SCHJEDAMSCHÈ COURANT Integratie GZ en Nolet op losse schroeven mooie grote F kleine dure spot goed kope honden poezen- sport- Nieuwe Haven ergert zich aan vrachtwagens kaleijdeïs ADVERTEERDERS Politie getuigen NA AANVAARDING VAN PvdA-VOORSTEL UITBREIDING ZIEKENHUISCOMMISSIE dodelijk ongeval CDA wil Zijdeveld weer tot „actie" dwingen Focli woningbouw aan Borodinlaan - 1 '\1 zoekt van Rook op het Doelenplein -Groenvoorstel" De Visser kreeg geen kans Woensdag 18 December 1974 ONAFHANKELIJK DAGBLAD -- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 99ste jaargang no. 25199 SCHIEOAMSq BERICHT voor onze In verband met de Kerstweek kunnen advertentie-opdrachten voor onze editie van 24 december a.s. uiterlijk worden aangenomen tot maandag 23 dec. vóór 10.30 uur 's morgens. Voor de editie van 27 dec. geldt als sluitingstermijn dinsdag 24 dec. eveneens om 10.30 uur 's morgens. Schiedam De politie zoekt getuigen van het ongeluk op - de hoek van de Vondel straat en de Graaf Floris- straat, waarbij de 20-jarige Schiedam se Geertje Hart veld ernstig gewond raakte. Korte tijd later overleed zij aan haar verwondingen. De vrouw zat op het moment van het ongeluk in een Fiat 124. De bestuurder, de 19-ja rige stadgenoot J.W„ ver leende geen voorrang aan een Volkswagen die werd bestuurd door de 33-jarige F.D>^ eveneens uit Schiedam. De Volkswagen ramde zich bij de botsing in de zijflank van de Fiat. De fabrieksarbeid ster moest met een schedel- fraktuur en gebroken ribben naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam worden ge bracht. Daar is zij overle den. i De bestuurder van de Volks wagen liep een gekneusde linkerschouder op. Getuigen van dit ongeluk wordt verzocht contact op te nemen met de verkeers dienst op het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat, telefoon: 260760. Schiedam Een brandende -hoop afval heeft bij het Doe- nlenpiein een grote rookont- ^wikkeling veroorzaakt. Hoe de brand is ontstaan is nog' onbekend. De brandweer ^hfeft het vuur met een ne- "vèlstraal geblust. eri andere (ook dé Anton Pleck) O kookboeken 0 kinderboeken 0 detectfves 0 romans 0 posters 0 agenda's 0 spelen Een winkel vol surprise-ideëen bookshops ROtTERDAMSCH NIEUWSBLAD Cools Ingaf 67 - R'dam Hesaeplaata 51 - Ommoord Broarsvest 3 - Schiedam Molendijk 10 - Oud Beljariand Schiedam De plannen om te komen tot een in tegratie van het Ge meente Ziekenhuis en het Nolet ziekenhuis zijn op losse schroeven komen te staan nu de gemeenteraad gister avond instemde met het initiatief-voorstel van de PvdA om de zieken huiscommissie uit te breiden met een vierde - socialistisch - raadslid. ,Wij trekken Heruit zeer verregaande consequen ties", aldus de heer Van Velzen, voorzitter van de •stichting Nolet zieken huis na afloop van het gemeenteraadsbesluit- „Toen wij met de ge meente de besprekingen begonnen over een even tuele integratie is duide lijk afgesproken dat'er ten aanzien van de beide commissies geen enkele verandering zou worden uitgevoerd". Deze af spraak is duidelijk ge schonden". Het initiatief-voorstel van de so cialistische raadsleden De Jong en Van der Landen (en dat gesteund werd door de CP- N'er De Wolf) werd gisteren aangenomen met 23 voor- en 10 tegenstemmers". Alleen de CD A-fractie was tegen". De discussie over het initiatief voorstel werd gisteravond voor afgegaan door het bericht van burgemeester Lems die ver klaarde kort voor de vergade ring te zijn opgebeld door de heer Van Velzen". Deze had na lezing van het bericht in de Schiedamse Courant gezegd ernstig verontrust te zijn over de wijziging van de zïekenhuis- comrnissie. Hij had de burgemeester verzocht de gemeenteraad met klem aan te raden om deze beslissing uit te stellen tot na het verschijnen van het rapport van de integra tie-commissie, die bestaat uit vertegenwoordigers van beide ziekenhuizen. Dit rapport zal vermoedelijk nog eind deze maand of begin januari ver