keukens dwingt respect af WF LAAT VOORSPRONG GLIPPEN Aad van Asten, regehna tigste FCN stopt bij vier CIJFERS Boezemkwartier- S'Boyg door vechtpartij gestaakt Counters vellen SFC Bijzonder leerzaam Weer een debutant - Mick Ustovic Rotterdams kampioen SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 13 JANUARI 1975 4 is?»? f^*£yzè<>i. Tf^r Si'2. te*'s Moment uit het duel tus sen Mick Ustovic (rechts) en Sandor Harangi. De Bruyn- zeef-speler verloor deze partij 'maar redde toch de Schre- damse eer. Schiedam Bruynzeel-keukens is uitgebekerd. In de .derde ronde van het toernooi om de «jfaarbeurssteden- bokaal verloor de Schiedamse tafeltennisformatie volgens de verwachtingen van het bijzonder sterke Vasutas Boedapest In een, met ruim honderd toe schouwers, slecht bezette Korenbeurs werd het 1—5 voor de Hongaarse ploeg die houder is van de Europa Cup-II. Maar ondanks de ruime nederlaag dwongen Hans Lingen, Midhat Ustovic en vooral Hans van den Broek door hun knappe verzet,toch veel respect af bij Vastutas. Dat het Schiedamse trio overi gens wel de gelegenheid gaf in positieve zin op te vallen. Im mers hij de gasten ontbrak sterspeler Gabor Gergely en bleef ook geroutineerde Peter Rozsas aan de kant. „Dat Ger gely niet speelde komt omdat - door Cees Olsthoom hij ziek is**, wist Rozsas die als coach zijn pupillen terzijde stond. „Daarnaast is hij licht geblesseerd aan zijn rechter schouder. En met de wereld kampioenschappen <van 6 tot en met 16 'februari in Calcutta, CO) In het vooruitzicht kunnen we natuurlijk geen enkele risi co nemen" „Bovendien", verklaarde Rozsas na de wedstrijd de opstelling van zijn team, „wist ik dat we ook 20nder Gergely en mijn persoontje van Bruynzeel moes ten kunnen winnen. Tenslotte kende ik de spelers nog van Een Dingen overigens, die gister avond duidelijk teleur stelde. Was de 13—21,18—21 nederlaag tegen Hatangi nog alleszins ac ceptabel, contra Janus Borzsey (eveneens geselecteerd voor de WK) „bakte" de linkshandige tafeltennisser er niets van. Op de verdedigingsb allen van Borzsey sloeg Lingen te vlug en te wild. Gevolg; veel onno dige, simpele fouten en een ne gatief resultaat. (Van een onzer verslaggevers) Schiedam Dat Bruynzeelkeukens niet is afgegaan bewijzen de cijfers. De Schiedamse formatie kwam tégen een Euro pees topteam als Vasutas Boedapest is, zeer verdienstelijk voor de dag. Maakte bij een 0—1 achterstand zelfs gelijk via Mick Ustovic en had in de derde partij alle kans een voorsprong te nemen. Echter Hans van den Broek kwam tegen Janus Borzsey net iets tekort. De gedetailleerde uitslagen waren; Hans Lingen-Harangi 13—21, 18—21, Midhat Ustovdc-Juhos 21—19, 24—22, Hans van den Broek-Borzsey 7—21,21—13,18—21, Ustovic-Harangi 13—21, 15—21, Lingen-Borzsey 17—21, 15—21, Van den Broek-Juhos 13—21, 2119,12—21. Einduitslag 1—5. Hoe je tegen een verdediger wel moet spelen het Hans van den Broek zien. Tegen diezelfde Borzsey en later Jozsef Juhos verloor hij wel maar in beide gevallen was daar wel een der de game voor nodig. Vooral contra Borzsey heeft Van den Broek (Bmynzeels uitblinker tegen Vasutas) lange tijd uit zicht op winst gehad. Met beke ken en gevarieerd aanvalsspel bleef hij tot 17—17 in de derde game goed bij om tenslotte tocH met 18—21 te buigen. Hans van den Broek: „Het was Hans Lingen niet best op dreef vorig jaar toen we hier een' vriendschappelijke wedstrijd speelde". Hoe dan ook tegen de „tweede" garnituur van Vasutas Boeda pest acteerde Bruynzeel beter dan men algemeen had ver