SCHIEDAMSCHE COURANT N achtbus in Vlaarding en en Schiedam strijdvra ag REUZENTANK VERTROKKEN Paalman opent Konfrontatie KNNV-leden erg actief in februari T Scfaapevachten uit auto's na strooptocht Werkgroep vraagt gemeenteraden om aktie Mevr. Dirkzwager (VVD) uit de raad Rotterdamse werkgroep: markt hoeft niet weg TEGEL DOOR RUIT Automaat open gebroken Kinder carnaval Zaterdag 1 februari 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pagina's 100ste jaargang "no. 25234 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam - Bij de Schiedamse politie is aangifte gedaan van een nachtelijke inbraak ïn een transportbedrijf aan de Betto- weg. In het bedrijf werden en kele kantoren doorzocht, maar er zijn nog geen vermissingen geconstateerd. De inbrekers wisten naar binnen te klaute ren, nadat zij een ruit met een tegehhadden ingegooid. Vlaardingen/Schiedam De werkgroep openbaar verveer agglomeratie Rot terdam heeft de gemeenteraden van Vlaardingen en Schiedam gevraagd stappen te ondernemen, die leiden tot de invoering van nachtbuslijnen. Het nachtbussensysteem wordt door de werkgroep voorgesteld in een door haar vervaardigde nota „Nachtver voer in Rotterdam en omgeving". Het idee van de nachthusdiensten is de werkgroep ingegeven door de komst van de „borrelbus". De borrelbus rijdt echter alleen in de weekeind en, de werkgroep wil een bus die min of meer frequent elke nacht een lijndienst onderhoudt. De werkgroep ziet een mogelijkheid hiertoe, door de RET-personeelsbus, die elke nacht de laatste chauffeurs bij huis afzet ook te gaan gebruiken voor late passagiers. De bus zou hiervoor echter wel langs de bestaande haltes moeten gaan rijden. In Rotterdam is de nachtbus inmiddels een om streden zaal' <!°t RET-personee! is er fel op tegen. Werac. -Je chauffeurs vroeger voor huis afgezet, bij de invoering van de nachtbuslijn zouden ze na hun diensten nog eens een kwartier tot' twintig minuten van de halte naar huis moeten lopen. Het Vlaardingse college zal de gemeenteraad voor stellen dekwestie van het nachtvervoer om advies in handen te stellen van de commissie voor verkeer en vervoer. „Reuzenfles" vertrokken. Schiedam De onderbouw van de ruim honderd meter hoge opslag- en tankerlaa- dinstallatie De Spar is gisteren van de werf Wilton Fijenoord vertrokken. De sleepboot „Zwarte Zee" is met het ge vaarte, enig in zijn soort, onderweg naar de Erfjord in Noorwegen. Daar zal het op een afstand van ongeveer dertig mijl ten noorden van Stavanger gelast worden aan de bovenbouw die op dit moment nog op de werf van Gusto wordt vervaardigd. Vandaar zal het worden gebracht naar het Brentveld, één van de diepst in zee gele gen olievelden ter wereld. Dit ligt op ongeveer honderdzestig kilometer ten noordoosten van de Shetland Eilanden. Op die plaats in de Noordzee zal de drijvende „reuzenfles" van zestig miljoen aan de zeebodem worden verankerd en via pijpleidingen worden aangesloten op boorplatforms. Tankers zijn dan ondanks de ruwe zeeën toch in staat olie te laden. Tot dusver konden schepen grote delen van het jaar niet laden omdat het boorplatform niet te bereiken was. De Spar is het eigendom van Shell en Esso, die beiden honderveertig meter onder de waterspiegel het veld aanboren. Schiedam -i- Museumdirecteur Jf. Paalman heeft gisteravond In de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat de zeventiende tentoonstelling uit de Konfrontatïe-reeks geopend. Evenals bij de voorafgaande zestien exposities het geval was, was- voor de opening van deze Konfrontatie XVII veel belangstelling. Op de Konfrontatie, die tot en met zondag 16 maart duurt, exposeren ditmaal de kunste naars Hans Christian Koglin, Henri van Nes, Ton Pape en Aart Roos. Het werk van Hans Christian Koglin, een graficus uit Ham burg, toont veel overeenkom sten met het werk van oude meesters uit Holland, 2oals Pie- ter de Hooch (1629-1684) en Jo hannes Vermeer (1632-1675). Vooral architectonische ele menten spelen een rol. Naast dat .oude' werk maakte Koglin ook een aantal kleine gouaches, waarin hij tekeningen uit oude anatomische handhoeken op nieuw gestalte geeft (in Schie dam wordt dat ook gedaan door Ad van Otterloo; Koglin echter werkt meer naar een landschappelijke