FC Vlaardingen ontziet Amersfoort Hard werkend SVV bedwingt FSC Verval HV<knaagt aan zelfvertrouwen Aad van Asten weer oppermachtig MAANDAG 20 JANUARI 1975 Shirtje trekken, inleiding tot de strafschop Jan Roodbol kreeg kansen bij de Vlaardingen Tweeënhalf j^ar moest Jan van Baaren wachten op zo'n overwin ning. De grootste in zijn Vlaardingse periode, niet de mooiste tegen SC Amersfoort dat meer sparring-partner" was. „Maar wel bereikt via karakter en ijzeren wil", lichtte hij na de 4-0, die ongetwijfeld veel groter had moeten zijn, simpel toe- Anders gezegd: vijf punten uit drie duels, dat FC Vlaardingen onverwachts mee laat doen in de derde periode, wijzen nog steeds op een totale ommekeer, geboren uit de drie weggestuurde „Haagse Drie". Want het klinkt nog steeds vreemd in de oren dat de Vlaardingers maar liefst acht maal scoorden. „Iedereen weet wat bij wil", oor deelde Van Baaren later nog, „en daarom vallen fouten niet op. IHisschieo een enkeling zoals Anton Huyer, maar die had", sprak Van Baaren ter verdediging, „zijn mannetje gevonden in Van Ram- selaar, fanatiek verdediger die ook graag ten aan val trekt, terwijl „Toon" voorts de opdracht had het Vlaardingse spel breed te houden". In de buurt van het middentrio (Cees Bouman, Rob van der Bol en Frans Stans), dat zich, met uitzon- dering van Frans Stans weer ijzersterk opstelde en voor Amersfoort een onoverkomelijke brug was. Frans Stans deed in dat gevecht dapper mee, maar veel van zijn passes waren slecht gericht. „Dat komt", oordeelde Jan van Baaren nog steeds, „om dat hij in militaire dienst zit. Wel houdt hij zich sfnds enkele weken in Ypenburg op in plaats van Volkel, maar zijn ritme lijkt nog verstoord te zijn". Voor Jan van Baaren daarom reden hem* er na rust, toen Ger Robbemond uit een strafschop de Vlaar dingers van een veilige 3-0 voorsprong had verze kerd, te wisselen voor „bokkie", roepnaam van Johnnie Corver. BEHOUDEND FC VlaardingenSC Amersfoort was er één waarvan velen van de ruim 2000 kijkers zich afvroegen hoe groot de winst 20u gaan worden! Want nogmaals, de formatie van Rob Miltenburg „sparde" slechts. Trok zich snel bewust terug in eigen veste met alleen voor aanvoerder Dick Teumssen een vnje rol. Die van centralist die slimme passes moet uitdelen, wat hij na een half uur ook voor elkaar kreeg, maar toen leidde FC Vlaardingen al via een Door Bas van den Berg simpele goal van Jan Roodbol die daarmee de fout van Van der Klift afstrafte: 1-0. Die achterstand leidde overigens snel tot de eerste wissel van Amersfoort dat Woifkamp liet opdraven voor Meyer, die, zoals trainer Miltenburg zich uit drukte, „wel véél met de bal liep", maar er weinig zinnigs mee deed. De taak van Woifkamp bestond overigens alleen uit het wegcijferen van Cees Bou wman, die wederom dicht achter zijn aanval opereer de en zich ook nu weer subliem in de kijker speelde. Vreemd genoeg zakte FC Vlaardingen daarna ver weg, maar niemand die er aan twijfelde dat het ritme was verstoord. Want zeven mmuten na de thee onderschepte doelman Goldhoom de bal niet optimaal. Rob van der Bol ving de bal op en gaf Cees Bouman volop de gelegenheid aan te leggen: 2-0. Vanaf dat ogenblik maakte SC Amersfoort een ver slagen indruk. Een solo van Peter Roelofs m de achttiende minuut leidde tot een hachelijke valpar tij toen Dick Teumssen de Rotterdammer bï3 2ijn shirtje trok en uit de daaruit ontstane strafschop kanjerde Ger Robbemond hard in: 3-0. Direct daar na liet trainer Miltenburg zijn „spieïmacher" Theu- mssen inrukken (bang voor gele kaart) en dat gaf helemaal de genadeklap aan de arme Amersfoor- ters. ■WISSEL Jan Roodbol, ideale spits wanneer de tegenstanders hem met kennen, zigzagde