SCHIEDAMSCHE COURANT Brandweer krijgt gespecialiseerd d nikersteam Geen enkele moeite met JOP-rapport Wijziging in GZ-Ieiding MUDS Vlaardingseweg boos op Van Tiel Hinderwet aanvraag van Tevopharm en Van Hattem Schip ramt auto Pan vet kookt droog Technische hulpverlening wordt steeds belangrijker Brief naar gemeente SHELL/ Pijlsnel door ontwerp-nota Auto zwaar beschadigd Bromfietsers beroven weduwe in buurtpark 1 JA Vrijdag 14 februari 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broerwest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klaehtenciionsl 144144 4 pagina 100ste jaargang no. 25245 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Tevopharm Schie dam B.V. heeft een hinderwet vergunning aangevraagd om 106 elektromotoren van in to- taal 249,60 PK te gaan gebrui ken in de Van Heekstraat, Re- goutstraat en Conradstraat. De firma A. van Hattem en Zoon B.V. doet hetzelfde verzoek voor 41 elektromotoren in de machinefabriek aan de Noord- vest Bezwaren hiertegen kunnen tot zaterdag 22 februari worden in gediend bij het gemeentebe stuur. De aanvragen liggen ter inzage bij de afdeling algemene zaken op het stadskantoor aan het Emmaplein. Daarin staat ondermeer vermeldt dat de machines bij Thevop- harm zullen worden gebruikt voor de aandrijving van diverse metaalbewerkingsinstallaties, evenals bij Van Hattem en Zoon. Schiedam Het tankschip Arun- do heeft bij de Buitenhaven de auto van de Rotterdamse maga zijnbediende B. J. S. geramd. Het voorschip dat een meter over - de walkant uitstak raakt bij een zwaaibewegtng de geparkeerde wagen. De rechterzijde werd hierdoor zwaar beschadigd. Schiedam De brandweer heeft gistermiddag moeten uitrukken naar een pand in de Lange Nieuwstraat, waar een pannetje met vet op het gasfornuis stond droog te koken. Omwonenden hadden de brandweer gewaar schuwd toen zij rookontwikke ling zagen, De brandweer drong binnen en zette het pannetje op het bal kon. Kort nadat de problemen waren opgelost, kwam de bewo ner, de heer D. Kroezen, weer thuis. Zo snel mogelijk redden van mens en dier. Behal ve het voorkomen en be strijden van branden heeft de brandweer er een nieuwe taak bij: technische hulpverle ning. Een onderdeel van die nieuwe taak is het redden van mensen uit het water door middel van duikers. Hier een Schiedamse duiker (in opleiding) die zo snel mogelijk naar beneden wil. Brandweerman H. Ede- lenbos hier ais duiker in actie. Op de achtergrond De Spar op de werf Gus to. Edelenbos Is een van de twaalf brandweerlie den die deel uit zal gaan maken van het te vormen duikersteam. Scheidam Binnen afzienbare tijd zal de Schiedamse brandweer beschikken over een team duikers, dat gespecialiseerd is in het redden van mens en dier. De eerste helft van him opleiding: (in het zwembad) hebben deze twaalf brandweerlieden al met succes achter de rug en binnenkort begpnnen zij met de afsluiting (in open water) van de opleiding. Een en ander is mogelijk een krediet van ruim geworden nadat de ge- 17.000 gulden goed waar- meenteraad onlangs zijn princip e-goedkeuring uitsprak voor' de aan schaf van èën" adèmbe- scherming-, duik- en meetwagen. Tegelijkertijd keurde men Het ontsiert de straat. Bovendien is het brandgevaar groot", zeggen mevrouw Poort vliet (links) en me vrouw Giesen (rechts). Met nog twaalf andere be woners van de Vlaardingseweg hebben zij een brief naar de ge meente geschre ven. Schiedam Opnieuw heb ben de bewoners van de Vlaardingseweg tegen transporteur L. van Tiel geageerd omdat deze de panden 11 en 13 zal laten verkrotten. Deze week hebben veertien bewo ners van de straat een brief gestuurd naar het