SCHIEDAMSCHE COURANT Wii zijn voor integratie9 maar tegen een privaatrechtelijke -a CrZ-persoi teel voelt zich verkocht" ZIGEUNERKONING PETALO BOOS OP SCHIEDAMSE CSD Milieuheffing op aardgas gaat door Koninklijk metaal bij Vilt oil n K .en istichtingsvorm99 privaat» ^rechtelijke stichting Beloning van gfchipeerde kaasboer heeft piet geholpen f ADVERTEERDERS Inbrekers doorzoeken huis van Marokkaan Dure plantjes BERICHT Getuigen gevraagd van dodelijk ongeluk Raad: Zinloos9 maar het moet Dood aangetroffen op parkeerterrein Vrijdag 27 December 1974 6 pagina's 99ste jaargang no. 25204 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 261211 SCHIEDAM EN KETHEL Schieflam Een groot deel van het personeel '"van het Gemeente Zie kenhuis voelt zich „ver- kocht" nu bekend is ge worden via een arti kel in de SC van 21 de- cember dat er een grote kans is dat bij een eventuele samenwerk ing tussen het GZ en het Nolet ziekenhuis de pri- iraatrechtelijke stich- tingsvorm zal worden gekozen. „DlJé advies betekent voor ons -hèt." opgeven van ALLE rech- ten", zo zegt het GZ-personeel •In een extra-editie van het per* - soneelsblad Loep, „Wij zijn niet tegen integratie, maar de ze vorm is voor ons onaan vaardbaar". Zoals békend is vorige week za terdag voor het eerst de conclu de naar buiten gekomen van ..het rapport dat de integratie- 5 commissie, bestaande uit verte genwoordigers van beide zie- kenhuizen, hoeft opgesteld. Deze commissie had de opdracht gekregen om de juridische en technische mogelijkheden van /een eventuele samenwerking r tussen G2 en Nolet te onderzoe ken". Daartussendoor is bovendien nog de rel over de uitbreiding van de gemeentelijke ziekenhuis- commissie gekomen. De ge- o-meenteraad besliste dat deze commissie met één (socialisti sch) lid zou worden uitgebreid. •"'Dit, terwijl men wist dat de 'medische staf en de medezeg- génschapscommissie van het GZ,- hier fel tegen waren. Bo vendien had Nolet-voorzitter Vahtyélzen met burgemeester Lèms "afgesproken dat voorlo pig de status quo zou worden gehandhaafd. Het gevolg is dat men in Nolet-kringen nogal boos is over de schending van deze afspraak en dat men ver- rt moedelijk een wat afwachtende houding inzake het verdere ver- loop van een eventuele fusie zal gaan innemen". Uit het verslag van de integratïe- 4 commissie is gebleken dat er - vijf mogelijkheden van samen werking zijn. De priva air echte- lijke stichting was volgens de commissieleden de beste omdat dan slechts een slagvaardig be- leid mogelijk is. Dit rapport dient, overigens als discussies- tuk en is zeker niet bindend. Uit de reactie van het GZ-perso- 'neel-blijkt nu dat men juist deze ene oplossing volledig af- wijst Men heeft geen bezwaren 1 tegen gemeentelijke stichting, omdat dan het personeel amb tenaar is en het ziekenhuis door een stichtingsbestuur wordt be stuurd. Een voorbeeld hiervan is het Holy-ziekenhuis, waar het personeel gewoon in dienst is van de gemeente Vlaardingen. Om de huidige vorm van het GZ een gemeentelijke dienst te laten voortbestaan, vindt het personeelsblad Loep ook niet erg. In dit geval is ook het personeel ambtenaar en is de gemeenteraad verantwoorde lijk. Een integratie via een wettelijke regeling vindt men niet erg ge lukkig omdat dan de vrees ont staat dat een der ziekenhuizen (of beide) zal worden gesloten. Dit omdat het beddenbestand in de regio te hoog is. Ook bezwaren hebben de perso neelsleden van het GZ tegen de vorm