Ander" SVV wankelt9 maar verdient nog een kans Knap spel ene; Hermes DVS wijst SDW terug FC VLAARDINGEN TOCH EXTRA PREMIE Fout Van der Burg breekt VFC op VITESSE MIST VEEL KANSEN EN EEN STRAFSCHOP Overwicht niet voldoende uitgedrukt Nieuwe lichting dient zich aan Hans van ös scoort Van de Most stopt strafschop 'MAANDAG 13 JANUARI 1975 3 maatsta- fs ven aan. De oefenmeester rond wiens persoon toen yf hij een eenjarig contract signeerde nogal verhitte discussies zijn geweest, liet na het duel tegen SW geëmotioneerd weten dat SW's late, maar winnende treffer, minstens tien meter buitenspel was geweest. „Tien meter mijne heren, minstens tien meter" Ned Eu lat o vie keek en wie nam het hem kwalijk een beetje zielig. Maar wat de Arn hemse spelers pech noemden en Bulatovic omzette in „on recht", moet gewoon vertaald „yrorden in onkunde. Zó lach wekkend vermorste Vitesse een respéktabel rijtje kansen. VERRASSEND Dan nog blijven doorzagen over bijkomstigheden is na- Een verrassende ontknoping was tmiriijk óók een beetje zielig. het echter wél. SVV had er dan in de spanning van die laatste minuten niet gezien hebben, maar pas toen de bal al „los" was, stormde de Arnhemse de fensie naar voren, waarna Jan Groeneweg beheerst de voor treffelijke Beukhof passeerde. Toch kreeg de teleurgestelde Bul gaar onverwachte steun van de heel wat opgewekter rondblik kende Bob Maaskant „Ach, buitenspel, nee dat geloof ik niet, maar het is natuurlijk wel Door Hans Soeters sneu als je zo kort voor tijd nog een doelpunt tegen krijgt". De maker van het omstreden doel punt, Jan Groeneweg, sloeg echter nogmaals meedogenloos toe: „Buitenspel? Absoluut niet, Heezen of die baard stapte te laat naar voren". Dat Jan Groeneweg het zo innig gt Bursac, Vitesse's Joegosla j§ vische spits, wordt door Dan Sfi ny Molendijk (2) en Rinui Steenbergen in bedwang ge houden. wel erg hard voor gewerkt, maar vooral In de eerste helft zal Bob Maaskant zich menig keer hebben afgevraagd waar hij wel aan begonnen was. Toen leek zijn „experiment", dat ten slotte bol stond van de veranderingen, een flop te wor- -,.0?11* Wim Mulder, na rust als bewaker van Niet omdat de spelers het kwa inzet lieten afuroten maa? wel Kcci ie laai. Bennie Hofs als linkerverdediger, komt deze inzet lieten afweten, maar wel door een opmerkelijk gebrek aan organisatie in de verdedi ging. Ten slotte liep de man die dat wedstrijden achter elkaar in zijn eentje had gedaan, Leen Wam aar, ergens heel wat min der opvallend op het midden veld te voetballen, eens was met arbiter Mulder, Maar zoals gezegd, Vitesse ver moeten groeien". die elk protest gedecideerd wegwapperde, was een eerlijke zaak en zeker geen tegen beter weten in opwaarderen van die kostbare treffer. De voor de geschorste Charley Bosveld spelende Van Palen maakte ver buiten, het straf schopgebied opzettelijk hands en vanaf die plek mikte Leen Wamaar haarzuiver richting Groeneweg. Bulatovic moet het zuimde de vele misverstanden af te straffen. Zelfs een straf schop bleek voor de Arnhem mers een te moeilijke opgaaf. Oorzaak van deze terecht toege kende elfmetertrap was een handsbal van Peter Jeup die in een reflex een inzet van Hofs die naast zou zijn gegaan wegsloeg. Het gebaar onder streepte echter nogmaals hoe onzeker Jeup zich als verdedi ger (tegenstander Hofs was hem voortdurend te slim af), wel voelde. Directe gevolgen had het overigens niet, want" KANSEN Veenstra knalde loeihard tegen de lat. Dat Vitesse ook in de tweede helft enkele malen dicht bij een doelpunt kon