Nog steeds veel 'zwartvissers' Ruime nederlagen van Succes en ODI Korfbal in degradatiesfeer Max van de Meer 50 jaar lid SVV: een wijziging Juvenilis in de kopgroep ^MIÏ John Heilker geschorst Zaalvoetbal Aantal uitgegeven documenten zakt naar 787.000 Vragen halfuurtje sportraad Promotie degradatie geling re; „Daar gaan we mee door" ZATERDAG 22 FEBRUARI 1975 SCHIEDAMSCHE COURANT Schiedam In de dames eerste divisie basketbal is een duidelij ke scheiding ontstaan tussen kopgroep en middenmoot De stand in de le divisie luidt; 1 Jolly Jumpers 16-30; 2 US 17—28; 3 Olympïa 16-24; 4 JR- C/Boxtel 1522; 5 Ju vent us 1622; 6 Idem-Jumpers 1722; 7 BS Leiden 16—18; 8 Red Stars 17—8; 9 Groene Uilen 17—8; 10 Schmirnoff 16—6; 11 Racing Agon 17-6; 12 Frisol R 16-2- Schiedam John Heilker. speler van het eerste basketbalteam van Juventus, is door de straf- commissie van de NBB bestraft met een schorsing van vier wedstrijden, waarvan twee voorwaardelijk. Bovendien geldt een proeftijd tot 1 januari volgend jaar. Een en ander is het gevolg van ongeregeldhe den in de wedstrijd Juventus- Lakers. De schorsing gaat in op 25 februari. Schiedam SW, WF en Groe- noord komen maandagavond in de sporthal Margriet voor eigen 'publiek in actie. SW, dat regel recht op de zaalvoetbal titel van de derde klas afstevent, speelt tegen GVMD. Ook Groen oord en WF doen het deze competitie bijzonder goed, en spelen tegen - resp. VDL en Alexandria '65. Het -volledige zaalvoetbalpro gramma voor de sporthal Mar griet luidt; 19.15 uur Groenoord 2—Neptunus 4; 20.00 uur GVM- D—SW; 20.45 uur WF-Alexan- dria *66; 21.30 uur Groenoord- VDL; 22.15 uur Groenoord 3CCO 2. Schiedam Ook de hen gelaars en sportvissers kijken terug op een kwakkel winter die het hun mogelijk maakte weekend na weekend ge woon te blijven vissen. Regen en wind waren hierbij geen beletsels nu de markt overvoerd is met alle soorten water dichte kleding. Bij wei nig wind doken de hen gelaars weg onder een enorme paraplu en had den bij een flinke bries altijd nog een wind- schermpje achter de hand. Nee, het weer heeft ze niet thuis kunnen houden, te meer daar overal wel een visje viel te vangen. Dit ondervonden vooral de wedstrijdvissers tij dens de concoursen voor de verschillende series die elk jaar opnieuw ge houden worden, onder meer voor het clubkam pioenschap van de ver enigingen. Hierbij werden vaak goede vang sten geregistreerd, vooral voor de ervaren hengelaars die meestal in de top van de klas sementen eindigen. Uiteraard sciueuieu cuiuigco. uiienuru waren de resultaten niet altijd 0ok eÊf| dergelijke vangst 1972/73 een forse stijging te zien Van onze sportredactie Vlaardingen Het dagelijks be stuur van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie, enkele maanden terug begonnen met het bij wijze van proef open baar maken van agenda's en '•■..vastgestelde notulen van ver gaderingen, heeft in principe dit besluit gehandhaafd, maar wél bestoten om de agenda's in bet vervolg niet meer naar alle leden en sectieleden toe* te stu ren. Deze verzending brengt voor het secretariaat een zodanige belas ting en kosten aan porti met zich mee dat zij tot een nieuw besluit is gekomen. De agenda van het DB ligt in het vervolg vrijdags en 's maan dags voor iedereen, ter inzage op de afdelng Sport, Recreatie en Jeugdzaken aan de Schie- damseweg 12/2. Verder zullen op die afdeling van af de dag na de betreffende vergadering de nog niet vastge stelde notulen ter inzage liggen. Voorts heeft het DB besloten om met ingang van de eerstvol gende vergadering een zg. vra- genha If uurtje in te voeren (voor het eerst maandag 24 februari, ;29 uur, Stadhuis). om over na&r huis te schrijven, fs mogelijk. De hengelaar De mening bestaat dat bij flink dient echter wel in het bezit koud weer de vis hongeriger is te zijn van de noodzakelijke dan bij zacht weer met hoge documenten, watertemperaturen. Bij vorst sterven de