van een privaatrechtelij ke stichting met zogenaamde B3-rechten. Dit betekent dat het personeel alleen recht heeft op de pensioenrechten van het Al gemeen Burgerlijk Pensioen fonds. Men is in deze vorm echter geen ambtenaar in de zin van de Ambtenarenwet. Bij de privaatrechtelijke stich tingsvorm, die de commissie voor de discussie van de ko mende maanden heeft aanbevo len, blijft de situatie voor het N olet-personeel hetzelfde. Voor het GZ-personeel is dit volgens Loep geen oplos sing". Volgens het personeelsblad ko men alleen de mogelijkheden De krant van vorige week zaterdag. van een gemeentelijke stichting of een gemeentelijke dienst m aanmerking als men gaat pra ten over een samenwerking tus sen GZ en Nolet. „Immers, pas dan zal de recht spositie van het GZ-personeel gewaarborgd blijven en zal die van het Nolet-personeel verbe teren". In het blad wordt ver der gesteld dat het toch onjuist is om 400 man Nolet-personeel een betere rechtspositie te ge ven en tegelijkertijd 400 man GZ-personeel in de „kou" te ïetten". - V Hetlerre/mtjfi aan het einde van de 's-G raven land- seweg, waar zigeunerkoning Petaio en zijn gevolg enige weken heeft gewoond. Schiedam - Zigeunerkoning Peta io is boos op de Schiedamse sociale dienst en op het minis terie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. Petaio wil namelijk dat beide in stanties op korte termijn zorg Schiedam Kaashandelaar I. Kinds heeft nog geen cent terugge kregen van de twaalf mille die hij eind vorige maand in de "sporthal Margriet is kwijtgeraakt. Dit ondanks de beloning van J tweeduizend gulden die hij heeft uitgeloofd voor de portefeuille die waarschijnlijk in de kleedkamer uit zijn jas is gerold. De 37-jarige gedupeerde Schiedammer was op de bewuste avond doelman voor de zaalvoetbalvereniging Groenoord 3 die tegen de club GVMD speelde." Achteraf vertelt hij; „Gewoonlijk neem ik bij wedstrijden alleen maar een knaak voor een paar koppen koffie mee. Die keer kwam ik echter gehaast terug uit Utrecht, waar ik 2aken had gedaan. Het geld,had ik bij een bank willen storten maar die was toen dicht. Je krijgt wel een dreun te incasseren wanneer je merkt -•■dat je zoveel geld kwijt bent In het begin dacht ik nog dat ik "het in Utrecht had verloren. Het is natuurlijk nooit te bewijzen, - maar ik weet voor negentig procent zeker dat het in de sporthal - is gestolen. Ergens blijf je natuurlijk nog hopen dat je het «terugkrijgt, maar ik reken er niet meer op." De politie waar de bestolen kaasboer aangifte heeft gedaan ta ook nog in het duister over het verdwenen geld. dragen voor een grote woonwa gen voor één van zijn onderda nen, wiens eigen "rijdende huis" onlangs afbrandde. Direct na de brand eiste Petaio van de GSM en CEM dat er zo snel mogelijk een andere woon wagen zou komen. Hij werd bij wijze van. spreken op zijn wen ken bediend: binnen twee da gen werd deze vestrekt Petaio bleek echter niet tevreden, want deze wagen zou volgens hem zijn afgekeurd. Hij wilde bovendien een grotere hebben. Dit laatste ondanks het feit dat de nu verstrekte huurwagen al groter is dan de afgebrande. voor onze In verband ntj* de Nieuwjaarsweek kunnen advertentie-op- x drachten voor onze editie van 31 dec. a.s. uiterlijk worden aangenomen vot maandag 30 dec. vóór 10.30 uur s morgens. Voor de editie van 2 januari geldt als sluitingstermijn - dinsdag 31 dec, eveneens om 10.30 uur 's morgens. Over het verschil van mening zijn op het