SCHIEOAMSCHE COURANT £aner verdeeld over aa nl 3|: rijksi re 1 i im Ultimatum gemeente aan over Rotterdamsedijk Zes weken agent je pesten zitten voor Bestuur Muziekschool roept twee leraren „op het matje' Vurig lapje vlees Jubileum adjudant H. Karei Hond gewond re ïntegratie GG en GD: geen consequenties voor personeel Progressieven tegen, liberalen voor Amazone valt hersenschudding Invalidencarnaval BAZAR VOOR ZENDING MANNA IN KOFFIEBAR mm ONDER HOLDS MONTEUR VALT ZEVEN METER Inbrekers doorzochten twee scholen Burgemeester en Van Hanegem openen winkels Broersvest 1 *!"1 Vrijdag 21 februari 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 4 pagina's 100ste nargang: no. 25251". SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het bestuur van de Schïedamsc Muziekschool heeft twee leraren, die betrob- ken zijn bij het conflict rond directeur Bak, voor de vergadering van vanavond „op het matje geroepen." De beide leraren Blonk en Stone hebben inmid dels laten weten dat zij zullen verschijnen, maar dat zij zeker niet het gevoel hebben als een soort „verdachte voor een soort recht bank" te moeten komen. Afgelopen dinsdag vergaderde het schoolbestuur over het verslag van de onafhankelijke onder zoekscommissie die was ingesteld om de moei lijkheden op de Muziekschool te onderzoeken." In dat verslag wordt aanbevolen om de heer Bak als directeur te handhaven en om een vertrou wensman te benoemen die de verstoorde rela tie tussen vooral leraar Blonk en de heer Bak te sussen. Vanavond zal bet gesprek met de heren Blonk en Stone (die betrokken bij de zaak raakte omdat hij getuige was van de vechtpartij tus sen Bak en Blonk) worden gehouden om de zaak te completeren. Men verwacht dat daarna een definitief besluit wordt genomen. Vele familieleden en kennissen kwa men gistermiddag naar het hoofdbureau van polit'e om de heer H. Karet te feliciteren met zijn veertigjarig jubileum. Samen met zijn echtgenote en moeder nam hij de huldeblijken in ontvangst. Ook veel oudgedienden kwamen de 58- jarige adjudant tijdens de lopende recep tie in de kantine opzoeken. De heer Karet stamt uit een „poütie-famï- lie". Zijn vader was vroeger werkzaam bij de politie in Hilversum en ook zijn zoon heeft dit beroep gekozen. De adjudant, die uit handen van commis saris C. van der Haagen, een geschenk kreeg aangeboden, is sinds 1 december 1939 in dienst van de Schïedamse politie. Schiedam Een loslopen de üond beeft gisteren wonden aan zijn bek op gelopen, toen hij werd aangereden door een au to. De bastaard-pincher stak plotseling op de Burgemeester Knappert- laan de weg over. De bruine hond (een reu) is in het dierenasiel behan deld door een dierenarts. Hij had geen halsband om, Hij verblijft in bet dierentehuis aan de SL Aim aau sterstraat, waar de eigenaar hem kan op halen. Schiedam/Vlaardingen De eer ste interim-nota van de werk groep die is opgericht om de Integratie van de GG en GD in Vlaardingen, Maassluis en Schiedam te onderzoeken, zal donderdag 27 februari in de Schïedamse commissie voor Volksgezondheid worden be handeld. De werkgroep komt tot de voorlo pige conclusie dat een zoge- naamde zware gemeenschappe lijke regeling het beste lijkt De juridische status van dit li chaam is vergelijkbaar met die van een gemeente. Voordelen van deze regeling zijn volgens de integratiewerkgroep eenheid van bestuur en dus van beleid; vrijeplaatsfcaarheid van alle personeelsleden binnen de drie gemeenten en dat de uit breiding van het werkterrein en personeel