Controverse in boksdistrict loopt hoog op Hermes gewaarschuwd voor Zilvermeeuwen Holy kiest Piet Bouts ook als voorzitter Finales tweede klas lifore I SVV tilt zwaar :aan Sittard Wim de Haan bedankt voor functie als districts- trainer voetbal - programma Hopen op misstap van Rood Wit 4 SCHIEDAMS CHE COURANT ZATERDAG 18 JANUARI 1975 itrijd be lichter- s te ko- Schiedam SVV, dat zich afgelopen zon- - dag tegen Vitesse. - niet onfortuinlijk' herstelde van de ne derlaag tegen Wil lem H, speelt mor gen, in Sittard tegen g Fortuna SC. Een te rn genstander die het I in de competitie H goed doet, maar bo ll ven dien een succes- M volle start had in de derde periode. Voor SW ligt de situatie duidelijk anders. Reden waarom Bob Maaskant andere wegen bewandelt en probeert in de huidige periode de juiste samen stelling te vinden om in de vierde periode toe te slaan. SVV's trainer be- „seft dat er dan wel iets gedaan moet worden aan de schier onafgebroken reeks nederlagen in uit wedstrijden. - - De uit het C-elftal'gehaalde en verdienstelijk debute rende Fred Meerhof was daar een (eerste) voor beeld van. Daarom ook tilt Maaskant erg zwaar aan de moeilijke uitwed strijd van morgen, omdat dan een indruk wordt verkregen hoe de nieuwe defensie zich zal houden wanneer ze onder druk komt Want dat dit gaat gebeuren staat voor Bob Maaskant als een paal boven water. Schiedam Het zaalvoet- balprogramma voor maandagavond 20 janua ri in de sporthal Margriet luidt: 19.15 uur Groe- noord 3-Neptunus 5; 20.00 uur Germinal 3—GVMD 2: £/J, 20.45 uur OACN- boys-DOTO; 21.30 uur GGK-SW; 22.15 uur WF- svo. Schiedam Hoe eerder hoe liever. Tenminste, als het aan Luc van Sinderen en Wim de Haan ligt. Die twee eisen zoals ze het zelf noemen, het hoofd van Frits Eaymaakers, secretaris van de Nederlandse Boksbond, district Zuid-Holland en voorzitter van de Dordtse boksvereniging Bouwiust. Een ogenschijnlijk weinig opwekkend vooruitzicht voor de man in kwestie, maar als hem dit voorne men dat overigens niet "moorddadig" be doeld is ter kennis wordt gebracht, reageert de Dordtenaar nauwe lijks verbaasd: "Ze moe ten niet zo ouwehoeren". - Een reactie die er op duidt dat de periode van de "plaagstootjes" is af- gesloten: nu wordt er raak geslagen. Het kost enige moeite om uit de beerput van wederzijdse bele- digingen net datgene op te die- pen wat kan worden aange- voerd als de oorzaak. Want dat _^er in het Zuidhollandse boks- wereldje wederom een fikse ru- *~zie aan de gang is, is een ding dat zeker is. Terugblikkend in de geschiedenis """blijkt vooral de door de NBB --geaccepteerde kandidatuur en aanstelling van Wim de Kaan als trainer van het district, bij de Dordtse afvaardiging en dus ook Frits Raymaakers in „het verkeerde keelgat te zijn geschoten. Raymaakers verdui delijkt: "Wij willen iemand die 7 boven de partijen staat, dus een "niet clubgebonden trainer, Lo- gisch toch? Wïj hebben er hele- j— maal geen zin in om een andere —trainer te laten ontdekken wat '—bij onze jongens de zwakke plekken zijn".. -Het Dordtse protest werd ecfitèf "-.verworpen, maar al was de stemmenverhouding acht tegen één, veel zin om zich bij de meerderheid neer te leggen had Bouwiust niet. Raymaakers: "Ons voorstel was om Rinus Krijger te nemen, tenslotte ie mand die de naam heeft om boksers te kunnen maken en voor ons het belangrijkste een niet clubgebonden trainer". En daarmee startte Wim de Haan de centrale trainingen met een kleine groep boksers. Uiteraard 2onder de veel A-klassers tel lende équipe van Bouwiust. Maar het zat Raymaakers toch niet lekker, dus werd in het clubblad nog eens extra fel ge reageerd tegen deze „onjuiste" beslissing. „Sarcastisch be doeld", zegtFrits Raymaakers», maar zowel Van Smde:en als De Haan spreken over "gemene beledigingen". Niet veel later volgde dan ook de tegenstoot. Luc van Sinderen diende een klacht in en Den Haan weigerde Raymaakers tij dens een boksgala in Schiedam botweg de toegang. Beiden eis ten éérst een rectificatie op het eerder verschenen artikeltje. Wim de Haan; "Dat is ons toen toegezegd". Maar in plaats van een excuus