SCHIEDAMSCHE COURANT Milieudefensie protesteert weer tegen Ki j ksweg Jubileum Bel Can concert receptie en Opnieuw conflictsitua tic in Schiedamse Muziekscho ol ■n Januari 1975: meer botsingen; meer gewonden Dader van steekpartij meldt zich Dieven stalen „volle" auto EAU-DE-COLOGNE OP CONTAINERS? FAGOTLERAAR WIL B EN W EN RIJKSINSPECTIE INSCHAKELEN Dronken automobilist tegen zuiltje Accessoires gedemonteerd en gestolen Danser valt hersenschudding Scholier bestolen Maassluis let strenger op straatcollectes Heksenbezem in Schiedam Hiiisvesfigingscommlssie m Hoek van Holland werkt volgens regels .'JA Dinsdag 11 februari 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pagina's 100ste jaargang no. 25242 Broersvest 3 - telefoon administratie.268091 - redactie 262566- Idachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De"jongen die In het weekeinde de 18-jarige Schie dammer A.G. op de Dam twee maal met een mes stak, heeft zich bij de politie gemeld. Het blijkt dat H. van U. (15) met het slachtoffer in een dancing ruzie had gemaakt over een meisje. De ruzie werd later op straat uitgevochten. Van U. greep tenslotte zijn zakmes. A.G. liep hierbij steken op in zijn buik en een van de armen. Op de bromfiets reed hij zelf naar het Gemeente Ziekenhuis. Schiedam Een takelwagen is eraan te pas moeten komen om de wagen van de 21-jarige Schiedamse kantoorbediende J.G. los te trekken vanv een verkeerszuiltje aan de Aiy Prinslaan. Het rijbewijs van de man is tijde lijk ingetrokken, omdat bij de blaas-test en de bloedproef bleek dat hij iets teveel alcohol had gedronken. Schiedam Tweemaal zijn er in het weekeinde accessoires van auto's gestolen. Een ree hterkop lampset ver dween van een wagen die op het Schubertplein in Groe- noord stond geparkeerd. De ei genaar, de 27-jarige autospui- ter schat de waarde op een bedrag van honderd gulden. De 52-jarige Schiedamse bank werker B.H.R. kwam tot de ont dekking dat een autoradio uit zijn wagen was geschroefd. On bekenden hebben het apparaat uit zijn auto gesloopt die gepar keerd stond in een garage aan de Brugmanstraat. De waarde vasi de radio is bijna 130 gulden. Schiedam „Waarom zijn er mooie visies als ze voor rijks weg 19 niet gebruikt worden", vraagt de Vereniging Milieu defensie zich af. De kerngroep Delft is verontwaardigd over de uitspraken van minister Westerterp. „Hij heeft erop ge wezen dat het autogebruik in ons land moet worden terug gedrongen. Maar als de groei dan terugloopt» wordt toch vastgehouden aan verouderde prognoses om de beslissingen op te baseren". Milieudefensie wil dat de aanleg van de rijksweg gestopt wordt De gemeenteraad van Vlaar- dingen heeft vorige week be sloten er bij het ministerie op aan te dringen de rijksweg tus sen Vlaardingen en Rijswijk niet aan te leggen. Schiedam nam eerder die beslissing en stelde voor een sneltramtraject aan te leggen. De Delftse gemeenteraad heeft met grote meerderheid aangedrongen op uitstel van de beslissing. Zij wil het rijkswegprobleem samen behan deld zien met het gebied Midden-Delf land. De kerngroep Delft van Milieudefensie heeft in oktober al een bezwaarschrift ingediend tegen de rijksweg. „Dit alles lijkt maar niet tot hogere regionen door te dringen", staat in een bulletin van de vereniging. De vaste kamercommissie voor verkeer en waterstaat, waar maandag 3 februa ri gesproken werd over het uitvoering- sprogramma van het rijkswegenplan, besteedde hooguit één minuut aan de „19" en de protesten ertegen. De ver eniging is boos: „Het gaat om de waar de van een toekomstig recreatiegebied voor zo'n twee miljoen mensen. Wij hebben het gevoel dat we ons werkelijk zorgen moeten maken over de manier waarop in dit land beslissingen worden genomen". In het „grofmazig wegennet" waarover minister Westerterp spreekt gelooft Milieudefensie niet zo erg. „Waarom dan een nieuwe rijksweg 19 parallel aan rijksweg 13 op een afstand van vier kilometer", vragen de leden van de vereniging zich af, „met een kort weggedeelte over een in aanleg zijnd industriegebied in Schiedam zou een snelle route via rijksweg 13 ontstaan» die rijksweg 19 overbodig maakt". Schiedam Het rooms katholieke gemengd koor „Bel Canto" viert dit jaar het 25-jarige jubileum. Ter gele genheid daarvan zal op zaterdag 1 maart om 1830 uur een speciale mis in de St. Martinus- kerk worden ge vierd. Onder meer zal hier