SCHIEDAMSCHE COURANT ITS' JSFOID iCHE HULP] 2NST IN 3CMEE AM Dirk Schaferplein vreest snelverkeer mm 1 Rijp voor hotel Personeel ADC niet eens met "dubbele" verhuizing XMü fMfSSIR waterweg Noord Wijkvereniging: kritiek op aanleg van verbindingspad Politie denkt aan brand stichting Veel belangstelling voor brandweerkorps Opening nieuwe Nolet-vlengel Beursbrug gesloten ,v|^| Actiegroep tegen verbindingspad FOTO 'issÊmSÊSÊP11 Kethel kent alleen gerichte aktiegroepen Gemeente wil omrijden over Laan van Bol'es voorkomen 'JA Maandag 20 Januari 1975 6 pagina's 100ste jaargang no. 25233 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 26809L - redactie 262566 - klachten dienst 26I2U SCHIEDAM EN KETHEL Benzine vermoedelijk oorzaak van vlammen in Elzensteeg Schiedam - De recher che heeft een groot scheeps onderzoek in gesteld naar de oor zaak van een felle brand, die zaterdag avond uitbrak in een kantoor in de Elzen- De politie vermoedt dat de brand, die de kan toorruimte en een aangrenzende leeg staande woning totaal verwoestte, is aange stoken. Enkele vernie lingen en een sterke benzinelucht gaven aanleiding tot die ge dachte. Kort voor twaalf uur kwam de brandmel ding binnen bij de po litie. Twee minuten later arriveerde de brandweer al in de Elzensteeg. Met drie stralen bedreed men de hoog oplaaiende vlammen en na bijna drie kwartier kwam het sein 'brand mees ter*. Daarna kon met het nablussen worden begonnen. Het is nog niet bekend hoe groot de brand schade is. Het kantoor brandde helemaal uit en ook het woonhuis wwerd zwaar bescha digd. Open huis in kazerne Schiedam - Zo'n 1500 mensen hebben zaterdag een kijkje genomen in de nieuwe brandweerkazerne aan de Breedstrsat, waar 'open huis' wqrd gehouden. De brandweer had er veel werk van gemaakt, om de burge rij niet teleur te stellen. Be halve een aantal demonstra ties konden de bezoekers en kele tentoonstellingen (met ondermeer kindertekenin gen, de enige stoomspuit van Nederland die beschikbaar was gesteld door de Rotter damse brandweer, en nog wat gespecialiseerd gereed schap) aanschouwen. Veel belangstelling was er voor de gloednieuwe Magirusau- toladder en een serie dia's over het wel en wee van de Schiedamse brandweerlie den. Ook aanstaande zaterdag wordt in de kazerne weer open dag gehouden. Schiedam - Op woensdag 29 januari om 4 uur 's middags zal burgemeester Lems de nieuwe vleugel van het Nolet Ziekenhuis officieel openen. Deze bijeenkomst zal plaats vinden in de mess-room van het ziekenhuis. Na afloop volgt een ontvangst in de grote vergaderkamer van de nieuwe vleugel. Schiedam - In de nacht van dinsdag 21 op woensdag 22 januari zal de Beursbrug over de Sehie/Lange Haven in de weg Dam/Korte Dam - voor alle rijverkeer zijn af gesloten. Waarschijnlijk zal dit gebeuren tussen 21.00 en 6.00 uur of zoveel langer of korter dan nodig is. De technici van de dienst ge meentewerken zullen het draaiwerk van de brug con troleren. SchiedanWlaardingen - Dins dag 21 januari houdt de In ternationale Vereniging "Philatelica", afd.Rotterdam en omstreken een bijeen komst in de grote zaal van gebouw "Irene", aan de Nieuwe Haven 155 te Schie dam, aanvang 20.00 uur. Op het programma staat een veiling van postzegels van het Koninkrijk der Neder landen en zijn overzeese ge biedsdelen. Verder uit een filatelistisch praatje en voor al uit het gebruikelijke "postzegelen". WpB9f~4 t i'iS Hier komt het verbindingspad tussen het Jacques Urlusplein en de Eduard van Bei- numlaan te lopen. Schiedam - Een werkgroep met vertegenwoordigers van het humanistisch verbond en verscheidene ker ken onderzoekt de mogelijkheid om in Schiedam een telefonische hulpdienst voor het gebied Waterweg Noord op te richten. Het doel van dit plan is om de Stichting Telefonische Hulpdienst in Rotterdam gedeeltelijk te ontlasten. De dienst in Rotterdam werkt momenteel met twee telefoonlijnen, ter wijl er volgens de hulp verleners zeker vijf no dig zijn. Vooral 's- avonds omstreeks elf uur wordt door veel mensen met moeilijkhe den van deze dienst ge bruikt gemaakt. De problemen die aan de orde komen zijn ondermeer een zaamheid, huwelijksmoeilijk heden en alcoholisme. Twee jaar geleden was de dienst al zo'n 42.000 maal geheld. Sindsdien volgen een aantal vrij willigers uit Schiedam daar een opleiding. Aan het eind van het jaar hoopt men er vijfentwintig te hebben opgeleid, die dan in wisseldienst de tweede centrale kunnen bemannen. De werkgroep, onder voorzitter- schap van ds. M.C. Baart" uit