vorm toe). Henri van Nes is een zogenaamde fijnschilder. Hij schildert voor namelijk ramen met uitzicht op daarachter gelegen muten en doorkijkjes, waarbij hij balan ceert op de grens van werke lijkheid «u suggestie. Keele ruimtelijke aspecten en geschil derde partijen lijken in elkaar over te vloeien. Dit „trompe l'oeïl-effect" drukt de spanning uit van de ruimtelijkheid op het platte vlak van het •schilderij. Opvallend daarbij is de na drukkelijke interesse voor de tails en structuren. De recente schilderijen van Ton Pape bestaan uit geometrische figuren, die met rustige en wei nig spectaculaire' kleuren zijn ingeschilderd. Verschillende tinten van één kleur zorgen voor het vloeiende verloop (re genboogeffect); deze gradaties van kleur zijn gerangschikt in .banen van rechte of gebroken lijnen en ademen een ietwat mystieke sereniteit uit. Het jongste werk van de 56-jarige schilder Aart Roos'uit Edam is gebaseerd op het thema „men sen in landschap'. De schilderij en hebben steeds een expressief karakter en een goed afgewo gen kleurgebruik. Tegenwoor dig is het palet van Roos lichter van kleur en zijn de figuren fiiiiiiiiimminiiiiiimminumiiiuimiiiiiiimiütt Konfrontatie XVIf, hier no& in opbouw, is vanaf vandaag te zien in het Schiedamse Stedelijk Museum. vaak alleen maar schetsmatig aangegeven. ORGEL Vanmiddag van drie tot vier uur bespeelt de organist George Stam het fraaie Hess-orgel in de aula van het Stedelijk Mu seum. Het orgelconcert is voor alle museumbezoekers gratis toegankelijk. LANGER De kindertekeningententoonstel- ling in de rechterbovenzaal van het museum wordt geprolon geerd. Was het aanvankelijk de bedoeling om de expositie op 5 februari al op te doeken, nu zullen de resultaten van het te kenproject van Sjef Hende- rickx tot begin mei te zien zijn. Reden; een toegenomen belang stelling sinds de vorige projec ten. Schiedam - Tien gulden is de huit van inbrekers, die gister nacht hebben toegeslagen in de kantine van de voetbalvereni ging Ursus in het Helgapark. Men wist binnen te komen door de deur te forceren. Bin nen werd de fruitautomaat opengebroken. Uit een nabijgelegen tuinhuisje, op het complex Vijf Sluizen, werd eetgerei gestolen. De eige naar ontdekte de diefstal pas eergisteren. De inbrekers moe ten zijn binnengedrongen via een klapraam aan de zijkant van het tuinhuisje. muiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiJifiiiiiuiuiiiniEiitmiiir Schiedam - De wijkvereniglng Het Singelkwartier houdt mor gen een carnavalsfeest voor kinderen van zes tot dertien jaar. Zaal Marijke aan het Broersveld is voor dit feest 's-middags om half twee open. iniiniiiiiiiiiiiüiiiifiitiifiiiHiiriiiitiiiTiijiiiiiimii Schiedam - Mevrouw A. Dlrknvager-van Zoeten gaat per 1 mei de Schiedamse gemeenteraad verlaten. Zij heeft per brief bet college van burgemeester en wethouders over haar besluit ingelicht Haar belangrijkste argument is dat zij van mening is dat de democratie in Schiedam niet meer goed functioneert Dat zal volgens haar ernstige gevolgen hebben. Op grond hiervan zegt mevrouw Dirkzwager dat zij met langer meer in staat is haar bestuursverantwoordeüjkheid te dragen. Schiedam/Vlaardingen De Koninklijke Nederlandse Natuurhisto rische Vereniging, afdeling Vlaardirgen/Schiedam heeft voor de maand februari weer de nodige activiteiten op het programma staan. Onder het motto „Met de KNNV op stap" wat behalve voor de leden tevens geldt voor alle liefhebbers van de vrije natuur, enkele interessante excursies. De eerste hiervan op zondag 2 februari gaat naar het gebied rond Willemstad in West-Bra- bant Hier overwinteren door gaans grote kolonies wilde gan zen en deze te bespieden is' op zich al een opwindende bezig heid. Aanmelden bij excursieleider J. Steigenga, telef. 