SCHIEDAMSCHE COURANT Br. S akerstraat kan worden gered van slopershamer SG wil aktiviteiten over wijken spreiden Passage in middeleeuwse Gemeente duikt in zaak-Van Tiel HAAGSE POLITICI KREGEN SCHIEDAMS GEDENKBOEK „Uitkijken voor ingrijpende wijzigingen" Weer groot overschot bij Spaarbank Schiedammer verongelukt Sigaretten automaat opengebroken Directeur gemeente werken: „Kans op handhaving'' In West nog geen wijkblad „Mogelijkheden om op te treden" Jaarlijks vmirwerkfestijn wordt afgeschaft LEERLINGVERPLEGERS WILLEN RUST IN GZ s» <£&%&3g£ SCWltOAWSCI Burgemeester A. Lems overhandigt het boek aan dr. A, Vondeling ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - kl ach tend lenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 100ste jaargang: no^ 25249 Schiedam Vóór 4 april zal het bestemmingsplan winkelcentrum Kethel vastgesteld moeten zijn.' Dat betekent dat volgen de maand eerst de com missie stadsontwikke ling een advies aan het college zal moeten uit brengen, terwijl op maandag 24 maart de ge meenteraad dan ,4a" moet zeggen. Wethouder van stadsont wikkeling, C. Zijdeveld, hief een waarschuwende vinger op tegen de leden van de commissie die no gal wat bezwaren uitten. „We moeten uitkijken voor ingrijpende wijzigin-. gen." Het centrum is hard nodig. Als we iets wijzi gen betekent dat weer vertraging". Het is mogelijk dat het col lege in haar definitief voorstel aan de raad hun standpunt wat betreft de dr. Sauerstraat herbepa- len, aldus de wethouder. „Maar elke wijziging be tekent tijd". Schiedam De Spaarbank Anno 1820 heeft ook in de maand januari weer een groot inieg- overschot gehad. In deze maand werd namelijk ƒ20.906.838,85 Ingelegd 19.868.281,96 terugbetaald. Zo ontstond er een overschot van ƒ1.038.556,90. Dit is net Iets hoger dan het overschot in ja nuari 1914 1.010.184,07). Met tegoed van de spaarders be droeg eind januari 1975 134.537.373,49 te_ 119.799.316,90 per 31 januari 1974. Het aantal rekeningen steeg van 70.099 naar 74-093. Met inleggerstegoed, de overige toevertrouwde middelen en de reserves in totaal van 143 mil joen in hypotheken, terwijl de op korte termijn belegde gelden eveneens 14 miljoen bedroegen. Lekkerkerk De 81-darige Schiedammer A. Mastenbroek is dinsdagmiddag bij een ver keersongeluk in Lekkerkerk om het leven gekomen. In een bocht in de Provfacialeweg Krimp en-Schoonhoven raakte hij de macht over het stuur kwijt en kwam in een sloot terecht De man moet op slag dood geweest zijn. Schiedam Uit een automaat aan de Westfrankelandsestraat is voor twaalf gulden aan pak jes sigaretten gestolen. Bij het kraken van de automaat hebben de dieven echter voor veertig gulden schade aange richt. De ruit werd volledig ver nield. Eigenaar G. E. heeft bi) de politie aangifte gedaan. Schiedam De panden aan de dr. Sauerstraat In Kethel blijven mogelijk staan. Hoewel in het be stemmingsplan winkelcentrum Kethel staat aange geven dat de bebouwing daar vervalt, is er volgens de directeur van gemeentewerken, H. G. de Block, toch een kans dat de oude woningen blijven gehand- faafd. Hij zei dit op een vergade ring van de commissie raadsontwikkeling waar in het bestemmingsplan en vooral de bezwaar schriften daarop werden behandeld. De uiteinde lijke beslissing voor handhaving van de pa den hangt van diverse factoren af. „We moeten in de toekomst onder meer rekening houden met een verslechterde staat van de woningen", aldus de Block. Vooral raadslid A. Wiegman pleitte voor het laten staan van de pandjes. „Ze zijn onver brekelijk verbonden met de on- de dorpskern van Kethel. Ook bij handhaving van de bebou wing in de straat blijft het winkelcentrum goed bereik baar". De dertien bewoners van de dr. Sauerstraat hebben vorig jaar scherp geprotesteerd tegen de voorgestelde sloop van de