waterplanten, vooral op de bodem, en gaan tot rot- stemming gegeven het nieuwe ting over. Het natuurlijke voed- seizoen al op zaterdag 31 mei selaanbod neemt dan voor de ie openen. vissen af en deze pakken greti- Er mag die dag gevist worden ger het door de hengelaars met de lopende documenten; de en steeg tot 800.570 documen ten. Heieronder vallen de Grote visacten; Kleine visacten en de door de gemmeeenten af te ge ven "Bijdrage be wijzen." In het nu op 31 maart 1974 beëindigde boekjaar zakte het documenten nodig rijn. Hun aantal is derhalve niet na te gaan hoewel een toename van 13.000 zeevissers wel wat veel schijnt te rijn. Er zijn dus nog steeds mensen die het er maar op wagen om zo maar te vis sen. aantal uitgegeven documenten w naar de 787,000, een aantal wat !w3envan verenigingen mot "voorlopig" dient te worden voorgehouden aas. Een kenmerk van een. milde win ter was ook dat de brasem het de gehele winter vrij goed heeft gedaan. Met de karper en zeelt er. andere kleinere soorten "bo- f"** leverstee van de Organisatie ter Verbetering zondag daarop dient men in het bezit te rijn van de nieuwe, bestemd voor het seizoen 1974/75. demazers" zoekt de brasem bij erg lage watertemperaturen de' modderige bodem op om hierin te overwinteren. Dat is nu blijk baar niet gebeurd. Nog een kleine maand kunnen de hengelaars en sportvissers in het binnenwater hun gang gaan. Op 15 maart is de laatste visdag en voor het open water van de rivieren sluit het seizoen op 31 maart Na een aankondiging van een De minister van Visserij en Land- verscherpte controle op "zwart- bouw heeft inmiddels al toe- vissers" gaf het boekjaar van de Binnenvisserij over 1 april 1973 t/m 3 maart 1974 wordt aandacht besteed aan de jaarlijkse uitgiften van deze documenten. In het boekjaar 1969/70 werden in totaal 736.092 documenten verstrekt In de twee daarop volgende jaren liep dit aantal geleidelijk terug tot 711.595. heschouwd. Het aantal uitgege ven Grote visacten steeg van 6.262 naar 6.300 en het aantal Kleine visacten van 333.003 naar 343.300. De grote terugval (c.su 13.000) bij de uitgifte van de Bijdragebe- wijzen geeft voor de OVB aan leiding te veronderstellen dat in het verslagjaar het aantal „Zwartvissers", ondanks de verscherpte controle, weer is toegenomen. Het is immers nauwelijks aan te nemen dat eigen viswater staan voortdu rend onder controle en riskeren liever geen royement De "zwartvissers" moeten dan ook voornamelijk gezocht worden onder de hengelaars die zich ophouden langs de stadssingels en andere openbare wateren waar de plaatselijke politie toe- richt behoort uit te oefenen op naleving van de Visserijwet 1963 waarin een clausule voor komt die het in bezit hebben van een geldig Bïjdragebewijs voorschrijft iiau«ciijiv3 ««ail wc Cl, uai het aantal sportvissers in dit tot de leeftud van jaar zou rijn afgenomen. De OVB ziet blijkbaar over het hoofd, dat de mogelijkheid niet is uitgesloten dat meer sport vissers zijn overgegaan op het vissen in zee waarvoor geen 15 jaar zonder in het bezit te rijn van een ."Bïjdragebewijs" lustig vissen. Wordt deze leef tijd overschreden dan vallen de jongens en meisjes onder de Visserijwet 1963 en dat wordt wel eens vergeten. Met de opbrengst van de lande- iijk uitgegeven "Bijdragebe- wijzen" doet de OVB haar naam alle eer aan: "Het verbe teren .van de binnenvisserij zo wel voor de beroept, als sport vissers". Het kweken van di verse vissoorten en door mid del van experimenten trachten schaars geworden soorten weer terug te brengen in wateren waarin deze dreigen te ver dwijnen. Het is slechts één fa cet in haar eigen pakket van werkzaamheden waarmee de OVB rich in haar eigen kweke rijen voortdurend bezig houdt. De gelden hiervoor worden voor een groot deel door onze sportvissers bijeengebracht. Wie rich met opzet ontrekt zijn of haar Steentjes bij te dragen rangschikt zich onder de groep "zwartvissers". Met