LAATSTE KANS I lu 1 Bobbie, de kleine S krantenjongen Belang- rijk Brievenhoek Bi &ri§h fcgNtg ri «jyy 91»^ Hallo allemaal De prijswinnaars ©©©©©••«••••©••©©©©•©•©•©©•©•©©©©•«•••••••••••••••©©••©©©©•©•©©©•®9«®®®©$«eeQ@@09@@e@@ WOENSDAG 29 JANUARI 1975 SCHIEDAMSCHE COURANT - 3 ■X,^37ïi De man stond eenzaam aan de overkant naar het asiel te kij ken. Zenuwachtig drentelde hij op en neer, het wrakke gebouwtje niet uit het oog verliezend. Hij kon haast geen afscheid nemen. Jarenlang had hij met de hond opgetrok ken. Nu kan het niet meer. Tenslotte Liep hij weg. Hem achterlatend in één van de hokken. De Sint Annazusierstraat was gisteren het trieste decor van dit voorval. Middelpunt hier van was het hondje dat we op de valreep voor blokje rond kozen. Zijn baas had net af scheid vanhem genomen toen wij met de fotograaf arriveer den. De asielbeheerder had de man beloofd dat hij zijn best zou doen om voor de hond een goed tehuis te zoeken. Zijn baas moest hem door omstandigheden thuis weg doen. Het kon niet anders. Uiteraard warén wij bereid om de goudspaniel een kans te geven. Het donkerbruine hondje is al ongeveer 5 1(2 jaar oud. Dat dit een pro bleem is, besefte zowel de asielbeheerder als de man die afscheid van hem moestdoen. Maar we proberen hem via dit blokje rond toch een andere baas te geven. Als eerste moeten we wel stellen dat de hond - hij heet Hex - in geen geval bij kleine kinde ren past. Het is beter dat hij bij wat oudere mensen wordt geplaatst. Liefde en toewij- Signalement Naam: Rex Ras: Goudspaniel Geslacht; reu Leeftijd 5 1/2 jaar Kleur: bruin Schofthoogte: 47 cm. ding 2ijn twee van de voor waarden die wij stellen als u hem een goed tehuis wilt be zorgen. Het zal echt geen gemakkelijke opgave worden om de hond weer een plezierig thuis te verschaffen. Hij heeft geen gemakkelijk karakter, lijkt het Maar dat kan uiteraard ook liggen aan het feit dat hij - een uurtje nadat zijn baas afscheid had genomen - al weer met ons moest optrek ken, Om hem niet al te veel nerveus te maken hebben we het blokje maar erg kort ge houden. Het begon al erg moeilijk toen we in het halletje stonden van het asiel. Hij wilde niet met ons mee. Na enig aandringen en woordjes toefluisteren leek het vervolgens beter te gaan. Maar op twintig meter af stand van het gebouw wilde Rex niet verder. Weer aaiden we over z'n kop en z'n prach tig golvende haar. Woordjes toefluisteren, het ging weer even goed. Maar de angst, de nervositeit bleef. Het gras veldje leek zijn belangstelling te hebben maar hij had toch een ander doel. Hard trek kend aan de riem wilde hij de richting uit waarin zijn baas was verdwenen. Weer naast hem zitten. Hij was echter niet te vermurwen. Soms bleef hij tijdens de korte wandeling gewoon op het wegdek zitten. Het kon hem niet schelen of er een auto aankwam of niet. Met enig geweld moesten we hem weg trekken. Het verbaasde ons destemeer dat hij blij was, toen hij het asiel weer in de gaten kreeg. Ongetwijfeld had Rex gemerkt dat de beheer der hem goed zou gaan ver zorgen. Als u belangstelling voor de goudspaniel Rex heeft, bel zo snel mogelijk naar de asielbe heerder. Hoe merkwaardig de mensen kunnen