SCHIEDAMSCHE COURANT Dolle schntt er in vc-rle vaaj t dwars dooi* duJbbe!;.e muur Ruzie sleepte al maanden. iVa bijna geslaagde moordaanslag op ex-vriendin f ot „Van embryo politicus: bard ha rt ver war mend en 95 Officieel afscheid dr. Kunze S8S? H "Gelukkig had ik me verslapen...." Werkgroep zoekt aktieve buurtbewoners Omwonenden na schietpartij: 55 Naaktloper in volkspark Poppen lijden schipbreuk jGeen vrij-af voor schoolkinderen Frits Lambreehts solo in Teerstoof Donderdag 6 februari 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 100ste jaargang no. 25238 Üi m Zwaargewond bereikte me vrouw Bijl na de schietpartij de voordeur van haar bene- -ot Sp Schiedam Een 35-jarige Westduitse auto- dat moment hield zij nog steeds de spuitbus met ruit- ontdooier in de hand die zij toen de Westduitse vriend haar beschoot, gebruikte. De spuitbus en een grote plas bloed waren de stille getui gen die achterbleven. mcbilist heeft zichzelf gisterochtend van g het leven beroofd door zich, met een vaart van meer dan honderd kilometer per uur rijdend over de Peter van Anrooylaan, in de rechterslaag te schieten. Eigenaar benzinestation: Schiedam De schade is groot in het kantoortje van het benzinestation Texaco :»•->" de i-af" van Bol'es, waar gisteroch tend de West-Duitser G. - - -met -zijn gehuurde Opel Kadett met een snelheid van minstens honderd kilometer per uur dwars door de dubbele stenen muur heen naar binnen reed. De eigenaar van het benzi nestation, de heer H. Pol derman: "Ik ben me rot geschrokken, toen ik van het ongeluk hoorde en even later met eigen ogen de gevolgen zag. Ik had me verslapen en daar door was ik later bij het benzinestation dan an ders. Als ik er iets eerder was geweest, had ik in mijn kantoor gezeten en dan had die zelfmoordpo ging ook mijn leven ge kost..." Om ongeveer tien over half acht reed de huurauto in volle vaart tegen de ach terkant van het station op. Rond tien uur werd de alleen aan de voor kant totaal ingedeukte auto door een takelwagen weggesleept naar het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuw- straat Enkele minuten daarvoor had hij op de hoek van de Piersonstraat en de Burgemeester Van Haa- renlaan geprobeerd ora zijn in Schiedam wonen de ex-vriendin te ver moorden. De vrouw werd getroffen door twee van de drie afge vuurde'jcogels en moest in het Dijkzigtzieken- huis in Rotterdam wor den opgenomen. Zij ver keert inmiddels buiten levensgevaar. Een fractie van een secon de, nadat hij zich door het hoofd had geschoten, vloog de uit Hannover afkomstige West-Duitser, zeeman^van _beroqp, jnet zijn in Amsterdam ge huurde auto in volle vaart tegen een dubbele stenen muur van het benzinestation Texaco aan de Laan van Bol'es. Schiedam De wijkvereniging Groen oord gaat de behoeften van Öe buurtbewoners peilen /waf betreft het toekomstig- P ^ijkcentrum. Om nog dit jaar v.éen pakket van eisen samen te stellen wil men de hiervoor opgerichte werkgroep uitbrei den. De groep die in de maand sep tember van het vorige jaar is opgericht, bestaat momenteel uit acht leden, waarvan er drie pas een week lid zijn. Onder leiding van opbouwwerk- ster Gera Bot wil men de werk groep uitbreiden tot vijftien le den. Aanmeldingen kunnen ge daan worden bij mevrouw De Keyser, Bachplein 485, tel: 708830. Volgens de Schiedamse politie is de West-Duitser, R. F. A. O. duidelijk met voorbedachte ra de te werk gegaan. ,4>e man stond zijn vroegere vriendin, met wie hij een aantal jaren had samengewoond, 's och tends vroeg al op te wachten. Bovendien moet hij enige tijd daarvoor al een geschikte plek hebben uitgezocht, waar hij zijn zelfmoord-scène kon op- S3 voeren," aldus hoofdinspecteur D. p. van der Veen, van de gemeentepolitie. het drama begon gistermorgen om half acht. Op dat tijdstip verliet mevrouw J, A. Bijl (39) haar woning aan de Burge meester Van Haarenlaan. Zij