langs Ramselaar en Kraak, maar Van der Klift redde ten koste van een hoekschop. De wissel Stans/Corver gaf nog meer inzet te zien en dat ging nog steeds gepaard met dadendrang. Maar Anton Huyer treuzelde on nodig op een verre pass van Rob van der Bol die op zijn beurt van andere uitblinker Bep de Ruiter werk had gekregen. Dezelfde Bep de Ruiter schoot vervolgens nog buiten bereik van doelman Eikeienboom tegen de paal, voordat Peter Roelofs in staat was met zijn hoofd voor 4-0 te zorgen. Ook hier ging een actie van J an Roodbol aan vooraf. In de slotfase moest Peter Roelofs nog zijn plaats afstaan aan Frans Fiers. Commentaar van trainer Van Baaren: „Ook een revanche voor de vorig jaar op eigen bodem gele den 4-0 nederlaag. Hoewel we in de derde periode aardig bijkomen, gok ik op de vierde, omdat ik dan een aantal zo op het eerste gezicht gemakkelij ke thuisduels heb. En aangezien wij uit zeker rijp zijn voor een punt, zoals PEC Zwolle dat bewees (2-2). is het duidelijk dat ik weer in FC Vlaardingen geloof*. Sittard Mocht Bob Maaskant een heel klein beetje tevreden zijn? Was het in de derde pe riode zo goed begonnen Fortuna SC, dat zo fana tiek was opgepept in de Limburgse pers, er in feite niet ongelooflijk doorgerold? Natuurlijk, SW kreeg in Sittard evenals vorige week te gen Vitesse een straf schop tegen. Toen maz- zelde SW natuurlijk wel, maar zelfs de in tens teleurgestelde FSC- trainer Cor Brom moest later toegeven dat het zwaar bevochten puntje zeker voor de Schiedam mers een verdiende be loning was geweest. En het resultaat van heel hard werken. Zo hard zelfs, dat Bob Maaskant, die eerder deze week met een soort gelaten heid een experimentele opstelling had opgeprikt, zich later erg enthousiast uitliet over die ijver: „Laat ik voorop stellen dat we noodgedwongen iets hebben moeten doen. Spelers werden daardoor op andere plaatsen neergezet, maar de manier waarop ze het op die, voor sommigen vreemde plaatsen heb ben gedaan, biedt moge lijkheden. Laat ik het zo zeggen: wat ik van deze elf heb gezien, daar zit perspectief in". Hetgeen wil zeggen: vermoede lijk «en tweede kans voor rechtsback Cees Zoetmulder, in Sittard nota bene de enige amateur die ten «verstaan van zo'n tienduizend kijkers voet balde alsof hij er altijd tussen had gestaan. Maar Cees Zoet mulder debuteerde en had bij na de gehele wedstrijd de al tijd moeilijk tc bespelen Boh- nen onder controle. Veel lof ook voor het optreden van Hans Campen. De vorig seizoen nog in de vierdeklasser Ursus voetballende middenvel der werd door Maaskant ge roemd om zijn formidabele in zet; „Hij heeft er keihard voor gewerkt, misschien wel het hardst van allemaal". Maar goed, FSCSW bleef ui teindelijk nulnul en tegen het licht van de sponsorproblemen die de Limburgers momenteel hebben, was dat voor SVV een heel knap resultaat. Winnen, zo luidde aan Cor Brom de op dracht, deze periode moet FSC het kunnen maken. De gedach te was op zich niet zo gek, want uit drie duels haalde FSC aJ vijf punten en het in uitduels zo zwakke SW moest het to taal op zeven punten brengen. Bob Maaskant lachte in zijn vuistje. Niet FSC maakte in Sittard het spel, maar SW. Oké, zo'n twintig minuten lang stond de Schiedamse ploeg on der hevige Limburgse druk. Het was de openingsfase van de tweede helft, nadat het „gedon der" in de Limburgse kleedka mer tot ver in de omstrek hoor baar was geweest. Toen had FSC het moeten maken, te meer omdat voor rust een unie ke kans op een voorsprong was blijven liggen. Dat was dan die omstreden strafschop, die als een kadootje aan FSC werd uitgereikt- Buiten het gezichts veld, zonder dat er een bal in de buurt was, stortte ineens een FSC er tegen de