reageren leerden we de afgelopen weken. In tegen stelling tot de stormloop op het asiel toen we eén Ierse Setter m blokje rond hadden, kwam er verleden week nie mand op het zwarte bastaard- je. Waarom niet? Omdat het een bastaard is en geen ras? Het zal wel een van de redenen rijn. Onbegrijpelijk want een telg uit het vuilnïsbakkenras kan even en vaak zelfs nog liever rijn dan een rashond. Het zeven maanden oude teef je rekent erop dat zij deze week alsnog een baas krijgt. Het asiel ligt aan de Sint Annazusterstraat, tele foon r Openingstijden: 9-12 en 14- 17 uur; zaterdag 9-12 uur; zon- en feestdagen geslo ten. Voor vermissingen direct het asiel bellen. Ook Amivedi een organi satie die weggelopen en gevonden dieren regi streert kan u mogelijk helpen: telefoon 269947. De Schiedam se dierenarts dr. De Kaper heeft zijn praktijk aan de Jan Steenstraat 39. Spreekuren: maandag tot en met vrijdag van 13- 14.30 uur en van 19-20.30 uur, behalve woensdag avond. Afspraken kunnen telefo nisch worden gemaakt van maandag tot en met vrijdag tussen 8 en 9 uur 's-ochtends. Telefoon 268234. Opgeven als lid van de die renbescherming kunt u door storting van 10 gul den of meer op giroreke ning 216407 ten name van de dierenbescherming af deling Schiedam. Op het strookje vermelden: „Nieuw lid". Maandblad gratis. Het gironummer staat ook open voor giften voor de afdeling. - ismm Een dag voor oud jaar werd dit poe- deltje gevonden en naar het asiel ge bracht Al die tijd is er niemand naar hem komen kijken. Niemand had be langstelling voor hem. Het is nu rijn laatste kans. Ogen schijnlijk is het zwarte hondje (tus sen middelslag en dwerg in) een lelijk ding. Maar een bad en een trimbeurt zal wonderen ver richten. De asielbe heerder heeft er nog geen tijd voor vrij kunnen ma ken. Aan het schoonhouden van het oude gebouw zelf heeft hij al meer dan de han den vol. Hij wil hem (het is een reu) echter niet af maken, „Het is een gezonde hond", zegt hij „en pas een jaar oud. Toch is er niemand op hem gekomen. De laatste weken had ik nog wel plaats, dus daar door kon hij hier blijven. Een gezon de bond afmaken wil ik zoveel mo gelijk vermijden. Tot het niet anders kan". Het poedel- tje zal voor het verlaten van het asiel worden in geënt Als u hem dan laat trimmen en wassen zult a verbaasd staan over het resultaat! 0 0 „Daar komt de kranten- jongen" roept Bobbie. H Hij doet vlug zijn jas aan en rent naar buiten. 0 De krantenjongen had 0.al gekeken of Bobbie in 0 de straat was. Bob helpt T hem altijd. De jongen vertelt dan in welke bus- 0 sen een krant moet. Zelf ft kan hij dan op zijn fiets blijven zitten. Dat is ge- JJ makkelijk. Dan hoeft hij 0 de fiets niet steeds tegen 0 het hek te zetten. Bobbie a vindt het leuk om kran- ten rond te brengen. La- 0 ter wordt hij ook vast 0 een krantenjongen. Dan 0 kan hij sparen voor een a brommer of een aware JJ motor. „Hoi, hier ben ik" roept Bob. „Hoi" 0 zegt de krantenjongen, 0 „stop deze maar bij X nummer 15 in de bus en de andere in het huis 0 ernaast" a Bobbie rent al. Hekje in, 2 hekje uit. „Nou ben je klaar" zegt de kranten- jongen als de hele straat 0is gedaan. „Ik moet al- 0 leen