Dillenburg school kampioen I ■■mHHéHIéh Wilton: geen risico tegen ADO Veel prijzen voor E"e Vrijheid Niestadt verdedigt titel Huldiging VZC-lieren vierde plaats RK-schoêen Mij ven thuis erg gebaat Sterk debuut De Blok KEES. winst Dames DWS naar leider Northa DUiUEIl MEÜIUS 4 ZATERDAG 28 DECEMBER 19' Van onze sportredactie VLAARDINGEN De Dillen- burgschool is de nieuwe zaal voetbalkampioen van Vlaar- dingen. De sterkste uit 29 scholen voor het lager onder wijs. Daarom kon na een spannende finale met de Tal- maschool (1—0) de gemeente lijk inspecteur voor het on derwijs, J. M. Wijlaars, at beker aan de aanvoerder van de Dillenburg uitreiken. Het traditionele schoolvoetbaltoemooi in de sporthal in de West wijk had echter een „vreemde bijsmaak". Met uitzondering van de Pax Christie- school hadden de overige Vlaardingse RK-scholen het toernooi geboycot, omdat, luidde de verklaring, de sa menwerking tussen de commissies voet- en handbal niet meer zo hecht is. De voetbalcommissie heeft er vorig jaar al op aangedrongen dat het toer nooi voor voet- en handballers ge scheiden zou moeten worden omdat de interesse voor het voetballende gedeelte steeds groter wordt en er daarom geen tijd meer overblijft om zijn steun te geven aan de voorberei dingen voor het handbaldeel. Daarom alleen maar voetbal in de sporthal, uitgesmeerd over twee da gen, maar het ziet er wel naar uit door die interesse dat er volgend jaar drie^ dagen worden uitgetrokken om al die voetballers(slers) aan het woord te laten. De poulewinnaars waren: Prof. Telders- school, Talmaschool, Dillenburg- school, Theo Thijssenschool, Pr. Ju- lianaschool, Open Vensters, Prins Hendrikschool. In de halve finale won Open Vensters na loting van Theo Thijssen, maar verloor om de derde en vierde plaats van Prof. Telders na strafschoppen. En in de finale won Dillenburg van Talma. Poule 1: Govert Maan Teldersschool 0—1; V. Hasseltschool Kam. Onnes- school 0—1; Govert Maan Van Has seltschool 5—1; Teldersschool Kam. Ormesschool 0—0; Govert Maan Kam. Onnesschool 0I; Telders school Van Hasseltschool 4—0. Poule 2: v. Maerlantschool Talma- school 1—1; Jan Lïgthartschool J. v. Stolbergschool 2—0; V. Maerlant school Jan Ligthartschool 2—0; Talmaschool J. v. Stolbergschool 50; V. Maerlantschool J. v. Stol bergschool 32; Talmaschool Jan Ligthartschool 1—0. Poule 3: Erasmusschool Alb. Sch- weitzerschool 11; Dillenburgschool V. Kampenschool 3—0; Erasmus school Dillenburgschool 0—0; Alb. Schweitzerschool V. Kampenschool 20; Erasmusschool V. Kampen school 01; Alb. Schweitzerschool Dillenburgschool 0—0. Poule 4: Wielewaalschool Pax Chris- tischool 11; Plesmanschool Theo Thijssenschool 01; Wielewaalschool Plesmanschool 0—1; Pax Christi- school Theo Thijssenschool 0—0; Wielewaalschool Theo Thijssen. school 1—2; Pax Christischool Ples manschool 03. Poule 5: GerbrandyschooJ Van Ho- gendorpschool 0—0; Nic. Beetsschool Pr. Julianaschool 0—2; Gerbrandy schooJ Nic. Beetsschool 30; Van Hdgendarpschool Pr. Julianaschool 03; Gerbrandyschool Pr. Juliana school 1—2; Van Hogendorpschool Nic. Beetsschool 2—0. Poule 6: Kraanvogel school Meidoom- school 0—1; Open Vensters Kohn- stammschool 1—0; Kraanvogelschool Open Vensters 0—1; Meidoom- school Kohnstammschool 0—1; Kraanvogelschool Kohnstamm school 0—1; Meidoomschool Open Vensters 