komen, was regel recht het gevolg van de onwen nigheid in de door nieuwkomer Fred Meerhof geleide defensie. SW's robuust ingrijpende aan winst voldeed, dat zeker, maar met name Rinus Steenbergen had er moeite mee dat de even lange Meerhof óók het „luch truim" kan beheersen. Het ver oorzaakte misverstanden. „Maar", opperde Bob Maaskant later, „die samenwerking zal Maar nog had Vitesse de strijd Met ten slotte Wim Mulder op de plaats van de naar het midden veld opgeschoven Jeup (die la ter werd vervangen door Jos Zoetmulder) en Danny Molen dijk als erg ijverige vervanger, van de geblesseerde Paul Roodnat (onde blessure) cfeeer- de nu ook SW wat kansen. Zo Dat Jan Groeneweg er ten slotte bedwong doelman Beukhof een toch nog 1—0 van maakte spot- kunnen beslissen, maar een in zet van Bursac werd terecht door arbiter Mulder geannu leerd, terwijl Hofs vrij voor Van der Velden niet profiteerde van de ook toen nog voorko mende misverstandjes. Ook Van Kerkhof miste hiema op enkele meters. Amsterdam Dat de overwinning die Hennes DVS vorige week op El ink wijk behaalde geen uitschieter was, bewezen de Schie dammers gisteren op het gloednieuwe sportpark van SDW in Amsterdam. De op de tweede plaats staande Amsterdamse forma tie werd door de blauwwitten zeker in de eerste helft volkomen overklast. De consequentie is dat Hennes de tweede plaats van SDW probeerde het spel te ver- Duppen, die een één-tweetje op zette met Theun Komaat en vervolgens van vijftien meter haarzuiver inschoot: 0—2. venijnig schot van Molendijk en moest de Vitesse-afweer en kele malen richting Hoek van Holland knallen om wat op adem te komen. te ogenschijnlijk met de zoge naamde gerechtigheid. Maar al leen wat ddt betreft mag Bula tovic zich een heel klein beetje zielig voelen SDW heeft overgenomen, j Al direct na het eerste fluitsig naal van de rustig leidende scheidsrechter Geurts, bewees Hennes dat het het voetbal zoals Pim Visser bet dicteert, steeds beter onder de knie gaat Cees Bouman uitblinker Van onze sportredactie Vlaardingen De jeugd van FC VIaardingen kwam in het ver re zuiden bij Fortuna SC uit stekend weg (0—1) en die winst was voornamelijk te danken aan de grote inzet. In de 34e minuut scoorde Hans van Os via een solo Vlaardings enige goal. Vooral het middenveld was met Hans van Os en Rien Ottert erg sterk en daar struikelde ook keer op keer de aanval .van Fortuna SC. Na rust nam Brekelmans de plaats in van Otten, waardoor bet middenveld enigszins weg viel. Maar zelfs een strafschop bracht Fortuna SC nog niet naast de Vlaardingers, want Uwe Bloten berg schoot over. wraakte drietal, dat aldus de officiële lezing sfeerverpestend werkte en geen prestaties meer leverde, weg te krijgen." Van onze sportredactie Zwolle Tóch een extra premie van 50 piek- In de ogen van Feyenoorder Lex Schoenmaker wanneer hij de trein naar MVV mist of de „FC Avondrood» bij cIltaar voor „e hem te veel tijd in beslag neemt, het bedrag voor dingse trainer een goed uit een boete, maar voor FC Vïaardingen'74 het bewijs dat de nieuwe lichting in het bestuur er van alles aan doet om het op behoud van dat betaalde voetbal in Vlaardingen aan te sturen. Vorige week al zocht preases Bob van Slooten samenwerking met de (regio) amateurclubs om hen naast de vraag om jeugdtalen- het in zijn. ogen als bewijs klinkt dat de nieuwe jeugd rijp is om de open plekken in te nemen. ten af te staan te vertellen, dat Enkele weken terug draafde de nieuwe stichting een sluiten de begroting krijgt Waarmee is verklaard dat FC Vlaardingen