die flat nog en dan de Merelstraat." „Ik wil 0 best nog helpen" zegt O Bobbie. „Nee hoor, ga 0maar naar huis anders a is je moeder ongerust" Jf zegt de jongen. Hij 0 neemt een stapel kran- 0 ten en gaat de flat in. 0 Bobbie blijft staan. Wat a jammer, dat hij nietver- 2* der mag helpen. Hij 0 loopt terug. Een klein 0 eindje maar. Dan blijft 0 hij opeens staan. Hij zal de krantenjongen ver- rassen en alvast de an- 0 dere kranten in de Me- 0 relstraat bezorgen. Als a de jongen dan straks uit T de flat komt kan hij ge- 0 lijk naar huis. Dan heeft 0 Bobbie de rest gedaan. 0 Bobbie huppelt terug naar de fiets, pakt er een stapel kranten uit de 0 zijtas an loopt naar de 0 Merelstraat. Overal a stopt hij een krant in de bus. En dat is dom van .hem.'Er zijn ook mensen 0 die een andere krant le- 0 zen. Maar dat weet hij niet. Vrolijk zingend loopt hij de hele straat door. en dan zijn alle kranten op. Bobbie holt terug naar de flat. De krantenjongen staat bij zijn fiets en kijkt ver baasd naar de lege zij tas. Waar zijn de kran ten opeens gebleven? Dan ziet hij Bobbie. „Hoi" roept Bobbie. „Je bent al klaar hoor. Ik heb de rest gedaan." „Ben je nou mal" zegt de jongen boos „er zijn maar een paar kranten voor de Merelstraat, de rest is voor het bejaar denhuis op de hoek. Nu zijn alle kranten weg. Wat zullen die oude mensen wel zeggen?" „Ik.eh.ik dacht....ik wilde" stottert Bobbie. „Hoe moet dat nou?" zegt de krantenjongen kwaad, „ga ze maar te rug halen hoor. Ik moet vijftien kranten hebben voor het bejaardenhuis. „Dat durf ik niet", zegt Bobbie verlegen, „mis schien zijn ze wel boos als' ze de krant terug moeten geven" „Nou, en die mensen in het be jaardenhuis dan? Nee hoor, we gaan ze terug vragen. Ik zal de huizen wel wijzen en dan moet hij bellen en de krant vragen". „Maar dan moet jij meegaan hoor. <3?®®®®®®0®$©®*®®®®©©© i Een verzameling grappige poppetjes getékend door 1 Bert «neppers twaalf jaar. 0000000000000000000000000000000 0 Ik durf niet". Bobbie huilt bijna. „Schiet op, anders mag je me nooit meer helpen" Met bibbe rige benen loopt Bobbie naar het eerste huis. Een mevrouw doet open „ik heb per ongeluk de ver keerde krant in de bus gestopt. Mag ik hem te rug" vraagt hij. „Mijn man zit hem net te le zen" zegt de mevrouw. Ze vindt het maar raar. Haar man is een beetje boos omdat de krant opeens weg moet. Hij zat net een interessant stuk te lezen. Gelukkig, één krant hebben ze al vast Bobbie gaat van huis tot huis. Aan het eind van de straat heb ben ze dertien kranten terug. Bij één adres was niemand thuis en bij het andere wilde-een brom merige meneer de krant ben vci^aiucuny yiappiijc yc niet terug geven. „Je 0 2 Anneke Holierhoek elf jaar, 3 Lianda v.d. Steen acht jaar, 4 Patricia Geers, 5 hebt hem bij mij in de 0 Jeanetje Verbeek vier jr, 6 Manon Holterhues elf jaar, 7 Ellen van Veen elf jaar, bus gestopt en nu houd 8 Gemmie Jansen elf jaar. Het zijn allemaal tekening van verleden jaar. ik hem" zegt hij en smijt - de deur dicht. Het is nu al helemaal donker ge worden. Wat zal moeder ongerust zijn. Gelukkig is de krantenjongen niet boos meer. Hij brengt Bobbie achterop de fiets even naar huis. Dan