SCHIEDAMSCHE COURANT Irax in Arcade Gemeente „vergat" fill napparatuur Passage Theat er fif S KIM 1 POPPENTHEATER IN DE TEERSTOFF Tentoonstelling over de Grote Kerk EXTRA KREDIET VAN 106.000 GULDEN Bewoners vereniging wil actief bouw» en woningtoezicht KANS OF NIEUWE BEHUIZING VOOR ZIEKENOMROEP Schiedams college: geen subsidie betaald voetbal HP Inbrekers verdwenen met waardevolle staartklok Avondgebed in Kethel Loeffstraat binnenkort vrij van ..sluip verkeer" BBWsÜj Tekstpierement weer in het Zoldertheater Vakantiekamp geestelijk gehandicapten Donderfbg 20 februari 1975 -- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 2G8091 redactie 262566 - klnchtendienst U4144 4 pagina's 100ste jaargang no,25250 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Zaterdag 22 februari om half drie zal het marionetten theater „De Toverspiegel" van Jan Erkelens in het Zoldertheater in de Teerstoof aan de Nieuws traat optreden. Opgevoerd zal worden „Het verdwaalde katje", waarin kabouter Tinteltje weer een nieuw avontuur beleeft Schiedam De Wetenschappelijke Kring Schiedam en Gaardingen wil ter gelegenheid van het jubileumfeest van Schiedam een tentoonstelling gaan inrichten over de geschiedenis van de Grote Kerk. Deze expositie moet in de kerk worden opgebouwd. Tevens zou de vereniging dan de aandacht willen vestigen op het orgel, de ramen en de preekstoel Schiedam Het Schiedamse college van burgemeester en wethouders blijft voorlopig op het standpunt staan dat het professionele voetbal niet moet worden gesubsi dieerd. Men wil in eerste instantie het rapport af wachten dat een landelijke werkgroep op dit moment over deze principiële zaak opstelt B. en w. zeggen dit naar aan- leiding van een brief van de voetbalvereniging SW aan de gemeenteraad over subsi diëring van het betaalde voetbal. Op zondag 23 januari zal de Engelse soulgroep Trax optreden in gebouw Arcade aan de Lange Haven voor deieden van de sociëteit Instuif Schiedam. Deze groep maakt op dit moment een toer- nee van tien dagen door Nederland. De Leden wonen nu allemaal in Londen, maar geen van hen is in Engeland geboren. Zo komt de organist Colin Payne uit Austra lië, de basgitarist Dave Anderson uit India, de tenorsaxofonist Martin Fleary uit Granada, de drummer George Frederick uit Dominica, de trompettist Malcolm Mitchell uit Trinidad en de sologitarist Walter Lindsay uit Jamaica. Schiedam inbrekers hebben uit een woaing aan de Franfois Haverschmidt- laan een Friese staartklok met een waarde van 3500 gulden gestolen De politie vermoedt dat zij een haakje door de brievenbus hebben gestoken om op die manier het slot van de voordeur aan de binnenkant te openen en zich toegang te verschaffen. Met de antieke klok zijn zij spoorloos verdwenen. De eigenaar, de 57-jarige D.J.S, uit Schiedam, heeft bij het politie bureau aangifte gedaan. Schiedam De oecumenische werkgroep Kethel-Groenoord houdt op woensdag 26 februari om half acht in de Dorpskerk een Avondgebed. Deze korte dienst duimt slechts een half uur en wordt een keer in de maand gehouden. De bedoeling van deze bijeen komsten is om de mensen de gelegenheid te geven om zich even terug te trekken uit het rumoer van de stad en om rich te bezinnen. Jeugddienst in Kohnstammschool Schiedam— Op zondag 23 februa ri om 10 uur zal in de Kohn stammschool aan het Lorentz- plein in Schiedam-oost een jeugddienst worden gehouden. Thema van deze dienst is „De koning van de vrede". Muzikale medewerking zal worden ver leend door het hervormde jeugdkoor „The young voices" onder Kruijf leiding van Hans de Twee brommers in beslag genomen Schiedam Op de Burgemeester Knappertlaan en de Buitenha venweg heeft de politie twee bromfietsen in beslaggenomen. De brommer van de 18-jarige analist J. van D. bleek een snel heid te kunnen halen van 54 kilometer per uur. De Schiedammer