SCHIEDAMSCHE COURANT Werklozencomité post biji GAI reei11 j30 stz ege 1 voor jarige jenever stad Dieven aan de haal met „Iets te hard mag wel", zegt de politie Tuinhuisjes leeggeplunderd partij tegels V^ëBm H Filatelisten woedend over „vergeten" van Schiedam Spreekuur vervalt WmËmmÊÈÊÊÊm Spiksplinternieuwe radarwagen: de schrik van alle snelle rijders i'JA Auto tegen vrachtwagen Verdubbeling arbeidsplaatsen WSW-Schiedam 'm Woensdag 5 februari 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pagina's 100ste jaargang no. 25237 Broersvest 3 - telefoon administratie £68091 - redactie 262566 - klachtendiens! 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Diepzeeprojektie in geibouw Irene Schiedam Stereocopi- sche kleurendia's worden op donderdag 6 februari vertoond in zaai Irene aan de Nieuwe Haven. Deze diepzeeprojektie die wordt verzorgd door de heer De Wijs van de Stichting voor Culturele Voo-lichting, gestuurt op uitnodiging van het Ne derlands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuurvriendenwerk. Op deze avond zal tevens een reisverhaal over Zuid-Marokko in diepte- projektie worden ver toond. Een en ander wordt begeleidt door ste- reofonische muziek. De toegangsprijs voor de voorstelling die 's-avonds om acht uur begint is een gulden. Bezoekers van het Gewestelijk Arbeids Bureau kregen gistemorgen in de hal van het gebouw aan de Vlaardingse Van Sfin- gelandtstraat een stencil in de handen gedrukt. Zes leden van het onlangs opgerichte werklozencomitè Vlaardingen en de werk groep jeugdwerkloosheid stonden met handtekeninglijsten klaar. De werklozen willen een duurtetoeslag van tweehonderd gulden netto, verlenging van de WW uitkering tot een heel jaar, verho ging van de WW uitkering van tachtig naar negentig procent. De actievoerders hebben tot nu toe onge veer driehonderd handtekeningen van sympathisanten verzameld. Het comité wil dat ook de Vlaardingse gemeenteraad de eisen onderschrijft In het stencil, dat gisterochtend werd uitgedeeld, staat dat gemeente raden van steden als Rotterdam, Amsterdam, Den Haag en anderen Vlaar dingen voorgingen, De handtekeningen worden aan het eind van de maand aan minister Boersma over handigd. Tot die tijd gaat het comité door. Vrijdag houdt het comité de wacht bij het GAK. Ook daar zullen handtekeningen worden verzameld. KJ 11 ten wippers op carnaval in centrum Oost Schiedam In centrum Oost aan de 2>r. Zamen- hofstraat wordt zaterdag 8 februari een carnavals feest gehouden waarbij voor de beste kostume ring pnjzen worden uit gedeeld. Op dit feest komen Boer Biet, de Klutenwippers en het carnavalsorkest De Okzona's. De toegang sprijs voor het feest dat *5 avonds om acht uur begint is een rijksdaal der. „Jammer, geen „eigen" zegel...", zo meent PTT-di- recteur Van Broekhoven. Schiedam Filatelisten uit Schiedam en omgeving zijn woedend over het feit dat hun jarige jeneverstad is vergeten in de uitgifte van nieuwe speciale herden kingszegels. De boosheid is nog erger geworden nu bekend is gemaakt dat er op 26 februari wel een speciale postzegel zal worden uitgebracht naar aanleiding van het zevende eeuwfeest van Amsterdam, eentje omdat de Portugese synagoge in de hoofdstad 300 jaar bestaat en een omdat de Leidse universiteit al vier eeuwen bestaat. prflosjr uun &rfjirbam De sluitzegel met Proosje. Daar moeten we het maar mee doen. Schiedam Vrijdag 7 fe bruari vervalt het spree kuur van de sociaal raadsman J. H. Suyling. Hiervoor in de plaats- houdt hij maandag 10 fe- 'bruari aan "het Br oer s- veld 140 zitting van 's morgens negen tot elf uur. Daarna blijven de spreeku ren op de normale tijden gehandhaafd. „De Amsterdam-700-zegeI kun nen we nog wel begrijpen, maar twee andcrezegels.zitten ons wel "dwars", zo zéggen de filatelisten. De heer A. van den Bosch, secre taris van de Philatelisten Ver eniging Wilton-Fijenoord hier over: „Deze situatie hebben we twee jaar geleden ook meege maakt in Vlaardingen, Toen be stond die stad 700 jaar en ook toen hebben de filatelisten hun bezwaren naar voren gebracht. Het heeft echter niets geholpen* toen al is gebleken dat het uit- giftebeleid van de PTT niet door de reacties van een kleine groep teleurgestelde filatelisten