kwam er een twee de artikeltje, waarin echter met geen woord gerept werd over datgene wat Van Sinderen en De Haan wilden zien rechtge zet. In tegendeel, want de slot zinnen lieten aan duidelijkheid niets te wensen over: "Die reac ties leggen wij gewoon naast ons neer. Bovenstaand artikel is beslist niet voor hun"bedoeld" Daar is dit papier te duur voor". "OORLOG" Van Sinderen en De Haan be schouwen die reactie als een regelrechte "oorlogsverkla ring", Maar het betekende ook Frits Raymaakers kras se taai dat Wim de Haan districtsvoor zitter Vilerins liet weten geen prijs meer te stellen op de functie van districtstraïner: "Ik ben het nu meer dan zat, ze zoeken het zelf maar uit". Op dit punt heerst een kleine verdeeldheid tussen, het "blok" Van Sindercn/De liaan, "Want", zegt de trainer van de BV westland, "dat had ie nooit moeten doen, want het is pre cies wat Raymaakers zo graag heeft gewild". Echter ook Van Sinderen accep teert deze nieuwe belediging niet. "Ik had me al eerder tot het distnetsbestuur gewend en daarvan kreeg ik een brief waarin duidelijk is gesteld dat ze niet achter de inhoud van het artikeltje in het Dordtse clubblad staan. Voor mij is dat niet genoeg, want ik wil dat mijn klacht in behandeling wordt genomen. Ik ga me nu wenden tot de straf commissie van de bond". De man die er, gezien zijn functie, toe in staat mag worden geacht alles weer in juiste banen te leiden is districtsvoorzitter Vil len us. Gevraagd naar een mo gelijke oplossing van de moei lijkheden, luidt zijn eerste reac tie: "Moeilijkheden? Daar weet ik niks van". Nochtans zegt hij net iets te vlug: "Verder heb ik geen commentaar". Later in het gesprek komen de moeilijkheden echter weldege lijk ter sprake. Villerius: "Het gaat hier om personen die el kaar kwa karakter nu eenmaal, met liggen. Dat is de hele oor zaak. Ik heb echter ook tegen De Haan gezegd; als jullie het met Raymaakers niet eens zijn, laat het dan op een stemming aankomen. Tel koppen, heb ik gezegd, en wip hem dan uitzijn funct'e. Zoiets kan. Maar ze moeten natuurlijk niet blijven wroeten". Het advies van de voorzitter ten slotte: "Laten ze het, als het ze werkleijk zo hoog zit, dan maar voor de civiele rechter gooien. Van mijn kant verder over deze kwestie geen commentaar. We gaan er eerst in het bestuur weieens over praten". KNELPUNTEN Het is duidelijk dat Villerius er weinig voor voelt om de we derzijdse oorlogsverklaringen openlijk aan te wakkeren, of voor zo ver dit mogelijk is, om te buigen in een bestand. Toch blijven er wat knelpunten die om opheldering vragen. Zo kwam Wim de Haan zich .boos over de aanduiding op de voor de Zuidhollandse titelstrijd door Bouwiust vervaardigde affiches- Hierop wordt achter de Schïedamse deelnemers vol staan met de aanduiding BVH. Wim de Haan: "Weer zo'n rot- geintje, waarom krijgt mijn school niet die publiciteit die ze verdient?" ovengens alle clubs afgekort: zo hebben we bij Bouwiust de letters SC weggelaten; Door Oefening Sterk noemen we DOS en de Boksvereniging Hui zenaar, gewoon Huizenaar". Maar Wim de Haan heeft er meer noten op 2ijn zang; "De kam pioenschappen van 2? januari kunnen, zo bleek later, niet in Rotterdam worden gehouden. Oké, ze zeggen dat ze overal gevraagd hebben wie dit kam- door Hans Soeters pioenschap wilde hebhen, maar waarom dan niet aan mij? Nu gaan die wedstrijden naar Dordt", "Schiedam, dat kon niet", meent Frits Raymaakers, "er komen alleen al zo'n hon derd genodigden en dan kun-4 nen er bij De Haan te weinig mensen bij". Een boze Wim de Haan: "Als ze me gevraagd hadden, dan had ik ze kunnen j zeggen dat we in Schiedam ook j nog zoiets hebben als een Ko- j renbeurs". Hoe dan ook, het rommelt weer eens flink binnen het boksdis trict Zuidholland. Een ruzie die gepaard gaat met krasse uitspraken, bedoeld om de an- !der uit de tent te lokken? Zo zegt Frits Raymaakers: "De geestelijke vermogens van, De Haan zijn aan het minderen. Hij weet niet meer wat ie zegt en wat ie hoort". Zelfs voor iemand die zegt deze uitspraak te doen als voorzitter van Bouwiust en dus niet als dis- trictsbestuurder, boute