SCHIEDAMSCHE COURANT „Men was toch voldoende gewaarschi iwcP KUDO Betonnen spoorbrug Poldervaart Subsidie aan Sport- fondsenbad ten koste van bad. Groenoord? Onderzoek Tuberova begint 10 februari College over plastic zukken-rel "ONDER DE LICHTKAP" Goedkeuringen Ged. Staten Nieuwe gids voor Groenoord STALEN „VEHIKEL" WEG Man-Vrouw- Maatschappij wil onderdak fstrrr -M PvdA-RAADSLlD VERLINDE: Geen ruzie om organisatie jubileumfeest iu wijk Oost SAC-leden naar pand Wenneker Bookshop Rotterdamsch Nieuwsblad Jongetje (6) opgenomen na botsing üuiiinaiüiiiüiiiiiiiiiiiiiiiuüiiiniüuiiünuB CH-vergadering JA Maandag 3 februari 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 26809] - redactie 262566 - klaehtendienst 144144 6 pagina's ,100ste jaargang no. 25235 SCHIEDAM EN KETHEL De ratten zullen moeilijker te bestrijden zijn, als veel plastic vuilniszakken op straat blijven staan. Schiedam De Schiedammers had den kunnen weten dat de ophalers van de VROM-dienst na 1 januari alle plastic vuilniszakken, die niet1 van het KOMO-keur waren voor zien, zouden laten staan. Dat is de mening van het college van burge meester en wethouders, dat vindt dat er voldoende voorlichting is geweest over de nieuwe voorschrif ten voor de ophaaldienst. Het college antwoordt hiermee op vra gen wan de PvdA-gemeenteraadsle- den A. Verlïnde, A. van Loenen, R. van der Veer en mevrouw J. Ou- wens-MulIer. De vier raadsleden waren verontwaardigd over het vol gens hen „plotselinge besluit van de VROM" om alleen zakken met het KOMO-keur mee te nemen en alle andere zakken te laten staan. In de wijken Oost en West, en ook- in mindere mate in de Gorzen, rea geerden bewoners woedend, toen zij bemerkten dat hun merkloze vuil niszakken of plastic zakken met het Kema-keur waren blijven staan. Men twijfelde sterk aan de good-, will van de VROM om „zo reinigend mogelijk op te treden". VROM-directeur E. T. Kraan daar over: „De reinigingsdienst hield zich strikt aan het besluit van de gemeenteraad, dat Inhield dat met ingang van het nieuwe jaar plastic zakken alleen mochten worden op gehaald als zij van het KOMO-keur waren voorzien". Omdat bleek dat veel Schiedammers - nog niet op de hoogte waren van het besluit van de gemeenteraad- (ondanks veel informatie daarover -* via gemeentelijke advertenties en berichten in de plaatselijke dag- en weekbladen), waardoor veel plastic zakken op straat bleven staan (in de haast vergaten de ophalers ook hier en daar de KOMÖ-keur-zakken mee te nemen), heeft het college van b. en w. het besluit voor onbepaalde tijd opgeschort. Het college wil nu nagaan, of het noodzakelijk is om de overgangstijd (van alle plastic zakken naar alleen KOMO) lang te verlengen. Evenals de vier socialistische gemeenteraad sleden vreest men dat de volksge zondheid in gevaar komt, wanneer nog te veel plastic zakken op straat blijven staan. Door vervuiling van de straten zal dan namelijk ook de rattenbestrijding niet effectief ge noeg kunnen zijn. Schiedam De stalen spoorbrug in de NS-Iijn Schie- w.., damVlaardingcn, die over de Poldervaart loopt t zal worden vervangen door een betonnen brug. Dit - besluit is genomen omdat de fundering van de «fcw-*»»**!