Schiedam, onderzoekt behalve de accommodatie ondermeer ook de mogelijkheid voor een subsidie van hst ministerie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk werk. Er bestaat een bepaling die zegt dat er slechts één hulpdienst per telefoondistrict gesubsi dieerd wordt. In Dordrecht is daar echter onlangs een uitzon dering op gemaakt Schiedam - Verbolgen be woners van het Dirk Schaferplein hebben een actiegroep opgericht, die wil verhinderen dat de dienst gemeentewer ken een verbindingspad wil aanleggen tussen het Jacques Urlusplein en de Eduard van Beinmn- laan. De gemeente heeft dit pad gepro jecteerd langs een voetpad op het Dirk Schaferplein. Niet al leen vrezen de bewoners een sterke toename van de geluids hinder, maar ook de veiligheid staat volgens hen op het spel. Deze week hebben de bewoners hierover een gesprek gehad met de wijkvereniging Groenoord en omstreken De gemeente wuift alle proble men van de hand onder het motto 'loos alarm', maar de directeur van gemeentewerken, ir. H.G. de Block, heeft zich toch bereid verklaard om met de bewoners en de wijkvereni ging te praten. Dat gesprek zal plaatshebben op dinsdagavond 21 januari in het Stadskantoor. De gemeente vindt de bezwaren, die de bewoners hebben tegen de aanleg van het pad dat moet voorkomen dat verkeer van het Jacques Urlusplein via de Laan van Bol'es omrijdt naar de Eduard van Beinumlaan, vol strekt overbodig. "Het verbindingspad is namelijk alleen bedoeld voor het bedie nend verkeer, zoals melkboer, bakker en PTT," zo deelde ge- meentevoorlichter D.A. Busch- kens ons vorige week al mee. "Ander verkeer mag het pad niet benutten. Er zal dus geen sprake zijn van een noemens waardige vermindering van de verkeersveiligheid of van een toename van de geluidshinder." De actiegroep, waarhij zich ook al bewoners van het Jacques Urlusplein hebben geschaard, is van mening dat het snelver keer zich niets zal aantrekken van de verbodshorden, die bij het pad zullen worden geplaat st. "Per slot van rekening kampt men bij de politie met een gebrek aan personeel, waardoor niet voortdurend toezicht kan worden gehou den," stelt de actiegroep. Door een technisch misver stand is in onze editie van zaterdag een foto ge publiceerd van het PSP- lid Yvonne Hontelé, met als onderschrift "Rietje Taverne-van Campen (CDA)." Voor dit misver stand bieden wij on2e ex cuses aan. De grondwerkzaamheden voor de bouw van hotel-restau rant Novotel aan de Hargalaan zijn begonnen. Over drie weken moet het terrein bouwrijp opgeleverd worden, waar na de eerste paat voor het vier verdiepingen hoge hotel in de grond kan worden geslagen. Voorjaar 1976 wil het Franse concern reeds de eerste gasten ontvangen. Tegelijkertijd zijn dan de vijftig Novotels uitgebreid met acht vestigingen ir> Polen. Na Schiedam heeft men in Nederland interesse voor de plaatsen Amstelveen, Maastricht en Breda of Tilburg. Schiedam - Inwoners van Kethel die- zich' het-lot van hun woon plaats aantrekken willen zich niet verenigen in een bewo nersvereniging of een algeme ne actiegroep. Zij strijden al leen in kleine groepen die zich fanatiek voor een bepaald doel inzetten. Dit is de conclusie van Karei Poortvliet, eigenaar van een winkel aan de Vlaardingseweg, terugkijkend op de akties voor het behoud van het oude raad- huisje aan de Schiedamseweg en voor het verdwijnen van de RET-bus in het dorpscentrum- Bij beide succesvolle acties is hij actief geweest Een afsplitsing van. de wijkver eniging Groenoord die zich voor het oude dorp Kethel in spant ziet hij nog niet van de grond komen, ook niet na de laatste publikaties over verkrot ting en sloopwerkzaamheden. Schiedam - De dienst gemeentewerken wil een verbindingspad aanleggen tussen het Jacques Urlusplein en het Dirk Schïferplein» dat voornamelijk zal zijn bedoeld voor het bedienend verkeer (zoals melkboer, krantenbezorgers en PTT) in de wijk. Het pad betekent voor dat verkeer een ideale uitkomst Voorkomen "wordt met de aanleg van deze smalle weg dat het verkeer op het Jacques Urlusplein moet omrijden om via de Willem Andrïes- senlaan en de Laan van Bol'es op de Eduard van Beinumlaan te komen. Het wijkblad Noorder Akkoorden heeft hierop ernstig kritiek. De secretaris van de wijkvereniging, 3. vsxt Sehaverbeke, schrijft in het blad: "Wij blijven het pad een-vrij absurde 'nood'-oplossing vinden, al hebben wij nog niet de tijcr gevonden de totale situatie te bestuderen. Dit gaan wij zeker nog doen." Het blad zegt verder, dat het smalle tussenpad beslist