vanaf nu definitief kan bouwen aan zijn toekomst. daarvoor ex-Spartaan Peter Roelofs al op en gisteren waren het voor vierduizend kijkers in Zwolle Johnnie Corver en Frans Fiers (de laatste voor de aan zijn kuitbeen geblesseerde Jan Roodbol) om de „oude gar de" te doen vergeten. Eerste uitvloeisel daarvan was overigens al het op non-actief zetten van de zg. .Haagse Drie" om verjonging in de A-groep te Tweede bewijs van Jan van Baa krijgen. Na de gisteren behaal de 22 tegen PEC Zwolle was trainer Jan van Baaren. onget wijfeld de gelukkigste man van die Vlaardingse „clan", omdat ren: „In twee duels scoorde FC Vlaardingen nu al vier maal en êrgo; tachtig procent van de spelersgroep staat achter de be slissing (advies) om het ge- gangspunt om komende zondag thuis tegen Amersfoort te be-| wijzen dat het wéér kan scoren. VOORSPRONG I In Zwolle kon FC Vlaardingen! na een kwartier zijn geluk niet op toen John Corver uit eenS „kromme" vrije trap van Cees Bouman de eerste Vlaardingse f goal voor zijn rekening nam.| Tot aan die tijd was de thuis- f, club wel iets sterker met zijn| aanvallende bedoelingen, „maar juist die inzet", verze-1 kerde manager Koen Brouwer, „was het juiste antwoord van FC Vlaardingen om niet met rich te laten spotten." Desondanksbehoefde doelman Peter Eikelenboom niet uit drukkelijk veel in actie te ko men, maar wel tien minuten na leggen en in de resterende twee minuten probeerde Bart Seve- rijnse het met een harde inzet die afstuitte op een verdediger en een verre lob van Jan Stol, die Harry Spermon nog bijna verraste. Met uiterste krachtz in s spanning kon hij de bal nog net comer tikken. De rust kwam met een dik verdiende 0—2 overwinning voor de Schiedammers. krijgen. Het hield de bal rustig in de ploeg om dan ineens te versnellen. Dit leverde de wat paniekerig operende SDW-ver- dediging zoveel problemen op, dat de Schiedammers al na vijf minuten de leiding konden ne men. Ger Bakkes stootte op rechts door en trok de bal voor het doel Het mislukte schot van Ties van Duppen bracht het r leer opnieuw bij Bakkes die OFFENSIEF meteen weer voorzette. De bal kwam op maat voor de voeten Trainer Cees Duindam van SDW van Theun Komaat die onge- begreep dat hij iets moest doen. hinderd snoeihard inknalde en Hij wisselde Jan Stol in voor doelman Rudie Coersen geen. Wim Lobbes en trachtte zo de schijn van kans gaf: 01. voorhoedejiieuwe impulsen te Het geschrokken SDW probeerde met man en macht iets aan deze achterstand te doen, maar de Amsterdamse voorhoede die in de voorgaande wedstrijden geven. SDW begon na de thee dan ook met een stevig offen sief. Mede doordat Hermes zich wat terugtrok, kwamen er kan sen voor de Amsterdammers. dertig doelpunten scoorden, Rechtsback Chris Steenakker opereerde zo chaotisch, dat de Schiedams e veredeigïng niet' eenmaal in moeilijkheden kwam. Alleen rechtsbuiten Jan Stol zag zo nu en u«ui kans iets terug te doen. Hij 'creeg echter zo weinig steun van zijn te- mamgenoten, dat dit de Her mes-verdediging niet kon ver ontrusten. Vooral Piet van de Burg speelde als laatste man een bekeken partij. SDW probeerde het in" arren met schoten uit de twee de lijn die echter zo slecht ge richt waren, dat rij doelman Harry Spermon geen moment moeilijkheden brachten. trok naar voren en gaf een voorzet die Kené Goedhart door kopte. Arie Hommel haalde om en doelman Spermon kon met een tijgersprong de bal net uit de uiterste bovenhoek tikken. Door het steeds meer opdrin gen van SDW kwamen er juist voor Hermes kansen. In de 55e