1—1 Poule 7: Da Costaschool W. de Zwij- - gerschool 6—0; VI. School Ver. Prins Hendrikschool 1—3; Da Costa school Stoppelaarschool 3—0; Wil lem de Zwijgersch. VI. School Ver. 2—1; Pr. Hendrikschool Stoppe laarschool 0—0; Da Costaschool VI. School Ver. 2—1; Willem de Zwijger sch—Prins Hendrikschool 13; V7. Schoot Ver. Stoppelaarschool 3—1; Da Costaschool Prins Hendrik- school 0—2; W. de Zwijgerschool Stoppelaarschool 03. Van onze sportredactie jijtm M O UVG wil aan de leiding blijven. Schiedam - Vanavond komen er twee van de Schiedamse korfbalteams in het veld; SSC Harga en Succes. Zij spelen beide in de Energie- hal. Odi is vrij. Harga speelt om 20.20 uur een thuiswedstrijd in de Ener giehal te Rotterdam. Er moet gespeeld worden tegen GKV uit Gorkem. Harga, dat een goede midden moter is, moet van GKV kunnen winnen. De Gorku- mers staan samen met Ons Huis en Swift onderaan de ranglijst. Het is nog niet zeker of Jan Erkelens hersteld zal zijn van zijn blessure, zoniet dan wordt zijn plaats ingenomen door Karei v.d. Linden. Stand in deze afdeling: Ter- heyden 5—9, Quick 4—7, S.S.C- Harga 4—5, Ons Ei land 5-3, G.K.V. 4—2, Ons Huis 4—2 en Swift 4—2. Er degraderen 2 ploegen, Succes speelt ODk in de Energiehal maar dan een uitwedstrijd. Tegenstander is Kwiek uit Rotterdam. Aanvang van de wedstrijd is 23.00 uur. Succes, dat op het ogenblik een dieptepunt doormaakt, kan tegen Kwiek het zelfver trouwen wat opvijzelen. Mis schien kunnen de Succes sors nu eens laten zien dat de laatste wedstrijden een vergissing zijn geweest en komen zij met een overwin ning naar huis. Van onze sportredactie Schiedam De laatste competitiedag: van 1974 brengt voor diverse teams wedstrijden van betekenis. Zo gaan de heren van UVG al zeer vroeg naar de Energieha! in Rotterdam om de strijd aan te binden tegen Roda 2, waarvan de eerste ontmoeting UVG nog vers in geheugen ligt. Het werd aangepakt door Roda, dat later niet naliet intimidatie tegenover de arbiter te plegen, waarin het wonderwel slaagd.e Van onze sportredactie Vlaardingen - Het slotcon- cours van de hengelaarsver eniging *fc Alvertje is gewon nen door Lex de Blok, die in de Marinehaven le Helle- voetsluis 1910 gram ving. Hij werd daarmede tevens winnaar van de Kerstserie van'deze vereniging. Een mooi succes van De Blok, die dit seizoen zijn debuut maakte bij 't Alvertje. Op de tweede plaats eindigde T. Snoek met 1345 gram, die ook tweede werd in de eind rangschikking. Het verschil met het totaal wan Lex de Blok bedroeg ongeveer twee kilo Op de derde plaats eindigde P. Dumortier, 325; 4. F. Groen, 300; 5. W. Westdijk, 270; 6. C. Klos met 215 gram. De overige deelnemers aan het slotconcours moesten onver-' rich terzake het concours beëindigen- De vangst viel ditmaal behoorlijk tegen en bovendien was het ontzet tend koud' langs de water- kant In januari 1975 wordt een be gin gemaakt met het serie concours voor de paasserie, Van onze sportredactie Schiedam Postduiven- houdersvereniging de Vrijheid sloot de ten toonstel lingenreeks met een succes af. Een op vallende goede uislag van één liefhebber werd niet genoteerd, de prij zen liepen, in tegenstel ling tot vorige week, erg uiteen. Slechts drie lief hebbers wisten zich niet in de prijzen te werken. Deze week kwamen er 215 jonge duiven voor de ogen van keurmees ter