schijnen. Volgens indiener De Jong, frac tieleider van de PvdA, was zijns inziens hier duidelijk geen sprake van een politieke zaak. „Uitbreiding is niet noodzake- lijk, maar alleen nuttig en wen- selijk", zo meende hij. Volgens WD-woordvoerder Ver- hulsdonk was dat juist het punt. Hij kon zich voorstellen dat men met dit voorstel was gekomen omdat men rekening wilde houden met de getalsver-1 houdingen in de raad. „Als dat namelijk niet het enige motief is» dan kan ik me voorstellen dat de medische staf van het: ziekenhuis tegen uitbreiding is. Daar kan ik begrip voor heb ben. Wel vind ik het tijdstip van indienen erg ongelukkig gekozen"» zo zei Verhuisdonk. Ook de CDA'er Rosman vroeg zich af waarom men juist nu met dit voorstel is gekomen. Hij verwees naar de plannen om te komen tot een volledige com missie-structuur. Ook in tweede instantie kon Ros man niet worden overtuigd van de juistheid van de uitbreiding en burgemeester Lems - zelf voorzitter van de commissie - kon niet ontkomen aan de con clusie dat er in de raad ver deeld werd gedacht over het feit of dit voorstel nu wel of niet een politieke zaak is. Na het aanvaarden van het voor stel werd tenslotte de heer Schecres (PvdA) - op dit mo ment alleen nog maar plaats vervangend lid voor het enige PvdA-lid in de commissie - ge kozen tot nieuw lid. Als plaats vervangers werden gekozen de pvdA-raadsleden Wiegman en Dielemans, De bewoners van de Nieuwe Haven, tussen de Schoolstraat en de Westerkade, slikken het niet langer. Zij hebben schoon genoeg van de rij vrachtwagens die elk weekeinde voor hun huis staat en die het uitzicht danig belemmert. De veertien gezinnen die daar wonen, gaan voor de derde maal een boze brief naar het gemeentebestuur sturen. Een van de bewoonsters, mevrouw 3. de Boele (nummer 77) zegt dat de wagens veel vuile uitlaatgassen bij de huizen spuien. „Waarom gaan die auto's niet naar de Willemskade waar niets staat of buiten de bebouwde kom in de Spaanse Polder. Chauffeurs uit andere wijken zetten nu hun wagen hier maar neer. Wanneer wij er iets van zeggen krijgen we een grote mond. Het ergste is wel dat ze de wagens vlak voor de deur zetten. Aan het begin van de Nieuwe Haven staat wel een verkeersbord waarop staat dat vrachtwagens daar mogen parkeren, maar dat bord staat toch aan de overkant van de weg. Daar willen we ze echter ook niet hebben". Deze klachten zijn al in mei en in juni naar de gemeente gestuurd. De bewoners hebben daar echter nog steeds geen antwoord op gekregen. Omzet van Hoek Loos meer dan honderd miljoen Schiedam De machine- er zuurstoffabriek W. A. Hoek heeft voor het eerst een omzet bereikt van meer dan honderd miljoen gulden. Dat was in het begin van. deze maand. De firma Hoek fuseerde in 1971 met Loos. De integraue tussen beide bedrijven is nu bijna vol tooid. De omzet in 1973 bedroeg 97,4 miljoen gulden, waarbij de net towinst 5,4 miljoen gulden was. De PvdA-fractie beraadt zich achter de glazen wand van een nis in de raadszaal over de motie-Taverne. SCHIEDAM De gemeente moet nu al voorbereidende maatregelen treffen om na de goedkeuring van het bestem, mingsplan voor de binnenstad door Gedeputeerde Staten on- middelijk te beginnen. Een mo tie met dergelijke strekking, werd gisteren door mevrouw Taverne van Campen (CDA) in de raad gebracht. Het was de tweede keer in korte tijd dat het CDA de wethouder van stadsontwikkeling, C- Zij develd, via een motie tot enige actie wilde dwingen inzake de nog steeds niet afgekomen be schikking van GS. De reden waarom de provincie nog niets heeft besloten is, dat zij nog wacht op rapporten van de gemeente Schiedam naar aanleiding van ingediende be zwaarschriften. Mevrouw Ta verne vroeg in haar motie te vens daar haast achter te zet ten. Zoals verwacht kreeg rij niet de meerderheid van. de gemeente- raad achter zich. De linkse par tijen stemden tegen: de motie werd met 18-15 verworpen. Wethouder