wacht In feite was alleen San- dor Harangi duidelijk te sterk voor de Schiedammers. Dat bleek al in de openingspartij toen de 29-jarige Hongaar korte metten maakte met Hans Lin gen. jammer dat ik in de beslissende lucht tekort. Maar al met al ben set zoveel net- en randballen ik toch dik tevreden", tegen had. Anders had ik hem Content was ook Mick Ustovic, zeker gepakt". En over de par- En begrijpelijk, want bij een. tij tegen Juhos: „Die verdedig- 0—1 achterstand bracht hij de wat gevarieerder. Bovendien Bruynzeelkeukens naast Vasu- kwam ik in de derde game tas Boedapest door Juhos met* 21—19 en 24—22 te verslaan. „In die wedstrijd ging het lek ker", opperde de Joegoslaaf la ter, „maar tegen Harangi had ik weinig in te brengen. Condi tiegebrek hé. Maar ja, ik had drie weken niet getraind". Van onze sportredactie Rotterdam De wedstrijd Boezemkwartier—Schiedamse Boys zal achter de groene tafel nog een staartje krijgen. De tweede helft was 29 minuten oud en De stonden stond met 1-0 voor, door een doelpunt gescoord in de eerste helft, toen de lont in het kruitvat werd gestoken. Zonder enige aanleiding werd raculeus. Schenau tegen de grond gesla- Het enige doelpunt kwam heel gen, volkomen k.o. Bruinsel, dit vreemd tol stand. Bij het uit ziende, wilde rijn clubmakker te hulp snéllen. Dat hoefde ech ter niet, want ook tegen hem werd uitgehaald. Het gevolg was een gescheurde wenk brauw die in het ziekenhuis ge hecht moest worden. De goed leidende scheidsrechter vond dit allemaal voldoende om de wedstrijd te staken. „Dit is geen voetballen meer", moet hij gezegd hebben. Het was jam mer, want de Boys waren heer en meester. Misschien dat dit trappen van de doelman van Boezemkwartier bleef Van Trigt de man hinderen. Hij was daar mee ^opgehouden en liep weg. De doelman kon vrijuit de bal uit de handen wegschieten maar deed dat zo ongelukkig, dat het leer tegen de rug van de weglopende Van Trigt aan kwam. Via dat lichaamsdeel ca ramboleerde de bal ïn het net en zo kwamen de Boys toch nog op een voorsprong die dik verdiend was. de thuisploeg niet lekker zal Voor de rust hadden de Schie- Dje voorsprong behield het totdat dammers al met een 3 of 4-0 de scheidsrechter de wedstrijd voor moeten staan. Dat dit niet staakte. Het vervo!E op dit alles gebeurde was alleen maar mi1 hgt dus nog in het verschiel r4 - Van onze sportredactie Schiedam WF heelt het er in de thuiswedstrijd tegen Blïjdorp (2-2) in de tweede helft lelijk bij laten liggen. Het stond bfj het ingaan van die tweede helft met 2-0 voor en trainer Wim Klein had in de rust de jongens een bepaalde opdracht gegeven om die winst in handen te kunnen houden. De spelers hebben echter die op dracht naast zich neergelegd of er niet meer aan gedacht en het resultaat was, dat de voor sprong teloor ging en een pun- tendehng nog maar net binnen gehaald kon worden. Indien de gasten in die tweede helft de volle buit binnen hadden ge- -haald dan zou dat niemand be- Y vreemd hebben. Wilton ging heel goed van start. Het deponeerde een goed spel- - letje op de grasmat en dat had ook resultaat, al duurde het nog een half uur. Het was toen dat Leen Valk met een bekeken lob de bal over de uitlopende doel man heen in het doel plaatste: 1-0. Twee minuten later was het weer prijs. Martin Schaap omspeelde een verdediger en tegen zijn schot had de doelman geen ant woord en daarmee stond WF op 2-0 en op rozen. Tenminste dat dacht men. Drie minuten voor de rust kon doelman Verdam een hard schot niet goed onder controle