010—37.66.07. Dit vooral omdat deze auto tocht alleen bij een goede weersgesteldheid kan door gaan. Op zondag 9 februari volgt een excursie naar het Groene strand van Voorne, een gebied waar van alles te zien is op het gebied van vogels en wilde flo ra. De leiding berust bij de natuurhistorisch secretarie J. van Haren 010—34.74.28. Ook voor deze tocht is vooraan melding gewenst. Het verken nen van natuurgebieden, in ei gen omgeving is op zondag 16 februari mogelijk. Een verken ningstocht langs dc rtiddslandse Vlieten met een bezoek aan de nog gedeeltelijk maagdelijke Duif- en Commandeurspoider. Vertrekpunt het Kolpahad 9 uur met als excursieleider, P.W.M. Boom. Vooral voor de Schiedammers wordt de excursie op zondag 23 februari naar het Prinses Bea- trixpark een nuttig en leerzaam uitstapje. Verzamelpunt is de kinderboerderij vanwaar om 9 uur een rondwandeling begint* De kenner van park, inclusief de heemtuin. Koos Kapel, zal de leiding op zich nemen. LEZINGEN Het lid van de Rotterdamse afde ling, mevrouw Tax, bracht in 1973 een bezoek aan Zuid-Afri- ka met als speciaal doel de „Wilde Flora". Ze bezocht on der andere de beroemde botani sche tuin „Kirstenbosch" en de reservaten in de berggebieden Ceres en de Paarl-de Karoo- tuin in Worch ester. Onder het motto „Een ruiker Zuid Afrikaanse Bloemen" komt mevrouw Tax op vrijdag 14 februari een lezing met kleu ren dia's houden in het eigen KNNV-lokaal, "t Nieuwelant". Goudsesingel 87, in Vlaardm- jggen, aanvang 20.00 uur. In dit ontmoetingscentrum wor den ook de nodige werkgroep bijeenkomsten gehouden. Op 5 februari voor de planten- werkgroep; 7 februari de vogel werkgroep; 18 februari de strandwerkgroep en op 19 fe bruari opnieuw de leden van de plantenwerkgroep. De jaarvergadering van de afde ling wordt op 21 februari ge houden. Zoals gebruikelijk zal in het komende verenigingsjaar weer aandacht worden besteed aan de propaganda teneinde het ledental op te voeren. Als educatieve vereniging krijgt de KNW steeds meer beteke nis voor iedereen wie het milieu en de bescherming hiervan ter harte gaat Inlichtingen over de afdeling Vlaardingen/Schiedam zijn in te winnen bij de secretaris P.W. Boom, Ceramstraat 3 In Vlaar dingen teL 34.77.82. Markt op het Broersveld blijven .kan best Schiedam - De markt op het Broersveld hoeft helemaal niet te verhuizen naar de Lange Kerkstraat. De noodzaak Js er niet. Dat zegt een werkgroep van Rotterdamse studenten. "De gemeente vindt dat de markt vlakbij het winkelareaal moet komen te liggen. Dat staat in de doelstelhngennota. Maar als de markt naar de Lange Kerkstraat verhuist, dan komt deze sterk excentrisch te liggen tegenover het eigenlijke winkelcentrum. In tegenstelling tot de voorwaarden dus", aldus de werkgroep. Het is slechts één van de conclusies die de werkgroep trekt naar aanleiding van een an derhalf jaar lange studie over het bestem mingsplan voor de Schiedamse binnenstad. Onder de naam "Het gat in de doelstellingen van Schiedam" hebben zij ohlangs hun studie sa mengevat in een rapport. Hun eindconclusie over het plan aag en onduidelijk. Op pagina drie meer o* net rapport Schiedam De recherche heeft nog geen spoor van de „autokra kers" die det.~ week een nachtelijke strooptocht door Nïeuwland hielden. Een >ertal wagens werd opgengebroken; volgens hoofd inspecteur D. P. van der Veen wijst alles erop, dat de inbraken het werk zijn van één persoon. Van de vier auto's werd telkens bet tochtraampje opengebro ken. Bovendien had de dader het voornamelijk voorzien op schapevachten, waarmee de zit tingen waren bekleed. „Meestal zijn autokraken het werk van één man", aldus de hoofdin specteur, „Niet alleen omdat een groepje of bende teveel aandacht op zich zou vestigen, maar ook omdat een inbreker alleen sneller en minder lui druchtig werkt. Twee sehapevachten met een ge zamenlijke waarde van 300 gul den werden gestolen uit een wagen, die op de Vlaardinger- dijk, nabij de Nieuwe Damlaan, stond geparkeerd, De auto is het eigendom van de 28-jarige Westduitser J.S. Uit een wagen op de Damlaan werd de autoradio meegeno men. Van de diefstal werd de dag na de kraak bij de politie aangifte gedaan door de eige naar, de 37-jarige Schiedammer J. A. C, van R. Ook van een auto op het Schut tersveld werd het rechtertoch- Iraampjc opengewrikt De 48- jarige eigenaar A.J.G. uit Schie dam heeft aangifte gedaan van diefstal van een schapevacht en vijftig fondsplaatjes, ter waar de van 140 gulden. Tenslotte werd nog een schape vacht en een paar handschoe nen gestoten uit de auto van de 59-jarige Schiedamse mevrouw C.P. Het voertuig was gepar keerd op de Burgemeester Van Haarenlaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1