niet geschikt is voor gemotoriseerd verkeer. Van de zijde van de gemeente stelt men: "Het is dan ook zeker niet de bedoeling, dat ander verkeer dan dat voor huis-aan-huis-ser^ice op het pad rijdt." Volgens de gemeente vreest de wijkvereniging ten onrechte geluidshinder en een verminderde verkeersveiligheid rond het Dirk Schaferplein. De dienst gemeentewerken heeft in een brief aan de bewoners van het Dirk Schaferplein haar plannen kenbaar gemaakt. Van Seha verbeke is verontwaardigd over het uitblijven van gemeentelijke informatie aan de bewoners van het Jacques Urlusplein en de Mozartlaan. i "Zijn deze mensen geen belanghebbenden?", vraagt hij zich af. De verklaring van de gemeente: "De drukte op het Jacques Urlusplein, waaraan ook een deel van de Mozartlaan ligt, zal nauwelijks of niet toenemen. Het pad echter wordt aangelegd op het Dirk Schaferplein, dus gaat het project in ieder geval deze bewoners aan. Vandaar, dat de brief van gemeentewerken aan deze bewo ners is gericht." In deze brief werd meegedeeld, dat het pad is geprojecteerd tussen de woningen en het trafo-gebouwtje aan het Dirk Schaferplein 15. Het bestaande voetpad zal worden gehandhaafd. Door het aanbrengen van een groenstrook tussen de rijweg en het voetpad za! er sprake zijn van een minimale overlast. Het pad zal op gelijke hoogte worden aangelegd als het pleintje rond de ingang van de flat en door middel van betonnen paaltjes hiervan worden afgescheiden. Schiedam - Er bestaat on rust onder de veertig: personeelsleden van het Algemeen Documentatie Centrum (ADC) over de op handen zijnde ver huizing van Korte Ha ven naar BroersveltL Sommige medewerkers menen dat het een zinlo ze zaak is op korte ter mijn weg te gaan. Het is namelijk de bedoeling dat (waarschijnlijk) in juli het ADC een defini tief onderkomen krijgt in het oude Wenneker- pand aan het Spinhuis- pad dat nu wordt ver bouwd tot sociale werk plaats. Het gevolg is dat het Documentatie Cen- *trum dan binnen eem aantal maanden twee keer moet verhuizen. De gemeente meent echter dat het noodzakelijk fs dat de pan den aan de Korte Haven snel leegkomen. Daar zal dan na een Ingrijpende verbouwing het gemeente-archief worden gehuisvest. Het archief ligt nu Het voormalige pand van Wenneker wordt verbouwd voor de Sociale Dienst. Op de bovenste etage- zal het ADC worden gehuisvest nog In een pand aan het Oude Kerkhof, maar de situatie daar wordt steeds nijpender. 'We hebben,in nauw overleg met de verschillende hoofden van* diensten, waaronder die van de Sociale Dienst, besloten het ADC naar het Broersveld over te hevelen", aldus wethouder J. van der Wilk. "De verbouwing moet namelijk snel beginnen omdat de kosten elke maand fors stijgen". De gemeenteraad voteerde al me dio 1973 een krediet van 520.000 gulden voor de verbouwing van de panden aan de Korte Haven. Ondanks de moeite die onder anderen wethouder C. Bolmers deed, kwam de .goedkeuring van Gedeputeerde'Staten pas vorig jaar af. Nu wil wethouder Van der Wilk het zo gauw mo gelijk afhandelen. Hij weet dat er onder de perso neelsleden enige wrevel bestaat over de gang van zaken. "Som migen hebben er inderdaad moeite mee dat ze twee keer moeten verhuizen. Maar het is in het belang van het archief. De verhuizing naar het Broers veld is trouwens geen intensie ve operatie. De mensen moeten alleen goed begeleid worden", aldus de wethouder. De toestand waarin het gebouw aan het Oude Kerkhof zich be vindt, wordt steeds hachelijker. Vloeren vqrzakken en proviso risch moeten de grote opberg- kasten op hun plaats worden ee houden. Niettemin 2al het in de toekomst worden gerestau reerd. "Naar aanleiding van c? publica ties hebben zich al meerdere belangstellenden bij ons gemeld die graag het gebouwtje willen hebben", meldt Van der Wilk, "maar voorlopig zuilen we hier over als college geen beslissing nemen. Het wordt wel gerestau reerd. Misschien kan één van onze eigen diensten het pand wel krijgen". SCWEDAMSCI Ja. ook u kunt deze ideale krantankombmatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, m de bus krijgen Hei Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal* en internationaal nieuws, de Seinedamsche Courant met puur plaatselijk nieuws Twee kranten voor de prijs van een Profiteer ervan' P S Mocht u n leofce'vergelding »unn op onderstaande tin <n de bon dart maa gasaansleii er d<e wi wekelijks u>»ov«n xt N N W B «B MM W «I adtes I woonplaat» leietoon 'i g»ai« en hei fin

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1