P. F. reed met een vaart van 75 kilometer door de stad. Ook zijn voertuig werd naar het hoofdbureau van poli tie aan de Lange Nieuwstraat gebracht. Automobilisten op de bon Schiedam Acht automobilisten rijn bij een snelheidscontrole op de Rotterdamsedijk bekeurd voor te hard rijden. De hoogste snelheid die bij deze zestig minuten durende contro le door de radarwagen werd gemeten, bedroeg tachtig kilo meter per uur. Schiedam. Door een communicatiestoornis zal de gemeente nog een krediet moeten voteren voor het aankopen van apparatuur voor het Passage Theater. De ge meente zegt dat door het overhaast aanvragen van het aanvullende bouwkrediet (in augus tus, acht ton) dit tot nu toe achterwege is geble ven. Het gaat om een bedrag van bijna 106.000 gulden. Dat geld moet worden uitgetrokken voor een filmprojector voor de kleine zaal, het projectie scherm voor de grote zaal en verschillende bij behorende technische voorzieningen. Voor de exploitatieverliezen dat het theater in de jaren 1973 en 1974 leed, zal ook nog een aan vullende subsidie aan de ge meenteraad worden voorge legd. In totaal is dat ruim 133.000 gulden. Het verlies over 1973 was oor spronkelijk geraamd op 100.000 gulden. Het blijkt nu echter ruim 43.000 gulden meer. De gemeente hierover: „In de gege ven omstandigheden is dit re sultaat, mede vergeleken met wat soortgelijke exploitatie el ders kost, niet onredelijk te noemen," De afgelopen periode heeft vol gens de gemeente aangetoond, dat de bevolking van Schiedam en van omliggende plaatsen de weg naar het Passage Theater, ook bij andere dan filmvoor stellingen, wist te vinden. Nog voor de verbouwing van het theater plaats vond moest ter- wille van het gaande houden van de exploitatie, enige voor zieningen worden getroffen. Dit gebeurde deels door het perso neel. De plafond verlichting, schijnwerpers en dergelijke vergden een bedrag van bijna 30,000 gulden, dat nu alsnog als subsidie zal worden gegeven. Voor 1974 sluit het nadelig saldo met een bedrag van 120,000 gul den, honderd procent meer als werd gedacht Onder meer ten gevolge van de stijging van per soneelslasten, toneelkosten en enkele andere onvoorziene pos ten, moet nog- een bedrag van 60.000 gulden worden aange vraagd bij de gemeente. Voor de post onvoorziene werken is nog een bedrag van 30.000 gulden beschikbaar. Een ge deelte hiervan is al gereser veerd. De gemeente laat echter geen hoopvol geluid horen of dit bedrag genoeg is. „Aangezien de verbouwing nog elke dag voor onaangename verrassingen kan zorgen het is nu eenmaal geen nieuwbouw is het de vraag of met deze post door onvoorziene werken kan worden volstaan. Het ui terste wordt en zal worden ge daan om overschrijding te voorkomen." De gemeenteraad zal het voorstel maandagavond behandelen. Schiedam De Loeffstraat wordt binnenkort (sluiplver- keersvrij. Na de Piersonstraat, Mackaystraat, Van Tienhoven- straat en de RoëUstraat zal nu ook het gedeelte van de Loeff straat tussen de Mgr. Nolen- slaan en de Van Haarenlaan worden opgehoogd, worden voorzien van „drempels" en herbestraat. Verder zullen er nog wat riole ringswerkzaamheden worden uitgevoerd en zullen leidingen en kabels eventueel worden op gehaald." De Loeffstraat in Nieuwland is een van de straten die het meest last heeft van het sluip- verkeer. Veel automobilisten die uit de richting Groenoord komen maken bij de kruising Van Haarenlaan-Nieuwe Dam- laan graag een „blokje om", omdat dit veel sneller gaat De Loeffstraat in Nieuwland is een van de straten die het meest last heeft van het stuip- verkeer. Veel automobilisten die uit de richting Groenoord komen maken bij de kruising Van Haarenlaan-Nieuwe Dam- laan graag een „blokje om", omdat dit veel sneller gaat Zij rijden dan de Van Haarenlaan op, slaan de Loeffstraat in en komen dan via de Mgr. Nolen sla an weer op de Nieuwe