r SCHIEDAMSCHE COURANT \ri ken willen meer geld voor jubileumfeest -1 Overleg gemeente en SG over VVV-nota L Posita veilt Chirug" Lems plantte nieuwe boom Nachtwerk zal Nieuwlanders in slaap storen Tien mille is te weinig PSP over Vietnam „Open Huis"- avonden Binnen kort start aanleg trein station: Op ening nieuwe vleugel Nolet 11 Burgemeester over fusie: „Patiënt moet centraal staan" Hersenschudding f bij ernstige botsing JA tz, Donderdag 30 Januari 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 100ste jaargang no. 25232, Schiedam - De wijkvereniging van Schiedam zitten met de handen in het haar. De gemeente heeft voor de jubileumfestiviteiten in de wijken een bedrag gereserveerd van tien mille. Dit betekent dat de zeven wijkverenïgingen de buurtbewoners een week lang moeten amuseren met elk gemiddeld veertien honderddertig gulden. Volgende maand wordt on derling de verdeling vastgesteld. Daarna zal ge meente haar goedkeuring er aan moeten geven. Voor elke cent die wordt uitgegeven moeten de vereni gingsbesturen verantwoording afleggen. Beeds nu blijkt echter dat de tien mille veel te weinig is. "Wij mogen dan wel naar een goedkope ijscokar gaan zoeken. Met dat geld is weinig te doen'', luidde de.eerste reactie van J. de Vries, de buurtwerker in Oost. Sa men met de wijkvereni ging Het Singelkwartier gaat hij het feest in de wijk organiseren. De gemeente heeft gevraagd dit te doen tussen 5 en *23 mei, als de gemeente per wijk 2eker tweeduizend gulden beschik baar zou stellen. "Zelfs daar komen we nog moeilijk van rond. Het huren van een kraam kost immers al zo'n vijfendertig gulden per dag". De wijkvereniging west wist nog van niets. "Wij waren van me ning dat de oranjevereniging het feest zou organiseren. Daar om hebben we ook nog hele maal niet over het bedrag nage dacht", aldus voorzitter Van Vooren. aanloop voor de officiële feest- De heer P. Drenth, voorzitter van week die daarna wordt gehou den. Evenals in zuid wil men in het oosten ondermeer een kleine historische tentoonstel ling over de wijk in elkaar gaan zetten. H. Bernard, de voorzitter van de wijkvereniging Nieuwland, rea geerde bij het horen van het 'bedra'g"dat hém wordt toebel- deeid: "Voor mij hoeft het dan eigenlijk niet meer. Het is veel te weinig. De poppenkastvoor stelling voor het Suit Nicolaas- feestf]kostte ons al 400 gulden. Tijdens de feestweek moet toch veel meer georganiseerd kun nen worden? Voor een bedrag bekend was, zei de heer Bernard: "Tweeduizend gulden of anders hoeft het niet." De voorzitter gaat nu rug gespraak houden met de ande re bestuursleden om te zien of dit de mening is van het voltal lige beètuur. "Niet met het feest meedoen is natuurlijk een mogelijkheid, maar daar zijn de kinderen niet mee gebaat", aldus voorzitter Zonneveld van Het Singelkwar tier. De Jeugdhaven in Nieuwland is ook in de voorlopige verdeling opgenomen, omdat deze tevens deel uitmaakt van de vereni ging tot viering en herdenking van nationale feestdagen. SOMBER De heer A. Zwamborn, voorzitter van de bewonersvereniging Zuid schat het benodigde geld minimaal op 2500 gulden. "Een\ groot deel kost allemaal de ver zekering van de historische ten toonstelling. Dat is dan alleen nog voor onze aktiviteiten. De middenstandsvereniging Zuid waar wij mee samenwerken gaat ook nog het een en het ander doen. Het gevolg is in ieder geval dat we niet alles kunnen gaan doen wat we zou den willen. Het feest wordt dus somber." De wijkvereniging Groenoord is - volgens voorzitter Winkelman - bereid geld op het feest toe te leggen. Ook hier bedragen de kosten minimaal 2500 gulden. Het wijkfeest in Groenoord heeft de vereniging wel een maand voor de officieele festi viteiten gepland. Bijdorp waar volgens de verde ling van de vroegere oranje commissie ook Kethel bijhoort heeft nog geen plannen ge- maakt. Voorzitter C. Prein had er echter wel op gerekend dat de vereniging tot viering en herdenking van nationale feestdagen tenslotte: "Het is niet veel dat de gemeente be schikbaar heeft gesteld en er inderdaad niet veel mee te doen. Het blijft echter de vraag of er meer geld beschikbaar komt." Maasland - Zaterdagmiddag om twee uur wordt er in de land en tuinbouwschool aan de Kerk weg weer een veiling van de jeugdafdeling van postzegel vereniging Posita gehouden. Er worden twintig kavels geveild met zegels uit Nederland en de Ned. Antillen. Schiedam De Schiedamse af deling