Wim Schaap: „Dit seizoen moeten we er uit9' #m& Irma Krabbendam: Spmiijjt verlaat Deze competitie handbal ik niet meer"f Informatie blad sport en recreatie Scheidsrech ter scums f Ufo* BEWUST GEKOZ VOOR HARDE AANPAK Door pokbreuk in wedstrijd Wilton-Hoïlandman iTon Finalisten derde klas Daan Berveling 22 kilo vis Sportraad gaat inventariseren 4 SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 17 DECEMBER 1974 Schiedam Dit seizoen gaat het gebeuren. Alles wat UVG is zegt het. Dit team is zo'n hechte eenheid, zo goed voorbereid, dat het eenvoudig niet meer fout kan gaan. Het zijn de kreten rondom het eerste herenteam van de handbalvereniging UVG. Het is de mening van velen, die de formidabele inzet van de ploeg op de voet volgen. „Het moet kunnen luk ken", zegt ook trainer Wim Schaap..eigen initia tief erg belangrijk. Wim Schaap, „dit sei zoen moeten we er uit". wJVG's trainer gelooft er in. „Drie jaar geleden men betekent schorsen. Een harde aanpak, „omdat", zegt Wim Schaap, „we ons, als we het gestelde doel willen berei ken, voor tweehonderd procent moeten inzetten. Alleen dan kan er uit komen wat er in zit". heb ik gezegd; we moe- En dat is veeL UVG bewees het ten t binnen vijf jaar uit tijdens de voorbereiding, toen de eerste klasse, en ben toen met de groep be gonnen die ik nu nog heb. Het eerste jaar kwa men we één doelpunt te kort en vorig jaar wer den we tweede, waarmee duidelijk werd dat de mogelijkheden er zijn". er bewust veel oefenwedstrij den en toernooien werden ge speeld. Eén week voor de com petitie nog bleef UVGoefen duels spelen. „Overal waar we kwamen werden we eerste", herinnert Wim Schaap zich, „zelfs op toernooien met lande lijke derde- en tweede klassers. Door die wedstrijden is het in casseringsvermogen toegeno men en de mentaliteit verbe terd". Maar Wim Schaap wil het „toe val" vóór zijn, niet zoals in voorgaande seizoenen de titel op een haartje na missen. „Tij- STEVIGE AANPAK dens een elftalbij eenkomst heb ik toen open kaart gespeeld. Slechts vier weken vakantie gun- Wat doen we, heb ik toen ge- de Wim Schaap zijn pupillen, vraagd, blijven we lekker zitten waar we zijn, of gaan we er daadwerkelijk iets aan doen? Men koos toen voor het laatste en dus stelde ik mijn eisen". Eisen die er niet om logen, want vanaf dat moment traint de se- ïectiegroep twee maal in de week en werd, ook voor de oefenwedstrijden, de dwang maatregel afgekondigd: niet ko- want onmiddellijk daarna moest er weer stevig worden aangepakt. Weer werd er tegen op papier veel sterkere tegen standers geoefend. Ploegen als Vires, Hollandiaan en Snelwiek, „en het bleef maar goedgaan", zegt Wim Schaap terecht een beetje trots. tegen ploegen als Hercule. dermes, lande lijke eerste kiassers, liet UVG een uitstekende indruk achter. Ook bij Hermes maakte de krappe 10—8 nederlaag van de Schiedamse eerste klasser flink wat indruk. Het paste allemaal in het kader van de intensieve voorberei ding. Zoals de conditieslag bij Door Hans Soeters het Goudse Vires, waartegen UVG driemaal een half uur moest sparren. Na twee keer een half uur leidde UVG met vier doelpunten voorsprong en sloot het conditioneel zo slopen de extra half uurtje uiteindelijk af met een 21—20 nederlaag. Alles duidde er op dat UVG „klaar" was voor het karwei dat competitie heet. Thans, na vijf wedstrijden, zegt Wim Schaap dat het team aan de verwachting voldoet, want uitgezonderd het onverklaarba re gelijkspel tegen stadgenoot DWS toen een 6—1 voor sprong werd prijsgegeven won UVG alle wedstrijden. Toch klinkt het wat vreemd als Wim Schaap zegt: „De spelers moeten plezier hebben in hun spel, vóór alles erg ongedwon- De training. Tweemaal in de week en erg intensief. gen kunnen spelen". Waarmee duidelijk wordt dat al re geert hij dan met strakke hand een felle tegenstander is van het handbal volgens strakke richtlijnen. „Handbal is een combinatie van eigen initiatief en systemen. Natuurlijk, bal-, techniek en looptechniek blij ven erg belangrijk, maar het eigen initiatief vind ik in feite nog belangrijker", verklaart Wim Schaap, die hieraan toe voegt: „En niet te vergeten het incasseringsvermogen en het le ren accepteren van verkeerde scheidsrechterlijke beslissin gen". SUCCESFORMULE Dit alles op een hoop geveegd, is dan UVG's succesformule. Een UVG dat bezield is van slechts één gedachte: promove ren. Reden waarom de voorbije veld competitie nauwelijks meer was dan een ontspannen vorm van recreatie, „want", verklaart Wim