SCHIEDAMSCHE COURANT Schc !len. kri jgen alternate:; lesprogramma Heimwee naar hel verleden Groenoorders twee maal uit slaap gehaald 'GEEN VRIJ-AF TIJDENS FEESTWEEK,MAAR: Werkgroep onderzoekt suggesties van bewoners Nolenslaan Ambtenaren Wel vrij leraren niet? Centrum Oost start talencursus buitenlanders Stadskweker bij valkstuinders NA POGINGEN TOT INBRAAK IN FOTOZAAK Geen blazers op carnaval Instuif '.he Messengers in de koffiebar Diefstal door raamventilator Dorstige inbrekers - Sexfilms uit woning gestolen Inbrekers hamsteren koffie en soep /JA I 1 Zaterdag 8 februari 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 258091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 100ste jaargang nó. 25240 Schiedam Alle gemeente ambtenaren zullen op dinsdag 27 mei een vrije dag krijgen. De aanleiding hiertoe is het grote ambtenaren-sporttoer nooi dat op deze dag wordt gehouden in het kader van „700 jaar Schiedam". Een probleem gaat zich echter vormen als ook de leerkrach ten van de openbare scholen vrij-af zullen krijgen, want 'dan zouden indirect ook de leerlingen van deze scholen toch een vrije dag krijgen. De heer Tigges, on derwij sconsu- lent; „Dat is inderdaad een ingewikkeld, probleem. We hebben er nog geen definitief standpunt over ingenomen. Het probleem is: de leraren - vallen deels onder de gemeen- - te en deels onder het rijk. De salarissen komen bijvoor beeld uit Den Haag, maar de gemeente stelt ze aan. Het is erg formeel om op die grond- en^geèn .vrij te geven. Het gemeentebestuur zal de ui teindelijke beslissing moeten nemen". Het probleem zal nog groter worden als de leerkrachten als ambtenaar zijnde toch vrij krijgen. De leerlingen'van het openbaar onderwijs zullen dus automatisch ook vrij krij- Schiedam Tijdens de feestweek, eind mei, in het kader van het 700-jarig bestaan van Schiedam zullen de scholieren een alternatief lesprogramma voorge schoteld krijgen. Men acht dit zinvoller dan de kinderen één of twee dagen vrij-af te geven- Er ontstaat dan de vreemde si tuatie dat leraren en leerlin gen van het bijzonder onder wijs op de bewuste dag wèl op school moeten verschijnen. Er is dus in feite een kleine kans dat iedereen toch een vrije dag op dinsdag 27 mei krijgt Gezien het eerder ingenomen standpunt van het gemeentebestuur-lijkt het ech-„, ter dat' de leraren van het openbaar onderwijs voor één dag hun status als ambtenaar moetenvergeten. Het oorspronkelijk plan van het comité dat,, het eeuwfeest organiseert, was de kinderen op don derdag 29 en vrijdag 30 mei vrij te geveru Zowel het college van b. en w. als de inspecteurs van het onderwijs waren hier tegen. Wethouder van onderwijs, me-' vrouw C. Visbeen-Stroman: „We hebben het hier besproken. Mijn persoonlijke mening was al dat ik het weinig zinvol acht- t te. óok d^rijksinspectiezaghët;. niet zitten. Heel het collége was het uiteindelijk hiermee eens. We zouden bovendien problemen krijgen met het lesrooster. Er zou veel ingehaald moeten wor den. De pinkstervakantie (half mei) heeft hierbij overigens geen rol gespeeld". Na deze negatieve beslissing zijn de schoolbesturen en vertegen woordigers van de scholen om de tafel gaan zitten met de ge meente. Men was toch van plan iets te doen aan het eeuwfeest. Men kwam tot de conclusie dat een lesprogramma geheel ge richt op „700 jaar Schiedam" een uitstekende oplossing was. Gemeentelijk onderwijsconsulent A.J, Tigges: „Het is gewoon een achterhaalde zaak om grote groepen kinderen bijeen te brengen in een feesttent of zo. Groots opgezette manifestaties met zo'n 2000 kinderen kan niet meer in deze tijd. Dus hebben '"we bësloteri'binnen "het "onder-, wijs iets te organiseren. Elke school krijgt nu een alterna tief lesprogramma. Er zullen al lerlei activiteiten worden ge houden. Ik ken bijvoorbeeld een school waar men bezig is kostuums te maken. Verschil lende tijdperken zullen zo uitge beeld worden. Ik ben er erg enthousiast over". PUZZELTOCHT Van de activiteiten zijn er In ieder geval al drie bekend. Een werkgroep is bezig met een historische puzzeltocht door Schiedam uit te stippelen. Het Is de bedoeling dat iedere klas' onder begeleiding van de lera ren deze tocht kan maken. Er wordt onderzocht in hoeverre de ouders bij deze puz2cltoch-' ten ingeschakeld kunnen wor den. Voor alle klassen van het