pan den in het kader van het be stemmingsplan winkelcentrum KetheL Niet alleen de bewo ners, maar ook de middenstan ders een technisch bureau en een transportbedrijf voelden zich zwaar gedupeerd. De investeringskosten voor ver vangende bedrijfsruimten zou den volgens hen onoverbrug baar zijn. De heer B. L. van Mil van het technisch bureau: „Bij verplaatsing wordt uitoefening onmogelijk door verlies van een in dertig jaar opgebouwde klantenkring. Een nieuw be drijf is financieel en, gelet op mijn leeftijd, niet meer haal baar". Op vragen van Wiegman, hield de directeur van gemeentewerken de deur nog op een kier. .Handhaving is mogelijk. Dat laten de overgangsbepalingen Weer radarcontrole op B.K.-Iaan Schiedam Bij snelheidscontro le op de Burgemeester Knap perd aan zijn slechts vier auto mobilisten bekeurd voor te hard rijden. Eergisteren waren het er dertien. De hoogste snelheid die nu werd gemeten bedroeg 79 kilometer per uur. Op de Churchillweg ving de nieuwe radarcontrole wagen bot. toe. Maar er wordt ook gedacht aan een nieuwe bebouwing die past in het Dorp Kethel", aldus De Block. GARAGE Hij was fa ieder geval blij dat het garagebedrijf op de hoek van de dr. Sauerstraat/Schie- daïnseweg weg zou gaan. „Het past niet fa het dorp. De ver dwijning is van wezenlijk 1 lang voor de dr. Sauerstraat". Het garagebedrijf zal verhui zen naar de hoek Zwaluwla.au/- Schiedamseweg. Wiegman: „Het is een ge vaarlijke situatie dat de bewoners in onzekerheid verkeren over het voort bestaan van de panden. De motivatie tot opknap pen is er uiteraard niet. De sfeer moet blijven". De dr. Sauerstraat „„moet blijven... Schiedam De Schiedamse Gemeen schap wil de culturele aktiviteiten in de zomermaanden en de intocht van Sint Nicolaas meer over de wijken gaan verspreiden. De stichtingsraad meent dat de aktiviteiten in de binnen stad niet zo goed bezocht worden. Bij de organisatie van de zomeraktiviteiten zouden de wïjkverenïgingen en plaatselijke zang-, mu ziek- en wijkverenigïngen ingeschakeld moeten worden. De intocht van Sint Nicolaas zou ook meer in de wijken, bijvoorbeeld door de winke liersverenigingen geregeld moeten worden. Dit zou volgens de SG dan wel moeten gebeuren zonder al te veel commerciële nadruk. De Schiedamse Gemeenschap wil dit jaar de Sint via Kethel, Groenoord en Bijdorp naar het stadhuis brengen. Vertegenwoordigers van de wijkverenigingen, de culturele groepen en de SG gaan hiervoor een werkgroep vormen. Schiedam De redaktie van het nieuwe wijkblad van de bewce nersverenigmg West kampt met een chronisch kopy-tékort. Het eerste nummer van het blad zou reeds eind januari in de wijk worden verspreid. Voor onbepaalde tijd Is dit nu uitge steld- De vijf man sterke redaktie die onder leiding staat van buurt- werker Cees van Mil wil het blaadje toch nog steeds een maal per kwartaal gaan uit brengen. Elk nummer zou dan tien tot twaalf pagina's moeten gaan tellen. o o Schiedam Ongeveer twee weken voordat op 24 mei de officiële feestweek rond het 700- jarige Schiedam begint, zal de Passage een oud- hollands aanzien krij gen. Beide ingangen, aan de Broersvest en aan het Broersvdd, zullen wor den voorzien van mid deleeuwse toogjes. De winkeliers zullen verder in klederdrachten uit de jaren rond de veertien de en de vijftiende eeuw hun klanten be dienen. Verder ligt het in de be doeling dat enkele mid den standers voor hun winkel enkele demon straties zullen geven. In het eerste gesprek dat begin deze week hier over is gehouden bleek men daarover erg ent housiast. Daar waar mogelijk zal men probe ren oude .