UVG's juichkreten niet voorbarig Vier dammers aan kop ZINLOOS GEPLOETER Hermes: geen misstap tegen Gouda Wilt om: wéér een la t er tje SSC Harga tegen koploper Odi verder terug SVV één wijziging Eén punt tegen Hollandiaan voldoende Titelstrijd met vooral aanvallend spel Vorstenbos drie wedstrijden geschorst SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 1 FEBRUARI 1975 Schiedam „Niets meer aan te doen, UVG wordt kampioen!" Met deze kreet maakte het publiek in de sporthal Margriet weken geleden reeds duidelijk dat het grenzeloos vertrouwen had in trainer Wim. Schaap en zijn pupillen. Een kampioenschap: wie - twijfelde nog? "Wim Schaap zeker niet. Hij, toen de situatie er al gunstig uitzag: „Als het deze keer niet lukt, dan weet ik het ook niet meer". Al twee keer had het heren- team van UVG op een puntje na de boot gemist. Twee teleurstellingen, dat wel, maar nog geen reden om het hoofd in de handen te laten zakken. .Integendeel, Wim Schaap dan zo ver. Wim Schaap: begon dit seizoen vroe ger dan ooit met de voorbereiding en zocht bewust „veel te sterke" sparringpartners uit. Al les gericht op dat ene: de titel. En morgen is het „Het gaat gebeuren, vast en zeker. En", voegt hij er trots aan toe, „onge slagen let maar eens op". Tegenstander van UVG om drie uur morgenmiddag in de sport hal Margriet is HoHandiaan-2 uit Vlaardingen. Een soort se- mi-derby dus, maar ook een duel tussen een koploper en een bijna zekere degradant. Want veroverde UVG uit 11 wedstrij den 21 punten, Hollandiaan kwam niet verder dan 2 scha mele puntjes. De juichkreten zijn dus ruet voorbarig. Te meer omdat de eerste ontmoe ting tussen beide teams eindig de in een 7—27 zege voor de Schiedammers. Morgen dus de kroon op keihard werken. Maar daarmee staat UVG pas aan het begin van een weg omhoog die^r m volgende seizoenen op moet volgen. Wim Schaap gelooft er in. Zelf zegt hij: „Als we eerst maar een- maal uit de eerste klas zijn". Een geluid dat hij enkele jaren geleden ook liet horen, maar toen kreeg hij met fikse tegen slag te kampen- Hij en zijn jeugdige selectie geloofden ech ter in de opdracht die ze zich zelf hadden gesteld: een kam pioenschap. En omdat ook het tweede herenteam favoriet is voor de titel in hun klasse, ziet het er naar uit dat promotie wedstrijden niet eens nodig zul len zijn. Voor UVG een prettige bijkom stigheid. Maar zelfs al moet een nacompetitie beslissen over promotie, dan nog geldt UVG als een van de belangrijkste kanshebbers. De voorbereiding* is er op gericht: morgenmiddag is het eindelijk zo ver. De stand luidt: UVG 11—21, Spar taan 13—18, DWS 10—13,'Snel- wiek 13—13, Indus 11— 12, Roda 9—4, Treffers 10—3 en De Hol- landiaan 11—2. Moment uit de wedstrijd tegen Indus. De UVG-defensie blokkeert de zoveelste aanval. Het is bijna niet te geloven, maar ook dit stük „grond" staat geregistreerd als trainingsveld. Schiedam - De argeloze bezoeker zou weigeren het te geloven: dit kón geen trainingsveld zijn. En toch is het zo. Op dit „veld" ploetert - de selectie van DHS, met de bedoeling om in de eerste klas het hoofd boven water te houden. Een trieste zaak eigenlijk, want aan dit veld werd met vereende krachten gewerkt en bovendien nog eens een lichtinstallatie neergezet Zonde eigenlijk. „Waar doe je het allemaal nog voor", 20 vraagt DHS zich af. Tenslotte