Knokkersmentaliteit doorslaggevend Scylla blijft DWS-2 voor SSC Harga toch moeilijk NO AD HERSTELT ZICH HANS LINGENTROEFT WK-SELECTIE AF HVK in derby naar duidelijke nederlaag Cijfers SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 27 JANUARI 1975 Schiedam Het dames handbalteam van DWS heeft zaterdagavond een zeer gemakkelijke tegenstander gehad aan het Rotterdamse Spartaan. Doordat Spartaan met slechts zes speelsters op het appèl verscheen, moest het team het stellen zonder wissels» wat in de loop van de strijd haar tol opeiste. Het werd voor DWS dan ook een makkelijke zaak om snel naar 5O uit te lopen, voordat de Rotterdamsen een tegentreffer konden plaatsen. Maar het team had geen uithoudingsvermogen om de aanval vast te blijven houden, wat met de rust resulteerde in een 9—1 achter stand. "second". De bal kwam van zijn vinger op zijn batje. En Van Slobbe: "Dat is helemaal niet waar. Ik speelde de bal inderdaad met mijn vinger. Maar dat mag toch. Lingen kon mijn service gewoon niet ha len". Hoe dan ook, Lingen was er toch wel door aangeslagen. Tot 11- 11 bleef hij goed bij maar daar na was het snel gebeurd (12-21). Hans later: „Ik maakte me er, later in de game toch weer erg nijdig om. Stom, natuurlijk als je het achteraf bekijkt, want het is toch van invloed op je spel". Hans lingen herstelde ach echter formidabel door Bert van der Helm in drie games te verslaan. was imponerend. Mek: "Het is toch eigenlijk wel gek. Als ik geconcentreerd sta te spelen en er hard voor knok maak ik moeilijk punten. Maar tegen Ni co sloeg ik vrijuit en. toen draai de het ineens hartstikke goed", In de laatste ronde stelde Midhat Ustovic zijn knappe vierde plek in de eindrangschikking veilig door Bert van der Ham (maak-, te een goede indruk) in drieen te verslaan. Kortom uitstekende prestaties van het Bruynzeelkeukens-duo. Van wie Lingen zijn markt waarde natuurlijk weer flink verhoogde door zijn glanzende eerste plek. Reden temeer voor het bestuur van de Schiedamse tafeltennisvereniging nog bar der te zoeken naar een nieuwe sponsor. Immers er zijn genoeg andere liefhebbers die Lingen willen inlijven De Middelburg-speler onderschept de Schiedamse komt er niet meer aan ie pas. aanval, de Harga-speelster Schiedam Van de drie Schiedamse korfbalploe gen kwam alleen SSC Harga in het veld en wel tegen Swift uit Middelburg. De wedstrijd werd gespeeld ïn de Energiehal in Rotterdam. De wedstrijd is doer SSC Harga met 7~-gewon nen. Anders dan de uitslag doet vermoeden is de overwinning geen moment in gevaar geweest SSC Harga heeft in totaal slechts 7 minuten goed gekorfbald en wel de 5 minuten vóór en 2 minuten na de rust. In die perioden werden 6 van de 7 Schiedamse doelpunten gemaakt. Vooral de 2e helft is van slecht gehalte geweest, op dat moment stond SSC Karga op een voor sprong van 7—1. De Schiedammers dachten dat zij er al waren, het plaatsen en kombineren werd nonchalanter en daardoor was er veel balverlies. Swift profiteerde hier maar gedeeltelijk van en dat kwam omdat de ploeg weinig kwaliteit had. Voeg hierbij dat het 6e doelpunt van Swift een cadeau van de scheidsrechter was, hij wees namelijk tot verbazing van. vriend en vijand naar het midden toen een ver schot van een Swift-speler de korf op een haar na miste. De scheidsrechter was de emge die de bal door de korf had zien gaan. Swift nam de ïeiding maar Ton Sahli bracht uit een strafworp de partijen weer op gelijke voet. Hierna moesten we tot de 25e minuut wachten voordat Cock v.d. Poel uit een doorloper Schiedammers een voorsprong gaf. Hierna ging alles zeer snel. Voor de rust scoorden Hans Hols en Jan Erkelens allebei van ver en Jopie Geluk rondde een doorloper naar behoren af 5—1. Na de pauze ging dit nog even door. Eerst was het weer Cock v.d. Poel die zijn tegenstander volkomen in de luren legde en daarna Hans Hols die wederom van ver raak schoot 71. Hierna geloofde SSC