*»»' bestaande brug dringend vernieuwd moet worden. Schiedam - De Schiedamse werk groep Man-V rouw-Maatschap- pij heeft het college van burge meester en wethouders ge vraagd om onderdak. De werkgroep heeft namelijk het voornemen, om in het kader van het Jaar van de Vrouw een actie-informatiecentrum in te richten. Van de gemeente zou men nu graag een niet in ge bruik zijnd pand willen hebben. Het college heeft de werkgroep inmiddels laten weten dat men positief staat ten opzichte van de aanvraag. Schiedam - De voor donderdag 6 februari geplande openbare vergadering van de raadscom missie voor de technische be drijven gaat niet door. Volgens de gemeente'zijn er op dit mo ment geen urgente agendapun ten. Daar komt nog bij dat de houten heipalen onder de brug de ver laagde stand van het water hier ter plekke niet kunnen hebben. Een derde argnmentom nu maar gelijk een geheel beton nen brug te plaatsen is het feit dat er in de afgelopen jaren zeer veel klachten over lawaai zijn geweest. Het werk dat zal worden uitgevoerd door het bouwbureau Rotterdam van Articon bv, zal begin mei wor den uitgevoerd. Men wil probe ren het totale karwei in vier vijf weken te klaren. Dit houdt dan wel in dat men ook vaak 's nachts zal moeten werken. Met het nodige lawaai als ge volg. De Nederlandse Spoorwegen heb ben inmiddels het bezwaar van stremmingen in het treinver keer in de nachtelijke uren van werkdagen geaccepteerd. De nieuwe brug krijgt een eenvou dige, strakke vorm en wordt bijna 99 meter lang. Ruim 30 meter daarvan hangt boven het water van de Poldervaart In de nieuwe situatie zal ook de ruimte voor het fiets- en voet pad van de Spïeringshoek naar het Harga sportpark bestaan. Als alles volgens plan zal verlo pen wil men in de nacht van zaterdag 8 op zondag 9 februari Schiedam - De Stichting- Samen levingsopbouw Scbiedam- Noord (SSSS) en de wijkver- eniging Groenoord overwegen een nieuwe gids voor buurtbe woners Uit te gaan geven. In- tegenstelling tot de laatste twee uitgaven zou dit een zeer beknopt boekje op zakformaat moeten worden, naar het Uii- kro-gidsrT idee. Evenals het vierentachtig pagi na's dikke boekje van drie jaar geleden en het zesennegentig pagina's tellende gidsje van 1973 wordt ook nu ondermeer aandacht besteed aan vereni gingen, kerken, gemeentelijke instellingen en rijksdiensten. Vorig jaar is het boekje niet in een nieuwe uitgave verschenen omdat dit voor de uitgever fi nancieel niet aantrekkelijk bleek. Het ïs nog niet bekend wanneer de nieuwe gids zal worden uit gebracht De stalén NS-brug over de Poldervaart: binnenkort een brokje verleden tijd. het deel van de stalen brug boven het viaduct verwijderen. Dit deel zal dan worden vervan gen door een grote betonnen plaat, die nu al gegoten is. Men heeft juist dit tijdstip geko zen omdat er dan geen treinver keer is. Overigens is het wel zo dat het werk „krap in de tijd' zit Het zal in één ruk moeten worden uitgevoerd, namelijk tussen half een 's nachts (na het passeren van de laatste boot trein) en 's morgens 6 uur (wan neer de eerste boottrein weer aankomt). De kans is groot dat veel bewo ners van de wijk Spïeringshoek die nacht weinig zullen slapen want men heeft nu al aange kondigd dat het karwei zeker niet geruisloos zal zijn. Wel zal de gemeente in deze wijk kort voor „de nacht" een circulaire rondsturen waarin de situatie wordt uitgelegd. Schiedam - Het perio dieke f'ontgenonder- zoek dat de stichting Tuberova zal gaan houden, zal op 10 fe bruari beginnen in de wijk Nieuwland en omgeving. Daartoe zal een zaaltje in het