toog DHS nog niet zo lang geleden aan het werk om met behulp van een gehuurde pomp het hoofdveld weer speelklaar te krijgen. Kosten nog moeiten werden gespaard. In Kethel maakt men zich dan ook flink boos als verzoeken om ook het trainings veld weer in orde te krijgen niet worden ingewilligd. „We voelen er veel voor om alles maar op zijn beloop te laten en maar te zien hoe het afloopt", zegt het bestuur. Een eerste stap in de richting van .diet ontvluchten van. de moeilijkheden" is al gezet de vnjdagavond-training komt te vervallen. In het vervolg traint DHS op zaterdag, omdat er misschien bij daglicht ergens nog een „droog" stukje kan worden gevonden. Maar jammer van die lichtinstallatie blijft het natuurlijk weL. Schiedam De strijd om het persoonlijk damkam pioenschap van Schie dam is weer van start gegaan en in de allereer ste ronde is er al meteen fel van leer getrokken om zoveel mogelijk pun ten te verzamelen. In praktisch alle partijen - werd direkt in de aanval gegaan en zuiver op winst gespeeld. De hoofdklasse, die dit jaar twaalf deelnemers telt, belooft dan ook dit keer een rekord aan spanning te gaan geven. De broexs Leo en Tïny Mous moesten het al meteen tegen elkaar opnemen. Tïny kwam een stuk voor te staan, maar moest daar tegenover een ern stige opsluiting accepteren. Op een gégeven moment bracht Leo er een slagcombinatie in, die Tiny moest toelaten. Hij ïiet de slag echter op een ver keerde manier toe en de rest was voor Leo toen nog maar even afmaken om twee punten te scoren. Ook de broers Theo en Willem Vrijland zaten tegenover el kaar. Ook hier een fel aanval lende Theo, tegen een Willem die de omsingeling als wapen koos. In een zeer moeilijke stand mogelijk iets gunstiger voor Theo, die al aardig met tijdnood kreeg te maken werd tot remise besloten. Jan Breman speelde sterk tegen Hans "Wiilemse en bracht zijn tegenstander daardoor in zeer grote moeilijkheden. Hij dacht nog wat verdediging gevonden te hebben in het weggeven van een schijf» maar toen had Bre man de partij meteen kunnen winnen. Een vreselijke fout2et (damblindheid noemt men dat) zorgde er echter voor, dat Hans toch nog zeer onverwacht kon winnen. Ook Piet Bastiaanse kreeg een cadeautje en wel van Tom Til- man. Na een goede opening vergaloppeerde Tom zich en via een venijnig hielslagje had Piet de punten. Peter Bakker en JohanvOnink hadden al snel dammen op het bord met elk dan ooit nog een flink aantal schijven. Kenners van het spel weten dan, dat het in zulke standen vreselijk moei lijk kan worden. Dat werd het Overzicht van de strijd om de Schiedamse damtitel. dan ook, maar uiteindelijk werd toch tot remise besloten, al was het dan dat Onink met een stuk voor daar eerst nogal wat over mopperde. Misschien had er wel winst ingezeten, wie zal het zeggen? Zelfs Dick van Schaik had er reuze zin in en trok ver naar voren om aan te vallen. Hij kreeg tegen Peter Lansbergen het betere van het spel, maar ergens moet hij toch een foutje hebben gemaakt, want tegen het middernachtelijk uur werd afgebroken in een stand, die ivel niet veel meer dan remise zal opleveren. Uitslagen eerste ronde: Theo Vrijland—Willem Vrijland 1-1; Leo Mous—Tmy Mous 2-0; Pe ter LansbergenDick van. Schaik afgebroken; Piet Bas tiaanse—Tom Tilman 2-0; Jo- han Qmnk—Peter Bakker 1-1; Jan BremanHans Willemse 