de Missa Brevis van Pale st rin a worden uit gevoerd. In aansluiting op de ze mis zal in een der zalen van het Trefpunt aan de Willem Andriessen- laan in Groenoord een receptie wor den gehouden. Op 21 februari zal Bel Canto een jubi leumconcert geven in de St. Martinus- kerk. Op het pro gramma staat een uitvoering van de vrij onbekende En gelse opera ^Dido and Aeneas van PurceU. Verder en kele koren en aria's uit de Zar und Ziimnermann. Solistische mede werking wordt ver leend door Patricia Madden. Marüne Kox, Hein Meens en Lcdewijk Meeuwsen. Het ge heel staat onder leiding van dirigent Joop Hoogervorst- Vele duizenden gulden schade Schiedam Een verkeerde stap heeft in zaal Marijke aan het Broersveld een abrupt einde ge maakt aan de danspassen van de 49-jarige mevrouw Stofre gen-de Vos uit Rotterdam. Zij kwam te vallen en moest met een hersenschudding naar het Gemeente Ziekenhuis worden gebracht. Daar is zij ter obser vatie opgenomen. De 15-jarige Gezin a Verbaten uit Rotterdam kwam op het Broersveld te vallen. Het meisje gleed uit op de trap van de Passage. Zij is voor onderzoek naar het Gemeente Ziekenhuis gebracht. 'Schiedam - Uit de garderobe van DHZ in Thurlede zijn een hor loge en een portemonnaie met vijtien gulden, gestolen. De bestolen eigenaar is de 14-jari ge scholier J. P. M. B. uit Schie dam, Maassluis De gemeente Maas sluis heeft strengere voorwaar den gesteld aan het houden van straatcollectes. Iedere me dewerker aan een straatcollec te in Maassluis moet voortaan een door de gemeente gewaar merkte legitimatiekaart kun- nen tonen. Er mag alleen nog worden gecol lecteerd met door de gemeente lijke sociale dienst verstrekte bussen. De collecterende instel- kng moet de bussen voorzien van papieren wikkels, waarop het doel van de collecte staat. Aan iedereen, die wat in de bus stopt moet een speldje, vlagge tje of iets dergelijks worden uitgereikt SCHIEDAM Het automobielbe drijf Gabareo aan de Jan van Riebeekstraat is in het afgelo pen weekeinde voor enkele dui zenden guldens gedupeerd om dat inbrekers niet alleen een auto stalen, maar deze voor het vertrek ook nog even „vol gooi den" met allerlei kostbare ac cessoires. De nog onbekende dieven waren de garage binnengekomen door een raam in te slaan. Vermoe delijk hebben zij rustig hun keuze gedaan en toen zij een maal besloten hadden een Mor ris mee te nemen, konden zij het niet nalaten ook nog enkele autoradio's mistlampensets, luidsprekers en stuurwielen mee te nemen. Daarna werd van binnenuit de garagedeur geopend en reden de dieven in hun volgestouwde auto weg. SCHIEDAM Ook de natuur kent zijn uit wassen die voor de gemiddelde stads mens om een verkla ring vragen. In een van de Iepen van de Laan van Thurlede ontdekte onze foto- graai zo'n uitwas die hij onmiddellijk op de plaat vastlegde. Bij nadere informatie blijkt het een z.g. „heksenbezem".._te, zijn, een vergroeiing die is ontstaan na het herstel van een door de Iep of Ulmus opge lopen verwonding. Bij dit herstel vormde zich een groot aantal slapende groei ogen die gelijktijdig tot ontwikkeling zijn ge komen en zodoende deze groteske over woekering veroor zaakte. SCHIEDAM In de maand januari 1975 wer den bij de gemeentepoli tie 142 aanrijdingen ge meld. In dezelfde maand vorig jaar waren dat er 137. Daarbij moet wor den opgemerkt dat er vorig jaar enkele autolo ze zondagen bij waren. Bij al deze aanrijdingen was er in 25 gevallen sprake van zwa re schade (vorig Jaar: 37)- In 108 gevallen werden voertui gen licht beschadigd en negen keer was er geen schade. (Vo rig jaar respectievelijk 92 en 8). Vorige maand raakten in het ver keer negen personen zwaarge wond (was 7) en 30 licht (was 22). In de meeste gevallen was de oorzaak het niet verlenen van voorrang. Achttien keer reed men te dicht op elkaar en zeven keer was de botsing het einde van een slippartij. Schiedam De VROM onderzoekt mo menteel hoe de vuilcontainers schoon gehouden zouden kunnen worden. Ge dacht wordt om een eau de cologne geurtje aan te brengen zoals met de metro in Parijs gebeurt, de bakken schoon te spuiten of telkens schone bak ken te plaatsen. „Het plan staat of valt met het schoonma ken van de bakken", meent het VROM- commissielid De Koning. Op de laatste commissie-vergadering openbaarde deze CDA-er dat hij op een avond stiekum de deksel van een paar vuilcontainers had opgelicht