Schaap deze te genstrijdige ambitie, „we heb ben besloten ons volledig op de zaal toe te leggen. Op het veld was er geen eer meer te beha len, want op een gegeven mo ment waren er van de zeven ploegen nog maar vijf over. Voor ons was daar geen lol meer aan". Toch somt Wim Schaap in het rijtje positieve punten ook nog een nadeel op: „De cor - - dienst". Het is de aandu. ,g die UVG vond voor de vele malen dat het team op een heel laat tijdstip in actie moet ko men. „We hebben nu al vier keer 's avonds om tien voor tien moeten spelen, terwijl we de hele dag de sporthal hebben gehuurd. Vreemd, want 's mid dags wordt er dan ineens een wedstrijd van een andere club ingelast". En juist de „nachtdienst" is een nadeel, meent Wim Schaap. „Het komt het spel niet ten goede, want voor de jongens wordt het veel moeilijker om zich op een wedstrijd voor te bereiden: De periode is te lang. Maar ook het publiek, dat over dag altijd voor ee.- volle tribu ne zorgt, is er dam - veel min dere mate. Minder" sfeer dus ook, in tegenstelling tot over- dag, wanneer het vaak een gek kenhuis is". Het is overigens het enige nadeel aan de tot nu toe naar wens verlopende competitie. „We moeten er dit seizoen uit", klinkt het vastbesloten. Een me ning die leeft binnen de vereni ging, waarin alles en iedereen zich achter dit doel heeft ge steld. Of zoals voorzitter Louis van Gerven het uitdrukt: „Dit team heeft er zo keihard voor gewerkt, dat het wel moet luk ken". Eén ding is zeker: UVG is er, twee jaar eerder dan Wim Schaap zich had gesteld, rijp voor. De voetballers van Satelliet gaan vrijdagavond een nieuW' bestuur kiezen omdat het colle ge in zijn geheel aftreedt. Tus sentijds zijn aftredend voorzit ter Cees van der Linden, de tweede voorzitter, secretaris, tweede secretaris, penning meester, wedstrijdsecretaris en commissieleden. Dit in ver band met de vele mutaties de afgelopen maanden. Tevens wordt er een nieuwe elftalcom missie gekoz=»n. Aanvang in de cantine aan JXethelwer uur. Van onze sportredactie Vlaardingen - Het laatste con cours in de kerstserie van *t Westen is voor de deelnemers niet al te best verlopen. Kond en guur was het langs de VFest- landse wateren waarvan de vissen weinig lust tot bijten vertoonden. Ook na het ver plaatsen van de visstekken ble ven de vangsten gering om niet te zeggen, slecht. Winnaar was Daan Berveling met 930 gram vis met W. Struljs als tweede met 840 gram. Vlaardingen De acht fi nalisten voor de finale derde klas libre per soonlijk zijn bekend. Na zorgvuldige voorselectie in het district Schiedam kwamen uit de 28 biljar ters de volgende finalis ten tevoorschijn: P. van der Knoop (De Gouden Leeuw), C. P. van Ree- ven (O BK). S. de Jong (DVK '73), H, Zeebrechts (De Kroon), S. Verhoe ven (DVK *73), J. Zou- -stendijk (En tri Nous), L. Meyer (VOG), H. Bakker (De Waal) en reserves zijn P. Hartog (De Kroon) en H. Redert (VOG). De' finales worden verspeeld op vrijdag 3, zaterdag 4 en zondag "5 januari '75 in biljartpaleis De T Griffioen aan de eerste Van - Ley den Gaels traat in Vlaardin gen. De deelnemers zijn verplicht een half uur voor de aanvang aan wezig te zijn en voor begelei ding te zorgen, die de wed- strijdieïder moeten assisteren -bij het arbïtreren en schrijven t tijdens de wedstrijden. Schiedam - Het is alweer een maand geleden. Toen, tijdens de zaai- handbalwedstrijd Wil- ton-HoIlandiaan, keek het damesteam van Wil ton tegen een 7-9 achter stand aan, maar een fel Schiedams offensief bracht Hollandiaan in moeilijkheden. In die wedstrijd - en vooral in de slotfase - eiste Irma Krabben dam een opvallende rol voor zich op. Irma (20), vorig jaar nog doeivrouwe in het Wilton team, kreeg wéér een kans om te scoren. Ze herinnert het zich nog precies: "Iedereen riep naar me, schiet nou. Ik was eigenlijk al te dicht bij de Hol- landiaan-verdedigster, maar ik schoot tóch". Het betekende voor Irma het einde van eert handbalseizoen, want terwijl het spel verder ging, bleef Wil tons jongste speelster op de grond liggen. Haar laatste actie, die wél een doelpunt opleverde, bezorgde Irma eên gebroken pols. ooit weer zou moeten inhalen. Ik zit in het laatste jaar,van de Windroos in Rotterdam - een opleiding voor lerares stofbe- werken en tekenen - maar die opleiding is er volgend jaar niet meer, dus moet ik 'em dit jaar halen". Het is dan ook begrijpe lijk dat ze zegt: "Alles gaat op het ogenblik een beetje moei lijk, want bij alles wat ik doe zit die arm mij in de weg". Reden