basisonderwijs zijn zogenaam de lesbrieven samengesteld. Een andere werkgroep zal activi- teiien gaan organiseren rond de. historische tentoonstelling, die van 23^ mei tot 14 juli (of langer) in het'Stedelijk Museum wordt gehouden. Excursies van de klassen naar deze tentoonstel ling zullen worden opgeluisterd met activiteiten, gericht op de kinderen. voor Schiedam In Centrum Oost aan de Dr. Zamenhofstraat is vanmorgen een cursus Neder lands voor buitenlandse werk nemers begonnen. Acht («vrijwilligers, bewoners uil de wijk, begeleiden de Span jaarden en Turken bij de vijf. tien lessen van de Teleac-cur- sus. Tot nu toe hebben acht gastarbei. ders zich ingeschreven. Buurt- werker J. de Vries verwacht echter nog meer inschrijvingen uit de Stationsstraat, waar veel buitenlanders wonen. Schiedam In het kader van de culturele samenwerking tussen de KNMPT en de Volkstuin- dersvereniging Thurlede en Vijfsluizen is er maandag avond in gebouw Christelijk Sociale Belangen opnieuw een instructieve lezingavond. De chef Stadskwekerij van de afdeling plantsoenen, dienst Gemeentewerken, de heer A. de Bruijn, houdt, een lezing over het met succes kweken en hou den van kamerplanten. De avond begint om 8 uur en is ook toegankelijk voor stad ge ten niet aangesloten bij boven genoemde verenigingen. Schiedam Jeugdsociëteit In stuif Schiedam zal zaterrriag- avondi tot diep in de kleine uurtjes carnaval vieren iit de grote zaal van Arcade aau de Lange Haven. Het bestuur van de sociëteit, die de gr acts te jeugdtrekker van deze stad is, rekent op een uitbundig en spectaculair .zuidelijk aan doend" feest, ondanks het feit dat de Instuif het dit jaar zon der blaasmuziek zal moeten stellen. Een Schiedamse harmo nie vereniging, die doorgaans de carnavalsfeesten van de Instuif verzorgd, bleek dit jaar te duur. Op het carnaval zullen twee dis- cotheeks present zijn, Pop Top 2000 van disc-jockey John Mor ris en de huisdiscotheek van de Instuif. Bovendien zal de gezet te doorluchtigheid Prins Rudol- fus II met zijn Raad van Elf van zich doen spreken. Het feest begint om acht uur. Schiedam Zaterdag a februari zal in De Koffiebar de Apel- doomse gospelgroep The Mes sengers optreden. De spreker van deze avond is Lauke Bas- liaans. Zoals altijd wordt de sociëteit De Koffiebar gehou den in de voorzaal van de Julia- nakerk aan de Burgemeester Tnappertlaan. Zo zag de Oranjestraat er in 1935 uit. Links op de oude prent briefkaart de winkel van Hen ry Kebers die vele ansichten van Schiedam heeft uitgege ven. Kaarten die nu het verza- melobjekt zijn van veel Schie dammers. De man die er waarschijnlijk het meest heeft, is de 79-jarige P. Meijer aan de Warande. In vijf tig jaar tijd heeft hij een unieke verzameling opgebouwd van meer dan df»rtïp"hnnr'er'1 oude maar vaak nog ongebruikte an sichtkaarten. Veel plekjes die door de fotografen werden ge kiekt zijn al verdwenen. De verzamelaar kan daar hele verhalen over vertellen. In die tijd was Schiedam veel gezelli ger, meent hij. Hoe de heer- Meijer er in geslaagd is om zijn collectie bij elkaar te krijgen en hoe hij er nog in wegwijs weet. staat uitgebreid op pagina drie van deze krant Schiedam Helemaal voor niets heeft een inbreker veel caprio len uitgehaald om een flatwo ning aan de Jan Oudegeest straat binnen te komen. Op de galerij van de derde etage van het flatgebouw trok hij bij P. de B. de klep van de raam ventilator open. Vervolgens drukte hij de ventila tor-vin naar achteren en Stak zijn arm door het gat om het slot van het keukenraam aan de binnenkant te Openen. Hij kreeg bet raam open, maar zijn inventiviteit werd niet be loond. In het huis kon hij niets van zijn gading vinden. Schiedam Uit verdriet hebben inbrekers uit de kantine van Centrum Oost aan de Dr. Za- menhofstraat een krat pils meegenomen. In de kassa had den zij niets kunnen vinden. De dieven zijn aan de achterzijde van het gebouw binnengeko men. Daar hebben zij een raam van het noodgebouwtje ver nield. tl lï!WÜ£ a De Nolenslaan wordt meer woon- en winkelstraat. Schiedam Tweeëntachtig be woners van de Mgr, Nolenslaan hebben op de inspraakavond over de verbetering van hun straat schriftelijk suggesties en wensen kenbaar gemaakt. Een werkgroep, bestaande uit verte genwoordigers van de gemeen te, de Jeugdhaven en de wijk- vereniging Nieuwland