krijgen en de midden voor van Blïjdorp greep toen zijn kans om de stand op 2-1 te brengen. Indien in de tweede helft Wilton de opdracht die was meegege ven goed had uitgevoerd, dan was de gelijkmaker nooit geko men en hadden de supporters het laatste kwartier met zo in de zenuwen hoeven te ritten. Het werd uiteindelijk een ge lijkspel en gezien het spel in de tweede helft mag Wilton zeker blij zijn met dit resultaat. Een verdediger van O Dl heeft zich alvast omgedraaid maar ook deze uithaal van een SFC-aanvaller zal geen doel treffen. Van onze sportredactie Schiedam Noodgedwon gen heeft SFC terug moe ten grijpen op doelman John van Dillen. John heeft het in de wedstrijd tegen ODI uitstekend ge daan en hoeft zich over de nederlaag van 2—0 geen verwijten te maken. SFC heeft, zeker voor de rust, niet onverdienste lijk gespeeld, lïet kwam tot gevaarlijke aanvallen maar doelpunten kwa men daar niet uit, deels omdat de verdediging van de thuisclub het sterkste deel van het team is. ODI speelt ook vanuit de verdediging en de coun ters waarmee het ten aanval trekt zijn dan bij zonder gevaarlijk. In de tweede helft, na tien mi nuten, werd een door Jim Kars verkeerd gespeelde bal een prooi voor de te genpartij. Toen was er ook voor doelman Dillen geen houden meer aan. SFC wilde zich met gewon nen geven. Het bouwde sterk op de aanval, kon dat ook, omdat ODI nog meer het accent op de verdediging ging leggen. Wat de jongens van trai ner Lagerwaard ook de den, het mocht niet luk ken. De verdediging van ODI stond als een dijk. Er was geen doorkomen aan. SFC moest zelfs uit blijven kijken en attent blijven voor de counters van ODI en wat er steeds in had gezeten gebeurde ook. Er kwam zo'n eoun- ter en even was de verde diging van SFC niet at tent en dat betekende dan ook voor ODI dat het definitief de winst tot zich trok. Die twee doelpunten ach terstand waren te veel voor een wat ontmoedigd SFC, dat er alles aan heeft gedaan om tot een beter resultaat te komen. Dat mocht echter niet lukken. Van onze sportredactie Rotterdam Terwijl het publiek sportpaleis Ahoy binnenstroomde en tot ongeveer 3500 man aangroeide, reden de jeugd, dames, nieuwelingen en veteranen hun voorprogramma. Teuntje van Vliet bij de 12-13 jarigen had door zijn geringe lengte en zijn aanvallende rijden direct het publiek op zijn hand en dit juichte direct elke poging van deze kleine man luid toe. Bij de 14-jarigen was het de Har- QNBEK END ga-renner Aad van Asten die elke aanval van zijn tegtnstan- De rit over onbekende afstand ders bekwaam opving en deze wist te beantwoorden met een tegenactie. Dit resulteerde voor hem in twee prachtige overwin ningen waarmee htj tevens al gemeen omnium winnaar werd. Door deze overwinning wist hij1 zich tevens aan de kop va n de ranglijst te plaatsen van de re- gelmatïgste renner (14-jarigen) van het seizoen 1974-1975. gaf een zelfde beeld, terwijl Balvers in de aanval ging en probeerde een voorsprong op te bouwen, bleven de sprinters angstvallig aan zijn wiel kle ven, daar zij wisten hoe ge vaarlijk hij kan zijn. Bij het tuiden van de bel wisten zij weer over hem heen te komen en zelfs Van de Bosch die op de 5e plaats kwam, wist een moegestreden Balvers te passe ren. Perry Balvers, na zijn goede suc cessen in de cycle-cross weer naar de baan teruggekeerd, De uitslagen: was opmerkelijk strijdlustig en Jeugd 12—13 jaar. Klassement- A"" at wedstrijd: I. J. Roozenburg 12 ging dan ook van start af aan in de aanval. In de rit van 20 ronden in lijn had