minuut ontving Ger Bakkes de bal en stootte snel door. Laatste man, Ton Rozemeyer, kon hem alleen ten koste van een over treding stoppen. De vrije schop werd door Ton Vorstenbos langs het muurtje ineens in de uiterste hoek geknald. Hermes leidde met 30. Cock Hoogeveen, die een vrije Vanaf dat moment zette SDW een hielp. Uit twee identieke situa- ver: 2—2. In de laatste fase vang ties was er voor FC Vlaardin- de harde, maar sportieve strijd gen geen houden aan, maar was er alle hens aan dek om| toen PEC éénmaal het bewijs dat éne punt te behouden, dacht in handen te hebben om Het Vlaardingse bestuur was zól verder uit te lopen, sloegen de blij met die deling dat het zïjnl Vlaardingers andermaal toe. extra premie van 50 gulden bijl de dampende thee, toen Hes- Via wissel Frans Fiers (voor Fe- winst omzette ook bij een gelijk kamp fa drie minuten tijd PEC ter Roelets) met een kopbal die spel en dat was nog verdiend I voorsprong hij ontving van Johnnie Cor- ook. opdracht had, telkens weer de Hermes-voorhoede aan het werk. Zwoegend van achter haar voren, stichtte hij met dieptepasses op Ties van Dup pen en Theun Komaat, grote verwarring in de SDW-verdedï- ging. Ook rechtsback Rinus Commijs kreeg zoveel vrijheid dat hij regelmatig mee naar voren kon wanhoops-offensief in. Alles trok naar voren waardoor het op de Schiedamse helft zó vol werd dat er geen doorkomen aan wqs. Hermes wisselde Ties van Duppen voor Arie Riedijk en bij SDW Bart Severijnse voor Chris Failé, Hermes bleef echter knap verdedigen, al kon het niet verhinderen dat SDW toch nog een. doelpunt scoorde. gaan. Dat doelpunten niet uit Vier minuten voor het eindsig- Zwolle aan een konden blijven was iedereen duidelijk. Toch duurde het nog tot twee minuten voor de rust voordat Hermes de voorsprong i vergroten. Ger Bakkes gaf i gave pass aan Ties van naai kon Henk Bïjlsma, bij een onoverzichtelijke situatie voor het Hermes-doel de bal in het net werken. Het einde kwam met een dik verdiende 1—3 overwinning voor Hermes-DVS. Krijn van de Zwan heeft het in de ogen van arbiter te bont gemaakt en wordt op' ..da bon" geslingerd. De spelers van Schiedam vinden het wel best zo. (Van onze sportredactie) Vlaardingen Schiedam overwon VFC door een „weifeling" van VFC's captain Pim van der Burg, die na tien minuten Eef Krabbendam de gelegenheid schonk om Schiedam op 0—1 te brengen. Een score die zich niet meer wijzigde en gezien de vertoning van beide ploegen was dat niet vreemd. Er deden zich weinig reële mogelijkheden voor en wanneer de „slipper" van Pim van der Burg er niet was geweest, dan had een 0—0 stand de beste verhouding geweest. Was de formatie van Schiedam oefenmeester Ruijtenberg com- pleet, de keurtroep van VFC- trainer Chris Brouwer was ver re van volledig. Arie Don en John van Fessum zijn gebles seerd, Maarten van der Meer en Jaap van Dorp zijn geschorst en Jan Salomons vervult de dienstplicht. Trainer Chris Brouwer na afloop: „Ondanks de invallers hadden we aan dit ook niet imponeren de Schiedam zeker één punt moeten overhouden. Door de verschuivingen in het team krijg je meestal minder ploeg- verband en als je daarbij dan spelers hebt die juist zo'n wed strijd minder gemotiveerd be ginnen, dan gaat dat niet alleen ten koste van de kwaliteit, maar de kracht die van het elftal uitgaat wordt er niet be ter op. Desondanks had deze krachtmeting moeten eindigen in een gelijkspel en de kans daarvoor hebben we gehad". Collega' Ruijtenberg na het be groeten van de overwinning: „Inderdaad, de wedstrijd was