dienstencentrum "De - vier molens" aan de Nieuwe Da ml aan worden ingericht. Na Nieuwland komen de volgende wijken aan de beurt: Kethel/- Groenoord (in een - zaal van de St. Marti- nuskerk aan de Wil lem Andriessenlaan), Schïedam-oost (in de Prinses Beatrixschoo! aan de Buys Ballot singel) en Schiedam- zuid (in een zaal van de Bethelkerk aan de Oude Maasstraat). Het onderzoek is in prin cipe gratis, maar wel wordt een vrijwillige bijdrage van 2,50 gul den gevraagd. Het vo rige Tuberova-onder- zoek vond ongeveer twee jaar geleden plaats. Ook toen is het nut en de noodzaak van een regelmatige controle gebleken. Bij dit onderzoek wordt vooral aandacht ge schonken aan ziekten van de borstorganen. In dat opzicht blijft Tuberova de techni sche ontwikkelingen op de voet volgen. Bij vorige onderzoeken werd een nieuwe"rönt gen-uit rusting ge bruikt die toen een primeur voor Neder land was. Thans zal een nieuw type came ra worden gebruikt bij het massale onder zoek. Het onderzoek geldt voor alle Schiedam- "mers van 30 jaar en ouder. Deze zullen eni ge weken voordat zij aan de beurt zijn een kaart ontvangen, In de praktijk is geble ken dat dan zeker 75 procent van de opge- roepenen gehoor geeft. Schiedam - Vanavond om 8 uur rariumvereniging "Natuurge- *al in het gebouw voor christe- not in huis", ïijke sociale belangen aan de bange Haven een contactavond De heer W, A. Tomey uit Den worden gehouden van de Haag zal een lezing houden on- Schiedamse aquarium- en ter- der de titel: "Onder de licht- kap". Zijn verhaal over het ver zorgen van het aquariurp, wa terplanten en hun groeperingen zal hij larderen met enkele dia's. Verder is er na de pauze een verloting. Schiedam - Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben goedkeuring verleend aan de volgende besluiten van de Schiedamse gemeenteraad: O 68.100 voor de aanleg van een parkeerterrein bij Nieuw- sticht 36.500 voor vernieuwingen van de gemeentelijke ontvang struimte in het Stedelijk Museum. 0 49.474 voor de verbouwing van de ambtswoning van burgemeester Lems aan de Burgemeester Knappertlaan 14C. 0 35.000 voor vervanging van de houtconstructie van het bestaande kassencomplex op de gemeente-kwekerij. 0 209.600 voor een nieuw onderkomen in het Hargapark voor gemeentewerken afdeling plantsoenen en WSW-werken. 0 27.933 voor aanschaf van meubilair voor de kleuterschool "De Zevensprong" in de FahrenheitstraaL 0 950 voor herstel van de schade aan het gymnastieklokaal aan de Dr. Kuyperlaan. 0 4.490 voor herstel van schade aan de Prof. dr. Kohn- stammschool in de FahrenheitstraaL 0 f 3.3Q0 voor aanpassing van de gasbeveihgïngsapparatuur m het gymnastiekgebouw aan de Mgr. Nolenslaan. Schiedam - De bewoners vereni ging Oost laat de organisatie van de festiviteiten voor het jubileumfeest in de wijk over aan de wijkvereniging Het Sin gelkwartier en buurtwerker De Vries. Dit overleg is, in tegen stelling tot de organisatie van bet laatste feest op koninginne dag, zonder strubbelingen ver lopen. De wijkvereniging specialiseert zich reeds 43 jaar op soortgelij ke feesten. Bovendien wisselt volgende maand het bestuur van de bewonersverenigmg. Voorzitter G, Brouwer stelt zich dan niet meer in die funk tie beschikbaar. Het is nog met bekend wie zich voor deze plaats verkiesbaar stelt. ADVERTENTIE! Schiedam Het PvdA-ge- meenteraadslid Verlinde vreest dat als de ge meente het