Bolmers (ex-stadsont wikkeling) stemde in tegenstel ling tot vorige keer niet vóór de motie omdat hij deze nu wel overbodig vond. „Hoewel ik het met de strekking niet oneens ben, vind ik de motie onver standig". aldus Bolmers. De kogel is nu door de kerk. Op dit stukje grond aan de Groenoordse Borodinlaan komen toch woningen. Hoe veel is nog onduidelijk, maar dat ze er komen is zeker. Schiedam Er zullen in ieder geval woningen worden gebouwd op de open plek aan de Borodinlaan in Groenoord. Het plan van PvdA'er J. de Visser om daar een strook groen aan te leggen, ketste af in de vergadering van de commissie stadsontwikkeling. Over het aantal woningen ïs men het nog niet eens. Enkele com missieleden vreesden dat de toekomstige bewoners ernstige geluidshinder zouden onder vinden van de Beneiuxweg (rijksweg 19) als deze tenmin ste wordt afgebouwd. Mevrouw Y. Siljee (PvdA): "Het milieu-aspect zit me hoog- Het is onverantwoord om daar wo ningen te plaatsen als de rijks weg daar komt te lopen. Er moet minstens een aarden wal aangebracht worden". belangrijk dat er wordt ge bouwd in de premiekoopsector" VERDEELD Er werd vrijwel niet meer gespro ken over het plan van J/'de Visser om alleen groen aan' te leggen aan de Borodinlaan. Was men binnen de eigen Pv dA-fractie al verdeeld over deze mogelijkheid, in de commissie stadsontwikkeling bleek dat zelfs De Visser niet meer in zijn eigen plan geloofde. De plaats waar het sehakelstation voor de GTB zou worden ge bouwd werd bij het aanbrengen van een aarden wal betrokken. Er zal worden onderzocht of het mogelijk is het schakelsta tion bijvoorbeeld in de aarden wal te projecteren. Stadsarchitect Van Gent: "We streven ernaar maatregelen te nemen voor goed wonen. De toekomstige bewoners krijgen inspraak in. hun omgeving. Het is een voorwaarde dat er nauw overleg met hen op gang komt wat er gaat gebeuren met be trekking tot bijvoorbeeld speel- geleenheden". De woningen zul len volgens het bureau Van Gent moeten reageren op de situatie qua type en grootte. "Bijvoorbeeld woningen met dakterrassen", aldus Van Gent. De meningen waren verdeeld over de vraag in wat voor sec tor de woningen zouden moeten warden gebouwd. "Het moeten woningwetwoningen worden", aldus de PvdA. Mevrouw Heil wig-Kuipers (CDA) echter: "Voor de doorstroming is het Hij kwam zelfs met een soort tussen-oplossrng op de proppen. "Missehien kan het schakelsta tion aan de kant van de Boro dinlaan komen met een aantal eengezinswoningen en aan de kant van het talud van de rijks weg een stuk groen". Ir. H. G- de Bloeit, directeur ge meentewerken voerde aan dat in het plan al rekening was gehouden met groenvoorzienin gen. "Het schakelstation is bij voorbeeld "ingepakt" met groen", aldus de directeur. Ook is er sprake van dat langs de rijksweg groenstroken worden aangelegd. Enkele commissieleden uitten nog bun bezwaren tegen het vroegtijdig in zee gaan met de Schiedamse bouwmaatschappij SSN, die voor de woningbouw al een plan heeft ontwerpen. Bovendien is de grond al bou wrijp gemaakt, zodat de ge meente een verlies van één miljoen zou moeten accepteren als er alleen maar een groen strook zou worden aangelegd. mm) Ja. ook u kimi deze ideale kfantenkombrnatie 14 dagen lang. gratis en geheet vrijblijvend, in de bus krijgen Het Rofterdamsch Nieuwsblad met naiionaai- en internationaal nieuws, de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk^ nieuws Twee kranten voor de prijs van een. Profiteer ervan' P S Mocht u o leuke vergeli|kmg kunnen bedenken ais aanvulling ooorwersuanae /m moe con can maakt u kans oo een exclusive qasaanstok et d<e wek el'jks uitloven voor de meest originele mzen- Stuur m«| gr ai is en vrijt?! i| vend tie! RN plus a Seniedamjehe Courant 10e ®r i I -woonoiaats teieloon - 8 t-oals B I hoort i jo boort de Schiedamsche Courant bi| hel Rotterdamse* P Wmuwsblad f'.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1