Toon Schout eren. Dit bleek niet zo gemak kelijke opgave voor hem omdat er ontzettend veel goed materiaal aan wezig was. De uitslag was als volgt: Jonge bevlogen doffers: 1. Henk van Triel; 2. Adne Pronk; 3. Lambert Wijnen. Jonge bevlogen doffers tot 200 km: 1. H. de Heer; 2. Jan Pau- lussen; 3. Lambert Wijnen. Jonge bevlogen doffers van 200 tot 400 km: 1. Cor Lems; 2. Tim van Raay; 3. Cecs Robart. Jonge bevlogen doffers van 400 tot I0C0 km: 1. H- v.d. Harg; 2. Isac. v.d. Tuyn; 3. Tim van Raay. Jonge onbevïogenduivinnen: 1. Adrie Pronk; 2. Lambert Wij nen; 3. Gebr. van TrieL Jonge bevlogen duivinnen tot 200 km: 1. Koos Duymel; 2. Johan Bakker; 3. Gebr. van Triel. Jonge bevlogen duivinnen van 200 tot 40Q km: 1. Gebr. van Triel; 2. Adrie Prink; 3. Tim van Raay. Jonge bevlogen duivinnen van 400 tot 1000 km: 1. Gebr. van Triel; 2. Koos Duymel; 3. Cees Robart. De schoonste jonge doffer bleek in het bezit van Cor Lems, ter wijl de oudste duivenliefhebber van Schiedam, Koos Duymel, de titel schoonste duivin ver overde. De jonge schoonste dui vin wastevens de schoonste van de hele tentoonstelling, POSTDUIF De SCV De Postduif hield de derde uit de teeks tentoonstel lingen. Deze week boekte twee de jonge duiven kampioen Leo Lems een groot succes, hij zet te acht duiven en heaalde daar mee 2x een eerste prijs, een tweede, een zesde, een negende een twaalfde, en tenslotte een zeer eervolle vermelding. Dit maal waren de oude duivinnen aan de beurt, met als keur meester Henk van de Vijver. De uitslag: Onbevlogen oude duivinnen duiven: 1, 2, Dries Heer en; 3, 7 Combinatie Brokling en Zn.; 4. Henk van de Kant; 4. Willem van Deur son; 6. Leo Lems; Combinatie van de Moezel en Zn.; 9. Peet Verheugen. Bevlogen oude duivinnen t/m 480 km 104 duiven: 1, 2, 12 Z.E.V. Leo Lems; 3,6,7,14, 22 Henk van de Kant; 4, 13, 15 Dirk Bakker; 5. Jan Vrauwdeunt; 8. Dries Heeren; 9, Ger Meyer; 10, 11 Combinatie Brokling en Zn. Bevlogen oude duivinnen boven 480 km 64 duiven: 1, 8, Leo Lems; 2, 3, 6 Henk van de Kant; 4, 10, 14, 16 Cees den Tuinder; 5, 11, 15 Willem van Deursen; 7, Combinatie van de Moezel en Zn.; Jan Vrauwdeunt; 12, 13 Dries Heeren. Een duif van Leo Lems werd aangewezen als de schoonste van het geheel. De SCV De Postduif houdt van daag weer een tentoonstelling in bet clublokaal aan de Nieuw- straat waar de oude doffers worden geshowd. De tentoon stelling is open voor het publiek vanaf 's middags drie uur. De heren van UVG toon den toen hun enorme in casseringsvermogen en kwamen zonder enige waarschuwing uit het strijdperk met een 18—7 overwinning. Zondag kwam UVG in de zo be langrijke sleutelwed strijd met stadgenoot DWS 2 tot een 13—9 overwinning, wat onget wijfeld een ruggesteun zal zijn voor de komende strijd, die om 9.30 uur begint. UVG gaat aan kop met 13 punten uit 7 wedstrijden gevolgd door Indus met 712. De dames van DWS zijn de laat ste weken duidelijk wat van slag af en hebben daardoor punten verloren, DWS gaat nu naar Noordwijkerhout om de strijd aan te gaan met Northa, dat aan kop gaat Vier weken geleden nam DWS met een 7—5 zege de kop van Northa over, maar moest die de andere week ai weer overdoen. DWS is nu op de derde plaats beland, met twee punten ach-, terstand op Northa en een wed strijd meer gespeeld. Of DWS er ook nu weer in zal slagen met haar