college van burgemees- ter en wethouders, waar- in zij hun ongenoegen spuien en tegelijkertijd om maatregelen vragen. Initiatiefneemster is mevr. M. Poortvliet, die zich destijds ook heeft ingespannen voor de aktie tot het behoud van het oude raadhuisje in Kethel: "Van Tiel laat de twee leegstaan de pandjes met opzet verkrot ten en in elkaar zakken om een nieuwe uitrit te krijgen voor zijn vrachtwagens die er achter staan geparkeerd. Tevens wil hij bij sanering door de ge meente de panden voor be drijfsruimte laten doorgaan. Toch staan ze op een paar auto banden en blikken na leeg. Ver huren af verkopen wil hij de huisjes niet". De buurtbewoners klagen er over dat de dakpanden en gevelste nen regelmatig los raken en op straat vallen. De slordig dicht getimmerde en verrotte raam kozijnen ontsieren In ernstige mate de straat, zo schrijven zij. Als excuus gaat Van Tiel waar schijnlijk aanvoeren dat de huisjes niet zijn aangesloten op de riolering. Daartoe is hij ech ter een paar jaar geleden in de gelegenheid gesteld. Toen wil de hij echter niet. Zuiver pri- vé-belangen die het leuke aan zien van de straat, waar de gemeente oude lantaarnpalen heeft geplaatst, te niet doen" Mevrouw Giesen, de bewoonsters van het er naast gelegen pand, zegt, doodsbang te zijn dat de lege huizen een keer in brand worden gestoken. Zij heeft lie ver vandaag dan morgen nieu we buren. Eigenaar Van Tiel, de man waar het allemaal om draait, was voor commentaar niet bereik baar. mee de brandweer alvast een begin kon maken met de aanschaf van en- 'kele'" complete "'öuikèf-' suitrustingen.- De vorming van dit team gespe cialiseerde duikers is in feite het logisch gevolg van de wij- ziging van de taak van de brandweer. Tot voor tien jaar geleden was de brandweer er grotendeels voor de bestrijding van branden maar de afgelo pen jaren is de nadruk steeds meer komen te liggen op de zogenaamde technische hulp verlening. Met andere woor den, het redden van mensen die beklemd zijn geraakt, van mensen die in het water zijn gevallen, het verlenen van hulp bij bedrijfsongevallen en het opruimen van grote obsta kels enz. In 1973 was de verhouding tussen het aantal uitrukkingen voor branden en technische hulpver lening als 46 54 en in 1974 42 58. Men verwacht dat deze ontwikkeling nog verder zal gaan in de richting van steeds meer verzoeken om technische hulpverlening. Een bijzonder aspect is dat deze nieuwe taak van de brandweer er extra bij is gekomen. Het totale aantal uitrukkingen groeit elk jaar en de brandweer moet zich in deze ontwikkelin gen. steeds verder aanpassen. „"Wij werken steeds meer als een soort wegenwacht. We komen helpen als er maar enigszins sprake is van een noodgeval. Om het simpel te zeggen, we pompen wel een kelder leeg, maar die laatste paar centime ters laten we staan. Die moeten die mensen dan maar zelf opd weilen, aldus ondercomman- - dantj. Metaal. De vorming van een duikersteam heeft tenslotte ook voordelen voor de echte brandbestrijding. Een brandweerman die goed kan duiken, is in principe ook altijd een uitstekende per sluchtdrager die bij brand kan worden ingezet. Zie pag. 3 rr&x Schiedam - De sociale ad viescommissie heeft geen enkele moeite ge had met de ontwerp-no ta over de voortzetting van het Jongeren-Ont wikkelingsproject (JOP). De leden van de commissie, die deze week in het Stadskan toor vergaderden, zien vol verwachting uit naar de definitieve nota, waaraan de speciale commissie voortzetting JOP nu kan gaan wer ken. Gehoopt wordt dat over twee maanden deze nota door de sociale adviescommissie (SAO in behandeling kan worden ge nomen. Daarna is het aan