Poedel Stoot JANUARI Afscheid Ü@g! geen 55weef-|e-wet|e" JANUARI JANUARI DECEMBER Nummer dertien' IJKCKMIÏKK Bruynzeelkeukens werd uitgeroepen tot sportclub van het jaar. Van 1973, maar de prijs werd tenslotte pas dit jaar uitgereikt Het lot wilde dat zowel burgemees ter H. Roelfsema, die op de foto „het beïldje" uitreikt aan Bruynzeel-voorzitter Wim de Raaij er met de tafelten- nisvoorzitter in '74 een streep onder zette. Tegen over het toch wel wat teleur stellende optreden van Bruynzeel stond de opkomst van NOAD. Echter ook daar deed een bekend Schiedam mer, Cees Marijnen, een stapje terug Louter toeval, maar bijna symbolisch, klemt dolblije Aad Bierhuizen zich vast aan „zijn" nummer 13. Hoeveel trainers werden er in '74 zó bejubeld? Maar hoe groot was het aantal dat zonder pardon de laan werd uitge stuurd? Ook succesjaar '74 leerde weer hoe vergankelijk de roem is en dat meer dan ooit prestaties worden geëist. Desondanks is het verschil tussen jubel en hoon vaak eên kwestie van slechts 'enkele doelpunten Was dit het grote ge heim achter de dave rende successen van de Schiedamse voetbal clubs? Wie zal het zeg gen. In elk geval „pas ten" Piet Van Veen en Aacf Goedendorp „er een mouw aan", want- de voetballers kwamen in '74 armen te kort om de vele gelukwensen te verwerken. Te kort? Twee plus twee blijkt ook vijf te kunnen zij- Een missverkiezing ook al sport? Het zou te mooi zijn. Toch slaagde blonde, blij la chende Gerda erin een „luchtige" afwisseling te vormen in de dage lijkse sportkolommen. Echtgenoot en SV- V'er Theo van Tole do was er „apetrots" mee, al meldde hij non chalant dat de missver kiezing in Hoek van Holfand „niet veel om 't lijf had" Voetballend Schiedam „blies stoom at". Geluk kig in een periode dat ..Weet-je-wetje" nog niet bestond en 0,8 niet meer was dan een „belabberd gemiddelde". En om dan toch maar in de sfeer van de procenten te blijven: bijna 25 procent van de voetbalclubs veroverde een kampioenschap, terwijl om en nabij de 50 procent naar een hogere klasse promoveerde. Is het gek dat voetballend Schiedam in '74 eens flink „de hoogte" had? Zorgelijk. Zo stonden de gezichten van alles en iede reen die in het Schiedamse zwemwereldje maar iets te vertellen had. Het leidde tot het geruchtmakende vertrek van trainer Theo Ro- meijn, waarna nagenoeg de voltallige Schiedamse zwem- top er de brui aan gaf. „Inge calculeerd", luidde het offi cieel, maar of SZC hiermee in aanmerking komt voor de „poedelprijs" zal de tijd moe ten leren 11 -• Niet zonder „een f steuntje" bereikte Arie Verlinde de finish, na- dat hij even daarvoor 'j heel wat frisser met een fanatiek spurtje Schie- dams eerste Cooper- baan had geopend. Zo werd de vlce-voorzitter van de sportraad in '74 het „toonbeeld van de conditionele verloede ring", Desondanks was trimmen weer „in" en werd er de vele ver- nielingen ten spijt intensief gebruik ge- t maakt van Trim- en Cooperbanen. „Trim u s fit" sloeg aan: óók in Schiedam De honkballers lieten hun aanhang niet in de steek, want in een heerlij ke „finale" tegen PSV -greep Schiedam de titel. Daarna ebde de daden drang wat weg. Waarmee we zeker niet doelen op Aad van de Hamer en Maarten Koudenberg, die zichzelf tot Schiedams eerste streakers „promo veerden". Met de promotie naar de eerste klasse lag het heel wat moeilijker, want ook toen gaf Schie dam „zich bloot": ook ko mend seizoen weer twee de klasse

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1974 | | pagina 7