I SW-interesse voor Paul Nijs SIS De Ooievaars gaat interessant seizoen tegemoet 1Wielerclubs willen Piet Roozen: 99Een rotte binnenkomer"' dat besch.ui diging i. ~d t ingetrokken Harga en Barrhopoort desnoods naar burgerrechter Wiet van der Veen schaaft aan basistechniek SjiniiiuiiiiiiiiitiiiiniijfiiiiiiinniiiiiiiifiniiiiiiiiiiiiniifiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiDiiiiii] iitiiiniiiiiiitmifiiiniiiifimiinHi [iiiiiiiiKiiiifiijiiiiHiuiiiiiiitiuii!^ /iiiritmiiitmrijijHiiHiEiirjnriimirtiituiirnjiriiiiirimifnniHmrrfiifiiirrtnrirFiiiiiiiirmimimiiniiifiiiiiiiiinriiifiiiiiinimimiiinnf: Schiedam Veertien treffers in zestien wedstrijden. Wie dat in de eerste klasse weet te presteren moet wel bijkans een „tovenaar" zijn. Immers op dit niveau plegen de meeste ploegen een min of meer geperfec tioneerd behoudend spelletje te spelen, waardoor het voor een spits verre van eenvoudig is vlot te produce ren. Toch heeft Paul Nïjs dat respectabele aantal bij elkaar weten te schoppen, waarmee DHS' rechts gëarienteer- - de scherpschutter de aandacht van SW heeft getrok- ken. Trainer Bob Maaskant noteerde Nijs prompt in Z'n boekje en liet tijdens DHS-—VUC negen dagen terug een scout opdraven, die een gedetailleerd rap- - port indiende. Voor zover de interesse van de betaalde Harga-club, - want officieel zijn er nog geen contacten gelegd. - DHS-voorzitter Gé Krommenhoek zondag in de DHL- 1 bestuurskamer: „We weten nog van niets. Wel hopen we dat als SW, waairoee we overigens een goede. verstandhouding hebben, stappen gaat ondernemen, wfj dsn niet uit de krant hoeven te vernemen over het hoe en wat". En Paul Nijs zelf? De besnorde frontsoldaat reageerde nogal laconiek toen hij van Maaskants belangstelling vernam. „Dat lijkt me wel leuk", onthulde hij uiterlijk nauwelijks verrast. „Ik wil graag in een ploeg spelen, vdie een balletje kan tikken. Dat is geen negatieve kritiek op DHS hoor, maar hij ons gaat het er wat dineer onbesuisd aan toe". Niet de eerste keer dat Paul Nijs van SW-zijde iets verneemt De 25-jarige oer-DHS-er: „Een jaar of vijf geleden heeft iemand van SW wel eens bij me geïnformeerd of ik een proef wed strijd wilde spelen. Ik heb er echter niks meer van gehoord. En ik ben niet het type dat zichzelf gaat lopen aanbieden". BELONING Stel dat SW met een contract wappert, hapt Paul Nijs dan onmiddellijk toe? „Dat hangt er van af. Nu moet ik twee keer per week trainen, maar bij SW komt er meer voor kijken. De beloning moet dan wel in verhouding staan tot wat je ervoor moet doen. Voor pakweg twee-, driedui zend gulden ga ik niet weg. Es doe het niet voor een. appel en een ei". Of m Vlaardingen wonende Paul Nijs wel rijp is voor het betaalde voetbal, daarop wil Harry Bouquet niet meteen een volmondig „ja" zeggen. De DHS-trainer: „Even afwachten, Paul is een laconiek figuur. Hij heeft een paar goals ge maakt, inderdaad, en is zonder meer een aardige voetballer- Ik zou het dan ook jammer vinden als hij weg ging. We hebben nu eenmaal geen groot overschot aan dergelijke spelers. Alleen vraag ik me af of hij mentaal sterk genoeg ia voor het betaalde voetbal". En dat vroegen de toeschouwers bij DHLDHS zich ook af. Want Paul Nijs acteerde zondag in Delft, op z'n zachtst gesproken, niet op z'n best Tweederde deel van de wedstrijd liet hij zich statisch en wat passief op de rechtervleugel door Jim Peeters in de kluisters slaan. Slechts toen hij het laatste half uur meer naar voren trok, beweeglijker werd, vormde hij een gevaar voor de door Wim Tetteroo aangevoerde