taal. Frits Raymaakers desgevraagd: "Het zijn onze aanplakbiljetten en wij bepalen zelf wat we er op willen zetten. We hebben DOELWIT Maar ook de tegenpartij laat zich niet onbetuigd. Luc van. Sinde ren bij voorbeeld, laat haarfijn o Wim de Haan rotgeintjes, meer dan zat weten dat de functie van Ray maakers zijn eerstvolgende doelwit is: "Alle kanonnen staan opgesteld". Maar Van Sinderen ergert zich nog aan veel meer dingen en karakteri seert de gang van zaken in het Zuidhollandse bokswereldje met de woorden: "Alles is ver boden, dus mag blijkbaar al les". En daarmee wordt duidelijk dat het einde van het conflict voor lopig nog niet in zicht is. Bin nen het district staan twee groepen met verhitte gezichten tegen over elkaar en uiten niet mis te verstane beschuldigin gen. Want al zegt voorzitter Vil lerius: "Ik zal er geen nacht minder door slapen", het wach ten lijkt nog slechts op de fron tale aanval die op een van zijn medebestuurderen wordt be raamd. De oorzaak van een brok "oud zeer", is de mening van zowel Villerius als Raymaakers. Een situatie die kon ontstaan door het vertrek van de gebroeders Krijgsman naar Dordt, nadat ze bij de SBV De Haan waren klaargestoomd Voor het ver overen van de nationale titels. Wim de Haan op zijn beurt ontekent dat dit de aanleiding is; "Onzin natuurlijk, want de Krijgsmannetjes kan ik zo te rugkrijgen". Voorlopig blijft het dus een kwestie van afwachten. Een pe riode tot een nieuw districtsbe- stuur gekozen dient te worden. Tot het echter zo ver is, zal er nog menige belediging worden geuit en blijft de dreiging van een voortijdige explosie onver minderd van kracht. Voor Ville rius is er allemaal echter niets nieuws onder de zon:' "Ik loop al zoveel jaren in de bokssport mee, maar het is nog nooit an- ders geweest. Altijd, zo tegen de tijd dat de kampioenschap pen worden gehouden, is het heibel. Je raakt er aan ge- •wend". v Arie Riedijk in de verdrukking Schiedam Voor Hermes DVS begint de competi tie van de hoofdklasse steeds aangenamer te verlopen. Nog niet zo lang geleden leek de ploeg van Pim Visser zichzelf uit de strijd om de titel te hebben ge prijsd, maar op dit mo ment, met nog dertien wedstrijden te geldt Hermes DVS concurrent van koploper Rood Wit. Hetgeen onmiddellijk betekent Öat er voor Hennes geen onin teressante duels meer zullen volgen, want elke tekent een kansje om bij de Amsterdammers te men. „Hopen op een van Rood Wit, maar dan wel blijven winnen", luidt de opdracht. Een opdracht die door Hermes afgelopen zondag perfect uitgevoerd, waardoor het nog als tweede SDW in tegen een nederlaag opliep. Echter ook UVS blijft hopen op misstappen, want de Leidse for matie rekende afgelopen zon dag af met EDO en noteert evenals Hermes twintig punten uit vijftien wedstrijden. Op Harga ontvangt Hermes mor gen het ogenschijnlijk onbete kenende Zilvermeeuwen. Des ondanks blijft het een niet te onderschatten opponent, die er tenslotte in slaagde CW op 1-1 te houden. En dat er juist van uit die hoek verrassingen kun nen komen bewees het op dat moment onderaan staande Spartaan door het veel sterker geachte RVC te kloppen. De stand in de hoofdklasse: 1 Rood it 15-24, 2 Hermes DVS 15-20, 3 UVS 15-20, 4 SDW 15- 19, 5 EDO 15-16, 6 Wit 14-14, 7 RVC 15-13, CW 15-13, 9 Zil- -vermeeuwen 15-13, 10 AFC 15- 13,11 EHnkwijk 15-12, 12 Spar taan 15-11, 13 Gouda 14-10, 14 Papendrecht 15-10. Arie rie Rie dijk in de verdrukking. Schiedam Voor de fi nales tweede klas li- bre van het district Schiedam staat „De Griffioen" op 24,25 en 26 januari centraaL Aan het toernooi na men 17 biljarters deel, waarvan er 9 zijn af gevallen. De finalisten zijn T. Lagendijk van De Waal, de enige die in de voorronden is gepromoveerd naar de eerste klasse. En ver der J. M. A. Nieuwen- huizen van De Grif fioen, P. J. Warmer dam van DVK '73, i. H. E. Goos van Sun light, E. Barg, de kam pioen van vorig sei-. zoen van de derde klas van Tonegido, M. Poot van Centrum West uit Schiedam, L. van. der Heiden van De Griffioen en J. de Koning van De Sluis. In het sterk bezette fi nale-toernooi ziet het er naar uit dat