alle risi co's van dien. Wil men tot de grote groep "sportvissers" blijven behoren dan kan alleen het bezit van geldende documenten hem of haar dit predikaat verschaffen. SCHIEDAM - De korfbal teams van ODI en Suc ces hebben beiden met grote cijfers verloren. In beide gevallen waren het niet zulke beste wedstrij den. ODI verloor met 11—3 van RWR en Suc ces van Vriendenschaar met 37. In een middelmatige wedstrijd beeft de korfbalploeg van ODI dat gehandicapt was door het ontbreken van Cees Passchier, bet ook tegen RWR niet kun nen maken. Cees Passchier werd vervangen door Costick Toussaïnt Het schot van RWR was veel beter verzorgd dan bij ODI. In het veld waren zij niet zoveel de mindere, maar RWR benutte gewoon de kansen veel beter. ODI scoorde voor het eerst door middel van Maarten de Boef, maar toen had RWR de stand al op 40 gebracht Via een ruststand van 6—1 werd het zelfs 8—1 voor RWR, dat vooral van verre afstand erg zuiver was. Eliy Spruyt bracht 82 op het scorebord, maar RWR ging rustig door en voer de de voorsprong op naar 10—2 voordat Hans Berm an weer een doelpunt voor ODI liet noteren. RWR kwam vlak voor tijd nog op 11—3 en dit werd tevens de eindstand. In een niet zo'n beste wedstrijd heeft Succes verdiend verloren van Vriendenschaar uit Bode graven. Toch had het resultaat beter kunnen zijn als er bij de vrije kansen de ballen beter waren aangegeven. Dit gebeur, de meestal te hoog of te laag en dan gaan de mooiste kansen verloren. Na 7 minuten nam Vrienden schaar de leiding, maar Lenie Alblas maakte er uit een straf- worp 1—1 van. De gasten ant woordden direkt 1—2. Bij de rust was de stand 1—3. Na de pauze liepen zij zelfs weg naar 16 voordat Rob Bons uit een rommelige situatie het tweede Succes doelpunt kon scoren. In de resterende tijd vonden beide ploegen no'g een maal de korf. Het Succes-doel punt werd uit een strafworp gemaakt door Dick Bedeaux Eindstand 3—7. Gé Krommenhoek Delft Nog altijd rijn er talloze misverstanden omtrent de promotie- en degradatieregeling voor de amateurs. De door de KNVB uitgestippelde re geling is derhalve als volgt; Hoofdklasse; laatst en voorlaatst degra déren. Eerste klasse: nummer één promoveert naar hoofdklasse; num mer laatst zakt af naar de tweede klasse. Tweede klassemummers één van afdeling A en B promoveren automatisch naar de eerste klasse met de winnaar van de beslis singswedstrijd tussen bei de nummers twee. Uit de tweede klasse degraderen nummer laatst en voor laatst. Derde klasse: alle num mers één promoveren, terwijl de vier nummers twee in een halve compe titie om twee plaatsen spelen. De laatste - en voorlaatste degraderen naar de vierde klasse. Vierde klasse: alle num- roers één (afdeling A tot en met H) promoveren, terwijl alle nummers twee in twee groepen (A- D en E-H) om de twee resterende plaatsen spe len. Alle nummers laatst degraderen naar de afde lingen- SCHIEDAM Het korf balteam van SSC Harga speelt morgenmiddag in de Margriethal tegen Quick uit Dordrecht. Aanvang van deze wed strijd 14.00 uur. ODI speelt vanmiddag in Strijen tegen Ventura Sport Morgen wordt er beslist of SSC Harga zal degraderen. Bij ver lies is de degradatie een feit Spelen zij gelijk, dan moet het resultaat afgewacht worden van de wedstrijd Terheyden Ons Huis, verliest Ons Huls dan spelen Ons Eiland en SSC Harga een beslissingswed strijd. Wint SSC Harga daaren tegen en Ons Huis verliest, dan blijven de Schiedammers be houden voor de eerste klasse. Wint Ons Huis, dan volgt er een beslissingswedstrijd tegen die ploeg. Er zijn dus voldoende mogelijkheden voor SSC Harga om rijn plaats te behouden. Quick is voor SSC Harga een moeilijke tegenstander, de wed strijden tussen deze twee ploe gen werden tot nu toe allemaal door de Dortenaren gewonnen. Het is dus zaak voor de ploeg van trainer/coach Frans Geluk om er ditmaal een schepje bo venop te gooien en de reeks van nederlagen te