de gemeenteraad om zich uit te spreken over het uiteindelijke rapport, dat handelt over de opvang van jongeren zonder werk ïn Schiedam. Binnen een half uur was de SAC door de moeilijke ontwerpnota heen 'geworsteld'. Alleen de ge meenteraadsleden mevrouw A. Dirkzwager-van Zoelen (WD) en R. van Raalte (CDA) en com missielid mevrouw E. Stege- man-van der Velden vroegen over een aantal punten verdui delijking van commissievoorzit ter wethouder J. van der Wilk. Mevrouw Dirkzwager zei de in druk te hebben, dat de commis sie voortzetting JOP "wel goed gestudeerd heeft". Naar haar mening heeft het echter te lang geduurd voor de talrijke verga deringen van de speciale com missie konden worden afge- Vlaardingen Op het Kruispunt le Van Leijden Gaelstraat, 2e van Leijdcn Gaelstraat en de Binnensingel werd bij een aan rijding een personenauto zwaar beschadigd. Een vrachtwagenchauffeur, de 28-jarige J. v. d. B., verleende geen voorrang aan de 22-jarige C. E. N. De politie heeft proces verbaal opgemaakt. Schiedam --Twee mannen op een bromfiets hebben in het buurtpark West aan de Vlaar- dingerdijk een 75-jarige vrouw van een handtasje met 104 gul den beroofd. De bromfietser met duopa^sagier reden recht op de weduwe J.S.B. af en. gristen het tasje uit haar handen. Zij reden daarna met hoge snelheid weg. De tas zonder de portemonnee met het geld werd later door een wandelaar teruggevonden langs de slootkant aan de Jo- han de Witsingel, De tas is in middels teruggegeven aan de vrouw die in het Koningin Em ma flat woont. rond en het ontwerp-rapport kon worden opgesteld. In de toekomst wenst zij meer voort varendheid. Over het hoofdstuk "Functiebe schrijvingen" van het rapport vroeg zij zich af: "Om de voort zetting van het JOP te realise ren, moeten zeven werkers wor den aangesteld: de KSCA (Katholieke Stichting voor So ciaal Culturele Arbeid) heeft al een tweede sociaal cultureel werker aangevraagd, naast hem moeten echter nog onder men een project-secretaris, een sociaal psycholoog en een ar- beidsconsulent kamen. Op web ke termijn kunnen deze mensen worden aangesteld?" De heer Van Raalte wilde weten welke interesse er bestaat bij de jongeren-zonder-werk voor arbeid. De CDA'er: "In welke richting zoeken ze? Willen ze een functie van timmerman of loodgieter of zo? Ik wil graag wat meer weten over de ge richtheid van de jongeren, an der wie, en nu moet ïk een rotwoord gebruiken, zich men sen met karakterologische moeilijkheden bevinden. Moe ten de arbeidsmogelijkheden niet worden afgebakend als be kend is wat de jongeren willen en niet willen?" Van Raalte vond de in het rapport voorge stelde klussendienst een vaag begrip, dat "vraagt om inventa risatie". Wethouder Van de Wilk ant woordde op de vragen van de twee gemeenteraadsleden: "Op welke termijn de werkers kun nen worden aangesteld, is nog niet bekend. Dat heeft te ma ken met de duidelijkheid die Van Raalte wenst De commis sie voortzetting JOP zal zich nog nader moeien uitspreken over de wenselijkheid van vaste- aanstellingen van sommige werkers, wat weer afhangt van de behoefte van de jongeren." Van der Wilk kon onmogelijk zeggen of er een bepaald werk pakket moet zijn en hoe dat er dan uit zou moeten zien. "De jongeren zonder werk vormen een kwetsbare groep, die veel te maken beeft gehad met het falen van het maatschappelijk systeem. In overleg met hen zal dan ook meer duidelijkheid moeten komen. We moeten niet zelf aansturen op een bepaald pakket," aldus de wethouder. Hij vond het echter nog te vroeg om met de jongeren te praten. "Er is immers nog geen plat- form, waarop discussie moge lijk is," verklaarde hij. "De