kan worden gewijzigd. Kenne lijk zijn gelegenheidszegels al leen voor grote steden wegge legd. In Schiedam kunnen de verzamelaars beter zelf een drukkerijtje beginnen en een eigen uitgifte-systeem op touw zetten". Niet alleen de verzamelaars, maar ook „vakman" A. C. van Broekhoven, FTT-directeur in Schiedam, is triest over het feit dat Schiedam ter gelegenheid van de2e bijzondere verjaardag geen „eigen" zegel krijgt VERBAASD Hij relativeert zijn verdriet echter en zegt: „Voor Schiedam is het vrij logisch dat men hier het 700-jarig bestaan van Mokum PRIMEUR minder belangrijk vindt dan het feest in de eigen stad. In dat licht moeten we de zaak ook bekijken. Als plaatselijk di recteur van het postkantoor ,v.. valt hetechter.nietbjnncnmjjn 'competentie óm té oordéïéri of Schiedam nu wel of niet „ei-, gen" zegel moet hebben. Wel weet ik dat men ten aanzien van de uitgifte van postzegels zeer, zéér selectief te werk gaat En in dat opzicht verbaast het mij zelfs nog dat er een postze gel zal verschijnen ter gelegen heid van het zevende eeuwfeest in Amsterdam". Volgens PTT-directeur Van Broekhoven zal Schiedam het nu dan maar moeten doen met de sluitzegel waarop Proosje van Schiedam staat. Verder meent hij dat zijn postdienst toch al actief meedoet aan de festiviteiten in Schiedam. Zo zal de PTT op de grote handels- en industriemanifestatie „Schiej maakt 't" die eind april in de Sporthal Margriet zal worden gehouden met een eigen stand aanwezig zijn. Verder doet de gemeente zelf „postaal" mee door alle uit gaande brieven te voorzien van een Proosje-stempel. De heer Van Broekhoeven: „We moeten er maar niet al teveel over treu ren. De echte filatelisten zullen op 28 februari toch blij zijn dat ze drie nieuwe, nee, vier nieuwe postzegels aan hun verzameling kunnen toevoegen". J&fcwV I-*,.. ■i~v Schiedam Inbrekers hebben uit een schuur aan het Duivenpad 40 pakken met elk 40 tegels gestolen. De waarde van het ontvreemde tegeltjes wordt geschat op dui zend gulden. De dieven rijn het gebouwtje binnen gekomen door het hang slot van de voordeur te force ren. Bij twee keten aan de Schiekade hebben inbrekers zich toegang verschaft door de ruiten in te slaan. 'Uit de gemeentekeet bij het woonwagenkamp werden te- kenstiften en een fles koffie melk met een gezamenlijke waarde van honderd vijftig gul den meegenomen- Uit een keet van een aannemer wordt alleen een rode bureau agenda vermist. WMWj&Zp „Er zijn nog genoeg haastige automobilisten, die niets in de gaten hebben en die de sigaar zijn" vertelt inspecteur P. J. van den Hengel. SCK1E0AMSCI OMISOJ^ iSÏ'W,\t.¥ mm Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad mei nabonaai- en internationaal nieuws, de Schtedamsche Courant met puur plaatselijk nieuws Twee kramen voor de prijs van een. Profiteer ervan' P S Mocht v n leuke *ergeli|hing kunnen bedenken «Is aanvulling op oiKteJStaande tm m 6e aan dan maakt li kans op een exclusieve OasaanMeker die «i| wenelilks uitloven voor ce meesl cgmele inzer» woonplaats telefoon I zoals i hoort b'j 8 to h00ft Scniedamscne Courant n<j het floiieioamscn De PTT zal namelijk een deel van de Amsterdam-70G-slechts twee zijdig tanden. Een primeur in de Nederlandse PTT-geschiede- nis. Daarnaast worden er ook zegels met tanden aan vier kan ten uitgegeven. Op de hoofdstedelijke jubileum zegel staat een dee! van de plat tegrond van Amsterdam. Ver der de Dam en een stoet inwo ners. Het ontwerp is van de Amsterdamse kunstenaars Jan van Toon en Paul Mijsenaar. Deze postzegel van 30 cent in een oplaag van 21,5 miljoen op de markt komen. Ook de zegel van de Portugees-Is raëlitische Synagoge krijgt de waarde van 30 cent Het ont werp is van Van Toom en Mij senaar en de oplage is 7,5 mil joen. De „Leiden ontzet"-zegel heeft tenslotte een waarde van 45 cent Het is een ontwerp van de Haagse kunstenaars Sjoerd de Vries en Ab Gratama. De 0| ge is 12,5 miljoen. Maassluis/VIaardingen Zuidbuurtseweg is deze week gesloten voor doorgaandver- keer, ook voor vrachtauto's met ontheffing. Ten gevolge van dijkval moet Gemeentewerken van Maassluis met spoed voor zieningen treffen. Van Maas sluis uit is bereikbaar het be drijf van tuinderij van Uffelen nummer 6, en van