Harga het wel en zakte het spel zienderogen af. Swift profiteerde hier nog van door In te lopen naar 7—6. Schiedam Door met 8—2 van EVRO-Salamanders te winnen hebben de tafeltennissers van NOAD zich goed hersteld, van de teleurstellende competitiestart in de eerste ontmoeting. Met dezelfde cijfers waarmee men in Deventer tegen Interlan- ee ten onder ging werden nu de Hagenaars geklopt. Dick de Vaal opende voor NOAD tegen van de Hoek en hij de monstreerde al direct een goede vorm. Met 21—17 en 21—18 leg de hij de basis voor zijn latere hattrick, Fred Clarijs zette de thuisclub op 2—0 door ook al In twee games van oud-Ereklasser Rob Joels te winnen (2114, 21—18). Via Hestkamp die tegen Richard Smit met 13—21 in de derde game tegenscoorde kwamen de gasten enigszins terug.- Hele maal op gelijke hoogte kwam Salamanders door een gewon nen dubbel waardoor het 2—2 werd. De bezoekers hadden toen kenne lijk al hun kruit verschoten, want zij slaagden er niet meer in om NOAD ook maar lets in de weg te leggen, Clarijs klopte van de Hoek met 9—21,21—12 61^21—14 zodat bij 3—2 gepauzeerd kon v.'orden. Dlck de Vaal, in dit duel werke-' lijk uitstekend op dreef, won met 2118 in de derde game van Hestkamp en toen daarna Richard Smit met 21--9, 16—21 en 21—13 Rob Joels terugwees, tekende de NOAD-zege ach reeds pf. Clarijs maakte het eerste zijn hat trick tot een feit en Dick de Vaal bleef in de siotparüj niet achter en handhaafde zijn ma ximale winstscore van deze avond. Richard Smit, die dus tweemaal won, speelde ook aanmerkelijk beter dan een week geleden. NOAD-2 verloor njiet 4—6 vate Middel burg-Zuid. Jan Bayings scoorde tweemaal, terwijl le Congee en Buijk elk één winst partij bijdroegen. Bruynzeelkeukens-2 kon het te gen SKF in Veenendaal niet redden en verloor met 6—4, De SK P-speler Van Spanje was voor de Schiedammers het gro te struikelblok. Deze speler ver sloeg zowel Van Koetsveld als Van den Broek, die beiden hun andere partij er, wel wonnen. Daarbij bleef het want Rik Quadt km bij zijn debuut in team 2 nog rügt tot winst ko men. Na rust heeft DWS de kans waar genomen om wat spelsystemen uit te proberen, nu er toch geen gevaar dreigde. Het had daar mee succes, want het eindresul taat was een 21-—3 overwinning. De dames van UVG hebben zich in Leiden uitstekend ge weerd tegen HVS- UVG depo neerde al snel haar visitékaart je en bouwde een 0-2 voor- sprong op. HVS trachtte de za ken wat te forceren en kregen een strafworp toegewezen, die echter door doelvrouwe Carla Francke uitstekend werd ge stopt. Toch kwam HVS kort hierna dichterbij, maar kon toch niet voorkomen dat UVG met de rust op een 34 voor sprong kwam. In de tweede helft kreeg UVG het even be nauwd, toen HVS de stand in evenwicht bracht, maar door goed overleg in het spel kreeg UVG de strijd toch weer In handen en bepaalde de eind stand op 69. De dames-derby DWS 2Scylla is een spannende, soms wat forse strijd geworden, waarin Scylla revanche heeft genomen voor de nederlaag in de eerste ont moeting. Scylla kon al spoedig juichen, toen Paula Koper ö-l noteerde, maar zag kort hierop DWS de zaken weer in even wicht brengen door een verde- digingsfout DWS hield het spel in handen en noteerde in de dertiende minuut 2—1. Scylla herstelde zich echter tijdig en bracht de ruststand op 2—3, door doelpunten van Nel de Held en wederom Paula Koper. Direct na de hervatting kwam DWS weer langszij, toen een schot op de knie van de Scylla- doelvrouwe afketste. Een span nende strijd ontstond, waarin beide teams kansen hadden om de leiding te nemen. Pas in de laatste minuut haalde Scylla de punten binnen, doordat Nel de Held de eindstand op 34 bracht. De dames-derby tussen DWS 3 en HVK is een fijne wedstrijd ge worden. waarin geen enkele wanklank vernomen werd. HVK verraste in de eerste mi nuut DWS volledig, waardoor Rja Baartmans de score kon openen. Maar de routine van DWS ging al snel