veel soepeler kan plaatsvinden. Welke' bestuurlijke constructie ook wordt gekozen, de werk groep verwacht dat er geen consequenties zijn wat betreft het personeel. Er zal geen in krimping van het aantal werk nemers nodig zijn. De commissie voor volksgezond heid vergadert 's avonds om 20.00 uur in het Stadskantoor in Schiedam. Er zal dan tevens een brief worden behandeld over de fluoridering van drink water. Den Haag In de begrotingsbehande ling van Verkeer en Waterstaat giste ren in de Tweede Kamer is zowel om spoedige realisering, als om stopzet ting van de werkzaamheden aan rijks weg 10 aangedrongen. Als tegenstan ders van de weg, die volgens de oor- Schiedam De GG en GD heeft de l&-jarige M. van A. met een hersenschudding naar het Ge meente Ziekenhuis gebracht Het meisje was op de Schjedam- seweg, bij de Blauwe Brug, door onbekende oorzaak van haar ongezadeld paard geval len. Zij is in het ziekenhuis aan de Burgemeester Knappertlaan opgenomen. Schiedam In de kantine van SW zal zaterdagavond de Schiedamse invalidensportver- eniging „De Ooievaar" een car naval houden voor valide en mindervalide mensen. De be doeling is dat zoveel mogelijk bezoekers verkleed zullen ver schijnen. De opbrengst van de feestavond zal worden aange wend voor, de aanschaf van nieuwe invalidewagentjes. Schiedam De Hervormde ge meente Kethel-Spaïand houdt op zaterdag 15 maart een bazar in gebouw De Rank aan de Schiedamseweg. De fancy-fair voor de zending zal 's-middags om 1 uur worden geopend door burgemeestersvrouw mevrouw Lems-Koch. Schiedam Op zaterdag 22 fe bruari zal de groep Manna op treden in De Koffiebar. De spreker is deze avond Hans Erchbach, PPK-woordvoerder Leo Jansen die ook namens de fracties van de PvdA en de PSP sprak, Vlaardingen Om kwart over drie gistermiddag moest de brandweer uitrukken voor een brandje in een flatwoning aan de Maasboulevard. De brand viel mee en was snel geblust Het bleek dat bij het braden van een overheerlijk lapje vlees de vlam in de pan was geslagen. De brandweer, die er snel bij was, bedwong deze uit de hand gelopen flambeerpar- spronkelijke plannen Den Haag via Schiedam met Antwerpen moet ver binden, deden rich vooral de „progres sieven" gelden. Voor aanleg van de rijksweg die ook wel Zoomweg, Zoom- seweg of Beneluxweg wordt genoemd, toonden zich onder meer de VVD en de SGP. verzocht minister Westerterp Delft van de weg afwillen, de nu de raden van de gemeenten werkzaamheden te stoppen. Vlaardingen, Schiedam en Een verkeersonderzoek samen met het openbaar Lichaam BMfiEBOBMBSSBBHSaaBHBBB - Rijnmond zag hij als een nood- - zaak, alvorens men het werk afrondt Ook drong hij erop aan een onderzoek naar het al eerder, vooral door aktiegroe- pen voorgestelde alternatief, verbeterd openbaar vervoer, te laten instellen. Bjj monde van de heer De Beer liet de grootste oppositie partij, de VVD weten voor aanleg van rijksweg 19 te zijn. Niet alle woordvoerders spraken zich duidelijk uit over de omstreden weg, die door het natuurrijke Midden-Delfland moet komen. T. Tolman (CHU) merkte op, dat zijn fractie geen moeite heeft tij, maar toen was de oven al zwaar beschadigd. De totale schade wordt geschat op so'ri 1500, betrokkenen waren te gen brand verzekerd. Ook gisteravond, iets voor ach ten, kwam de brandweer er weer aan te pas bij een brand melding in de Eendrachtstraat. Hier konden de rode wagens direct weer inrukken: het alarm was loos. een aantal wegen van het rijks wegenplan te schrappen, Spre- ker liet in het midden