hechte verdediging de snelle aanval van Northa aan banden te leggen, moet worden afgewacht De Margriethal is weer goed be zet en brengt ons om 14.20 uur de strijd tussen de dames van Wilton er» het Rotterdamse ADO. Wilton liet zondag in Dordrecht een lelijke steek val len, door in laatste fase de bal- niet voldoende in de ploeg te houden, waardoor het als nog de overwinning liet glippen. Te gen ADO kan het beslist geen risico's nemen, daar het volop in de winning-mood is en tot verrassende resultaten kamt. Het heeft Wilton op een punt achterstand geplaatst en zal on getwijfeld alles in de strijd wer pen om deze afstand te vergro ten. De heren van Wilton komen om 15.20 uur binnen de lijnen te gen bet Rotterdamse De Meeu wen 2, waarvan het In Rotter dam met 8—14 zegevierde. Wil ton had in die ontmoeting wei nig moeite met de nlaastedelin- gen, die op alle terreinen wer den geslagen. De laatste weken is De Meeuwen echter aan een comeback bezig die er zijn mag. Het bezet nu nog steeds de laatste plaats, maar de re sultaten worden allengs beter door een groter ploeg verband. Wilton kan dus in de komende strijd op haar tellen passen. Later op de dag krijgen de datnes van HVK een zeer moeilijke strijd, nu het om 18.40 uur aan moet treden tegen 'het ongesla gen aan kop gaande EROS. Zondag leed HVK tegen DWS 3 haar eerste nederlaag, waar door HVK naar de derde plaats zakte en DWS inliep cp EROS en nu nog slechts twee punten achterstand heeft. HVK ver weerde zich goed, maar kwam technisch teveel tekort om wer kelijk gevaarlijk te worden. EROS heeft een sterk team, maar kan dit niet bepaald op techniek enten, waardoor de kansen van HVK in deze ont moeting wat stijgen. Ongetwijfeld veel spanning, met een toch niet geheel kansloos HVK, dat tot nu toe al meer voor verrassingen zorgde. De heren van Scylla kunnen laten zien of het hen werkelijk ernst is om nog enige rol van beteke nis te gaan vervullen. Het ont vangt om 19.40 uur het ongesla gen aan kop gaande DES, dat een voorsprong van drie punten heeft opgebouwd op ScyUa, dat op de tweede plaats staat Komt Scylla tot de volle winst, dan is er weer alle kans op de kop, daar ook de return nog cp het programma staat wordt het echter een nederlaag, dan zijn de kansen wel zeer minimaal te noemen. UITBREIDING De dames van Scylla krij gen het ook al niet ge makkelijk, als het om 20.50 uur aantreed tegen DES, dat fier op de tweede plaats staat. Scylla werkt hard aan haar vorm, onder de be zielde leiding van trainer Arnold Peek. Maar ge zinsuitbreiding speelt het team parten waardoor nog steeds niet de goede eenheid is gevonden. De eerste ontmoeting werd een 11—7 zege va n DES; dat ongetwijfeld haar sterkste krachten zal mobiliseren om ook nu weer de volle winst te pakken. verkocht zijn auto via een kleine advertentie Biel., ook kanshebber... Van onze sportredactie Vlaardingen Voor deelname aan de Vlaardingse damkam pioenschappen - 1975 hebben zich 38 perso nen aangemeld. De hoofdklasse bestaat uit 14 personen, die ditmaal geen voorron de zullen spelen, maar in één groep tegen el kaar uitkomen. De eerstkomende wordt kampioen van Vlaar dingen. Titelhouder Niestadt zal het zwaar te verduren krijgen, want behalve de VDV'ers die hij ontmoeten zal moet ook op sterke tegenstand worden gerekend van de sterke hoofdklasser