f)ok SG Breda kan sterk SZC niet aan SPORTRAAD VERGADERT SRB viert feest Mét Poseidon nog steeds ongeslagen Van der Waart- bokaal voor BV Entre Nous Water- vrienden meer mogelijk heden UVG blijft actief Onnodig verlies van damesteam 4 ,T' SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 23 JANUARI 1975 Schiedam Door een 6-2 zege op mede-koploper SG-Breda gaat SZC nu samen met Poseidon iret 8 uit 4 aan de leiding. Poseidon - versloeg in Oosterhout Daphnia met 5-12. In. een uitermate sportief duel in Bad West nam SZC in het eerste kwart een 1-0 voorsprong door Dieter Kros, die van zo'n meter of tien zeer verrassend ineens inkogelde. In de tweede periode kwamen de - Schiedammers bij een numerieke meerderheid op 2-0, weer door toedoen van Dieter Kros. Kort daarna zagen de Bre- danaars, nadat SZC eerst een situatie met een' man minder goed was doorgekomen, toch kans de weer betrouwbaar opere rende Leen van Noortwijk van dichtbij te passeren (2-1). In het derde speldeel kreeg SZC al snel de gelegenheid de score uit te boawen toen weer een Bredan&ar voor een strafmimmt uit het water werd gestuurd. Nu was het Wim van der Kolk die koelbloedig raak schoot: 3-1. Frits Smits zag vervolgens zijn harde werken beloond met een goed 2m doelpunt: 4-1. Nog even kwam SG-Breda terug toen Nico Kramer Freher zijn tegenstander even te veel vrijheid gunde waardoor deze de bal, na afgemeten aangeven, achter Leen van Noortwijk kon tikken (4-2). Bij weer een situatie met een man meer en nog 40 sec. speeltijd in de derde periode schoot Bené v.d. Kuil uit hoekpositie te gehaast, waar door SG-Breda tot aan het tijdsignaal op balbezit kon spelen. René maakte "daarna zijn foutje goed door bij het uïtzwemmen voor het laatste kwart de bal te halen. De overgebleven 20 sec. met een numerieke meerderheid leverde SZC echter geen doelpunt op. Na nog enig aandringen van SG-Breda besliste de naar voren getrokken Jos Nieuwendijk de zaak door de Bredase doelman voor de vijfde maal het nakijken te geven (5-2). Vlak voor ujd kwam SZC heel goedkoop aan zijn zesde treffer; de Bredase keeper manipuleerde, na een schot gestopt te hebben, zo ongelukkig met de bal dat deze in eigen doel verdween! René van der Kuil (zwart) krijgt van de Bredanaar weinig ruimte. Toch scoorde SZC zesmaal. Schiedam De SZV De Wa tervrienden heeft een wijzi ging aangebracht in het tij denschema van de les ,en trainingsavonden in Zwem- biid-Zuid. Deze beginnen voortaan op vrijdagavond om 19.00 uur en duren tot 19.45 uur (voorheen was dit van 20.30 tot 21.15 uur). Ook de meisjes van de kunst- en sbawxwetngroep krijgen op dinsdagavond dezelfde trai- ningstijden. Het bestuur is tot deze maatre gel overgegaan om het de jongeren mogelijk te maken na het behalen van de basi- sprogramma's A en B door te gaan met een verdere zwemopleiding en eventueel te gaan trainen in de wed- strijd- en/of poloploeg. Dit deelde voorzitter Jack Groen mee na afloop van I het diplomazwemmen voor I 1 de jeugd waar zoals gebrui- kelijk weer een aantal cu- j ders aanwezig was. Hij be nadrukte opnieuw dat het r diploma A nog maar het be- gin-is. WH men een goed f zwemmer of zwemster wor den dan is het behalen van het B-diploma beslist nood zakelijk. Voor een diploma A of B wa ren er 23 kandidaten die met goed gevolg de voorgeschre ven zwemproeven aflegden, r De beoordelingscommissie j was samengesteld uit me vrouw M. Wasman-Struijk I en de heren A. Kalkh oven en H. van Knotsenburg. De kandidaten voor een zwem- J vaardigheidsdiploma wer den afzonderlijk gêexami- j neerd. De geslaagden zijn: Diploma A: Gert Jan Barto, Patrick van Eijk, Jolanda Kazenbroot, Astrid Kok, John Korver, Janny Leeuw, Mark Overdelinde, Marjan Planje, Karin en John Put ter, Richard den Uijl, Fa- 'r trick Verbeek, Sjefke de Vliegere en de dames Adams en Kooy. - Diploma B; Diana v.d. Berg, Gerhard Bosveld, Edwin ïQeinsmit, Rob van Rijn, Ar- Verbeek, Hobby v.d. -Wind en de dames Huysdens \<en Van Komen. Zwetnvaardigheid I; Aad van Gcgb, Saskia Berkel en Joh- «vaardigheid II: Anneke ïpijerhoek, Eric Marinus, Honicia Muyzer, Vincent RÉjsbergen, Jan van Raai] en Mar ja Wasman. Zwem vaardigheid III: Frits f#Berkhout en voor het diplo- JïmaTV slaagde Ron Wasman. Schiedam De biljart club Entre Nous heeft in de finale duidelijk afstand genomen van DVK "33 en naast de 7—2 overwinning be slag gelegd op de Ben van der Waart-hokaal. De strijd om dat klei nood