Hij wilde weieens weten of de bakken inderdaad stonken. „Nou, dat deden ze", rapporteerde hij op het Stadskantoor. VROM-dirckteur Kraan kon niets anders doen dan hem vragen of hij vroeger ook zijn hoofd in de as emmers stak om de stank op te snuiven. Botterdam/Hoek van Holland Uit niets is het Rotterdamse gemeentebestuur gebleken dat de huisvestingscommissie in Hoek van Holland zijn boekje te buiten is gegaan en niet goed. functioneert. Volgens het college werkt de commissie geheel volgens de regels. Dit blijkt uit de beantwoording van vragen die het gemeenteraadslid RL Th. Hoppcner (PvdA) over deze commissie heeft gesteld. Een tweetal PvdA-deelraadsleden heb ben over deze zaak vragen gesteld aan het dagelijks bestuur van de deelgemeente raad. Fagotleraar F. R. Blonk: „Met directeur Bak valt niet meer samen te werken." Schiedam - De conflicten in de Schiedamse Mu ziekschool hebben zich toegespitst, nu fagotle raar F. R. Blonk over weegt twee brieven te sturen aan het Schie damse college van bur gemeester en wethou ders en aan de rijksin spectie voor muzikale vorming. In de al ge schreven brieven zegt Blonk het vertrouwen op in muziekschooldirec teur K. Bak. De moeilijkheden tussen Blonk en Bak dateren van 7 novem ber vorig jaar, toen de direc teur de fagotleraar onder de ogen van gitaarleraar Stone en kele klappen in het gezicht gaf. Zij hadden ruzie gehad over het optreden van de heer Bak tegen een leerling van Blonk. Deze leerling zou totaal geen aan leg hebben om fagot te leren spelen. Volgens leraar Blonk had directeur Bak de leerling op een avond volkomen gedesil lusioneerd door deze op een onpsychologische manier dui delijk te maken dat hij toch nooit iets zou bereiken op muzi kaal gebied. De leerling heeft zich na die avond nooit meer Gebleken is dat het niet mogelijk is huiseigenaren te dwingen 50% van de leegstaande wonin gen te laten bezetten door de commissie aangewezen huur ders. Het behoort ook niet tot de competentie van deze com missie. Bij de regeling gaat het om het plaatsen van een aantal geregistreerde huurmachtiging- houders, die urgent moeten worden geacht, de zogenaamde 50%-voorraad. Deze voorraad heeft in Hoek van Holland, waar geen woningnood is, nim mer bestaan. Op 1 januari 1974 had niemand in Hoek van Hol land een huurmachtiging. In april werden er vijf uitgereikt, die inmiddels allemaal zijn ge slaagd in het vinden van een passende woning Voor Hoek van Holland heeft het geen zin een 50%-regeIing toe te passen. In overleg met de chef van de Sociale Afdeling van de Dienst Volkshuisvesting en alle betrokken partijen is men in I960 al overeengekomen dat de Huisvestingscommissie Hoek van Holland over de aanvragen om een huurmachtiging zou ad viseren en dat tevens de ran gorde in de urgentie globaal zou worden weergegeven. Daar mee zouden de woningbouw vereniging en particuliere huis eigenaren rekening kunnen houden. Dit systeem werkt vol gens het college geruisloos. in de Muziekschool laten zien. Na de klappen diende Blonk een aanldacht wegens mishandeling in bij de Schiedamse politie. Na, een vergadering van het be stuur van de school werd beslo ten een onafhankelijke onder zoekcommissie in het leven te roepen. Deze commissie zou zich moeten uitspreken over de handelswijze van de directeur. Dit is echter nog steeds niet gebeurd Na de affaire waarbij de klappen vieieu Blonk en Bak nog nauwelijks met elkaar. „Op die manier kon ik echter niet optimaal werken en uit collegiale overwegingen be sloot ik eind vorige week nog eens met mijnheer Bak te gaan praten. Hij negeerde me echter en sloot zich op in zijn kamer," aldus Blonk. „Daarom ben ik ertoe gekomen de brieven te schrijven." SCMEEAMSq mm Ja. ook u kunt deze ideale krantenkomtjinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rolterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en into mal lonaal nieuws; de Schiedamsche Courant rriet puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van een. Profiteer ervan' PS Macht u n leuke-vcigel^t-mgkunnen bedenken a's aanvulling op anflaislaandc bon dan maakt U i«»ns op Mn exclusieve gasaansitte r dio v. ij wa hali|kj u movtm voor de menst o>igin«le «wen ding I naam adres I woonplaats «ele'oon «a's I hoort bi] I io hoon da Sch.edamsene Courant b<j hei RoHefdamsen 1 euwsciso mmm

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1