commissie voortzetting JOP heeft zelf ook nog geen idee of het begrip klussendienst aan spreekt. Dat zal het JOP zelf moeten gaan uitzoeken in de toekomst." Mevrouw Stegman vroeg of er nu sprake is van het aanstellen van een gemeenteambtenaar, die zich alleen moet bezig kun nen houden met jeugdzaken. De wethouder in antwoord daarop: "De plaats voor een specifieke jeugdambtenaar Is nog beperkt. Voor zover er meer mensen worden ingescha keld die zich gaan Inzetten bij het jeugdwelzijnsbeleïd, wordt de kans groter dat de ambte naar die nu ondermeer met jeugdzaken te maken heeft zich meer kan specialiseren." SCmiBAfASC! Schiedam De commissie voor het Gemeente Ziekenhuis heeft besloten tot enkele ingrijpende maatregelen om orde op zaken te stellen in de interne organisatie van het ziekenhuis. Deze maatregelen zijn niet geno men omdat er persoonlijke con flicten zijn, maar er is een situa tie gegroeid waarin er door te genstelling en onduidelijkheden van functionele aard geen een duidig beleid op langere termijn in de verpleegkundige sector kan worden gevoerd, aldus het com muniqué dat ondertekend is door burgemeester Lems, die voorzit ter is van de gemeentelijke GZ- commïssie. De commissie heeft inmiddels van het colle ge voor burgemeester en wethouders toe stemming gekregen voor de volgende be sluiten: O Het verzoek van het huidige hoofd van de verplegingsdienst, zuster Veenstra, om op korte termijn elders een gelijkwaardige functie te accepteren, zal worden ingewil ligd. Haar proefperiode die pas op 16 augustus 1975 zou aflopen, wordt thans al beëindigd. De commissie is namelijk van oordeel dat tengevolge van de startpositie en van de ontwikkelingen gedurende het laatste halfjaar de voorwaarden ontbre ken die noodzakelijk zijn om voor betrok kene en ziekenhuis in redelijkheid de ver wachting te rechtvaardigen dat de proble men aan het einde van de proefperiode zijn opgelost. Het is duidelijk dat het ziekenhuis nog niet in een. fase verkeert .waarin op adequate wijze van de be kwaamheden van zr. Veenstra gebruik kan worden gemaakt, aldus de commissie. In de functie van hoofd verplegingsdienst c.q. verpleegkundig adjunct-directrice zal getracht worden zo spoedig mogelijk te voorzien. Gedurende een interim-periode zal deze functie worden waargenomen door enkele medewerkers. Deze zullen op beleidsniveau worden gesteund door de directeur-geneesheer en de waarnemend economisch adjunct-directeur. De functie van coördinerend hoofdver- pleegdkundige wordt opgeheven. Omtrent de noodzaak en wenselijkheid van deze functie 2al pas worden voorzien als in de vacature van hoofd verplegingsdienst is voorzien". De commissie bezint zich op verdere maatregelen om een herhaling van gebeur tenissen welke de laatste jaren zijn voor gevallen, definitief te voorkomen. —Voorzitter Lems zal al deze maatregelen in het bijzijn van de geneesheer-directeur meedelen aan de Medezeggenschapscom missie en de Verpleegkundige staf. Ja. ook u kunt deze ideale krantenkombmatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, m de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws; de Schiedamse he Courant met puur plaatselijk, nieuws. Twee kranten voor de prijs van een. Profiteer ervan! P S Mocht u n leuke vergetyKinQ kunnen Bedenken ais aanvulling op onderstaande au» in de Bon dar» maak? U kans op een «*e!usi»vn gasaansleke' d>*M»| wekelijks uitloven voor de mees I 0119, nel e maan- (^Blijvend Bei RN plus I woonplaals tete'oon mtsBz 'w-m1 E wals. I Boort bij *- jo noori de Seh.edamscne Courant tui hei Rotlerdarocfi N ouwsblad

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1