de kant van Vlaardingen het bedrijf van Van der Kooy, nummer 29. Op het terrein van die bedrijven moet echter wel gekeerd kun nen worden. SCHIEDAM Het nieuwste pronk stuk van de Schiedamse verkeer spolitie - een moderne radarcon trolewagen - is de schrik van de haastige automobilisten. Indien de gemeenteraad nog een aanvul lend krediet van negen dduizend gulden goedkeurt wordt de Ford Transit ook ingericht als ongeval lenwagen die bij ernstige calami teiten kan worden ingezet „De fel witte wagen is wel wat opzichtig, maar het werkt in ieder geval preventief en er zijn nog genoeg automobilisten die we er mee pakken. Bovendien moet de wagen opvallen wanneer hij straks als ongevatlenwagen wordt gebruikt. Van het geld dat nog beschikbaar moet wor den gesteld gaan we de auto ondermeer met een noodaggregaat, halogeenlampen en een kacheltje inrichten. Zo kunnen we iedereen comfort bieden, ook de agenten die bijvoorbeeld bij een alcoholcontrole urenlang buiten staan", vertelt Inspecteur P. J. van den Hengel die samen met brigadier C. J. van Luyk de geestelijke vader van de auto is. „Natuurlijk hebben we bij de snelheden wel een bepaalde marge. Iemand die 53 km per uur rijdt houden we niet aan, omdat de snelheidsmeter van de meeste auto's lien kilometer meer aanwijzen. Wanneer we echter snelheden van harder dan zestig kilometer registreren, gnjpen we wel in. De Mesta J04D die uit de oude wagen is overgegaan kan op verschillende snelhe den worden afgesteld. Wanneer een auto mobilist harder dan de afgestelde snelheid rijdt en binnen een straal van maximaal zestig meter komt, klinkt er een zoemtoon. De man in de radarwagen geeft dit per portofoon door aan een agent die een paar Het interieur van de nieuwe radar- controlewagen. Links op de foto de- verplaatsbare oude radarinstallatie. honderd meter verder staat en die de automobilist aanhoudt". Op de Rijksweg houdt de politie de gesnapte auto's niet aan omdat de snelheden te hoog zijn om gelijk te stoppen. In die gevallen wordt alleen een bord naast de weg geplaatst waarop staat dat er gecon troleerd is. De bon wordt nagestuurd. Het totale aantal automobilisten dat na een controle „gepakt" is, vermeldt de appara tuur apart, evenals de hoeveelheid voer tuigen die de radarinstallatie rijn gepas seerd. -Schiedam Twee inwoners van Vlaardingen hebben op Rijks weg 20, bij de afrit naar Schie dam, snijwonden aan het ge zicht opgelopen. De 3S-jarige automobilist L. van der M. reed op een stilstaande vrachtwagen die op de vlucht strook stond. Bij deze botsing werd behalve de bestuurder ook de 67-jarige passagier L. M, van der M. gewond- De auto was zwaar beschadigd- Schiedam Bijna alles wat los lag hebben in brekers uit een tuin huisje in het volkstuin- encomplex De Vijf Slui zen gestolen. Dekens, kussens, tuinka bouters, een radio, een scheepslamp en nog an dere voorwerpen wor den vermist. De waarde wordt geschat op twee duizend gulden. Inbrekers hebben ook een meubeldistributie be drijf aan de Philippus- weg bezocht Uit het magazijn stalen zij een geldkist met duizend gulden en vier betaal cheques van elk hon derd gulden. De dieven zijn binnen gekomen door draadglasraam aan de achterzijde te forceren. Regionale samenwerking Schiedam Het aantal arbeids plaatsen bij de sociale werk- voorziening in Schiedam zal binnen twee jaar worden ver dubbeld. Op het ogenblik wer ken er 245 mensen. Eind dit jaar wordt het aantal gebracht op 430 en medio 1976 zullen dat 500 zijn. Dit alles gebeurt in het kader van de voorgenomen regionale sa menwerking tussen de gemeen ten Maassluis, pelft. Naaldwijk, Vlaardingen, Rotterdam en Schiedam. Per 1 juli zal de sociale werkvoorziening wor den gehuisvest in het Wenne- kerpand aan het Spinhuispad in Schiedam. De uitbreiding heeft tot gevolg' dat ook het aantal personeelsle den vergroot moet worden. Er is nu al dringend behoefte aan een administrateur en een be drijfsleider voor de werkplaats. Dit teneinde de administratieve, technische en organisatorische zaken te kunnen voorbereiden. Voor de kosten zal de gemeente Schiedam moeten opdraaien. Een gedeeltelijke vergoeding zal uit het Gemeentefonds ko men.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1