welke wegen hier werden bedoeld. Uit andere toespraken bleek dat ARP en CPN het schrappen van wegen niet uitsluiten. Het standpunt van DS'70 werd ver tolkt door Drees jr. Hij sprak zich uit tegen een verlengde Landscheidingsweg, maar ging niet specifiek in op rijksweg 19. De begrotingsbehandeling zal in maart worden afgesloten met de replieken. Schiedam De bewoners- vereniging Oost heeft de gemeente een ultimatum gesteld. Voor vrijdag 7 maart wil zij het ant woord hebben op de vraag wat er aan de ge vaarlijke verkeerssitua tie bij de Rotterdamse- dijk wordt gedaan. Sa men met de ouderwacht van de Prof. Kohn- stammschool en bewo ners van de Rotterdam- sedijk heeft de vereni ging een hoze brief en een waslijst met onge lukken en bijna-ongeluk- ken aan het college ge stuurd. In de maand september van het vorig jaar Is een soortgelijke brief verstuurd. De gemeente beloofde toen voor eind janua ri van dit jaar antwoord te geven. De zaak werd opgedra gen aan de raadscommissie voor verkeer en vervoer. Commissaris C. van der Haagen liet tevens de straat in de ga ten houden. Bij tijd en wijle houden politiemensen daar in derdaad met de nieuwe radar wagen snelheidscontrole. Schiedam Op de werf van Wilton Feijenoord beeft de 32-jarige Noorse onderhoudsmonteur P.S. na een cafébezoek een val van zeven meter ge maakt. De gewonde man werd in het ruim van het motor schip Sealion ontdekt door een wachtsman. On middellijk daarna is hij uit het schip getakeld en met de ziekenwagen van de GG en GD overge bracht naar het Gemeen te Ziekenhuis. Daar bleek dat hij drie vin gers en de linkerpols te hebben gebroken. Bij de val heeft hij ook hoofd wonden opgelopen. De politie vermoedt dat de Noor, opvarende van de tanker Poiycastle, door de beneveling het ver keerde schip is opgestapt De werkgroep Verkeersveiligheid van de bewonersvereniging riet dit echter slechts als een noo doplossing. Het alternatief laat rij aan verkeersdeskundigen van de gemeente over. De werkgroep van negen veront ruste buurtbewoners wil echter niet wachten tot er zoals vorig jaar weer een dodelijk ongeluk gebeurd. 'Wanneer wij voor 1 maart niets horen, kunt u de nodige akties verwachten", zo staat in de brief aan het college. De begeleidende lijst met onge- lukken maakt duidelijk dat vooral bij het Boerhaaveplein de verkeerssituatie zowel voor twee wieiers als voetgangers ge vaarlijk is. Het kruispunt is o overzichtelijk. Wethouder C. Zijdeveld die in de oktober-vergadering van de ge- meenteraad het antwoord bin nen drie maanden beloofde rea geerde op de vandaag ontvan gen brief: "In januari heb ik nog aan adviseurs gevraagd de zaak te bespoedigen. Daar heb ik nog steeds geen antwoord op. Vandaag zal ik het opnieuw in de ambtelijke werkgroep voor verkeer gaan aanslinge ren". Schiedam Onbe kenden hebben grote schade aan gericht in de Prof. R. Casimirschool en de Mr. dr. W. van der Bergh- school aan de Bur gemeester Honner- lage Gretelaan. Uit deze BLO-scho- len werd tevens een casetterecorder met een waarde van driehonderd gulden gestolen. De dieven kwamen binnen door een klapraam van een van de gebouwen in te slaan. Tot het andere gebouw ver aften rij zich toegang door een verbindingsdeur te forceren. Ook ka merdeuren werden opengebroken, on dermeer van het hoofd van de school en de garde- robe- Laden en kasten, haalden de inbre kers overhoop. De totale schade die zij aanrichtten be draagt 1200 gulden. Een bord dat staat vlakbij de plaats waar al aan rijksweg 19 in het