doorbreken. Stand in deze afdeling is; Ter heyden 11—18, Quick 11—13, GKV 11—12, Swift 11—10, Ons Eiland 12—SSC Harga en Ons Huis 11—8. Zoals de stand aangeeft is ook Swift nog niet veilig. Het reeds gedegradeerde ODI speelt in de sporthal van Strij en tegen Ventura Sport, aan vang 16.50 uur. Hier staat niets meer op het speL ODI zou deze wedstrijd aan kunnen grijpen om zich voor te bereiden op de vcldcompetitie, waarin de Schiedammers er ook al niet zo rooskleurig voorstaan. Er moet wat gebeuren anders zullen rij ook daar een plaatsje moeten zakken. Succes speelt aanstaand weekend niet SSC Harga, hier in duel met Ons Eiland, kar degradatie nog ontlopen. Schiedam Tijdens de komende maandag avond in de kantine van de wielerbaan te houden jaarvergade ring van SZC» zal Max van de Meer (64) wor den gehuldigd. De ere voorzitter van SZC, die nog steeds actief is in de KNZB waarin hij ondermeer de functie bekleedt als voorzitter van de tuchtcommissie, is dan vijftig jaar lid van de Schiedamse Zwem Club. SZCs hui- dige voorzitter Henk Roodenrijs: „Van de Meer Is er Indertijd mee opgehouden door verhuizing naar het Brabantse Rucphen. Hij heeft echter ontzet tend veel voor SZC ge daan en het contact tussen hem en DZC la tot op de dag van van daag gebleven". Schiedam - De for mule is een succes gebleken. Nadat DHS, nu al weer enige Üjd geleden, voor zo'n 1500 kij kers de nieuwe lichtinstallatie in Kethel in gebruik nam, werd het be stuur van de Ke thel se eerste klas- ser deze week nog maals overtuigd. Weer kwam er heel wat volk onder de spots bijeen, nu om DHS en Hermes DVS te zien spar ren. Gé Krommen hoek, enthousiast; „Het is een succes, INüftÉ want niet alleen wordt er erg goed gevoetbald, er is ook heel wat sfeer. En daar gaat het tenslotte ook een beetje om". En omdat DHS het graag zoekt in ster kere tegenstanders, speelt de uitslag een ondergeschikte rüL Natuurlijk, ook Hermes won, door doelpunten van Teun Komaat en Aad van de Voort, maar alles bij el kaar werd het, me de door de goede leiding van scheidsrechter van Gé Krommen hoek succesfor-* mule de Schee een ple zierige happening." Krommenhoek; „We gaan er mee door". Woensdagavond al, want dan komt het Rotterdamse Ex celsior naar KetheL Weer een op papier veel sterkere tegen stander, maar ook weer een duel dat heel wat kijkers kan lokken. De wedstrijd begint om acht uur. Schiedam Met een op slechts één plaats ge wijzigde formatie bindt SW morgen middag in Helmond de strijd aan met Hel mond Sport. John van der Spek, die tegen Eindhoven zijn schor sing van één wedstrijd „uitzat", is er weer bij. Hierdoor verhuist Pe ter Jeup naar de wis selspelers. De wedstrijd in Helmond geldt als de laatste van de derde periode. Zowel Hel mond Sport als SVV zijn kansloos voor een hoge klassering. Bob Maaskant; ..Het is overigens wel een heel vreemde periode, want als we de eerste wedstrijd, die tegen Willem II nu eens gewonnen hadden, zouden we bovenaan hebben ge staan, Want het is heel gek, maar zelfs een ploeg als FSC, dat thuis nog geen wedstrijd won, maakt nog kans om die periodetitel te pakken". Op papier dus een plichtmatig duel in Helmond. „Maar", zegt de weer teruggekeerde John van der Spek, „dat kan best nog wel eens tegenval len. Vorig «.eizoen verloren we daar met 4—0 en dat is iets wat we nu wel even willen voorkomen". SVVs tot rechterspits omge turnde verdediger weet rich in die uitspraak gesterkt door de recente resultaten in uitwedstrijden. Na de afgang in Tüburg ver loor SW geen uitwedstrijd meer. ,,Maar", zegt Bob Maaskant, „het vervelende is, dat we in tegenstelling tot vorig seizoen, thuis niet meer winnen. Het rijn nu steeds gelijkespelen". Na Helmond Sport wacht SVV de thuiswedstrijd tegen Heerenveen. Een duel dat niet meetelt voor een perio de, maar is bedoeld om het verschil in wedstrijden ge lijk te trekken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4