begaf zich naar haar gele Volkswagen, waarvan zij de ruiten wilde schoonmaken. Ter wijl zij de rijp van haar wagen schrapte kwam de zeeman op haar af. Na een korte woorden- wisselinng werd de vrouw bang en riep zij om hulp. Op dat moment kwam de taxi chauffeur A. S.chriel de straat in rijden. De vrouw rende naar binnen te strompelen. Een buurman, de heer C. Smit hielp* haar en belde direct de politie.' De Duitser had zich inmiddels pijlsnel naar de Borodinlaan in G roenoord begeven. Vandaar reed hij de Peter van Anrooy laan in. „Op deze lange weg heeft hij een grote snelheid ontwikkelt en met een rotgang reed hij even later het gepla- veide parkeerterrein achter het f&m benzinestation Texaco op," al- t»;Ai.D-r—-Jmj dus hoofdinspecteur Van der f***1 Vet. Bij de sectie op het lijk in het Gemeente Zieken huis bleek, dat de bot sing tegen de muur ver moedelijk niet dodelijk zou zijn geweest. Van der Veen: „Wij nemen "ïan, omdat" dat het" meest waarschijnlijk is, dat de man eerst het stuurslot heeft vastgezet, terwijl hij op de muur af reed. Daarna moet hij zich in de slaap hebben geschoten. Doordat' het stuur vast stond, heeft de auto toch koers ge houden,, Later werd in de aan de voorkant zwaar beschadigde huu rauto nog de huls van pit bleef over van de gehuurde vrijwel splinternieuwe Opei Kadett waarmee gisteren een 35-jarige Westduitse een kogel gevonden. zeeman zich te pletter reed. Meer taxi's in Vlaardingen VI aar dingen Vlaardingen krijgt meer taxi's. Het college heeft deze dagen besloten het aantal vergunningen uit breiden. Het taxibedrijf Burotax mag. voortaan met dertig auto's rij den in plaats van zevenentwin tig, terwijl het bedrijf Van Dommelen (oftewel De West-) wijk) achttien vergunningen tegen vroeger vijfden ver gunningen heeft gekregen. de luxewagen en toen haalde de SCHIEDAM De politie n™»™. blijkt al enige maanden op de hoogte te zijn ge weest van de ruzie tus sen de 39-jarige vrouw" die gisterochtend het slachtoffer werd van een schietpartij, en de dader, haar vier jaar jongere ex-vriend R. F. A. G. uit Hannover. West-Duitser zijn .pistool (een 6-35-kaliber Astra Fire cat) voor dë dag. Hij vuurde drie maal. Eén kogel raakten de vrouw in de borst, een tweede trof haar neus. De derde kogel schampte -af op de taxi. Daarna vluchtte de zeeman naar Groenoord. De vrouw was nog in staat om de flat, waarin zij woonde weer Schiedam Het Nolet Zieken huis heeft gisteren officieel af scheid genomen van zijn oud- directeur dr. A. L. J. Kunze. Hij heeft zich meer dan 43 jaar letterlijk met het wel en wee van dit ziekenhuis "bemoeid". Meer dan de helft van die pe riode (23 jaar) is hij directeur geweest. De thans 67-jarige arts gaat met pensioen, maar blijft wel een paar uur in de week les geven aan leerling-verpleegsters van de twee Schiedamse ziekenhui zen (GZ en Nolet) en het Vlaar- dingse Holyziekenhuis. In de vergaderzaal van de vorige week geopende nieuwe vleugel van het Nolet werd dr. Kunze gisteren een receptie aangebo den, die door vele tientallen collega's, medewerkers en oud patiënten werd bezocht. In november 1973 al, kort nadat de vrouw haar minnaar met wie zij al enkele jaren samen woonde het huis uit had gezet, begon de West-Duitser met zijn dreigementen. De vrouw licht te daarom de politie in. Hoofdinspecteur Van der Veen: ,,De man had al meerdere ke ren tegen haar geroepen: ik zal je het leven zuur maken en zorgen dat je in een rolstoel terecht komt Ook heeft de man haar zijn zelfmoord al eens aangekondigd". Ook buren bleken op de hoogte te zijn van de slepende ruzie. Mevrouw A. J. Harms en, die op i dezelfde etage woont als het j slachtoffer, vertelde ons: Jk j merkte maanden geleden al, j dat mevrouw Bijl steeds zenu- j wachtiger werd. Ik vroeg haar toen, of er soms iets met haar i ouders aan de hand was. Zij j antwoordde, dat ze van die jon- gen af wilde. Zij was