0-2. Uitslagen tweede ronde: Willem Vrijland—Hans Wiltemse 2-0; Peter Bakker—Jan Breman af gebroken; Tom Tilman—Johan Onink 0-2; Dick van Schaik Piet Bastiaanse 1-1; Tmy Mou- s—Peter Lansbergen 1-1; Theo Vrijland—Leo Mous 1-1. Afgebroken partij eerste ronde: Lansbergen—van Schaik 1-1. Na de tweede ronde is er geen enkele speler meer zonder pun tenverlies. De stand is: 1 t/m 4 Leo Mous, Piet Bastiaanse, Jo han Onmk en Willem Vrijland 3 punten, 5 t/m 8 Theo Vrijland, Peter Lansbergen, Hans Wil lemse en Dick van Schaik 2 punten, S en 10 Peter Bakker en Tiny Mous 1 punt, 11 en 12 Jan Breman en Tom Tilman 0 punten. Na deze twee ronden in de hoofd klasse gaan ook de andereklas sen van start. In. de eerste klas se komen uit D. van der Spek, Ronnie Heusdens, C-A. Haber- mehl, Wim de Rond, Joop van der Schalk, John Sla, Gerrie Tegelaar, Floor Pauw, Bart Quist en C.S. Lindeboom. In de tweede klasse komen uit A. Risseeuw, J. Scheuller, J.J. An tes, H. Utens, Ben Bastiaanse, Luud Snel, - Bert Lassooy, J. Key, D. Zonneveld en F. de Koning. De derde klasse telt vijf deelne mers, te weten Ronald Balk, Arthur Balk, M. Albenhuis, J. Slegt Thans, H.J. HabermehJ. Deze groep speelt een dubbele ronde. Schiedam Hermes is zo langza merhand in een beslissende fa se van de competitie terecht gekomen. De Schiedammers hebben nog slechts negen wed strijden te spelen en zullen in die duels de vier punten ach- terstand op leider Rood-WIt - moeten 2ien goed te maken. Geen eenvoudige opgave» De Amsterdammers hebben tot nu toe slechts één keer verloren en kenden nog een enkele inzin king. Over een week of vier trekt Hermes naar Amsterdam. Het zou prettig zijn om voor die tijd de achterstand al wat klei ner gemaakt te hebben. Mis schien dat daar morgen al wat van komt Hermes krijgt Gouda op bezoek, beslist niet een van de beste teams uit de hoofd klasse Rood-Wit speelt ook thuis, tegen EDO, maar het is niet denk beeldig dat de Haarlemmers juist nu uit hun slof zullen schieten. Een aantal ongelukki ge nederlagen op rij heeft wel licht de nodige revanche-ge dachten aangewakkerd. Moge lijk dat Rood-Wjt er het slach toffer van wordt. Vervelend is het dat Pim Visser binnenkort met een aantal schorsingen geconfronteerd zal worden. Zo wachten Ger Ruse ier en Ties van Duppen al een tijdje op het gevolg van de waarschuwingen die ze tegen CW te incasseren kregen. Af gelopen zondag kwam daar voor Ties van Duppen (op nieuw) en Jacques van de Kroon ook een tweetal waar schuwingen bij. Pim Visser: „Erg vervelend dat dit juist m deze fase van de competitie gebeurt. Ik ben er bang voor dat we het straks met een nogal gekortwiekte se lectie moeten doen. Zo is Tón Vorstenbos door het bestuur voorlopig voor drie wedstrijden geschorst Volkomen terecht volgens mij, want wat hij tegen Papendrecht deed, is natuurlijk wel ontzettend dom. Het viel me wat van 'm tegen, dat 'ie daarvoor ruet het nodige begrip kon opbrengen". Jammer is het ook dat Rinus Commijs nog zeker wel drie weken met een onwillige knie nog niet klaar voor het eerste", zal zitten. Morgen staat Bob Opstelling (onder voorbehoud): Weeda weer op zijn plaats. Arie Brouwer heeft afgelopen zon dag in het tweede z'n rentree gemaakt. Pim Visser: „Het ging met slecht, maar Brouwer is Sperman; Weeda, Ruseier, Van de Burg, Van de Kroon; Bak