P. van Baarle, lid van Het Oosten te Rotterdam, die thans in Vlaardingen woonachtig is. Tot de kanshebbers moeten verder worden gerekend Biel, Dik v.d. Kerkboff en Leen Torn, terwijl het na tuurlijk ook mogelijk is, dat één van de andere hoofd klassers plotseling naar vo ren zal schieten. De overige deelnemers zijn: 3uyse, Heuvelman, Van Hertum, Mast, Van Splunter, Tam boer, Van Veelen, Verburg en Vermeulen. De eerste ronde begint op dinsdag 7 januari 1975 met de partijen: Van Veelen- Biel, Vermeulen—Van Baar le, Van Splunter—Heuvel man, Verburg—Van Hertum, Mast—Van der Kerkhoff, Buyse-Torn en Tamboer- Niestadt. De twaalf deelnemers in de eerste klasse zijn: K. en R. Bolderhei j, J. en W- den Breems, Boudewijns, De Heide, Lensvelt, Lucassen, Van Oudheusden, Tedja, Weinchard en Van Woerden. De tweede klassers zijn: Elen- baas, Hemmes, Van der Har st, Korver, Van der Kuil, Mostert. Nentjes, Peels, Van der Sluis, Smits, Vermaas en Voerman. - Van onze sportredactie Vlaardingen De heren van de Vlaardingse Zwem Club besloten '74 met twee krin grecords op de winterclub- kampiocnschappen in Hui zen. Het kwartet Frits Jan Edelijn, Pim van der Werff, Ruud Pijper en Rob de Gier klokte op de 4 x 100 wissel estafette 4.21.6 en dat was 3 seconden sneller, terwijl ook het record op de 10 x 100 vrij heren er aan ging. VZC klokte nu 10.36.3 en die tijd was 10.405. En daar wa ren voor verantwoordelijk Ruud Pijper, Tonny Ruis, Frits Jan Edelijn, Marcel Blomsteel, Gerrit Buys, Pe ter Jonkmans, Paul Gast, Pim van der Werff, John Bot en Rob de Gier. Een verbetering van 4.2 sec. dus. De dames var» VZC kwamen met een wat teleurstellende gecombineerde zesde/zeven de plaats uit het water van het nieuwe bad De Bun. Uitslagen: 4 x 100 wissel da mes: VZC 4.55.1. Idem here- n: VZC «1.6. 4 x 100 rug dames: VZC 5.01.3. Idem heren: VZC 4.27.9_ (tweede plaats). 4 x 100 school dames: VZC 5.41.4 (dis.). Idem heren: VZC 5.19.8. 4 x 100 vlinder dames: VZC 4.57.3. Idem heren; VZC 4.17 (tweede plaats). 10 x 100 vrij dames: 3. VZC 11.12.3. Idem heren: VZC 10.36.3. Totaal dames: 1. VZC/Rit- meester, 2. Het Y, 3. Zïan/Vi tesse, 4. De Dinkel, 5. Zwem- lust/Den Hommel, 6. HFC en VZC. Heren: 1. Zian/Vitesse, 2. Het Y, 3. HPC, 4. VZC, 5. SG Breda, 6. Zwemlust/Den~ Hommel. Van onze sportre dactie Vlaardingen De Hengelsportver- eniging 't Westen hield de traditio nele feestavond waar de club kampioenen wer den gehuldigd en de prijzen uitge reikt. Zusterver eniging „Wevers- kade'*ï uit Maas sluis vertoonde hier een film, ge maakt tijdens het dit jaar gehouden nationale con cours in Maas land, Verschillen de aanwezigen zagen zich hier aan de waterkant bezig met het verzamelen van weds tri jdgram- men, iets wat maar zelden Is verfilmd. Het is dan ook niet verwonderlijk dat zondagmorgen maar weinig le den zich meldden voor het eerste concours van Paasserie. Er is gevist in de haven van Nieuw Hel voet waar het be hoorlijk frisjes was en de vangst niet om over naar huis te schrijven. Winnaar werd - Daan Bervelïng met 2360 gram vis; 2. J. Timese la, 1930 gram; 3." M. de Goede, 1900; 4. Dick Tempelaar, 1500; 5. A. Dirks, 1375;' 6. J. Schenk, - 1185; 7. W.' Struijs, 1085; 8. J«' Hartog, 890; D. Boamsma, 690; 10. S. van Ree met 550 gram vis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 4