DHL-defen- sie. Nijs, ter verdediging: „Maar ja, we mochten van de trainer niet switchen. Dat hebben we in de slotfase op eigen houtje gedaan. We speelden nu weer het spelletje over Piet (Roozen}. Dat ging vroeger ideaal, ook voor mij, maar nu draaiden we helemaal niet- Ook werd er over mijn kant, rechts, weinig gespeeld (rechter middenvelder Leen Koekebakker had zondag geen zuivere pass in z'n benen, red.). Door al die dingen zakt dan wel eens de moed in ro'n schoenen". DHL-trainer Jan van den Akker: „Die Nijs is pas gevaarlijk als ie naar binnen komt In Schiedam destijds liep Dijkstra in de spits en die maakte ruimte voor De Raay en voor Nijs. Nu Roozen in het centrum liep lukte dat niet omdat die zelf het gat afsloot". Paul Nijs, Zondag stroef draaiend in een alle kanten rammelend team. Dat kan tegen Lens een mooie revanche worden... Van onze sportredactie Schiedam De Invaliden sportvereniging De Ooievaars kan na een half jaar al de vruchten plukken van de tralningsaanpak van trainer Wiet van der Veen. Sinds zijn entree bij deze tafeltennissers, begon hij te werken aan de basistechniek, waarmee de prestaties ziendero gen vooruit gingen. Het kon dan ook niet uitblijven of er moest wel één van de vier teams kampioen worden. Na een beslissings wedstrijd behaalde het tweede team het kam pioenschap van de vijfde klasse, terwijl het eerste team op de tweede plaats eindigde. Nu de voorjaarscompetitie weer begint, zullen Ronald Oosthof, Koos van Es en Ton van Balve ren, het eerste team formeren, die nu in, de vierde klasse met gerenommeerde clubs te ma ken krijgen. De spelers van het tweede team, die in de vijfde klasse spelen zijn: Cees Croone, Teunis Kroone en Kees van Veen. De thuiswedstrijden worden op een vrijdag avond, aanvang 19.30 uur, in hun clubgebouw in de houten school aan de Dr. Zamenhofstraat gespeeld. De tegenstanders van het eerste team zijn: EVN 1, Hobart l, de Hollandiaan 4, Intiem '55 8 en TOG 9. De tegenstanders van het tweede team zijn: ABM 5, DSS 3, Elan 20, EVN 3, en Roteka 3. Programma yoor het eerste team: 31/1 De Ooiè- vaars-TOG 9, 5/2 de Hollandiaan 4 - De Ooie vaars, 14/2 de Ooievaars - EVN, 21/2 de Ooie vaars - Hobart, 24/2 de Ooievaars - Intiem 8, 14/3 TOG 9 - de Ooievaars, 21/3 De Ooievaars - de Hollandiaan 4, 26/3 EVN - de Ooievaars. 10/4 Hobart - de Ooievaars, 18/4 de Ooievaars - Intiem 8. Programma voor het tweede team: 24/1 de Ooie vaars 2 - Roteka 3 29/1 ABM 5 - de Ooievaars 2,7/2 de Ooievaars 2 - EVN 3, 13/2 DSS 3 - de Ooievaars 2,17/2 Elan 20 - de Ooievaars 2, 14/3 de Ooievaars 2 - ABM 5, 19/3 EVN 3 - de Ooievaars 2, 4/4 de Ooievaars 2 - DSS 3, 11/4 de Ooievaars 2 - Elan 20, 18/4 Roteka 3 - de Ooievaars 2. SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 29 JANUARI 1975 Van onze sportredactie Schiedam Plet Roozen, vorig seizoen erg waardevol voor DHS. De spits met de Andrïes van Dijk-coiffure was zelfs zo kostbaar dat de vriendenclub van de Kethelse voetbalvereniging hem in de promotiecompetitie met EBOH en Fluks voor twee plaatsen in de eerste klasse een paar keer per vliegtuig liet overkomen vanuit Italië, waar gymnastiekleraar Roozen aan de slag probeer de te komen. Dat lukte niet, waardoor de soepel scorende spits vlak voor de kerstdagen definitief naar Nederland terugkeerde, zij het zonder z'n Italiaanse vriendin- Prompt vloog de ex-Hermes-DVS-er in het DHS-nest terug. Hij volgde trouw de trainingen van Harry Bouquet maar moest toch ruim een maand wachten voordat hij weer de wedstrijdsfeer actief kon proeven. Immers, Roozen