is dit jaar in de plaats gekomen van de bekende strijd om het kampioenschap van Vlaardingen. Vijf jaar lang was dit toer nooi voor vrijwel alle Vlaardingse biljart clubs een begrip en stond in groot aan zien. Daarom was de teleur; stelling groot dat de opvolger van dit toer nooi, de strijd om de Ben van der "Waart-bo- kaal, de eerste de be ste keer maar vier deelnemers opleverde. Jtn de voorronden van dit toernooi waren De Kroon en De Waal uit geschakeld, daarom ging de finale in café De Waal, die ook de organisatie had, tus- - sen DVK '73 en het Schiedamse Entre Nous. De eerste partij tussen S, Verhoeven en H. Geul, gaf een puur eenzijdige strijd te zien die de Schiedam mer, die 36 carambo les moest maken, zon der veel moeite won. In 62 beurten en toen bleef Verhoeven op 11 caramboles staan. De hoogste serie van Geul was 5 en zijn moyenne 0.580. Na het drieban den klein was de spel- soort- libre aan de beurt, waarvoor P. Warmerdam en W. de Jong van Entre Nous in het strijdperk tra den. De Schiedammer had hier maar' 32 beurten nodig om win- naar *te zijn en toen kwam Warmerdam net vier caramboles te kort. De hoogste serie van De Jong was 9 en zijn moyenne 2.12. BESLISSING De partij tussen M. J. van Hattum en J. Boonefaas moest de beslissing: brengen en die viel ten gunste van de laatste speler uit, dus winst voor Entre Nous. Io 40 beurten won hij, maar het verschil met Van Hat tum was er maar één. Zijn hoogste serie derhalve 9 en een gemiddelde van 1.17. Siem de Jong van DVK *73 kwam als enige tot winst tegen J. Zoutendijk in 22 beurten. Zijn hoogste serie was 18 en zijn moyenne 3.09- Aan het einde' van het toer nooi reikte voorzitter J. M- van Vugt van het district Schiedam deprijzen uit- Wedstrijdleider was Piet van der Have. De rebound is voor SV Olympia. Sylvie Cordemans (11) kan er net niet bij, terwijl Jenny de Visser (5) moet toekijkenn. SCHIEDAM In afwijking van de eerder gemaakte planning, waarin werd bepaald dat alle vergaderingen op donderdag zouden worden gehouden, is de openbare vergadering van de sportraad verschoven van don derdag 30 januari naar woens dag 5 februari. De vergadering wordt gehouden in het. stads kantoor en begint om acht uur. SCHIEDAM Zaterdag I februari' houdt het jubileumcomité van de Schiedamse Reddingsbrigade karnavalsfeesten voor de leden. Ze worden gehouden in de grote zaal van gebouw Christelijk Sociale Belangen, 's Middags pm 14 uur voor de jeugd van 6 tot 15 jaar. Als bijzondere attractie is er een verkiezing van de prinses en prins van het karnaval. De volwassenen komen 's avonds om 20.00 uur voor hetzelfde doel bijeen. Evenals voor de jeugd zijn er prijzen beschikbaar voor de meest leuke en orgineelste kama- valskledij. SCHIEDAM De contactcom missie van de handbalvereni ging UVG blijft actief. Nog maar nauwelijks zijn de feest klanken verstomd, of de leden worden alweer opgeroepen voor het jaarlijkse carnaval Hetgeen gaat geburen in de grote zaal van De Rank in Ke- thel op zaterdag 8 februari. Le- den en belangstellenden kun nen al dan niet verkleed al om acht uur's avonds terecht. Schiedam Het dames basketbalteam van Ju ventus moest het in de Margriethal opnemen te gen SV Olympia uit Groningen. Juvenius, dat zonder Tineke Ale- man moest aantreden, begon door Sylvie Cor demans met een 20 voorsprong. Daarna za gen de Schiedamse da mes, die elke inzet of inspiratie misten, Olym pia langzaam maar ze ker tot 9—2 uitlopen. Gedurende de rest van de eerste helft daalde Olympia af tot hetzelfde bedenkelijke niveau als Juventus, zodat de wed strijd in die fase het aan kijken nauwelijks waard was. Ondanks dat slech te spel werd er door bei de partijen toch nog ges coord, wat uitmondde in een 17—10 voorsprong voor Olympia bij de rust. Ook in de tweede helft bleek weer hoe erg het doorzettings vermogen en de rebound van Tineke Aleman gemist werden, want Sylvie Cordemans was aanvallend volkomen machte loos in de rebound, zodat Olym pia onder de borden de situatie beheerste. Omdat Juventus aanvallend fantasieloos speel de, door steeds maar te probe ren Sylvie Cordemans vrij te spelen, in plaats van het eens af te wisselen met een drive of een afstandsschot, kwamen zij in 12 minuten, maar tot één doelpunt SV Olympia deed het aanvallend niet veel, maar toch wel iets beter, zodat rij tot 2212 uitlie pen. Nadat de stand inmiddels 28—15 gev/orden was, ging Ju ventus, en met name Arja van de Heuvel