Sportfond- senbad aan de Burge meester Knappertlaan maar blijft subsidiëren, de kans aanwezig is dat dit ten koste zal gaan van de aanleg van een zwembad in Groenoord. Hij uitte deze vrees vorige week tijdens de behan deling van het voorstel van het college van b. en w. om het exploitatie-te kort van het Sportfond- senbad te subsidiëren. Volgens Verlinde moet nu maar eens goed worden onderzocht Raadslid VerSinde Schiedam - Alle leden van de '«f1?'6 sociale adviescommissie eijn uitgenodigd voor een bezoek aan het voormalige pand van. Wenneker aan de 5L Anna Zus terstraat, dat op dit moment wordt verbouwd tot huisves- heeft de SAC-leden uitgenodigd voor deze excursie zodat zij eern goeu inzicht kunnen krijgen' van de uitwerking van de plan nen. wat nu precies de prioriteiten zijn. Hij wees er in dit verband op dat er al enige tijd geleden een miljoen gulden uit de zoge naamde Watermiljoenen is vrij gemaakt voor de aanleg van een zwembad in Schiedam- noord. Met nadruk vroeg hij wethouder Visbeen-Stroman (onderwijs, sport en recreatie) dan ook of de gemeenteraad nog dit jaar een kredietaanvrage voor een zwembad in Groenoord kan verwachten. Wethouder Vis been zegde toe dat zij de zaak wel wilde onderzoeken. Een concreet antwoord over het be gin van de aanleg van een nieuw zwembad in Groenoord bleef echter uit De gemeenteraad ging later wel akkoord met de gevraagde sub sidie van 134,000 gulden voor het Sportfondsenbad. Aanvan kelijk had het college een subsi die van 164.000 gulden ge vraagd, maar vlak voor de raadsvergadering van maandag werd een „verbeterd exem plaar" ingediend, waarbij een subsidie van 30 mille lager werd gevraagd. Volgens ingewijden werd deze wijziging ingevoerd omdat het nauwelijks mogelijk is om te onderzoeken hoe groot exact bet tekort van het sportfond senbad is. Met ingang van maandag 3 februari zijn da OPENINGSTIJDEN, van de BROERSVEST 3 SCHIEDAM als volgt: Dagelijks (behalve dinsdag) v. S - 12.30 u 1 - 5.30 uur. Zaterdag tot 5 uur. Donderdagavond koopavond. Schiedam - Het 6-jarige zoontje van de 41-jarige Schiedammer H. J. B. is dit weekeinde met inwendige kneuzingen in het N'olet Ziekenhuis opgenomen. Het jochie zat in de auto van zijn vader toen deze op de hoek van de Hargalaan en de Olympia- weg geen vrije doorgang ver leende aan de 26-jarige Vlaar- dingse automobilist GJ. in "t V. Beide auto's raakten flink be schadigd. Behalve het jongetje raakten ook nog twee andere passagiers licht gewond. Zij konden ter plaatse worden be handeld. Schiedam - Op maandag 3 fe bruari om 8 uur zal in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven een jaarvergadering worden gehou den van de christelijk histori sche kiesvereniging Schiedam. Op de agenda staat onder meer een bestuursverkiezing. SCHKDAMSq Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombïnatie 14 dagen lang. gratis en geheel vrijblijvend, »n de bus krijgen. Het Rotterdamse!» Nieuwsblad meï nationaal- en internationaal nieuws; de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk, nieuws. Twee kranten voor de prijs var» een. Profiteer ervan! P S Mocht o r» l«oK» wgrrl'iVing Kwoneo Decent*en aii aanvulling op onderüaande im in «Je Don dan maaxi U fc«n% op e«n eictuv*** sassamtektr mij wekeiijii* u'Hoven «km mzen- dir>3 adrw «oonoiaai* telefoon I B nooit t»(

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1