bang van Van het drama merkten de om- wonenden aanvankelijk weinig. Eén van de buren, mevrouw F. Later arriveerden de politie en D. Vermaas: .Mijn zoontje zat ook een ziekenwagen. Nou, toen bij ons op bed en zei plotseling: begon wel iets te dagen. mama, ik hoor vuurwerk. Maar Ook de veiligheidsdienst van Uni- verder hebben we aan die drie lever in Vlaardingen, waar de knallen geen aandacht besteed, vrouw als secretaresse werkte. was al maanden geleden inge licht om eventuele moeilijkhe den met de man te voorkomen. De Duitser heeft echter nooit geprobeerd om bij het bedrijf binnen te dringen. Schiedam Folitiea- het bos liet de jon genten hebben in gen een paar maal het volkspark ver- rijn broek zakken, geefs gezocht naar Buurtbewoners, on een ongeveer 17-ja- der andere een he rige exhibitionist. woonster van de Bij de speeltuin in Ary Prinslaan, hebben hierover de politie gebeld. Bij het arriveren van de surveillancewa gen was de jongen echter al spoorloos verdwenen. De Schiedamse hoofdin specteur D. P. van der Veen toont hier het wapen waar mee gisteren de Westduitse zeeman zijn Schiedamse ex- vriendin beschoot Schiedam "De schipbreuke ling", het laatste programma van bet poppentheater Franci- ne Ahbing en Theo Terra, zal zaterdagmiddag worden ver toond in het Zoldertheater in de Teerstoof. Toegangsprijs is een rijksdaalder voor kinderen vanaf zes jaar. De voorstelling begint om half drie. Centraal in het kinderprogramma staat het goud van de goedige koning Quibus. De twee boeven Piekhaak en Gaffel die het goud willen bemachtigen krij gen het bij hun inbraakpogin gen aan de stok met het slimme dochtertje van de koning. Daar door komen zij uiteindelijk te recht op een vlotje in de oceaan.... Schiedam De schoolkinderen zuilen tijdens de feestweek van het 700-jarig bestaan van Schie dam - eind mei - geen vrij krijgen. De gemeente heeft getracht de scholieren op donderdag 29 en vrijdag 30 mei vrij-af te laten krijgen. Dat zou betekend heb ben dat de kinderen van woens dagmiddag tot en met zondag volop van het feest konden ge nieten. Van hogerhand heeft het gemeen tebestuur echter geen toestem ming gekregen. SCHIEDAM Cabaretier Frits Lambreehts treedt morgen- en zaterdagavond op in het Zol dertheater in de Teerstoof met rijn nieuwe soloprogramma „Van embryo tot politicus". Met dit programma bewijst Frits Lambreehts, dat hij een „strijd baar" zanger en conferencier is. Zijn repertoire bestaat uit so ciaal bewogen liederen en tek sten, door hem zelf geschreven, die hartverwarmend overko men. Want hoewel het repertoi re doorspekt is met kritiek en sarcasme, stoelt het op eerlijk mededogen met de mensen-in- verdrukking, Lambreehts komt spontaan voor de verschoppeling op om voor hem tegen het onrecht te gelui- gen en om zijn opgekropte ver- Fr lts LambrecntS (36) ontwaardiging te spuien. Door strijdbaar zanger, die harde getuigenis heen klinkt niettemin een poëtische ondertoon, waaruit blijkt dat ties in woord en muziek om te zetten. Dat heeft Lambreehts trouwens al ruimschoots bewezen in zijn nu negenjarige carrière. Lamb reehts (36) begon het professio nele cabaretwerk als pianist bij Jaap van de Merwe. Later werkte hij bij Henk Elslnk (waar hij al zelf liedjes begon te schrijven, zoals de bekende „Strangegangers tango"), Wim Kan en Sieto Hoving. Een lang speelplaat met eigen werk werd uitgebracht onder de titel „Neem me zoals ik ben". Ook nam hij een elpee op met uit sluitend liedjes van Jules de Corte. Frits Lambreehts kreeg nog meer bekendheid via het KRO-ra- dioprogramma „Cursief' en de televisieserie van de VARA, .Twee onder één kap", hard hoeft te zijn om zijn ge- Beide voorstellingen in het Zol- voelens over te brengen. Hij dertheater aan de Nieuwstraat Frits Lambreehts echt niet heeft talent genoeg om de emo- 12 beginnen om 21 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1