vlakte. Een brokje komedie van de boven ste plank, want de actie tegen Rinus Steenbergen had eerder in een vnjetrap tégen FSC moeten opleveren. Arbiter Van Ettekhoven tuinde er echter in. Het incident bezorgde Jan van der Velden echter een hoof drol. Pfennings, door Cor Brom aangewezen als scherprechter, zag zijn schot in eerste instan tie door de Schiedamse goalie gestopt, kreeg prompt nog een kans, maar zag alweer Vann der Velden ïn de baan van het schot. Was het gek dat FSC er in die tweede helft geïrriteerd op los .ging? Maar net zo logisch was het tegenoffensief van SW toen het onder die Limburgse orkaan overeind was gebleven. Maar de Schiedamse aanvals drift voltrok zich voorzichtig genoeg om ten minste het vrij- e trap puntje uit het vuur te slepen. Met Jos Zoetmulder in plaats van de geblesseerd geraakte Groe- neweg bleef SW knap counte ren en kwam van FSC eigenlijk slechts nog wat gevaar van de ook nu weer razendsnelle Er- kens, Wim Mulder, net als vori ge week weer hnkerverdediger, had er duidelijk moeite mee maar hield de zaken redelijk goed onder controle. Tot het moment dat de Schiedammer over een wat te hardhandige Limburgse actie zijn beklag deed bij de scheidsrechter. Mis schien met in al te nette be woordingen, want "Van Ettekho ven bedacht zich niet en tover de Mulder „geel" voor ogen. Maar zoals gezegd, SW bleef counteren. Vaak via de erg hard werkende Danny Molen dijk en de vooral verdedigend sterke John van der Spek. Ach ter hield SW de zaak zo goed gesloten dat Bob Maaskant durfde zeggen: ?,De achterste linie speelde heel erg sterk, - durfde te bouwen wanneer dat kon en met name het duo Steenbergen die heel sterk speelde en Meerhof gaat el kaar steeds beter begrijpen". Het had bijna geresulteerd in een zege, maar alleen voor open doel schampte Molendijk de bal, waardoor een onverwachte laatste kans net niet werd ver zilverd. Het verstoorde de vreugde niet Jan van der Veldenstrafschop gestopt Vlaardingen Een aan tal nederlagen op rij heeft HVO teruggewor pen tot in de staart- groep van 3B. De Vlaardingers, die een goed debuut hadden, maken er de laatste weken niet zo veel van. Trainer 'Jan van Buite nen: „Je hebt het tegen Excelsior P. weer ge zien, we hebben teveel kansen nodig voor doelpunten. Er werd toch niet zo slecht ge voetbald. Het is ook geen conditiegebrek, werklust en sfeer op de trainingen zijn goed". De Schiedamse oefen- meester wijt deterugval van zijn oranjehemden voornamelijk aan het zelfvertrouwen. „Voor al door het moeilijk scoren raakt dat zoek. Een andere factor is ook de terugval van Rinke Baaima en Wim Vogel. Zij hebben be wezen veel meer in hun mars te hebben". Van Buitenen zag ook graag het middenveld wat krachtiger bezet.,,Dat is vooral fysiek niet zo sterk, we missen daar een paar potige jon gens". Het grootste probleem is bij HVO nog altijd het bezetten van de spits- plaats. Een vacature waarin sinds het ver trek van Teun Kornaat niet in kon worden voorzien. „Een tweede Kornaat hoeft nog geen eens, als het maar een spits is, een goaltjes- dief", aldus Van Buite nen. „Ik heb op die plaats het hele seizoen alles geprobeerd, Den Outer, Bom en nu ook Van Rij, maar echte spitsen zijn dat niet. Bovendien haal je hen op plaatsen weg waar ze veel beter tot hun recht komen". Op korte termijn ziet Van Buitenen, bezig aan zijn derde seizoen, geen de finitieve oplossing voor die plek. „Ik heb weinig meer te proberen. Bij de A-tjes zie ik het voor het nieuwe seizoen ook nog niet. Ais er een goede spits in het derde of vierde loopt, probeer ik die zeker". Jan van Buitenen, wiens al of niet verlengen van zijn contract volgende week bekend wordt ge maakt, ziet de toekomst overigens