kantoor van de Schie damse GSD de nodige harde woorden gevallen. Men weiger de echter in te gaan op de nieuwe eisen van Petaio en de verdere afhandeling zal nu ge beuren door een commissie van het ministerie. Petal o is veertien dagen in Schie dam geweest, waar hij woonde op een open terrein aan het einde van de 's-Gravenlandse- weg, Als alles goed gaat ver trekt hij en rijn gevolg morgen weer. Waar naartoe zal hij op dit moment zelf vermoedelijk nog niet eens weten. Schiedam Pas nu is bekend geworden dat inbrekers in de nacht van maandag op dinsdag het huis van de Marokkaan M. UI. aan de Puttershoeksestraat hebben doorzocht. Uit een van de kasten is zeshon derd gulden verdwenen. De po litie vermoedt dat zij door de niet afgesloten balkondeur zijn binnengekomen. Schiedam Waarschijnlijk door onvoorzichtig oversteken is dinsdagmiddag om ongeveer 12.20 uur de 80-jarige J. C. de' Wilde door een auto aangere den, De Schiedammer is in het ziekenhuis aan zijn verwondin gen overleden. Hij werd aangereden door een auto bestuurd door do 20-jarige militair R. K. uit Rotterdam op het kruispunt Nieuwe Dam- laan/Mgr. Nolenslaan. Met een schedelbasïsfractuur werd de heer de Wilde naar het Ge meente-Ziekenhuis gebracht, waar hij in de loop van de dag is overleden. De politie vermoedt dat de Schie dammer onvoorzichtig de straat had overgestoken. In samen werking met de Koninklijke Marechaussee is men echter nog bezig met het onderzoek. Getuigen van dit ongeluk worden verzacht de politie in Schiedam te bellen: telefoon 26Q760 toestel 183 (afdeling verkeer). Schiedam - Zorg om een paar plantjes heeft de 26- jarige J. de B. uit Maas sluis duizenden guldens gekost. Op het moment dat de man m zijn auto op de Over- schieseweg reed keek hij even om of zijn plantjes die htj op de achterbank had gezet nog overeind stonden. Terwijl hij om gedraaid zat botste de wagen tegen een licht mast De wagen raakte total loss. De bestuurder moest naar het Gemeente Zie kenhuis worden ge bracht Daar is -een hoofdwond gehecht 99 Schiedam Het huidige stelsel van milieuheffin gen zal nauwelijks lei den tot beperking van verontreiniging. De overheid zal doeltreffen- - der instrumenten dienen te hanteren ter bestrij ding van verontreini ging van het leefmilieu. Dat is de mening van de Schiedamse gemeente raad die aan de regering zal worden kenbaar ge maakt. Een motie met deze tekst werd met algemene stemmen aange nomen door de raad. Dit ge beurde tijdens het voorstel van het college om de milieuhef fing op aardgas aan de verbrui ker door te berekenen. Howel de meeste raadsleden van me ning waren dat dergelijke hef fingen vrij zinloos zijn, ging men uiteindelijk toch akkoord. Weihouder C. Bolmers voerde aan dat als de milieuheffing niet aan de verbruiker zou wor den doorberekend, deze toch betaald moest worden door Schiedam. „Het is een heffing aan de gemeente Schiedam. Het is de bedoeling dat we het door berekenen om de bevolking meer bewust te maken dat men met onnodig aardgas ver bruikt", aldus Bolmers. De wethouder voelde er niets- voor om de heffing via de alge mene middelen le betalen. Het eerste jaar is dat wel gebeurd, maar nu vond hij het niet meer verantwoord, „Als je het nu weer uitstelt waar blijft dan de grens? Wanneer moet je het dan wel gaan doorberekenen?",— - vroeg hij zich af. Bij de discussies bleek daarna dat de PvdA verdeeld was over het doorberekenen aan de be volking. Met name fractieleider