-achten weer tijdeh, jt nieuw leven te brengen. Zo wordt er gedacht om op het wandelplateau een Oude drukpers te zetten. Een ander Idee is om een pottenbakkerij en een bakkerij in vol be drijf te laten zien. Schiedam Het college van b. en w. gaat op korte termijn stappen ondernemen tegen het transportbe drijf L. van Tiel aan de Vlaardingseweg. Het bedrijf is in ongenade gevallen bij de bewoners aldaar omdat het volgens de Kethelaars een tweetal pandjes Iaat verkrotten. In een brief aan het college hebben de bewoners gevraagd of de gemeente dat tegen wil gaan. Volgens hen zou het transport be drijf op de plaats van de pandjes een nieuwe doorgang willen maken voor de vrachtauto's. Wethouder Zijdeveld: „We hebben overleg gepleegd met Bouw- en woningtoezicht. Juridisch schijnt het erg moeilijk te ritten. We zullen onze juridisch adviseur nog moeten raadplegen, maar waarschijnlijk hebben we de mogelijkheden om op te treden". Schiedam De jaarlijkse feestweek fa augustus wordt voortaan niet meer op de Westfranklandsedijk afgesloten met het afsteken van vuurwerk. Voor volgend jaar heeft de stichtingsraad van de Schiedamse Gemeenschap de post van vijfduizend gulden voor het vuurwerk reeds geschrapt. Indien het nog in de gemeentelijke begroting te regelen is. wil zij er reeds dit jaar af. De stichtingsraad wil er iets tegenover gaan stellen. Het is echter nog niet bekend wat dit zou moeten worden. Het traditionele vuurwerk wordt afgeschaft omdat het ondermeer niet zou stroken met het advies dat aan kinderen wordt gegeven om geen vuurwerk te gebruiken. Schiedam Een delegatie leerling-verplegers enverpleegsters heeft gisteren een petitie met ongeveer 150 handtekeningen aangeboden aan burgemeester Lems, in zijn functie als voorzitter van de gemeentelijke ziekenhuis commissie. In deze petitie vragen zij dat er zo snel mogelijk rust komt in het Gemeente Ziekenhuis. Zoals bekend rijn er op dit moment in dit ziekenhuis moeilijkheden rond de topleiding. Vorige week werd bekend gemaakt dat het hoofd van de verpleegkundige dienst het GZ na een periode van ruim een half jaar al zal verlaten. mm Ja. ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen tang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen Het Rotterdamsch Nieuwsblad me! nationaal- en internationaal nieuws; de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk meuws. Twee kranten voor de prijs van een Profiteer ervan' woor.pUitS Q rWe'oo* fc») de Schedjmjche Courant e Schiedam/Den Haag Uit handen van burgemeester A. Lens ontving de voorzitter van de Tweede Kamer, dr. A. Vondeling, gistermiddag een exemplaar van „Geschiedenis van Schiedam" het gedenkboek dat ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan wordt uitgegeven. Dr. Vondeling kreeg het boek uitgereikt in rijn kamer in het gebouw van de Tweede Kamer op het Haagse Binnenhof. Burgemeester Lems, gemeente-secretaris M. Blok, wethouder C. Bolmers en de schrijver van het boek drs. G. van der Feijst waren hierbij aanwezig. Het was het tweede boek dat de Schiedamse delegatie in Den Haag weggaf in cadeau verpakking. Al eerder viel prof. dr. TH. L. M, Thetüings deze eer te beurt. Hij kreeg het fa rijn functie van voorzitter van de Eerste Kamer. Later zou ook mr. M. Vrolijk, commissaris van de Koningin fa Zuid Holland het gedenkboek krijgen. Dp vragen van de heer Vondeling liet Wethouder Bolmers, voorzitter van het feestcomité, doorschemeren dat de eerste oplage van het boek. 4000 exemplaren, waarschijnlijk binnen een maand al uitverkocht zou zijn. Alleen via de intekenlijsten rijn er al duizenden gereserveerd. Aan het eind van de week zal het boek fa de handel verkrijgbaar rijn. Maandagavond zal „Geschiedenis van Schiedam" officieel Dr. A. Vondeling bekijkt het boek samen met (van l.n.r.) burgemeester Lems, aan de gemeenteraad worden aangeboden. secretaris Blok, wethouder Bolmers en de auteur, van der Feijst. Woensdag 19 februari 1975

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1