er fanatieker tegen aan, wat tot goede scoringsmo- gelijkheden leidde- Doelpunten kwamen er echter niet uit voort, omdat Olympia daar met ongeoorloofde middelen een stokje voor stak. De vele strafworpen die Juventus als gevolg van deze harde OlympiaverdedïgLng mocht ne men werden zo goed benut, dat - Juventus tot 28—27 kon terug komen. Met nog een minuutte spelen leek niets een overwin ning van de Schiedamse dames nog in de weg te staan, maar door een drietal persoonlijke fouten kon Olympia weer tot 31—27 uitlopen. Ook Juventus kreeg in deze merkwaardige laatste minuut nog 4 strafworpen te nemen, die echter alle gemist werden. Door een doelpunt in de laatste seconde bepaalde Olympia de eindstand op 33—27. Het was een verdiende nederlaag van Juventus, dat nu echter wel weet, dat zij ook tegen de min dere ploegen in hun competitie voor de zege zal moeten vech ten. Topscoorsiers waren Arja van de Heuvel met.7, Sylvie Cordemans en Jenny de Visser met 8 punten. Het herenteam van Juventus speelde tegen Lakers uit Rotter dam. De Schiedammers, met ih Temidden van vier Gro ningse speelsters waagt Arja van de Heuvel een schot. hun achterhoofd nog de herin nering aan- de nederlaag van vorige week tegen BVO, begon nen uitstekend en hepen vlot tof 8—4 uit. Lakers zag toen echter kans om verrassend tot 10—11 terug te komen, daarbij geholpen door een falende Ju- ventus-verdediging. Een uiterst geïnspireerd spelend Juventus maakte daarna korte metten met Lakers, dat al gauw tegen een achterstand van 8 punten aankeek, Vooral een als herboren spelende Wim Corde mans was met mooie jump- schoten en rebounds de maker van vele doelpunten. De Schie dammers hadden bij rust dan ook al een verdiende 33—19 voorsprong. In de tweede helft probeerde trai ner-coach Joop van Pelt het weer eens met de al zo vaak verguisde man-to-man verdedi ging en ook deze keer bleek Juventus niet in staat om deze taktiek goed te passen, want Lakers liep in die periode in tot 35—31. Toen de Schiedammers echter weer op de vertrouwde 3—2 zone overschakelden, bleek dat zij geen schim meer waren' van het team dat in de eerste helft kon doen met de tegen stander wat zij wilden, want Lakers kon niet alleen gelijk maken maar zelfs een 4437 voorsprong nemen. In de laatste minuten bewees Rob Mark zijn waarde weer door uit de onmogelijkste stan den raak te schieten en zo de ploegen weer op gelijke hoogte te brengen.' In de 18e minuut braken er wat schermutselingen uit tussen de spelers, wat John Heilker met een diskwalificerende fout moest bekopen. In de 20e minuut nam Ju ventus .door Rob Mark een 48—46 voorsprong, maar diezelfde Rob Mark verspeelde met nog 20 seconden te spe len de bal weer, "wat La- kers de kans gaf om ge- lijk te maken. Alles wat Juventus heette; ver wachtte toen voor de derde achtereenvolgende week een verlenging, maar niet Nico van Put ten die in de laatste se conde uit een praktisch onmogelijk hoek geoorde en zo met 50-^-48 de over- winning voor Juventus zeker stelde- Al-met al is het wachten nog steeds op een wedstrijd waarin de Schiedammers twee helften even goed spelen. Topscorers waren Wim Cordemans met 16, Rob Mark met 14 en Nico van Putten met 14 punten. Maassluis De regionaal spelende junioren van Stomerij van den Bosch Eagles haalden weer eens de volle winst binnen. In een matige partij basketbal in de Schiedamse Margriethal lieten de Eagles gastheer Juventus geen kans: 36—57. De winst had veel groter kunnen. rijn, maar coach Jaap Boon benutte de kans om-nu ook zijn bankspelers meer binnen de lij nen te zetten. Van uitslag op de score waren ook de beslissin gen van de twee scheidsrech ters. Waarmee beide teams het moeilijk hadden. Daar de Eagles echter veel ster ker waren, konden die beslis singen overigens meer als la chertjes dan als ergenis worden aanvaard. De twee leidsmannen waren het zelden met elkaar eens, zodat er nogl al eens sprongballen nodig waren. Al in de 9e minuut had de Maas sim se tormatie een voorsprong van tien punten opgebouwd: 4—14. Veel wisselend en rustig spelend werd er bij 13—25 ge rust. Juventus kon ook in de tweede helft geen vuist maken. Halver wege leidden de Maassluïse ju nioren al met 23—39, om ui teindelijk op 36—57 af te slui ten. Alle spelers hadden een aandeel in de score, waarbij Daan Sper ling met 11 en Arie Polderman met 10 punten de dubbele cij fers haaiden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4