gaat zich hierover buigen om te onder zoeken wat er van gerealiseerd kan worden. Reeds nu blijkt f De fotozaak Huize Brabant aan het Bachplein. Schiedam Uit een woning aan de 's-Gravelandseweg zijn sex films, een fotocamera met flit ser en manchetknopen met een totale waarde van 250 gulden gestolen. Nadat de inbrekers met een draadje door de brievenbus het slot van de voordeur hadden opengemaakt hebben zij alle kasten en laden in het huis doorzocht. De bewoonster de 28-jarige B.W. uit Schiedam heeft op het hoofdbureau van politie aangif te gedaan. echter -volgens de dienst ge meentewerken- dat de buurtbe woners instemmen met de hoofdopzet van de plannen. Op de hearing in de Jeugdhaven aan de Albardastraat zijn onge veer 130 bezoekers geweest die zich op de hoogte hebben laten stellen van de plannen. De wijkvereniging is dik tevreden over het bezoekersaantal. Tekeningen en foto's maakten duidelijk dat de straat wordt opgehoogd en meer de funktie van woon- en winkelstraat krijgt. Dit gebeurt ondermeer door de straat op te hogen en verkeersdrempels in het weg dek aan te brengen om de snel heid van de automobilisten af te remmen. Bovendien worden', de parkeerruimtes voor de flats opnieuw ingedeeld, waardoor meer plaats beschikbaar komt. Op' de trottoirs wordt meer - groen geplaatst. Deze plannen worden het tweede kwartaal van dit jaar reeds ge realiseerd. De werktekeningen liggen de komende veertien da gen in de etalages van enkele winkels aan de Nolenslaan- S chic dam Een aantal bewo ners van het Bachplein en om geving Is deze week twee maal midden in de nacht wakker geu-arden, nadat iemand had geprobeerd om in te breken bij het filiaal van de fotozaak Hui ze Brabant aan het Bachplein 598. Bij de inbraakpogingen aan de achterkant van de fotozaak trad namelijk onmiddellijk het alarmsysteem van Huize Bra bant in werking. Het hoge, in dringende geluid van de alar minstallatie ontrukte de Groe noorders uit hun slaap. De eerste keer, in de nacht van zondag op maandag om twee uur, loeide de sirene ruim twin tig minuten. Surveillaneeagen- ten van de politie hoorden op hun ronde het geluid en gingen een kijkje nemen. Toen zij zelfs niet konden ontdekken, waan het doordringende geluid van daan kwam, verlieten zij het winkelcentrum Prélude waar de fotozaak is gevestigd weer. Even later arriveerde fi liaalhouder A.W. Krijger, die was gewaarschuwd door een wakker geworden omwonende. Hij schakelde het alarm uit; het signaal had toen meer dan twintig minuten geklonken. Gisternacht om half één ging* de sirene weer loeien. Vijf minuten nadat.een bewoonster van de Mozartlaan de politie had getipt kwam een surveillancewagen met blauw zwaailicht aangere den. Twee agenten verkenden de omgeving, maar konden geen sporen van inbrekers vin den. Het wachten was toen nog op de filiaalhouder, die bijna tien minuten later ter plekke was. Volgens de politie is er twee maal sprake van loos alarm geweest. Filiaalhouder Krijger echter: "Men heeft geprobeerd om in te breken aan de achterzijde van de fotohandeL Begrijpelijk, want aan de voorkant is het moeilijker en loopt het boven dien veel meer in de gaten. Er is gelukkig niets vernield, maar ik vind het al erg genoeg dat ik twee keer mijn bed uit moest komen om in Groenoord het alarm uit te schakelen." Gisterochtend om kwart voor ne gen ging voor de derde maai de sirene loeien. "Maar dat kwam alleen, doordat een te vroege klant te hard aan de deur ram melde". aldus de heer krijger. Schiedam Vijftien blikken soep en twaalf pakken koffie hebben inbrekers in de kantine van de handbalvereniging Schiedam aan de Sportlaan buitgemaakt. De waarde van de gestolen goederen bedraagt vijftig gulden. Aan de achterzijde van het ge bouw is een deur opgengebro- ken, waardoor de inbrekers binnen kwamen. SCHIEDAN1SU mm Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws; de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk nieuws Twee kranten voor de prijs van eer. Profiteer ervan! P S Moqhr u t> leuke vergei<i*>ng hunnen bedenken als «anvu'hog op ontfarslaande nn in de bon, dan maakl U kans opeen etduswsve dfog a,>S,!*Br wakellfM v,!lDt,en *oor demeesl ongmele m«en- I woonplaats I iele loon 1 zoaH I boon bij h00fl d» Sehieflamsche Courant bii l V Ncuwsbiad

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1