waarom ze zich hoopvol vastklampt aan de mededeling dat donderdag - als alles goed is - het gips er af mag. "Ik hoop het maar, want ik word er zo triest van, maar dan kan ik zo langzamerhand ook weer eens aan trainen gaan denken". lies. Irma hierover, bescheiden: "Ach, ik zei al dat ik handbal len erg fijn vind om te doen, maar ook omdat het een erg gezellige vereniging is. De ande re meisjes hebben me altijd reuze goed opgevangen en hoe slecht het - zoals vorig jaar - in de competitie ook ging, ze nleven optimistisch doorspelen en doorgaan met lachen. Daar, krijg ik dan een "kick", of beter gezegd, inspiratie door". MET HARD Handbal neemt in Irma's leventje een belangrijke plaats in: "Ik vind het vreselijk fijn om te doen en ik wil het ook blijven doen. Zo'n harde sport is het nou ook weer niet". Ze twijfelt er niet aan dat het seizoen voor haar voorbij is, "want", zégt ze berustend, "de breuk moet na tuurlijk eerst goed genezen". En ze beseft dat dit een proces is van velé weken, Toch is Irma de laatste wedstrij- j| den niet meer gaan kijken, p "omdat", zegt ze bijna veront- 11 schuldigend, "ik me dan veel te p veel zit op te eten. Ik word er zenuwachtig van, want je kan ff zelf niets doen. Bovendien heb j| ik het wat de club betreft toch te druk, want ik zit in de jeugd- commissie". Begrijpelijk is ech- m ter dat Irma's voorkeur uitgaat naar actie: zelf weer bezig zijn. tl Dit seizoen zit dat er niet meer m in, maar volgend seizoen is ze M er vast weer bij. "Het is nodig voor me", zegt ze ter verduide lijking, "want ik ben nu zo troosteloos". Een maand later weet ze nog - precies wat er door haar heen Uiteraard betekent hét wegvallen Irma Krabbendam Ik flitste: "Mijn school, hoe ik dat van Irma voor Wilton een ver- word er zenuwachtig van' TSchiedam De sportraad gaat een Sport-Kecreatie-Informatieblad uitgeven, dat tot doel heeft de verenigingen meer inzicht te ver schaffen in het doen en laten van de sportraad, maar tevens een soort „wegwijzer" moet zijn. Het ligt in de bedoeling dat voortaan ook de verslagen van de vergaderingen van de sportraad en het dagelijks bestuur in dit informatieblad worden vermeld. De eerste uitgave behandelt uitvoerig de sa menstelling en werkwijze van de nieuwe sportraad, alsmede een summiere toekomst visie. Veel aandacht ook voor de wijze waarop de sportraad meent dat het kontakt tussen sportraad, secties en verenigingen dient plaats te vinden. Het is ook de bedoeling van dit informatieblad: een nauwer kontakt met de verenigingen te verkrijgen. Schiedam De Afdeling Rot terdam van de KNVB houdt ernstig reke ning met de mogelijkheid dat er straks een tekort aan scheidsrech ters zal ont staan. Oorzaak hiervan is het voortdurend afgelasten van de voetbalpro gramma's, waardoor, zo dra de weers omstandighe den dit weer toelaten, een grote hoeveel heid wedstrij den moet wor den verwerkt. De kans dat er dan wedstrij den op door de weekse avon den moeten worden ge speeld is niet uitgesloten. Reden waarom de afdeling Rotterdam de mogelijke pro blemen die daardoor kun nen ontstaan een tekort aan arbiters tracht voor te zijn en binnen kort e< scheidsrech- een ierscursus houdt. Belang stellenden kunnen infor matie irwin- n en. of zich schriftelijk aanmelden, bij de administra tie van de KNVB Afde ling Rotter dam, Witte de Withstraat 47 Rotterdam-2, ■sostbus 1336. Schiedam Korfballer Ton Spruijt gaat met in gang van 1 januari de korfbalclub ÖDI verla ten. Oorzaak van dit tussentijdse vertrek is het veranderen van be trekking, waardoor de Schiedammer moet ver huizen naar Amsterdam. Het vertrek van Ton Spruijt betekent ook be stuurlijk een verlies voor de Schiedamse korfbalclub, die nu op zoek moet naar een nieuwe penningmeester. Schiedam De sportraad gaat in d? komende maanden inven tariseren. Hetgeen zoveel wil zeggen als het houden van «en uitgebreide enquête onder de Schiedamse sportverenigingen De sportraad* hoopt hiermee in houd te kunnen geven aan reeds lang bestaande wensen en inzicht te verkrijgen in on der meer: de subsidiëring van het technisch kader van de ver enigingen; de subsidiering van de jeugdsport en de structuur van het bestaande tarief sys teem en het ingebruik geven van gemeentelijke sportaccom- •fnodatioc De verenigingen dienen daarvoor antwoord te geven cp vele vra gen die strikt vertrouwenlijk worden behandeld vermeld in een keurig verzorgd boek werkje Inventarisatie Onder zoek.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4