kes, Hoogevcen, Riedijk; Van de Voort, Komaat, Van Dup pen. Schiedam De korfbal ploeg ODI speelde in de Margriethal tegen Avan- ti uit Pijnacker en ver loor met 410. ODI dat de eerste helft nog aar dig bij bleef, heeft het er in de tweede helft lelijk bij laten liggen. liet is een strijd geweest van twee zwakke ploegen, waarvan Avanti de minst slechte was. Het schot van ODI kwam niet uit de verf en de mooiste kansen werden gemist. Het geloof in eigen kunnen is verdwenen eu het zal voor ODI een hele toer worden om de degradatie nog te ontlopen. Het begon allemaal goed voor ODI, want in de 2e minuut; schoot Ton Spruyt van ver in 10. Avanti kwam terug en via de gelijkmaker liepen zij weg naar 14 voordat Gerda de Boer en Els van 't Hoff beiden uit een doorloper de stand weer een beter aanzien gaven. Vlak voor rust bracht Avanti de stand op 3—5. Na de pauze rondde Ton Spruyt een doorlo per naar behoren af en dit was tevens het laatse wapenfeit van de Schiedammers. Hierna kwa men zij met meer aan bod en op rustige wijze vergrootte Avanti zijn voorsprong om bij 4—10 te eindigen. A3 met al een wedstrijd om gauw te vergeten. SCHIEDAM Het steeds beter in vorm rakende dames hand bal team van UVG, ontvangt morgen in de Margriethal om 14.00 uur het Rotterdamse Snelwiek. In Rotter dam had UVG nog weinig antwoord op het technisch goede spel van Snelwiek, dat toen een verdiende 4—1 zege behaalde. Het in degradatiege vaar verkerende Ver- burgh heeft afgelopen zondag echter voor een grote verrassing gezorgd, door de Rot terdamse dames op een 4—11 nederlaag te plaatsen. Dit zou de Snelwiek formatie wei eens moeilijk kunnen verwerken, wat UVG uitzicht biedt op een overwinning. In de vroege morgen uren biedt het programma in de Margriethal een damesder by. Om 10.20 uur ontvangen de reserve-dames van UVG stadgenote Scylla, dat in het afgelopen weekeinde DWS-2 aan de zegekar bond. Zowel voor UVG-2 als voor Scylla staan er geen belangen meer op het spel, maar ongetwij feld zal UVG er op uit zijn om revanche te nemen voor de 9—3 nederlaag die het eerder dit seizoen te ver werken kreeg. Het gaat er langzamerhand naar uitzien dat de teams van Wilton alleen maar in de late avonduren in de Mar- griethai in actie mogen ko men. Ook dit weekeinde mo gen deze promotieklasse teams het programma af sluiten. De dames van Wil ton ontvangen 20.20 uur het Rotterdamse Aneora 2, waarvan het in het afgelo pen weekeinde een gevoelige 194 nederlaag te verwer ken kreeg. Het lijkt geen gelukkige beslissing van de kompetitieleiding om een re turn de andere week al te laten plaatsvinden.' Het zal voor Wilton een moeilijke zaak worden om zich binnen een week weer volledig te hebben ingesteld op een der gelijk treffen. Plaatsingsfou- ten gaven afgelopen zondag de doorslag, want daardoor kreeg Ancora de gelegen heid qm de break-out te han teren. De Wilton dames we ten dus wat hen te .wachten staat. De heren van Wilton ontvan gen om 21.20 uur het heren team van Ancora-3, waar mee het in de Maasstad veel moeite had en op de valreep een 1111 puntenverdeling uit het vuur kon slepen. Kampioenskansen hebben deze teams niet meer, daar het Goudse Vires-2 een te grote voorsprong heeft opge bouwd om nog m moeilijk heden te kunnen komen. Maar niet minder dan. 2even teams moeten nog sterk op hun tellen passen geen mis stap