een woordje meespreken, waarbij de grotere schotkracht hen een stevig handje verder hielp. DWS liep uit naar 2—1, maar het zich fel verzettende HVK kwam weer terug én noteerde 2—2 door een doelpunt van Franca Hogedoom. Maar wederom trok DWS het spel tot zich, wat in een 5—2 ruststand resulteer de. Na de hervatting kwam HVK direct dapper terug, wat Barbara de Bleyser in staat stelde de stand op 5—3 te bren gen. Maar hierna was het toch gebeurd met HVK, dat niet kon voorkomen dat DWS 3 de eind stand op 113 bracht, daarmee haar kandidatuur voor de titel weer sterker stellend. Ondanks de grotere nederlaag die de Wilton-dames in Rotterdam incasseerden van Ancora 2, werd het toch een gezellige strijd, waarin de teams zich volledig hebben ontplooid. Wil ton had in deze ontmoeting veel moeite met het juist afspelen van de bal, waardoor Ancora bij herhaling een break-out in kon zetten, die goed werd afge rond. Wilton had dan ook snel een 3—0 achterstand opgelopen, voor liet zelf tot scoren kwam. Maar het maakte niet veel uit, want Ancora bleef het spel tot zich trekken en bepaalde de rust stand op 9—2. De tweede helft ging niet best van start voor Ancora, dat vele kansen verlo ren zag gaan door loopfouten. Maar langzamerhand overwon. Ancora deze fout en bouwde gestadig verder aan een welver diende 19-4 overwinning. In de aanvang van de herenont moeting Spirit—Scylla zag het er naar uit dat Scylla een mon sterzege zou gaan behalen op het dit seizoen niet zo sterk draaiende Spirit. Met goede aanvallen zette Scylla de verde- diging van Spirit herhaaldelijk op het verkeerde been, waar door het een 0-4 voorsprong kon laten noteren. Maar geheel onverwacht kwam er de klad in het spel van Scylla, dat alle zeilen bij moest zetten. Spirit voelde de kans en benutte deze uitstekend, waardoor Scylla met de rust onverwacht tegen een 8—6 achterstand aankeek. In de tweede helft heeft Spirit met hand en tand de voor sprong verdedigd, maar moest toch langzamerhand terrein prijs geven, want uiteindelijk resulteerde in een 13—13 eind stand. 1 1 De Scylla-defensle is ontregeld en de DWS'aanvalster gaat proberen te .scoren. De DWS-speelster lost een venijnig schot, de Scylla-verdedfgster staat in de baan TielPrecies drie kwartier moesten Hans Lingen en Midhat Ustovic wachten. "Vijfenveertig minuten later dan. afgesproken kwam Piet Bul toch nog opdagen. De masseur-verzorger van het eerste team van Bruynzeelkeukens had zich verslapen. En dat precies op de dag dat Bul met "zijn" tafeltennisduo naar Tiel moest voor de finale om de NTTB-Cup. "Nou ja", riep de Schiedamse "wrijver" op weg naar de Betuwehal uit. "Als een van jullie vandaag die beker wint, gaan we op mijn kosten vanavond Chinees eten. schoppen". Lingen kwam inder daad ver, erg ver. Vanaf de eerste wedstrijd maakte hij een gemotiveerde en goed gecon centreerde indruk. Was hij be reid voor elk punt keihard te vechten en had hij daarnaast inderdaad ook de nodige maz- zeL Diezelfde Piet Bul. werd het vlak voor de huldiging allemaal even teveel. Terwijl Hans Lin gen de NTTB-Cup in ontvangst nam vierde hij het succes van "zijn" pupil alleen in de kleed kamer. "Kijk", opperde een dolgelukkige Bul later", de jon gens begrijpen dat misschien niet, maar zoiets doet mij wat. Juist omdat ik mc zo nauw met hen verbonden voel". door Cees Olsthoorn Van een onzer verslaggervers Tiel Hans Lingen en Midhat Ustovic kunnen op een voor treffelijk toernooi terugzien. De Joegoslaaf had een paar zwakke momenten tijdens de finale om de NTTB-Cup in de Tielse Betuwe-hal, maar die werden volledig goed gemaakt door overwinningen op bij voorbeeld Nico van Slobbe. De gedetailleerde uitslagen van Lingen waren: tegen Ustovic 18-21, 23-21, 21-10, Bert van Ham 21-14, 22-20; Nico van Slobbe 12-21, 21-16, 12-21; Bert van der Helm 12-21, 21-15, 21- 19; Rene Hijne 18-21, 21-18, 191 21; Care! Deken 21-38, 21-12; Herman Hopman 