hij lange tijd de leiding maar bij het ingaan van de laatste ronde kwamen de betere sprinters die hun kans afgewacht hadden naar voren, zodat er voor Balvers een 6de plaats overbleef terwijl Robin van de Bosch als 9de over dc streep ging. pnt., 2. H. van Lachterop 12 pnt, 3. T. van Vliet 11 pnt., 4. E. Wittekoek 7 pnt., 5. F. de ■Berg 5 pnt, 6. R, de Bruin 4 pnt. Punten race 12 ronden: 1. J. Roozenburg 18 pnt., 2. E, "Wittekoek 7 pnt., 3. T. van Vliet 6 pnt., 4. H. van Lachterop 5 pnt., 5. T. van Rijn, 6. R. de Bruin. Totaal omnium: 1. John Roozen burg Sparta 2 pnt., 2. Eddie Wittekoek Coureur 6 pnt., 3. Teun ,van Vliet Barrhopoort 6 pnt., 4Henk van Lachterop Excelsior 6 pnt, 5. Rudi de Bruin Harga 12 pnt Jeugd 14 jaar: Onbekende afstan- d: 1. A. van Asten, 2. R. Meel dijk, 3. R. Krikken, 4. P, Havik, 5. W. Klootwijk. Afvalwedstrijd: 1. A, van Asten, 2. R. Krikken, 3. R. Meeldijk, 4. J. van de Werf, 5. E. Brand. Totaal omnium 14 jaar: I, Aad van Asten (Harga), 2. R. Krik ken (Olympia), 3. R. Meeldijk (Barrhopoort), 4. p. Havik (Hoekse Renners), 5. J. van de, Werf (kampioen). Nieuwelingen: onbekende afstan- d: 1. B. Nugteren, 2. J. de Bruin, 3. A, Weber, 4. A, Kete laars, 5. R. van de Bosch, 6. S. van de Heiden, 7. G. Groenewe gen. 20 ronden in lijn: I. R. Rubino, 2. G. Groenewegen, 3. A. de Jong, 4. B. Nugtereren, 5. J. Meyer, 6. J. de Bruin. Totaal omnium: 1. B. Nugteren (RC Rotterdam), 2. Jos de Bruin (Avanti), 3. R. Rubino (Sparta), 4. G. Groenewegen (Olympia), 5, A. de Jong (Swift- combinatie), 6. Robin van de Bosch (Harga), 8. Perry Balvers (Harga). Van onze sportredactie Schiedam FCN heeft in de thuiswedstrijd tegen VVOH goed uitgehaald. Het won het duel met 4-1 en vond dat blijk baar voldoende. Het heeft ten minste geen gebruik gemaakt van de numerieke meerderheid die het na die stand kreeg. De scheidsrechter stuurde eerst een veldspeler van VVOH het veld uit, wegens natrappen te gen Van der Vliet en daarna de doelman, die Van Hassel onjuist bejegende. VVOH kon blijkbaar slecht tegen het verlies. Dit tekende zich in feite al kort na het begin af. Reeds in de tweede minuut luk te het John Pors met een kop bal rijn ploeg op 1-0 te brengen. Twee minuten daarna werd een kopbal van hem uit het doel geslagen en dat betekende een strafschop die door Gouwe leeuw onberispelijk werd geno men: 2-0. FCN bleef sterker maar het miste toch heel wat*kansen om op een grotere voorsprong te komen. Eindelijk kort voor de rust luk te het. Na een aanval over rechts werd Van der Bos door Friederich gelanceerd en tegen de kopstoot die volgde had de doelman geen antwoord. Na de thee speelde FCN wat ma tiger maar dat sloot niet uit dat bet toch tot 4-0 kwam. Weer goed werk van Friederich stel de Van der Bos in staat om nu met een droge knal tot een doelpunt te komen. FCN blies nu wat stoom af. Het had wat pech dat de scheids rechter bij een doeiworsteling dacht dat de bal met de hand werd gespeeld en daarom WOH een strafschop toeken de. Daaruit werd het 4-1. Kort daarop moesten achter elkaar de twee VOOH'ers het veld ver laten maar invloed op de score had dat met meer. Van onze sportredactie Schiedam Omdat Vasutas Boe dapest pas gisteren vertrok speelde het Hongaarse team nog een vriendschappelijke wedstrijd tegen Bwynzêelkeu. kens. Hans Lingen en Midhat Ustovic streden in groep A contra Peter Rozsas en Janus" Borzsey terwijl in groep B Pe ter van den Broek en Rik Quadt de strijd aanbonden te-v gen Sandor Harangi en jeugd speler Nemeth. Vasutas-ster