel de tussen 5 en de 25 gulden. blauwsparren, mistletoes, kerst- Eigenaar G. Spijkers van bloe- tulpen en hyacinten. Vooral de men magazijn Hedera aan de witte hyacinten die in de kerst- Rotterdams edijk had eergiste- periode erg in trek zijn, zijn ren de eerste bomen in zijn nogal prijzig, opslagruimte. "Het loopt lek ker", vertelt hij, "ik heb de indruk dat ook dit jaar weer zal blijken dat er geen grote vraag i3 naar plastic boompjes. De mensen vinden de geur die zij bij een echte boom cadeau krij gen blijkbaar ook heel wat waard" Opvallend is dat dit jaar de hulst erg schaars is. Een pertinente oorzaak daarvoor is niet te vin den. Een en ander betekent wel dat de prijs hiervan niet laag zal zijn. In die vier dagen organiseerde VKV "Zanglust" namelijk een onderlinge wedstrijd van de ge- noemde harzerkanaries. Vooral de heer W. A. v.d. Most kreeg een (kanarie-) pluim op de hoed. Hij haalde zowel bij de klasse 1 stammen als de klasse 2 stellen de eerste plaats, terwijl één van zijn vogels ook de titel "meesterzanger" haalde. Op de'hoek van de Gerrit Verboonstraat en de Lange Nieuvwstraat zijn ook kerstbo men te koop. voor redelijke prijzen. SCHIEDAM De afdeling Nieuwl and van de NCVB houdt op woensdag 18 december om kwart voor acht een kerstbij eenkomst in de benedenzaal van de Opstandingskerk aan de Buxg. Honneriage Gretelaan. Mevrouw A. Wagtho Jager zal dan onder meer declameren. Na de pauze volgt een kerstver haal, verteld door de heer J. A. van Lambalgen. SCHIEDAM Op vrijdag 27 december zal op het Broersveld geen markt worden gehouden. Dit omdat de marktkooplie den nauwelijks enige be langstelling van het pu bliek verwachten. Winnaar bij de klasse 3 enkelen was de heer M. Broere, bij de klasse 4 bejaarde vogels was dat de heer G- H. van Dijk. De derbywinnaar was de heer J. Bergwerf! Maassluis Als eerste stad aan de Waterweg, haalt Maassluis dit jaar de Kerstman in. Zater dag-komt hij in Koningshoek. De Kerstman heeft uiteraard een heel ander gevolg dan Sinter klaas. Hij wordt vergezeld door een Schotse doedelzakband. Schiedam De asfalte- ringswerkzaamheden aan de Mozartlaan en de Churchülweg zijn thans definitief afgerond. Op dit ogenblik is men nog bezig met enkele aanpas- singswerken en daarna moet de wegmarkering nog worden aange bracht. De verkeerslichten nabij de Bo- ro din laan (voor voetgangers) en op de kruisingen Mozart- laan-Vivaldilaan en de Mozart- laan-Churchïllweg zullen pas in mei van het volgend jaar worden geplaatst. Wel zal op deze plaatsen al in februari een aantal „nooö-stopllchten" in gebruik worden genomen. Pas daarna zal de gehele Mozart laan voor alle verkeer kunnen worden geopend. Tot die tijd echter zal dit verlengde stuk van de Mozartlaan tussen de Borodinlaan en de Vivaldilaan afgesloten blijven voor het ge motoriseerde verkeer. Door al deze werken is de aan sluiting van de Willem Andries- senlaan op de Mozartlaan ko men te vervallen. In verband hiermee zal een „verbinding- spad" worden aangelegd van de Willem Andrïessenlaan en het Jac. Urlusplein naar het Dirk Schaferplein. Dit „pad" eindigt dan tenslotte op de Eduard van Beinumlaan. SCHtEOftMSÖ Ja. ook u kunt deze ideate krantenkombinahe 14 dagen fang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad mei nationaal- en internationaal nieuws: de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk, nieuws. Twee kranten voor de prijs van een. Profiteer ervan! P S Mocnt u n leuke vetgeli|kmg hunnen beöenken als aanvulling op onderstaande zm in de ton. dan maakt V kans op een e«c"oS>eve gasaanstehsr die wij wekelijks witloven voor de meest Qfitjinele irxen- museum vervaardigd dia-klankbeeld gaat gepaard met catalogi met uitvoe rige documentatie. Na de officiële ope ning speelt morgenavond In de aula van het museum het Hongaars Muzie- kensemble Pipax uit Delft. Na het beëindigen van de tentoonstelling in Schiedam verhuist alle Hongaarse kunst naar het rijksmuseum Twenthe in Enschede. Later zal de tentoonstel ling nog zijn te zien in het Tifburgse „Kultureel Sentrum de Koningswei". m Deze prenten zijn twee van de kunstvoorwerpen, die vanaf morgen avond zijn te bezichtigen in het Stede lijk Museum aan de Hoogstraat. Daar opent morgen om 20.15 uur de Hon gaarse ambassadeur in Nederland, Ha re Excellentie mevrouw Anna Brebits,, de tentoonstelling Nieuwe Kunst uit Hongarije, ofwel: „Art Nouveau Hon- grois". Deze tentoonstelling, die tot 20 januari duurt, is een hoogtepunt uit het tentoonstellingsprogramma van de laatste jaren. De expositie, bestaande uit grafiek, tekeningen, affiches en toegepaste kunst (glas, keramiek, kant en wandkleden), geeft een boeiend overzicht van de Hongaarse bijdrage aan de Nieuwe Kunst. Een aparte informatieruimte over het verschijnsel Art Nouveau (ook geheten: Jugendstil of Slaoliestijf) is ingericht in de linker benedenzaal van het Stedelijk. Een door de educatieve dienst van het stuur mij gratis en v*ijt»J.ijw« Scfiiiïdamsche Courant toe Schiedam Op zaterdag 14 december zal in de kerk van St. Jan de Dooper aan de Mgr. Nolenslaan een bijzondere Adventsdienst worden gehouden. Het blinden-echtpaar de beer en mevrouw Reuser, zullen uit handen van enkele vertegenwoordigers van Scouting Rijnmond een geldbedrag ontvangen. Dit geld is de afgelopen weken tijdens andere Adventsdiensten door de Seouting- leden opgehaald. De actie werd gehouden onder het motto „Kijk uit". Doel was hei ophalen van geld voor het kopen van een blindengeleidehond voor het echtpaar Reuser. De bijeenkomst begint om 4 uur. woonplaats talefoan Seniedaoiscfto Courant t»j hei fiotle«tem$ch Nieuwsblad

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1