gaat hij vlug terug naar het bejaardenhuis. Twee mensen krijgen die avond de krant niet. De andere dag staan ze de krantenjongen al op te wachten. „We hebben geen krant gekregen" zeggen ze, „hoe kan dat?" De krantenjongen vertelt eerlijk hoe het al lemaal is gegaan. De mensen zijn gelukkig niet boos. Bobbie staat beneden op de kranten jongen te wachten. „Wat zeiden ze?" vraagt hij. „Ze vonden het niet zo erg" lacht de kranten jongen. Hé, gelukkig maar. „En ik mag je toch wel blijven helpen hé?" vraagt Bobbie. „Ja hoor" knikt de kranten jongen. „Maar alleen in je eigen straat. Goed?" Ja, dat is goed. ANKE. Dit keer weer eens een kruiswoordraadsel. Daar gaan we! Horizontaal: 1. vader, 3. jongensnaam, 4. het schuimend breken van de golven op het strand, 8. voornaam van televi sie-presentator de Braak, 10. niet dichtbij, 11. doctorandus (afk.), 12. -beroep, 15. berg plaats in tafel, 16. Ra...- wie is dat? 18. verzoek om stilte, 19. slee door paard getrokken, 20. Eén sok, twee..., 22. do minee (afk.), 23. Lagere Technische School (afk.), 24. meisjesnaam, 26. naam van één van onze prinsessen. 27. lid woord, 28. mijn broe- r...ik ging vissen, verti caal: 1. roofdier, 2. gifti ge slang, 5. afkorting van Rudolf, 6 idem (afk.), 7. jongensnaam, 9. rivier in Italië, 10. niet lil grid Troost Bedankt voor je wensen. Ik wens jou ook een gelukkig nieuw jaar. Ja hoor, je had de oplossing goed, Hoe gaat het op schooi? Alles goed? Puzzel je deze week ook weer mee? Petra Krabbendam. Jij had zestien verschillende goede wensen bedacht. Als het nu geen goed jaar wordt weet ik het niet meer. Ik wist er nog één die niet op jouw lijstje stond. .Het allerbeste in het nieuwe jaar" Dat wens ik jou toe. Ria de Voeght. Het valt wel mee met de drukte hoor. Ik vind h.'t wel fijn om veel te doen te hebben. Als die brief jes lezen is erg leuk werk. Had je al eens eerder meegedaan? De oplossing had je goed. Cora Zuiderwijk. Bedankt voor je leuke tekening. Jij ook nog een gelukkig nieuw jaar. Bij ons in de buurt was er geen kerstbomenbrand. Wel veel vuurwerk. Onze katten waren er bang van. Twee kro pen er weg en de andere twee zaten ineen gedoken in de gang. Wat een naar weer he? V Of heb je niet zo veel last van gg| de regen en de wind? X J°ke Hos- Zijn er intussen nog 0 konijnen bij gekomen? Het a lijkt me ongezellig zo veel lege U hokken. Ja, ik heb nog maar 0 een week gewacht met de op- a lossing van kerstkaarten want met die dagen is de post altijd te laat. Wat veel woorden za ten er in he? Ik zelf had er lang zoveel niet hoor. Mariët heeft een horloge van haar oma gekregen. Oma kreeg een nieuw en toen gaf ze het oude aan haar. Wij hebben alleen katten. En die verkopen we natuurlijk niet Ze zijn veel te lief. Erika Timmers. Zou de kana rie zo erg van het vuurwerk geschokken zijn? Of was er nog geen geknal toen hij dood ging? Wat naar voor je. Krijg je nu een andere? Hoe ts de kleuren t.v.? Zeker wel erg mooi? Wij hebben nog gewoon zwart-wit Het is een goed toe stel dus zolang hij nog niet stuk is houden wc hem maar. Jolanda v.d. Windt Zijn de marmotjes al flink gegroeid? Ik denk toch niet dat de hond dat ene beestje heeft gebeten, ga