te maken in de nog resterende wedstrijden, om niet alsnog in degradatiege vaar te komen. Dit geldt ook voor Wilton en Ancora-3, zo dat het ongetwijfeld een ver woede strijd zal worden van de volle wmst. De dames en heren van DWS gaan beiden naar Leidschen- dam, om de strijd aan te gaan met EHC. Voor de da mes van DWS zal het geen gemakkelijke strijd worden, gezien de 49 nederlaag die het indertijd op eigen terrein te verwerken kreeg. Toch heeft EHC geen uitgespro ken moeilijk te bestrijden team, vooral door de vrij zwakke defensie. DWS heeft een goede aanvalslinie, die in staat geacht moet worden om de EHC-verdediging te ontregelen. Maar het zal er dan wel voor moeten 2orgen dat er wat meer tempo in de aanvallen komt. Ook de heren van DWS kun nen ongetwijfeld op een warm onthaal rekenen, daar EHC nog steeds de 16—33 nederlaag niet is vergeten, die het in de Margriethal moest verwerken. Nu EHC nog steeds niet vrij is van degradatiegevaar, zal DWS er op moeten rekenen dat het verweer tot het uiterste zal worden gegeven, wat DWS alleen maar zal kun nen beteugelen, door ge bruik te maken van de bete re techniek. De dames van HVK gaan naar de sporthal De Enk in Rot terdam, om daar de strijd aan te gaan met Actief-3. Gezien de 5—1 zege die HVK op eigen terrein be haalde, zou men mogen ver onderstellen dat het -weder om een gemakkelijke zege zou kunnen behalen. Maar het spreekwoord van „de kat in het nauw", kan van toepassing zijn. Actief heeft tot nu toe slechts een punt kunnen pakken en wordt vooraf gegaan door ADO 3, dat een totaal van twee heeft behaald. Er staat dus veel op het spel voor Actief, zodat HVK op haar tellen zal moeten passen. Schiedam - Morgen speelt van de Schiedamse korfbalploegen ai- leen SSC Harga^en wel tegen koploper Terheyden. De wed strijd wordt gespeeld om 14,40 uur in de Energiehal te Rotter dam. SSC Harga dat nu door de over winning van afgelopen zaterdag op de derde plaats staat met 8 punten moet toch nog een paar punten zien binnen te halen, want de voorsprong op de 2 ploegen die onderaan de ran glijst staan is slechts 2 punten. Het zal voor de Schiedammers rassing en houdt het beide pun ten in eigen huis. zeer moeilijk worden om tot een overwinning te komen, want Terheyden staat met voor niets bovenaan de ranglijst. Het De stand in deze afdeling: Ter- heeft slechts 2 punten verloren, hoyden 9—16; Quick 8—30; S.S.C. Harga 8—8; G.K.V. 8—7; 'Maar misschien zorgt hel team Ons Huis 9—7; Swift 9—6; Ons van Frans Geluk voor een ver- Eiland 9—6. Schiedam In nage noeg ongewijzigde samenstelling ten op zichte van vorige week speelt SVV morgen In Almelo te gen Heracles. Alleen Wim Mulder schuilt van de achterhoede op naar het midden veld, waardoor irten van Beek *vcer terugkeert. Welke speler er hier door moet wijken wist Bob Maaskant nog niet een SVV's trainer neemt pas op het laatste moment zijn beslissing. Ver moedelijk moet Pe ter Jeup of Hans Camp en zijn plaats afstaan. De opstel ling luidt* Van der Velden, Van Beek, Steenbergen, Meer hof, Zoetmulder: Mulder, U'amaar, Jeup of Gampen; Mo lendijk, Groeneweg en Van der Spek. Doelman Jan van der Velden, die in de wedstrijd tegen FC Vlaardingen een gele kaart kreeg voor het wegduwen van Roodbol, is gestraft met een boete van 150 gulden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4