was in Italië voor Mortare (Roozen: „Betekent dodelijk") uitgekomen en dat bracht administratieve rompslomp met zich mee. Zondag in Delft kon hij tegen DHL echter z'n come-back maken. Op z'n vaste „stekkie" in het centrum van de vuurlinie. Z'n oude vorm bereikte hij daar echter nog niet. Roozen: „In Italië heb ik tien wedstrijden, waarvan twee geschorst, tegen clubs met een catenaccip-systeem gespeeld. Erg moeilijk voor een spits, al viel het niveau me daar hard tegen. De afdeling was vergelijkbaar met bij ons de hoofdklasse, maar dat peil haalden ze bij lange na niet. Ook waren de omstandigheden anders. De velden waren keihard. In die tijd heb ik daar geen regen meegemaakt Daardoor had ik het zondag op het eind wel even moeilijk met de conditie. Zo'n zuigend veld was ik niet meer gewend". Piet Roozen kon zondag (nog) niet imponeren, al weet hij dat niet aan een tekort aan wedstrijdritme. Wel liet hij een paar keer de bal van z'n voet springen en vermorste hij vlak voor rust een riante kans. Wat hij in het tweede bedrijf echter met een fraaie voltreffer via een zweefduik corrigeerde. Die evenwel de nederlaag niet kon voorkomen. Piet Roozen: „Een rotte binnenkomer. Maar, er komen nog meer wedstrijden Hereniging van twee DHS- frontsoldaten. Paul Nijs (links) en Piet Roozen keken bij DHL voor het eerst dit seizoen weer samen de bal na. Schiedam Wielerclubs sluiten Harga en Barrho- poort uit". Het is de kop van een artikel dat vori ge week in deze krant duidelijk maakte dat het in het wielerwereldje nog steeds niet botert. Zelfs werd duidelijk dat men bezig was twee nog jonge clubs danig in de wielen te rijden. Waar om? Har ga en Barrhopoort worden door vier wielerverenigingen beschuldigd van ronselpraktij- door Hans Soeters ken. Een aanklacht die, ont- - daan van alle al dan niet geuit- - te persoonlijke rancunes, nfcer- kamt op: het „wegkopen" van - jeugdrenners. En die besehuldï- ging is bij de bestuurderen van Harga en Barrhopoort in het verkeerde keelgat geschoten. Ij,Kom naar de kantine van de wielerbaan op Harga, dan zul- len wij bewijzen absoluut on- schuldig te zijn", luidde de op- roep yan een woordvoerder van beide clubs. „Kom meteen, want iedereen is er". Emotio neel? Zeker, maar er vanuit- gaand dat de betrokkenen wer kelijk onschuldig zijn ook weer niet zo vreemd. De belegde spoed bijeenkomst verliep echter, uitgezonderd en kele emotionele kreten, bijzon der rustig. Geen ruzieachtige, betogen, geen ongemotiveerde kreten; niets van dat al. Harga en Barrhopoort willen hun naam gezuiverd zien. Desnoods tot voor de burgerrechter. Geen misselijke beslissing, in eer ste instantie geopperd door een van de ouders van de „overge lopen" jeugdrenners. Diverse tegenvoorstellen, alle in de geest van „eerst praten", wer den als niet haalbaar terzijde geschoven. Harga-voorritter, Jan Gordijn: „Ze beschuldigen ons van het ronselen van jeugd, maar op grond waarvan? Ze hebben geen enke] bewijs. Kun nen dat ook niet hebben, want er is absoluut niet geronseld". Het is echter een uitspraak die tegenover het mondelinge „ja" van de beschuldiging een „nee" laat boren. Jan Gordijn beseft dit en voelt er dan ook veel voor om verder te gaan dan dit „weJles-metes". De vier clubs (Schiedam, Pedaalridders, De Mol en De Coureur) zullen dan ook met bewijzen moeten ko men. „Of de beschuldiging in- trekken", meent ook Barrho- poort-voorzitter Breestraat. „We zullen de betrokken wieler clubs een aangetekende brief sturen, waarin we dat 2ullen stellen. Zo niet, dan overwegen we een