Dan zou het immers gebloed hebben. Ik leg altijd gaas over 0 het hok van 0112e marmot a Want anders zouden de katten hem pakken. Hoeveel woord- 0 jes had je? Je had een grappi ge Anke getekend met een mooi hoedje op. Maar ik lijk er niet op hoor, John va Staalduinen- Jouw te kening komt ook vast in de krant hoor. Je hebt het erg mooi gedaan. Vind je het leuk om er één van een tweeling te i zijn? Het lijkt me erg gezellig. Je hebt altijd iemand om mee te spelen. Lijken jullie op el- 1 kaar? In ieder geval kunnen jullie allebei goed tekenen. Ronald Kluit ere. De andere letters kun je ook al goed schrijven. En over een poosje ga je de letters aan elkaar j schrijven. Dat is ook leuk. Wat moet je allemaal doen als je de juf helpt? Opruimen zeker he? En de planten water ge ven. En hebben jullie ook nog een marmotje of een ander dier in de klas waar je dan voor moet zorgen? Nelly Prins. Het was wel een 4 droevig gedichtje maar je had het leuk bedacht. Ja hoor, ik vond je tekening mooi. Wij hebben vier katten. Ze heten* Poekie, Pinkel, Moortje en Lo tje. J e zou misschien denken dat Lotje een lief klein poesje is. Maar het is een grote pik zwarte kater en heel ondeu gend. De buurvrouw heeft die naam voor hem bedacht. Ze had hem, helemaal alleen en aan rijn lot overgelaten, In de kelder gevonden En nu heet hij Lotje. Liëtte de Vreede. Wat leuk, om van die oude poppen pop- penkastpoppen te maken. Zo heb je er nog iets aan. Heb je al een voorstelling gegeven? Ik' denk dat niemand zo grappig van oud jaar naar nieuw jaar het dan even op. Bedankt voor. je leuke tekening. Jammer dat Mouth en MacNeal uit elkaar gï rijn gegaan, vind je niet? 2? Dit was het laatste briefje weer. De andere krijgen een brief per post gestuurd. Dag Si allemaal, veel groeten van AN- w KS. dichtbij, 11, bovenste deel van een huis, 12. stoomschip (afk.), 13 be kende races in Assen, 14. enkelvoud van kas sen, 15- niet vast, 16. mu zieknoot, 17. meisjes naam, 20. ik staar, hij staart, wij21- knock out (afk.), 22. niet knap, 23.' ik leg het booek in de kast, hij,..het boek in de kast, 24. doctorandus (afk.), 25. lidwoord, Je hebt weer een week de tijd om de oplossing in te zenden. Op de enve lop zet je: Aan Anke, Verwersdijk 68, Delft. Onderaan je brief, op lossing of tekening komt je naam, je adres en je leeftijd. De tweede maand van het nieuwe jaar gebruik ik om zo veel mogelijk tekeningen die nog van verleden jaar over „innaars van dse week rijn gebleven m ons hoekje te 2ijn: Charlotte van Iperen ze- plaatsen. Ik zoek de leukste ven jr Erika Timmers tien tekeningen er uit Als er na jaar ArthuI Wansleventwaalf februari dan nog oude over jaar, Marian v.d. Valk elf jaar, rijn doe de die «eg. Anders tunk de Cooijcr tien jaar. Le- krijg ik zo n enorme stapel. En nie Ottlng elf jaar het duurt dan zo lang voordat JuWe jaajge,, eo„ moo; boek de tekeningen die ik m het thuis gestuurd. De oplossing nieuwe jaar kreeg aan de L pG,5( 2 Edam> 3 Iaï beurt komen. 4 smaIi j Wos 2 iaarij 3 Qase( 4 snel. 1 boek, 2 open, 3 eens, 4 KNSB., I haan, 2 Anne, 4 Anke, 4 neef. 1 melk, 2 eten,- 3 leem. 4 K.N.M.L.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3