22-20,21-19. De resultaten buiten de gen: René 21-19; Care! 13-21; Hopman 21-18, 16; Bert van der Helm 18-21; Nico van Slobbe 21-13, 21-16; Bert van der Ham 14-21.21-7, 21-16. Daarom ook vond Piet Bul het helemaal niet erg dat even ver der Ustovic, Lingen en Hans van den Broek (die zijn teamge noten coachte) zich al verheug den op een heerlijke Chinese maaltijd. Hans Langen was er verantwoor delijk voor. De 20-jarige links handige tafeltennisser verraste vriend en vijand door in een koude maar goed bevolkte Be tuwehal als eerste te eindigen. De Rotterdammer verdiende het Niet omdat hij zo geweldig speelde. Nee, zeker niet. Langen "draaide" zijn normale niveau. Maar in tegenstelling tot som mige wedstrijden eerder dit sei zoen toonde de Bruynzeel-pion gedurende die afmattende eind strijd wel een geweldige knok- kersmentaliteit. "Kijk", riep Lingen vorige week tijdens de laatste voorronde in Beverwijk al uit, "als ik mijn krachten goed verdeel en daar bij een beetje mazzel heb moet ik het in de finale ver kunnen Immers met twee verliespartijen was Lingen na de overwinning op Herman Hopman in de laat ste ronde, afhankelijk van Bert van der Helm. De nationale kampioen, met Van Slobbe na zes partijen op gelijke hoogte met Lingen, moest in die slo- tronde winnen van Van Slobbe om de Schiedamse tafeltennis- ser aan een totaaloverwinning te helpen. Van der Helm deed zijn sportieve plicht waardoor Lingen zich houder van de t NTTB-Cup mocht noemen om- - dat hij, met evenveel punten als Van der Helm, eerder van hem had gewonnen. Hans Lingen kon het aanvanke lijk nog maar moeilijk geloven. Vroeg zich, terwijl hij in span ning de concurrentie bekeek, of hij echt de winnaar zou zijn als Bert van der Helm zou triomfe ren. Om later nuchter op te merken: "Natuurlijk ben ik blij met deze overwinning. Het is voor mij gewoon een bewijs dat ik nog steeds bij de besten. Hans Lingen...voor het eerst hoor. Ondanks het feit dat ik het dit jaar in verband met mijn studie rustiger aan moet doen". Om daar eerlijk aan toe te voege- n: "Zeker, ik heb geluk gehad vandaag. Kijk normaal gespro ken is Bert van der Helm hst sterkst Maar hij speelde (net de NTTB-Cup als de overige WK-gangers red.) wisselvallig. Het liep voor mij bepaald niet ongunstig. Alle spelers verloren twee of meer keer. Reden waarom ik met eveneens twee nederlagen toch nog kon winnen. Maar ja, mag ik ook eens wat geluk hebben. Tijdens de finale vorig jaar in Gouda en het jaar daarvoor in Vlaardingen verspeelde ik de beker in de laatste ronde". Hans Lingen verloor dus twee maal. Na een vrij moeizame overwinning in de openings wedstrijd op teamgenoot Usto vic en een vlotte zege op Bert van der Ham verloor Lingen in de derde ronde van stadgenoot Nico van Slobbe. In een wed strijd die werd gekenmerkt door een incident bij een 3-0 voorsprong voor de Bruynzeel- speïer in de derde game. Linge: "Bij een service van Nico was er duidelijk sprake van een Maar toen hij daarna op het nippertje van Hijne (Lingen: "de enige speler waar ik angst voor had") verloor leek de kans op "goud" verkeken. Maar ook de concurrentie liet steken val len, en omdat Lingen zijn laat ste twee duels tegen Deken (erg goede partij) en Hopman won en Van der Helm een "helpende hand" toestak door Van Slobbe te pakken was de fraaie bokaal toch, en terecht, voor de Rotter dammer. Een prestatie derhalve die de re sultaten van teamgenoot Mid hat Ustovic duidelijk naar het' tweede plan drong. Niet terecht want de Joegoslaaf in Schie damse tafeltennis dienst speelde eveneens een st erk toernooi, Mick begon met een nederlaag tegen Lingen, herstelde zich vai winst op Rene Hijne om daarna toch weer van Carel Deken (on nodig) en Bert van der Helm te verliezen. Echter Ustovic besloot het toer nooi bijzonder sterk. Vooral de manier waarop hij Nico van Slobbe in het zand deed bijten

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6