kortgeding". Of de twee clubs voor de burger rechter een kans maken moet worden afgewacht. Beide dubs vestigen er de aandacht op dat er m de KNWU geen apparaat bestaat waar men rich in dit soort kwesties op kan beroe pen. Jan Gordijn: „Ik heb hier over gesproken met consul La- kerveld, en die gaf als commen taar, dat ie het allemaal wel best vond". Hetgeen zou betekenen dat met medeweten \an de KNWU dis trict Zuid-Hoiïand/Zuid II, een boycot wordt doorgevoerd. De vier clubs hebben laten door schemeren dat ze als tegenactie voortaan niet meer in wedstrij den zullen uitkomen waaraan ook door Harga en Barrhopoort wordt deelgenomen. Ogen schijnlijk geen al te groot pro bleem, maar met name voor de clubontmoetingen toch een dui delijke beperking van de moge lijkheden, Ook voor de vier dubs. Toch maken Harga en Barrho poort zich daarover niet al te bezorgd. Er zijn in de directe omgeving nog meer clubs, zoals Ahoy, Feijenoord, Rotterdam, Hoekse Renners en Excelsior. Maar wat te doen, als de boycot grotere vormen gaat aanne men? Jan Gordijn riet het zo'n vaart niet lopen, maar sluit de mogelijkheid niet uit RANCUNES Oorzaak van alles is, zo menen de bestuurderen van de twee clubs, de persoonlijke rancunes die in vroeger dagen konden ontstaan. „Men heeft gezocht naar een stok om te slaan en die nu gevonden", aldus Jan Gordijn. Toch hebben de betrokken dubs alle begrip voor het tegenspar telen van met name het Vlaar- dingse De Coureur, dat veel Enkele van de aanwezigen tijdens de spaedbïjeenkomst die, desnoods door de burgerrechter, hun naam willen zien gezuiverd. jeugdrenners zag vertrekken. Een pijnlijke zaak voor een club die, omdat Harga geen ei gen parcours bezat, het eigen parcours beschikbaar stelde en bovendien enkele jeugdrenners. toestemming gaf deel te nemen aan de „muggenronde". In de kleuren van Harga. Vandaar die pijn. Jan Gordijn ontkent dit niet, „Maar", zegt hij fel, „moeten we die jongens, die lid willen worden van onze vereniging, dan afwijzen? We hebben get wijfeld of ze we wel zouden aannemen, maar waarom niet? Die jongens wilden toch zaker zelf". In die geest laten ook de renner- tjes zelf en de betrokken ouders rich uit Harga heeft een actief verenièingsjaar achter de rug en de werkwijze van dit be stuur heeft bij deze jongens tot de verbeelding gesproken. Ie der van de aanwezige ouders ontkent ten stelligste dat er „ge ronseld" zou zijn. „Laten u ze die beschuldigingen maar eens bewijzen", zo menen alle be trokkenen. „Alsof ik mijn kin deren (Anita en Teun) voor een trainingspak naar Harga zou laten gaan, kom nou", zegt de heer Van Vliet .Mijn kinderen fietsen voortaan bij Barrho- poort, jazeker, omdat mijn zoon dat zelf zo wil. Hij heeft daar zijn vriendjes en hij rijdt toch op dezelfde parcoursen als toen hij nog lid was van De Cou reur". In die richting luidt ook het com mentaar van de heer Meijer vader van de naar Harga geko men Johnnie. „Mijn zoon zou bij De Coureur de enige nieu weling zijn gebleven, en daar voelde hij, niet zo vreemd toch heel weinig voor". Op deze wij! ze menen alle betrokkenen zich met de een of andere reden te kunnen zuiveren van de be schuldiging. Met als belangrijkste argument, we praten over kinderen van' nog geen veertien jaar. Juist' daarom, omdat de beschuldi ging van ronselpraktijken kin deren betreft, hebben de clubs het besluit genomen zonodig tot aan de burgerrechter te gaan: „Onze naam is weer eens bezoe deld, en die moet gezuiverd worden. Kóst wat kost".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4