niet al te somber in. „De compe titie is nog lang en als het zelfvertrouwen wat opgebeurd is, pakken we nog heel wat pun ten. HVO hoort gewoon in de derde klas thuis". Schiedam Met de zesdaagse, die aanstaande donder dag van start gaat voor de deur, was de publieke belangstelling in sportpaleis Ahoy* aanmerkelijk minder (2200 bezoekers). Desondanks was er weer genoeg spanning in de diverse onderdelen die er op zo'n zondagmorgen worden verreden. Ook nu. was de Harga-renner Aad van Asten weer onklopbaar voor zijn concurrenten. In de rit over onbekende afstand bleef hij attent van voren rijden om bij het luiden van de bel maar met verrast te worden. In de klassementwedstrijd wist hij vier van de vijf klassementen te winnen, terwijl ook de afvalwedstrijd een prooi werd voor de Vlaardinger. Bij de 12-13 jarigen waren Bennie Heeze met een 9e plaats in het omnium en Rudi de Bruin 10e minder op dreef, maar weten zich toch elke week weer te klasseren. Het Harga meuweüngen-kwartet, Cees Heeze, Robin van de Bosch, Perry Balvers en Johnnie Meyer reden erg attent en waren steeds van voren te vinden. Alleen als bet op de sprint aankomt zijn zij nog niet opgewassen tegen hun tegenstanders, toch wisten zij zich allen bij de eerste 15 renners te klasseren. De koppelkoers over 50 km, als revanche aangekondigd van het Nederlands kampioenschap, werd gedevalueerd door afwezigheid van de koppels Ventx-Slot en van Gerwen-Koot Toch een spannen de wedstrijd die uiteindelijk met een ronde voorsprong werd gewonnen door het koppel Hofstede-Reehorst De uitslagen: Jeugd 12-13 jaar: Rit in lijn over 10 ronden: 1. T. van Vliet 2. G. Honigh, 3. J. Roozenburg, 4. M. van Rees, 5. E. Wittekoek, 8. B. Heeze, 10, R. de Bruin. 12 ronden puntenrace: 1. T. van Vliet, 2. H. Lachterop, 3. G. Honigh, 4. M. van Rees, 5. T. van Rijn, 8, R. de Bruin, 9. B. Heeze. Afvalwedstrijd: 1. G. Honigh,' 2. T. van Vliet, 3. E, Wittekoek, 4. H. Lachterop, 5. T. van Rijn, 7. B. Heeze, 9, R. de Bruin. Totaal omnium 12-13 jaar: 1, Teun van Vliet (Barrhopoort) 2. Gerard Honigh (Olympia) 3. H. Lachterop (D.T.S.) 4. E. Wittekoek (Cou reur), 5. M. van Rees (Sparta), 6. Ton van Rijn (Barrhopoort), 8. Bennie Heeze (Harga), 9. Rudi de Bruin (Harga), Jeugd 14 jaar: Onbekende a (stand: 1. A. van Asten, 2. R, Meeldijk, 3. J. van de Werf, 4. J van Rossum, 5. P. Havik. Afvalwedstrijd: 1. A van Asten, 2. R. Meeldijk, 3. J. van Rossum, 4. P. Havik, 5. J, van de Werf. Klassementwedstrijd: 2. A. van Asten, 2. R. Meeldijk, 3. E. Brand, 4. J, van Rossum, 5. J. van de Werf. Totaal omnium 14 jaar: l. Aad van Asten (Harga), 2. Ron Meeldijk (Barrhopoort), 3. Hans van Rossum (Sparta), 4. Joost van de Werf (Kampioen), 5. Piet Havik (Hoekse Renners. Nieuwelingenklassementwedstrijd: 1. B. Nugteren, 2. H. van Rossum, 3. T. Kokke, 4. G. Groenewegen, 5. R. Rubino. Afvalwedstrijd: 1. B, Nugteren, 2. K. Dupon, 3. H. van Rossum, 4. J. de Bruin, 5. G. Groenewegen, 8. P. Balvers, 10. R. van de Bosch, 11, J. Meyer, 13. C. Heeze. Totaal omnium nieuwelingen: 1. Bas Nugteren (R. C. Rotterdam), 2. Hans van Rossum (Sparta), 3, G. Groenewegen (Olympia), 4. Jos de Bruin (Avanti), 5. Karei Dupon (Barrhopoort), 9. Johnnie Meyer (Harga), 19. Perry Balvers (Harga), 11. Cees Heeze (Harga), 13. Robin van de Bosch (Harga). Revanche koppelkoem kampioenschap 50 km; J. Wim Hofstede-Mar cel Reehorst; 2. Ruut de Vries-Martm Havik; 3. Co Blok-Janus van Tol; 4. Barend Huveneers-Fred Grootzwagers, op 1 ronde; 5. Wim de Wil de-Martin Rietveld; 6. Silvester Aarts-Cris Kipping; 7. Ben Ten Tije-Jobnme Moret; 8. Peer Maas-Ad Gevers; 9. William Bolton-Peter Verheysdonk, op 5 ronden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3