Midden-Delflandse gebied wordt gewerkt Rotterdam De Schie damse autohandelaar'A. B. (32) beleed voor de politierechter openlijk zijn dank, dat de hoofda gent P. J. Sietses zoveel geduld met hem en zijn vriend had gehad. Op de avond van 8 september hadden ze drie kwartier lang de agent en zijn col lega dwars gezeten waarbij beide agenten engelengeduld hadden getoond. A. B. had met de Schiedamse slager Th. K. (35) in café Nelly op de Hooi drift gezeten toen buiten eetx aanrijding ontstond tussen twee bromfietsers. Het tweetal bemoeide zich er heftig mee en gedroegen zich bijzon der irritant tegenover een van de partijen bij de aanrijding. Toen de patrouillewagen van de politie aankwam kregen de agenten geen kans om de gege vens van de aanrijding op te nemen en in arren moede beslo ten ze de partijen mee te nemen om elders de gegevens uit te wisselen, terwijl de heer Sietses achter het stuur van de auto zat werd hij uit de wagen gesleurd en een meter of dertig achteruit gedreven. „Ik kwam zo in het nauw, dat ik een waarschu wingsschot loste. Toen dat niet liielp stak de agent zijn revol ver weg". „Ik vond het niet verantwoord het pistool verder te gebruiken". Toen de agenten na drie kwartier, onder de ogen van ruim honderd belangstel lenden werden ontzet, was er van de uniform van de heer Sietses niet veel over". Mr. Sa- rolea: „Dat u een zatte kop had pleit u niet vrij. Met jullie op treden lokken jullie gewoon uit, dat agenten hun zelfbeheersing verliezen". „Ik vind het mooi, dat ze zo ge handeld hebben", waardeerde B. De officier, mr. H. R, G. Feber, achtte openlijke geweld pleging bewezen. „Gelukkig hebben de agenten geen letsel opgelopen. In dit soort gevallen moet je met opsluiting direct lik op stuk kunnen geven. Maar er is helaas geen ruimte. Nu nog een vrijheidsstraf opleggen heeft weinig zin". Mr. Feber vroeg tot slot een boete van ƒ500 tegen ieder van de ver dachten. „He* kan rijn, dat exe cutie van vonnissen sterk ver traagd wordt", reageerde mr. H. J. Sarolea, „maar ik vind dit te ernstig voor een boete. Zes weken zitten voor ieder". Schiedam Burge meester Lems ea voet balidool Willem van Hanegem, belden met echtgenotes, openen en heropenen op don derdag 6 maart zes winkels aan het Broersvest. Tijdens deze opening zal op de luifel van de winkels een dixieland-band spelen- De straat zal die dag '«-avonds om half ze ven worden afgesloten van de Lange Kerk- straat af tot de Koe- markt In een antieke T-Ford arriveren Van Hanegem en Lems een half uur tater. 2ij wor den dan verwelkomt door winkelier Van Daalen. Na de opening van de schofenwmkel van Van Daalen, modebuis Slot. Quick-sbop, Amencan-ldedmg en de winkel van Gerard de Lange zal het voet- balidooi honderd bal len het publiek in schoppen. Hierna volgt een receptie. SCHltDAféSa Ja. ook u kunt deze ideate kranten (combinatie 14 dagen tang. gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen Het Rolterdamsch Nieuwsblad met nationaal- en internationaal nieuws, de Schiedamsche Courant met puur plaatsetqk nieuws Twee k'anten voor de prijs van een. ProJitcerervaiV P S Mocht u n leuke vergelijking kunnen bedenken is aanvulling oo onderstaande nn ,n <j» bon dan maakt U kans op een exclusieve gasaanstcker tj>c nr(jwekel*|ksuitloven voor de meest originele -rven- I Stuur mi| qrali* Sch>«jamst»ie Courant 'i&t"|vend net &N plus adres 6 2 woonplaat teletoon I I I I teals nootl bij i Schiedamsche Cour a l net Rotterdamse* I J

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1