Rozsas liet rich voor al lovend uit over Rik Qua tit „Met veel training kan hij be slist ver komen", sprak de man die Vasutas ook traint De re sultaten van de Schiedamse vertegenwoordigers waren bij zonder goed. Zo won Hans Lin gen na een. prachtige partij met 14-21, 21-19 en 21-19 van de linkshandige Rozsas. In het tweede enkelspel verloor Ustovic met 2117 en 21—18 van de man die ook geselec teerd is voor de wereldkam pioenschappen in Calcutta-* te weten Janus Borzsey. De totaal overwinning ging toch naar Bruynzeel omdat Ustovic/Lin- gen met 22-20 en 23-21 wonnen van Rozsas en Borzsey. Peter van den Broek en Rik Quadt speelden twee enkels. Quadt verloor met 18-21 en 16- 21 van Nemeth en met 12-21 en 18-21 van Sandor" Harangi, Pe ter van den Broek ging ten onder met respectievelijk 24-26, 19-21 en 15-21 17-21. De eer werd gered in het dubbel om dat Quadt en Van den Broek met 21-17, 13—21 en 21*17 won nen van Harangi en Nemeth. Van onze sportredactie Rotterdam Was het verldeden week Piet Bast die als debu tant In het eerste team van DRZ tot een doelpunt kwam, gisteren was het alweer een debutant, Gerrit Kok, die het genoegen mocht smaken voor DRZ een winstpunt uit het vuur te slepen. Kok was voor de rust ingevallen voor Huiser dïe na een botsing met de Ale xandria doelman met een en kelblessure het veld moest ver laten. Het is een bijzonder hard en fel duel geworden waarm om elke meter grond gevochten werd. Weer bleek dat de voorhoede van DRZ onmachtig was om doelpunten te scoren uit talrij ke kansen. Een misverstand in de verdediging van DRZ was de inleiding tot het doelpunt van de thuisclub. Dat gebeurde voor de rust DRZ ontketende hierna een hevig of fensief en Alexandria moest met hand en tand verdedigen. Dat gebeurde letterlijk, want een doelpunt kon voorkomen worden middels een handsbal. Penalty dus. Aanvoerder Piet van Os zou dat wel eens even doen. Hij nam de strafschop echter zo nonchalant, dat de bal naast ging en de gelijkmaker dus uitbleef. Na de thee ging DRZ weer fel in de aanval en het resultaat bleef niet uit. Er ontstond een doei worsteling voor het doel van Alexandria en nadat Gerrit Kok tot twee keer toe de bal in de doelmond had geplaatst, was het de derde keer toch raak: 1-1. DRZ bleef het beste van het spel houden maar zoals gezegd er ontbrak in de voorhoede een schutter die het vizier scherp had staan. Daarom moest DRZ genoegen nemen met weer een gelijkspel. Aan trainer Zeeman de taak daar iets aan te veran; deren. Van onze sportredactie Rotterdam In het Rotterdamse tafeltenmscentrum namen spe lers en speelsters van Bruyn zeelkeukens met veel succes deel aaa de Rotterdamse kam pioenschappen. In feite was de Schiedamse club in een aantal klassen oppermachtig. In de hoogste catagorie bijvoorbeeld betwisten Midhat Ustovic en Hans Lingen elkaar de Rotter damse titel. Na een enerveren de wedstrijd trok de Joego slaaf tenslotte in twee games aan het langste eind. Hij nam daarmee de titel over van Hans Lingen. De dames speelden een vijfkamp. Achter kampioene Nel Vonk sloeg Els van Zetten zich naar een knappe derde plaats. Op vallend waren ook de resulta ten van Rik Quadt. De zoon van de Bruynzeelkeukens-bestuur- der eindigde zowel in de C als in de D-kiasse als eerste. In beide groepen werd Jan Sim mons tweede. Overige resultaten van de Schie dammers: Pupillen: 1 Ronnie van "Wijk, 2 Rene Quadt: Adspi- ranten: 1 Ron van Wijk: H-klas- se: 1 Rene van Huut, 2 Hans van Enten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6