J. de Jong ging keer op keer in op de woorden van Bolmers. „We zijn niet verplicht de hef fing door te berekenen", ver klaar de De Jong. „Hoe actie- bewust Schiedam ook is, dat bereik je niet door een paar gulden meer te laten betalen". De socialist deed zelfs een sugge stie om het benodigde geld te krijgen door de onroerendgoed- belastmg, die per 1 januari geldt, iets omhoog te schroeven, wat Bolmers maar een belache lijke zaak vond. Hij: „Dat is- nauwelijks mogelijk. Is dat nu^ wel zo eerlijk? Nu moet je als je meer gas verbruikt ook meer betalen". Schiedam Op het hoofdkam lijk 40 en 25 jaar in dienst zijn toor van de dok- en werfmaat- gewest. schappij H'ilton-Feijenoord is Zij werden tijdens de huldiging een aantal personeelsleden ge- toegesproken door directeur ïr. huldigd omdat zij respectieve- B. Wilton, die behalve de ge- Schiedam In de nacht van eerste op tweede kerstdag is op het parkeerterrein bij het N.S. station de 76-jarige Schiedam mer Van der V. dood in zijn auto aangetroffen. Hij is waar schijnlijk ten gevolge van een hartaanval overleden. De politie vermoedt dat de man tijdens het rijden onwel is ge worden en nog kans gezien heeft zijn auto op het parkeer terrein stil te zetten Agenten zagen hem in de auto liggen. Bij aankomst in het ziekenhuis kon slechts de dood worden geconstateerd. O Tot gisteravond elf uur toe wa& het een vrolijke boel in het dienstencentrum „de 4 mo lens" aan de Nieuwe Damlaan. Naar schatting drieduizend mensen bezochten daar tijdens de eerste en tweede kerstdag de door de stichting „Open Huls" georganiseerde Kerst- Inru Men kon tijdens de feest dagen van alles meedoen. Luis teren naar koren, een Tjechi- sche band, harpenspel door le den van het Rotterdamse con servatorium of gewoon een spelletje sjoelen. „Een zeer ge slaagd feest" wist de heer Van Hattum ons te vertellen. „Alles is erg goed verlopen. Zo te zien hebben we evenals vorige ja ren zo'n vijftienhonderd bezoe kers per dag gehad". De Kerst- Inn werd alweer voor de derde keer in het dienstencentrum gehouden. De Stichting „Open Huis" organiseert trouwens op vrijdag 3 januari weer een Inn, ditmaal een Stulf-Inn. Iede- reeen vanaf dertig jaar is van harte welkom in de „4 Molens" vanaf 20.00 uur. bruikelijke geschenken onder couvert, ook de vererende ge tuigschriften en de daarbij be horende insignes uitreikte. Enkele jubilarissen ontvingen verder uit handen van burge meester drs. A. J. Lems een koninklijke onderscheiding. 40 jaar in dienst O M. L Arnold, magazijnbe diende, eremedaille in brons be horend bij de orde van Oranje- Nassau". O P. T. van Duikeren, project baas, eremedaille in zilver be horend bij de orde van Oranje- Nassau. O A. J. van 't Hof, werkvoorbe reider-calculator, eremedaille in zilver behorend bij de orde van Oranje-Nassau, O M. v.d. Struis, assistent-baas- apparatenbouw, eremedaille in zilver behorend bij de orde van Oranje-Nassau, O L. v.d. Vaart, chauffeur-com putercentrumeremedaille in brons behorend bij de orde van Oranje Nassau. p F. C. van Vliet, ijzerwerker perser, eremedaille in brons be horend bij de orde van Oranje Nassau. Verder werden de volgende werk nemers gehuldigd omdat zij 25 jaar in dienst zijn geweest bij Wilton: P. van Eijk, pijpfitter; RL de Goe de, pijpfitter; J. P. C. van Leeu wen, tekenaar-constructeur; "W, J. Voogt, tekenaar-constructeur en T. J. Rietveld, koperslager- fitter.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 1