Dam- laan of op de Parkweg." Daarom komt er behalve aan het begin en aan het eind van de Loeffstraat ook nog een extra drempel om juist dit verkeer te weren. Wanneer na enige tijd mocht blij ken dat deze maatregelen niet het gewenste effect hebben, dan zal de dienst gemeentewer ken nog overwegen om des noods een éénrichtingsverkeer in te stellen. En dan van de Colijnstraat in de richting van de Van Haarenlaan. In het gemeentelijke plan om ook van de2e straat een „leefstraat" te maken is vrij veel groen opgenomen. Verder worden er aparte parkeer gelegenheden aangelegd. Een extra probleem vormde het bestaande parkeerterrein van de in deze straat gevestigde ga rage. Van achter dit bedrijf tot aan de Colijnstraat zal het weg dek op één niveau worden aan gelegd, waarbij aan de zijde van de woningen paaltjes zuilen worden geplaatst om het parke ren op die plaats te voorkomen. Schiedam De werkgroep wonen en huren van de bewonersvereniging Oost wil een ander be leid van de gemeentelij ke dienst van bouw- en woningtoezicht. In een nota aan de gemeente stelt de werkgroep dat er niet alleen zoals gebruikelijk na het ontvangen van klachten gerea geerd moet worden. De dienst zou zelf op onderzoek moeten uitgaan om inzicht te krijgen in de toestand van het woning bestand. "Niet alle klachten worden bij dé gemeentelijke dienst gemeld. omdat men van het bestaan van de bouwpolitie niet afweet, er geen heil in riet of zelfs geïnti mideerd wordt door de huisei genaar," zo schrijft de werk groep. Zij meent dat een aktief beleid op de lange duur preven tief zal gaan werken. De bewoners vereniging wil bij de dienst ingeschakeld worden voor het opsparen van nalatig heden en zou graag een betere voorlichting hebben. Bovendien zou de gemeentedienst een stringent aanschrijvingsbe leid en een aktiever aankoopbe leid moeten gaan voeren. Daar bij zou de gemeente allereerst woningen in bezit moeten krij gen die het hardst aan verbete ring toe zijn. Schiedam De kans is groot dat de Ziekenomroep Schiedam binnenkort een andere behui zing krijgt. Wethouder me vrouw C. Visbeen-Stroman heeft voor de microfoon van deze ziekenomroep toegezegd dat zij gaat onderzoeken of er ergens anders mogelijkheden zijn. "Ik beloof niet dat er iets komt, maar ik wil het duidelijk mee nemen". Of het nu het Zakken- dragershuïsje moet worden of iets anders, dat moet worden bezien. Er rijn nog genoeg pan den in Schiedam die gebruikt moeten gaan worden. Ik dacht zeker dat de ziekenomroep en kele rechten had". De Mackaystraat in Nieuwland; nu een echte „leefstraat" zonder gevaarlijk door gaand verkeer Yj Schiedam Aanstaande vrijdag en 2uterdag zal opnieuw het cabaret Tekstpierement met het programma "Zwart op wit" optreden in het Zoldertheater in de Teerstoof aan de Nieuwstraat De medewerkenden zijn ook dit keer weer Jos Brink, Frank Sanders, Guuske Kotte, Sytha Bolt en pianist Henk Bokkinga. De Loeffstraat: nu nog een ideale weg voor het „sluipverkeer" Schiedam De kamp- en „Philadelphia" commissie van de ou- houdt van 21 tot en derverenigingen met 28 juni weer een .Helpt Elkander", vakantieweek. „Voor het zorgenkind" Dit jaar gaat men naar het Noordlimbuxgse plaatsje Sevenum, waar men het kamp huis „Het Korhoen" heeft gehuurd. Voor dit kamp voor geste- lijk gehandicapte kin deren kunnen maxi maal 35 deelnemers worden ingeschreven. schiedamsci nr'.\NU-^V Ja. ook u kunt deze ideale krantenkombmatie 14 dagen fang, grafts en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaa! nieuws, de Schiedamsche Courant met puur plaatselijk nieuws Twee kranten voor de prijs van een Profiteer ervan' PS Moenru nl«u»e sigel'iking kur i0li|»s uiüoven voor öe i JA I naam 9 atjtti 1 woonoUats 8 telefoon s I 9 8 8 I I I fl 8 J N Duw Stil ad Schieüaittscic Coura I net Ronerdamscr.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1