van de Pacifistisch So cialistische Partij houdt op 31 januari om 8 uur in het gebouw voor christelijk sociale belan gen aan de Lange Haven een Vietnam-avond. Aanleiding tot deze thema-bijeen komst is het feit dat er nog steeds berichten binnenkomen over de oorlog in het Verre Oosten. - Sprekers op deze avond zijn het Tweede Kamerlid Van der Spek, L. S. Go van het Medisch Kommitee Vietnam Nederland en F. Völmer van de Brede Vietnam Beweging. Schiedam De stichting „Open Huis" zal in de komende maan den weer activiteiten ontplooien voor de zogenaamde vergeten middengroep. In navolging van de „Kerst-In" zal men nu steeds op elke laat ste vrijdag van de maand een gezellige avond organiseren in het dienstencentrum „De 4 mo- lens" aan de Nieuwe Damlaan. De eerste keer zal dit op 31 januari om 8 uur zijn. Volgens de stichting wordt er in deze tijd wel veel gedaan voor jongeren en 65-plussers, maar worden de mensen in de leef tijd daartussen vaak vergeten. o Begin volgen- de maand zal op deze plek worden begon nen met de aanleg van de trein halte Nieuwland. .-""Si Directeur-geneesheer Vlootman spreekt hier de gasten toe die gisteren aanwezig waren bij de opening van de nieuwe vleugel van "zijn" ziekenhuis. «ffe» ----'AZÈ^i Schiedam Gestoken in het donkergroene pak van een chirurg heeft gistermiddag burgemeester dr. AJ. Lems samen met Nolet-voorzitter mr. A.F.A. van Velzen vlak bij de nieuwe hoofdingang van het Nolet Ziekenhuis een boom geplant. Schiedam Volgens burgemees ter drs. A. J. Lems zal bij de eventuele Integratie van het Gemeente Ziekenhuis en het Nolet Ziekenhuis de patiënt centraal moeten staan. Hij zei dit gisteren tijdens de opening van de nieuwe vleugel van het Nolet Ziekenhuis. Dit is de eerste keer dat de burge meester, die in zijn functie ook voorzitter is van de Gemeente lijke Ziekenhuiscommissie, in het openbaar reageerde op het onlangs verschenen rapport van de Integratiecommissie, die de mogelijkheden van samen werking tussen beide ziekenhui zen heeft onderzocht. „Het enige wat werkelijk vast staat is dat een integratie nog niet vaststaat. Na de publikatie van de eerste nota is het nu de tijd voor iedereen om te discu- sièren", aldus de heer Lems. Schiedams eerste burger deed dit ter gelegenheid van de opening van de nieuwe vleugel van. het Nolet Ziekenhuis, die on der meer een in Europa unieke intensive-care af deling bevat. De kosten van deze nieuwe vleugel - de vijfde fase in de verbouwingsgeschiede nis van Nolet - bedragen ongeveer 12 miljoen gul den. De opening gisteren werd onder anderen bijgewoond door ver tegenwoordigers van het colle ge (wethouder Collé en wet houder mevrouw Visbeen-Stro man), de gemeenteraad en het Gemeente Ziekenhuis. 'Burgemeester Lems verklaarde in zijn openingswoorden met klemmende verbazing de ge schiedenis olieke ziekenhuis te hebben ge lezen. "Eerst was er een legaat van 300.000 gulden van dr, No let en in 1928 begon men met een ziekenhuis van 58 bedden en u zie je dan dit resultaat met 300 bedden", aldus de burge meester. Zijns inziens is voor het Nolet Ziekenhuis voorlopig de tijd van ploeteren en.zaaien voorbij een kan er met recht nu wor den geoogst. Nolet-voorzitter Van Vel2en me moreerde in zijn toespraak aan de toestand van ruim twintig jaar geleden toen de eerste ver bouwingsfase in Nolet werd uit gevoerd. "Toen had je nog moeite met leningen van 1,2 miljoen en menig penningmees ter gaf zijn functie op als hij hoorde van een rentevoet van 3,5 procent". Met een gelukkig gevoel consta teerde hij dat nu eindetijk de "Chirurg" Lems, bijgestaan door "collega" Van Velzen, plant hier de nieuwe openingsboom voor de ingang van de zojuist geopende vleugel van het Nolet Ziekenhuis. verbouwing voltoois is. "Tegen de kraam- en verlosa (deling is er a! twintig jaar geroepen dat er iets zal gebeuren en nu eind elijk is het dan gerealiseerd". Ook architect J, Maas van het Rotterdamse bureau Kraayvan- ger stelde dat nu realiteit is geworden wat zon 22 jadr gele den het toenmalige Nolet-be- stuur voor ogén stond. Met na druk stelde hij erg blij te zijn dat ook deze verbouwingsfase weer uitgevoerd is in F(dtien- ten)-model en met »n het S(pe- cialistenpmodei. "Neem nou bijvoorbeeld de entreehal met al die activiteiten die je niet in een ziekenhuis zou verwachten. Dat is terecht, want een entree hal moet wel iets meer zijn dan een tochtige luchtsluis". Schiedam Het dage lijks bestuur