niet sterk en een puntendeling had op zijn plaats geweest. Maar de beide punten zijn een- maal - al was het door een gelukkig moment - In onze han den gekomen. Het zelfvertrou wen, dat de Laatste weken bij c>r\r ma ons zo sterk stond, wordt hier SOLO S alleen nog maar gunstiger door. Een tegenstander als VFC, die het van de inzet moet hebben, ligt ons eigenlijk- niet. Mijn ploeg bestaat voor het grootste deel uit technische spelers, die nu hun spel niet kunnen ont plooien zoals zij zich hadden gedacht". Dan komt vooral de fysieke kracht aan de orde en dat kost de jongere spelers een „andere instelling". Na een rustige ouverture was de fout van Firn van der Burg het eerste levendige moment, waar door keeper Jan Kortleven van VFC dan ook bij voorbaat ge slagen was toen Eef Krabben dam voor hem verscheen en koele afronding volgde: 0—1. De achterstand viel VFC zwaar, maar de equipe, onder leiding van aanvoerder Pim van der Burg, zette het beste beentje voort. VFC werd wat brutaler, maar voorwaartsen Ron Ber- kel, Harrie Schuiten en John 'Benjert konden vooralsnog niet doorbreken. Na de thee waren de rollen om gedraaid. Opkomende half Joop Wolf van VFC was de eerste die met een hard schot de aandacht vroeg van keeper Kees Heydra. Een mooie kans kreeg John Benjert kort daar na, maar hij was echter uit balans geraakt toen doelman Kees Heydra van Schiedam bet leer onder controle kreeg. VFC bleef aanvallen en de kopbal van Harrie Schuiten was te boog gericht om Kees Heydra te verontrusten. Captain Pim van der Burg werd door trai ner Chris Brouwer nog naar voren gedirigeerd en dat bracht dan ook vaart in de aanval. Echter, de steeds mee opstomende Pim van der Burg zag zijn solo's steeds in het zicht van de haven stranden. VFC maakte de fout teveel in de mandekking te gaan en te wei- nig het spel open te gooien. De druk werd wel groot in het verdedigingsgebied van Schie dam, waar de defensie op tijd kon opruimen. De Schiedam spitsen Bram Scholte, Gerard Blacquire en Eef Krabbendam konden voor Schiedam de juis te cadans niet te pakken krij gen. In de zesentwintigste mi- t nuut had Joop Wolf zijn timing niet mee en maaide over de bal heen. De schoonste kans kreeg Schiedam toen Bas van der En gel van VFC nonchalant rea geerde, maar doelman Jan Kortleven van VFC kwam ge lukkig uit doel. Beide formaties deelden hierna nog wat plaag stoten uit VFC wisselde Joop Wolf nog voor Gerard van Veen en Schiedam ruilde Eef Krab bendam voor Ton Verhey. Helmond Ook Helmond Sport bleek niet opgewassen tegen de dadendrang van het C-elftal van SVV, dat onverminderd doorgaat met het behalen van verrassende resultaten. Toch kwam SVV in Helmond goed weg, want nadat Ancjré Koren- gevel een combinatie met Mo lendijk en Baloban in de spits zeer verdienstelijk doeltreffend had afgerond kreeg Helmond Sport vijf mi nuten voor tijd een strafschop te nemen. Een wat ongelukkige handsbal van de goed spelende vrije ver dediger Jos Zoetmulder' 'ging hieraan vooraf. Maar Eddie,van de Most, die de gehele wed strijd al een hoofdrol had, ver tolkt, stopte de elfmetertrap ïen voorkwam daarmee dat SVV de 0—1 voorsprong alsnog "uit handen had moeten geven. Bij SW had Jan den Tuinder overigens al heel snel met een enkelblessure plaats moeten maken voor invaller Leo Klip. Door deze zege blijft de forma tie van trainer Hans Kostense meedoen in de strijd om de promotie. De stand bovenin" luidt: 1. MW 10-17, 2. Roda JC 11—17, 3. SW 12-16 en Sparta 12—16.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3