meer dan de helft boven het gemiddelde van 4 gaat komen. Om te promo veren naar de eerste klas moet men hoger dan 4.49 spelen. De wedstrijden beginnen vrijdagavond 19.30 Vlaardingren De leden van de honbalclub Holy hebben trainer/coach Piet Bouts een nieuwe functie toebe-* dacht, die i'an voorzitter. Een unieke combinatie In de honkbalwereld, dat wel, maar of dat de „bestuur baarheid" van de snel gToeiende tweedeklasser ten goede zal komen, moet blij ken. Juist nu Holy, met het vijftien jarig bestaan in het vooruitzicht, plannen ge noeg heeft om de imago te verbeteren. De opvolger van Sjaak de Jong, die door verhuizing snel verdween, pakte de laatste maanden al veel be stuurszaken aan, maar het was op de-algemene leden- toch een grote verrassing dat de keus van de honkballers op hem viel. „Maar ik kijk er niet tegen aan," reageert hij. „Holy is een gezonde club die van niets iets is geworden en met die thans tweeledige taak; hoofd organisatie en tech niek, heb ik zeker de steun van de rest van het be stuur". Op de jaarlijkse bijeenkomst in het sfeervolle clubgebouw aan de Zwa luwen kreeg overigens ex-voorzitter Dick Schoon de kans de kook even terug te zetten waar het om een slepend intern „conflict" ging. In dertijd had het bestuur van Holy de bekende Vlaardinger op non-ac tief gezet (geroyeerd), maar aange zien de bond van mening was dat de zaak Dick Schoon zuiver een privé-aangelegcnheid was, ver klaarden de leden na zijn betoog tot de conclusie te zijn gekomen dat het royement kon worden opgehe ven. Met dien verstande dat Dick Schoon volgens de reglementen weer voor zitter was, maar dat gingen de mees te leden iets te ver. Een motie van wantrouwen" volgde, gezien die „trubbels" in het verleden (veelal beschuldigingen aan collega's) en toen viel uiteindelijk de keus op Piet ^outs zelf. Blij? „Ach, eigenlijk deed ik dat werk omdat Sjaak de Jong reeds lange tijd niet meer actief was, al geruime tijd. Ik ben blij dat ook André Harteveld weer terug is, die daar- door de plaats van de intussen afge treden wedstrijdsecretaris P. Ro- mantschenko kan gaan opvullen." CONTRIBUTIE Een voorstel tot verhoging van de contributie betekende dat de leden per jaar inplaats van 60 nu 84 gulden gaan betalen, de werkende leden plus studenten van 30 naar 42 zijn opgetrokken en de juniorle den tot en met 17 jaar van 24 naar 36 gulden per jaar. De peanuts beta len 10 gulden donateurs 15 en echt paren 20 gulden per jaar. Het jaar 1975 wordt voor Holy een belangrijk jaar omdat een groot' aantal plannen gerealiseerd moet worden. Waarin uitbreiding van de cantine. in april '73 nog officieel door toenmalig sportwethouder A. G. Kloots in gebruik genomen, cen traal staat Het ledental van Holy is de laatste jaren zo fors gestegen, dat binnen afzienbare tijd de gemeente zal worden gevraagd om toestem ming en subsidie te krijgen om ver der te bouwen. Voorts overweegt Holy de aanschaf van een geluidsinstallatie, een nieu we slagkooi, uitbreiding van de tri bune, een werpmachine en een sco rebord". Natuurlijk zijn al die plan nen niet in één jaar te realiseren, schrijft ook penningmeester F. Ag- ter in zijn jaarverslag, „maar mede door de verhoging van de contribu tie kan er nu al aan worden ge werkt". SAMENWERKING Secretaris H. W. M. Qdijk schrijft onder meer in rijn jaarverslag dat de komst van sportschool Tino Hoogendijk (vorig jaar) nogal arg wanend werd bekeken. „Maar thans rijn, na een gesprek tussen de sport leraar en het bestuur van Holy, alle problemen snel van de baan. Mede door de sportschool die veel jeugd bezig houdt kon Holy aan een aantal rijwielhekken komen. Voorts is het bestuur van mening dat de contacten met andere Vlaar- dingse sportvereniging moet worden vergroot. Een stap in de goede rich ting is in ieder geval al het feit dgt de relatie met de voetbalvereniging VFC, van waaruit Holy is voortge komen, na lange tijd weer tot stand is gebracht. Financieel is Holy ge zond in schrille tegenstelling tot 1973 toen er een nadelig saldo viel te bespeuren van ruim 3000 gulden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4