van de culturele stichting Schiedamse Gemeen schap wil zo snel mo- gelijk met de gemeen te besprekingen gaan voeren over de pas verschenen VW-nota. De leden van de stich* tingsraad bleken in de januari-vergadering van de SG geen enke le moeite te hebben met de nota die, zoals wij in onze editie van afgelopen zaterdag uitvoerig vermeldden, in grote lijnen weer-' geeft hoe het beleid van de VW in de toe komst zal moeten zijn. Voorwaarde voor een betere functionering van de Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer is loskoppe ling van de SG. Alle leden van de SG-stich- tïngsraad waren het er gisteren mee eens, dat de VW nu nog een gewone afdeling van de SG per 1 januari 1976 een onaf hankelijke instelling moet kunnen zijn. Het is wel de bedoeling dat er een vereni gingsraad komt. Daar in zouden vertegen woordigers uit de Schiedamse Gemeen schap, de sportraad, de middenstand, de horeca, het bedrijfsle ven en de gemeente zitting moeten hebben. Schiedam De bewoners van de Van der Duyn van Maasdamstraat en de aangrenzende straten gaan onrustige nachten tegemoet Binnenkort gaat het bouwbureau Rotterdam van de Artï- con BV namelijk begin nen met de aanleg van de NS-halte Nïeuwland; ook in de nacht zal wor den gewerkt en dat zal gepaard gaan met enige geluidshinder. 'De nachtelijke arbeid zal helaas niet geheel geruis loos kunnen geschie den", verklaarde de chef Rekenkamer van Ar- 'ticoripdeheer" J. "Huis man. „De omwonenden zullen dan ook rekening moeten houden met ge luidshinder. Wel hopen we, dat de geluidsover last zoveel mogelijk be perkt zal blijven. Er zul len 's nachts in elk geval geen zware machines worden gebruikt Kra nen zullen wel draaien". Schiedam Bij een botsing tus sen twee auto's heeft de 22-jari- ge verpleegster F. A V. tut Schiedam op het kruispunt van de Westfrankclandsestraat en de-Huysmansstraat een hersen schudding en een paar ge kneusde ribben opgelopen, e wagen van de verpleegster en het voertuig van de bestuurder die haar geen voorrang had verleend, de 34-jarige A. C. uit Schiedam, raakten total-loss. De nieuwe NS-halte, die ligt aan de spoorwegovergang bij de Nieuwe Damlaan en te verge lijken is met het station Vlaar- dingen-West, moet eind mei klaar zijn. Dan gaat namelijk de zomerdienstregeling van de Nederlandse Spoorwegen in. De halte Nieuwland is in die regeling opgenomen. Articon is er vast van overtuigd dat dat tijdstip wordt 'gehaald', hoewel de werkzaamheden wat laat starten. "Waarschijnlijk zullen we in. juni nog wel wat kleinigheden moeten afwer ken", verwacht de heer Huis man- Het station Nieuwland zal be staan uit twee perrons met een lengte van 210 meter en een. - breedte van 3 meter^aan weers zijden van de bestaande spoor rails. Tussen de beide perrons komt geen verbinding. Aan elk van de platforms wordt een abri of schuilplaats gebouwd van 12 meter lang en 2,6 meter breed. Verder komen op de per rons nog enkele banken te staan. Op het lager gelegen terrein komt, aan beide zijden van de spoorlijn, een overdekte fietsen stalling. De twee stallingen krij gen een directe overdekte ver binding met de Nieuwe Dam laan. Via trappen kan men van de 'fietsenkelders' op de per rons komen. Ten noorden van de halte komt een parkeerter rein, ook met een trap naar het perron. Een dergelijke trap zal ook worden gebouwd bij de Van der Duyn van- Maasdam straat (bij het vroegere deel van de Sehiedamseweg). "De bouw van de pre-fabricated perrons zal heel eenvoudig gaan", vindt men bij Articon. "Om de vijf meter zal een ste vig betonnen juk worden ge plaatst. Daarop komen beton platen van vijf meter lengte en één meter breed te rusten". Het lossen van de zware beton nen jukken zal in de nacht gebeuren, omdat in de kleine uurtjes weinig treinverkeer Is. Aparte treinstellen kunnen dan de jukken aanvoeren. SCHltOAMSU K VlCt\rv* mm Ja. ook u kunt deze ideate krantenkombmabe t4 dagen lang. gratis en geheet vrijblijvend, tn de bus krijgen Het HoUerdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws, de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van een.' Profileer ervan' P S Moe rit u ri leuNe ve/gelijfemg Hiainen bedenken als aanvulling op onöersiaande «m ur> de oon dan maam u Kans oo een e*eius<B*è gasaansteker die weHelijfcsuittoven voor da meest ongeile «naert- I I l adres woonplaats s I I I I I c I I ri«i Boflerü imsch

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1